Dokončovanie toaliet: možnosti a nápady na dizajn

WC by nemalo byť o nič menej krásne ako zvyšok izieb. Tváre do izby ovplyvňuje pohodlie, dojem z bytu. S vhodnou kombináciou materiálov, doplnkov, príslušenstva, svietidiel, môžete vizuálne rozšíriť priestor, vytvoriť pohodlie. Samočistenie toalety sa vykonáva rýchlo, bez významných finančných nákladov. V závislosti od farebného riešenia 1-2 štvorca. m oblasti vytvára určitý štýl interiéru, prostredie, kde si môžete oddýchnuť, byť sám so sebou.

Funkcie dokončovania

V samostatnom WC, môžete použiť akékoľvek materiály. Pre kombinovanú kúpeľňu potrebujete podšívku odolnú voči vlhkosti, ktorá je dobre čistená, odolná voči plesniam, hubám. V priestrannom WC je väčší priestor na výzdobu. Ak chcete, aby malé toalety vizuálne priestrannejšie, bude musieť uchýliť k trikom.

Spôsoby, ako zvýšiť vizuálny priestor

účinokúčinok
1Zdobenie stien a podlahových materiálov svetlých odtieňovDáva výšku a šírku
2Modrá, zelená, ružová, strieborná, citrónová farbaRozbaľte miestnosť, v ktorej nie je dostatok svetla
3Tapeta pastelové odtiene s malým vzorom, horizontálne pruhyVizuálne roztiahnite steny
4Akcentová stena so vzoromVytvára ilúziu priestoru
5Lesklý stropZosvetlí miestnosť
6Reflektory pozdĺž stienVizuálne prehĺbte miestnosť
7Lesklá dlažba s malým vzoromVytvára efekt rozšírenia hraníc
8Zdobenie spodnej časti steny tmavým odtieňom na vrchole - svetlá farba s horizontálnym pruhom na križovatkeVizuálne rozbaľte oblasť
9Viacfarebná podlaha a stropUrobte miestnosť širšiu, ale vizuálne nižšiu
10Podlaha a zadná stena rovnakej farbyZvýšte hĺbku, vizuálne roztiahnite

Materiály používané na podlahy

Hlavná požiadavka na podlahu v kúpeľni - protišmykový povrch. Je dobre vyčistený, hrubá dlažba je bezpečná pre pohyb. Najobľúbenejšie materiály pre konečnú úpravu toalety - porcelán a dlažba. V malej oblasti si môžete položiť vlastné dlaždice. Možnosť rozpočtu - linoleum, PVC dlažba. Oba povlaky sa rýchlo zmestia, neabsorbujú vlhkosť, ale počas prevádzky sa opotrebovávajú rýchlejšie. V samostatnej toalete je nízka vlhkosť, žiadne teploty neklesajú, netesnosti sa nevyskytujú častejšie ako v iných miestnostiach. Na obloženie podlahy sa hodia všetky materiály, ktoré zostali po oprave bytu.

Keramické dlaždice

Kúpeľňa patrí do priestorov s malým pracovným zaťažením, takže dlažba druhá trieda je vhodná na obklady. Bez straty vzhľadu a štrukturálnych zmien bude trvať asi 40 rokov. Hlavnou podmienkou pre inštaláciu dlaždice - ideálne hladký základ. Materiál je položený na poter, základný náter. Pre podlahu vyberte protišmykovú keramiku, s "Grip" na obale. Trenie a odstraňovanie vlhkosti z povrchu podlahy poskytujú vrub, plytký reliéf alebo špeciálny povlak, ktorý tvorí hrubý film.


    

Materiál sa nebojí vody, ľahko sa čistí, je odolný voči plesniam a hubám, vhodný pre samostatné a kombinované kúpeľne. Dlažba odoláva silnému zaťaženiu, mechanickému poškodeniu. Ak to priestor dovolí, práčka môže byť umiestnená na toalete. Keramické dlaždice nepriťahujú prach, WC zostáva v poriadku po dlhú dobu. Pre podlahové obklady v malej miestnosti sa odporúča zvoliť malé štvorce s rozmermi 200x200 cm, aby bolo možné vykonať diagonálne usporiadanie. Úzka dlažba, ktorá imituje kameň a drevo, pridá priestor úzkej toalete.

Laminátové podlahy

V samostatnej toalete bude bežný laminátový povlak trvať najmenej 10 rokov. Pred WC sa podlaha pomerne intenzívne opotrebováva, je lepšie položiť laminát aspoň triedy 31. V kúpeľni si zvoľte na báze HDF dosiek vlhkosť odolnú vrstvu, ktorá odoláva krátkemu kontaktu s kvapalinou. Plastom potiahnutý laminát na báze plastu pri dlhšom kontakte s vodou nenapučiava, používa sa v miestnostiach so stabilnou vlhkosťou. Dodatočná vodotesnosť materiálu je zabezpečená plastovými dokovacími zámkami.


Výhody laminátu:

 • ľahko sa čistí vlhkou handričkou;
 • antistatická;
 • rýchlo namontované;
 • teplé, príjemné pre bosé nohy.

Nevýhody: zvyčajný klasický laminát bobtná vplyvom vlhkosti, deformuje sa.

Na toalete pre vizuálnu expanziu laminátového stola v priestoroch.

linoleum

Domáce alebo poloobchodné linoleum imituje dlaždice, kameň, laminát, úspešne nahrádza drahé obloženie. V kombinovanom WC sa odporúča zvoliť materiál na báze peny. Povlak odoláva častému čisteniu, vplyvu čistiacich prostriedkov. Na povrchu nie sú viditeľné mokré značky, škvrny. V malej miestnosti je linoleum položené v jednom kuse, úhľadne orezané nožom, upevnené na lepiacej zmesi.

Výhody dokončenia linolea WC:

 • nízky sklz;
 • teplý, pomerne mäkký povrch;
 • nedostatok švov;
 • nízke náklady.

V záchodovej miestnosti neinštalujte nábytok, ktorý zanecháva výtlačky na podlahe, takže v linoleu nie sú žiadne chyby.

    

Samonivelačná podlaha

Možnosť je vhodná pre tých, ktorí chcú prekvapiť neobvyklým dizajnom. 3D podlaha v malej miestnosti bude lacná, vytvorí trojrozmerný obraz, ktorý vás poteší novinkou. Monolitický vodotesný náter, vhodný na WC, v kombinácii so sprchou alebo vaňou. Samonivelačná podlaha je vytvorená len na betónovom podklade, aby sa zabránilo úniku zmesi, trhliny a trhliny sa starostlivo naplnia na povrchu. Voľný a mäkký hrubý povlak sa demontuje na úroveň dosiek. Technológia plnenia, v porovnaní s podlahou s linoleom alebo dlažbou, je zložitá. Aplikuje sa nivelačná a konečná vrstva, polymérne epoxidové zlúčeniny stvrdnú po dobu 2-6 dní.

Nánosy hromadnej podlahy v záchode:

 • žiadne praskliny, švy, ktoré prenikajú do mikróbov;
 • nekĺzne;
 • Imunita voči detergentom;
 • odpudzuje prach;
 • Široké možnosti dizajnu vďaka fotografickým obrazom, kontrastným pigmentom, ručne položeným mušliam, kamienkom.


   

nevýhody:

 • studený povrch pri kontakte s bosými nohami;
 • dlhodobú prípravu základu.

Možnosti dekorácie na stenu

Ak chcete vytvoriť elegantné a krásne prostredie, všetky kanalizácie umiestnené v záchode by mali byť skryté. Najjednoduchším dizajnom na maskovanie rúrok je plastový alebo suchý potrubný kanál. Vo výklenku môžete tiež skryť ohrievač vody, úzku práčku, urobiť skrinku pre domáce chemikálie. Listy sú namontované na ráme, pre prístup k potrubiam, čítače nainštalujú revízny poklop. Potom sa krabica preloží obkladačkami alebo inými materiálmi. Nemenej výhodným prístupom ku komunikácii je kotol prostredníctvom roliet alebo žalúzií podľa farby nástennej dekorácie. Pre rozpočet dokončovacie WC vhodné materiály zostávajúce po oprave. Je dobre kombinovaná dlažba s farbou alebo dekoratívna omietka. Dokončenie hornej polovice steny svetlým materiálom a spodná časť jasnejšou alebo tmavšou vizuálne rozšíri miestnosť.

Keramické dlaždice

Ak chcete dokončiť steny v malej záchode vyberte dlaždice strednej veľkosti. Aby sa priestor nezužoval, nemal by byť príliš tmavý. Kladenie horizontálnych pruhov s viditeľnými švami vyzerá veľkolepé, rozširuje priestor. Vertikálne pruhy odcudzujú strop. Steny sú zdobené detailmi rôznych veľkostí, hraníc, abstraktného dekoru, kontrastných rohov, prízvukových riadkov. V úzkej toalete vedľa steny, obloženej pevnými dlaždicami, mozaika vyzerá krásne. Svetlá mozaiková dlažba je kombinovaná so svetlými a snehovo bielymi povrchmi. S pomocou mozaiky, akcenty sú vytvorené na celej stene, rohoch, hraniciach, vstavaných policiach.


V malých miestnostiach by mal mozaikový gradient prechádzať z tmavého dna na svetlý vrch. Pixel mozaika (kombinácia niekoľkých odtieňov v chaotickom poradí) dáva interiéru dynamiku a jas. Na napodobňovanie muriva na toaletách sa používajú obklady. Objemové obdĺžniky so skoseným hranovým skosením, je žiaduce dýhovať akcentovú stenu alebo spodnú časť. Hog zapadá do škandinávskeho štýlu, podkrovia, minimalizmu. Keramické dlaždice sú odolné voči vlhkosti a pare, čistiace prostriedky, môžu byť použité na dokončovanie kombinovaných toaliet, sprchových kútov. So správnym výberom farieb nie sú v dlaždici žiadne chyby.

Umývateľné tapety

Pri predaji veľkého výberu tapiet rôznych textúr, vzorov, odtieňov, ktoré sú vhodné pre akýkoľvek štýl dekorácie. V závislosti od materiálu, výrobné technológie umývateľné tapety sú rozdelené do niekoľkých typov.

Typy tapiet:

typrysy
1Plochý vinylReprodukuje povrch omietky, kameňa, textílií, lepených na dobre pripravené povrchy, je drahý
2Penový vinylMá výrazný reliéf, imituje dlaždice, mozaiku, kameň, dobre skrýva nepravidelnosti stien.
3Akrylové plátnoTenký, s nevystuženým reliéfnym vzorom, ľahko prilepený, lacný
4Sklenené vláknoPosilniť steny, vydržať početné zafarbenie, odolné voči poškriabaniu, plesňovým hubám
5Netkané tapetySkrývajú drobné chyby, tmavé škvrny na stene, držia sa bez prípravných prác, sú odolné proti poškriabaniu
6Kovová stenaPlachty s hliníkovým povrchom vyzerajú originálne, vhodné pre dizajn prízvukovej steny na WC

Výhody lepenia tapety: rýchla úprava bez nečistôt, komplexná príprava povrchu.

Nevýhoda: stane sa nepoužiteľnou z neočakávaných únikov.

panely

PVC panely za minimálnu cenu pomôžu obnoviť poriadok, vytvoriť príjemné prostredie na toalete. Listy sú rýchlo namontované na stenu alebo prepravku, masky rúr, pulty. Ľahký materiál plášťa ošuntený povrch. Pre malé toalety nie príliš široké steny panely so stredne veľkým vzorom. Opláštenie sa nebojí vlhkosti, čistiacich prostriedkov, škrabancov. Vinylové obklady nie je hniloba, nebojí sa priameho zásahu vodou, čistí sa špongiou.

Výhody dokončovacích panelov:

 • vhodné na výrobu krabíc;
 • ľahké rezanie a rezanie;
 • spoľahlivo napodobňujú keramické dlaždice, kameň;
 • 2-2,5 krát lacnejšie ako dlaždice.

nevýhody:

 • pri montáži rámu sa stratí priestor;
 • strach z otrasov, ostrých predmetov.


  

drevo

Drevené nástenné dekorácie, odrážajúce podlahu dosky, zlepšuje priestor, vhodné na pokrytie priestranných toaliet v súkromných domoch. Podšívka môže byť natretá tak, aby zodpovedala vodovodným armatúram v kombinácii s maľbou, omietkou. Drevená výzdoba svetlých odtieňov po obvode opticky rozširuje steny. Hnedé alebo tmavo sivé lamely položené na akcentovej stene parketovým spôsobom dodajú hĺbku, zdôrazňujúcu belosť WC misy. Biela podšívka v kombinácii s omietnutými povrchmi alebo svetlosivá tapeta je relevantná pre škandinávsky štýl. Množstvo dreva v malej toalete spôsobuje nepohodlie, obloženie stien sa používa len pre kombinovanú výzdobu. Napríklad zadná stena priečnych lamiel hnedých odtieňov v kombinácii s hladkou omietkou a laminátovými podlahami vyzerá jedinečne. V vidieckom dome môže byť samostatná kúpeľňa plne opláštená drevom.

Na dokončenie kombinovaného WC je strom lakovaný vodou odpudzujúcimi vlastnosťami, lakovanie sa opakuje po 5-6 rokoch. Drevené steny dlhodobo zachovávajú svoj pôvodný vzhľad v kúpeľni s dobrou vstavanou ventiláciou.

maľovať

Maľovanie hornej časti steny v bielej a spodnej časti v pastelových odtieňoch vizuálne rozširuje hranice WC. Pre udržanie miestnosti pred tupým, fialovým, citrónovým, tyrkysovým a jarno-zeleným odtieňom. Povrchová úprava bude lacná, ale farba zvýrazňuje chyby, je potrebné tvrdo pracovať na kvalitnej príprave povrchu, aby sa odstránili nezrovnalosti v rohoch. Samostatné WC natreté akrylovými zmesami na vodnej báze. V kombinovanej kúpeľni vo farbe pridajte prísadu, ktorá chráni pred plesňou. V blízkosti umývadla, kúpeľ položiť zásteru z dlaždice.


Výhody nástenných malieb:

 • jednoduchá aplikácia a starostlivosť;
 • rýchla zmena nepríjemnej farby;
 • jednoduchá výzdoba izieb s projekciami, komplexná konfigurácia.

nevýhody:

 • potreba opatrných tesniacich zárezov, škrabancov;
 • viditeľné malé znečistenie.

Tak, aby steny nevyzerali príliš jednoduché, je v kombinácii s dlažbou, panelmi, drevenými lamelami.

Dekoratívne omietky

Pomocou rôznych dokončovacích techník, môžete vytvoriť náter pod betón, travertín, kameň, piesčitý povrch, dať požadované odtiene tónovanie riešenia. V samostatnej toalete nie je vlhkosť, netvorí sa žiadna forma, preto sú vhodné obvyklé omietkové zmesi. Pri dokončovaní kombinovanej kúpeľne, aby sa zabránilo rozvoju húb, antiseptiká sú pridané do dekoratívne omietky alebo zmesi na báze vlhkosti-odolné výplne sú vybrané.

  

Typy dekoratívnych omietok pre kúpeľne

nadáciecharakteristiky
1silikátovéNajodolnejšia omietka s vysokou priepustnosťou pre pary a odolnosťou proti vlhkosti
2akrylV živici sú polyméry sťažené na vzduchu. Plastový materiál sa ľahko aplikuje, natiahne alebo zmrští, keď sa steny zmršťujú
3minerálneVďaka inklúzii veľkých zlomkov mramoru vzniká výrazný reliéf. Nevýhodou je nízka elasticita, neodporúča sa pre kúpeľne v nových budovách
4kremíkElastická kompozícia s dobrými hydrofóbnymi vlastnosťami nepriťahuje nečistoty

Stropné dekorácie

Stropné čalúnenie v záchode má prvú ranu po rozbití rúry od susedov vyššie. Pri kontakte s veľkým množstvom vody je povinný chrániť miestnosť pred zaplavením. V malej kúpeľni by obloženie nemalo byť príliš svetlé a tmavé. V štandardných apartmánoch môže byť strop vizuálne zdvíhaný bielymi, ružovými, béžovými, svetlozelenými, kovovými odtieňmi a lesklými panelmi. Podšívka stropného povrchu je zvolená tak, aby bola svetlejšia ako steny. Vysoké stropy v stalinki vizuálne redukujú tmavo nasýtené farby, nízke masívne svetlá, závesné konštrukcie. Steny sú zdobené v jasných farbách.

Stretch strop

Napriek vysokým nákladom je PVC plátno považované za najspoľahlivejšiu a najpraktickejšiu možnosť na zdobenie povrchu stropu v miestnostiach s vysokým rizikom záplav. Odoláva veľkému množstvu vody, zabraňuje zaplaveniu toalety a priľahlých miestností. Plátno vytvára rovný povrch, nepriťahuje prach, nevytvára kondenzát. Pod napínacím systémom skrýva nerovný podklad. V záchode so štandardnou výškou stropu matné a saténové listy vyzerajú krásne.

Výhody použitia strešných stropov v kúpeľni:

 • vysoká tesnosť a odolnosť voči vlhkosti;
 • prachotesný účinok;
 • nedostatok prípravných prác;
 • odolnosť voči plesniam.

Mínus - povrch PVC plátna je zle vetraný. Na ochranu pred plesňou musí byť stropný priestor ošetrený antiseptikami, biocídmi.

panely

Podšívka je prilepená priamo na strop, ak je povrch zakrivený alebo má defekty, montuje sa na profil. Panely z PVC nestrácajú svoju tvarovú stabilitu, nepadajú za mokra. Plastové kolónie nekolonizujú plesňové huby.

Na zakrytie stropu na toalete si môžete vybrať:

 • páskové panely vo forme pásov širokých 10 cm;
 • Bezšvové listy;
 • štvorcové dosky.

Pre dokončenie stropu v samostatnom WC používa biely korkové panely. Pôvodná textúra korku je v kombinácii s omietkou, koža slúži dlhú dobu, dáva miestnosti drahý vzhľad. Korok neporušuje vzduch, nebojí sa úniku, rýchlo schne a obnovuje tvar. Keď je v neustálom kontakte s vodou, napučiava a zrúti sa.

Penové panely - cenovo nenáročná povrchová úprava stropu na WC. Ľahké dosky sú prilepené na pokazených základoch po odstránení starej povrchovej úpravy, nie je možné zarovnať malé drážky a vzpery. Materiál sa ľahko čistí, keď je natretý.

sadrokartón

Stropy opláštené sadrovec, keď nechcú vyrovnať základňu, zatvorte praskliny. Dosky sú upevnené na kostre z kovového profilu, natretého alebo aplikovaného omietky. Sadrový strop, na rozdiel od stropu z plastu, vyzerá drahšie a reprezentatívne. V toaletách v kombinácii s kúpeľňou je povrch opláštený sadrovými platňami. Papier impregnovaný parafínom, pridanie vodoodpudivého prostriedku do sadry zabraňuje zmáčaniu a deformácii plátov. V úzkej miestnosti s vysokým stropom je nepríjemný pocit. Ak chcete nastaviť proporcie, zavesený strop je znížený o 20-50 cm, maľované v jasnej modrej, hlbokej fialovej a červenej.

   

Strop sadrokartónu:

 • šetrí materiál a čas na úroveň;
 • vhodné pre povrchy s veľkými výškovými rozdielmi, spojmi;
 • robí pohodlie inštaláciou vstavaných svetiel;
 • vytvára rovnomernú základňu, ktorú je ťažké dosiahnuť pri vyrovnaní tmelu.

Nevýhodou je, že sadrokartónový strop sa pri silnom zatopení zrúti.

maľovať

Окрашивание - самый доступный способ отделки потолка в туалете, если основание нуждается в незначительном выравнивании. Farba sa neberie drahocenných centimetrov v nízkych miestnostiach, vytvára elastický povlak, aplikuje sa na malú plochu v priebehu niekoľkých minút. Jedinou nevýhodou je dlhá príprava, vrátane dôkladného odstránenia predchádzajúcej povrchovej úpravy, odstránenia všetkých drobných závad, tmelu a leštenia. Pre povrch stropu sa používajú vodou riediteľné, latexové, akrylové farbivá.


Niekoľko usmernení pre maľovanie stropu:

 • na matnom povrchu sú vady v priebehu maľovania menej viditeľné;
 • lesklý povrch opticky zväčšuje miestnosť, priľne k nej menej prachu;
 • zanecháva menej škvŕn, rovnomerne natiera valček hustou hromádkou;
 • skrýva malé trhliny, vytvára zaujímavý vzor, ​​imitáciu kameňa, drevo textúry farby s minerálnymi vláknami, polymér čipy.

Úloha osvetlenia vo výzdobe WC

Pomocou svietidiel upravte priestor. Jasné svetlo odrazené od lesklých materiálov, vizuálne dodáva objem. Osvetlená zadná stena rozširuje toaletu. Ak je na jednom z bočných povrchov nainštalovaný bodový reflektor, nebude v priestore žiadne tesnenie. Na zníženie výšky miestnosti je svetelný tok zo stropu nasmerovaný na steny; V toalete by malo byť osvetlenie mierne svetlé; Dostatok jedného alebo dvoch malých svietnikov na stene alebo bodové osvetlenie po obvode stropu. V miestnosti s výškou viac ako 3 metre na stropnom závesnom lustre. V kombinovanej kúpeľni osvetľujú priestor v blízkosti zrkadla, umývadlo, inštalujú polohermetické stropné svietidlá a svietniky s bielym matným sklom.

S rovnakou silou svietidiel v toaletnej miestnosti s lesklým lesklým povrchom budú svetlejšie ako v miestnosti zdobenej tmavými farbami.

Výber farebnej palety

Na dokončenie toalety sa odporúča zvoliť si svetlo neutrálne farby, ale nie na jednu bielu farbu. Dva alebo tri odtiene bez ostrých kontrastov s jasným okrajom alebo zvýrazňujúcou stenou poskytnú priestorový objem a expresivitu. Svetlá základná farba v malej miestnosti by mala byť 60%. Jasné akcenty odporúčame mať na pozadí.

 • Biela farba je kombinovaná s akýmikoľvek odtieňmi, vytvára pocit čistoty.
 • Čierna farba prináša dynamiku, môžete vytvoriť hru kontrastu čierneho WC a stien v pastelových farbách. V priestranných toaletách vhodná kombinácia čierna a červená.
 • Modré odtiene sú kombinované s broskyňami, béžovými, korálovými tónmi.
 • Ľahké zelené sú osviežujúce a upokojujúce, v harmónii so žltou, bielou, šedou, fialovou, hnedou.
 • Žltá farba je pozitívna, v kombinácii s fialovou, hnedou, béžovou sa používa na zvýraznenie detailov.
 • Lila tieň zmäkčuje vlastnosti miestnosti, relaxuje, kombinuje s fialovou, zelenou, ametyst, béžová, modrá obloha.
 • Hnedá farba je v súlade s mätou, citrónom, šedo-ružovou, matnou modrou.

Ak si vyberiete obkladové materiály v kúpeľni podľa pravidiel Feng Shui, mali by ste vylúčiť čierne, hnedé, sivé tóny. Strop, podľa taoistického učenia, je natretý bielou farbou, steny - v nenasýtených odtieňoch zelenej, modrej, fialovej. Povrchy sú doplnené orámami, ozdobami, doplnkami žltej, červenej farby. V kombinovanej kúpeľni je priestor nutne ohraničený, je inštalovaná snehovo biela klasická toaleta a umývadlo. Dominantným prvkom vody je dekoratívna dažďová omietka a morská tematická dlažba.

Ergonómia: správne usporiadanie priestoru v kúpeľni

Ergonomické usporiadanie robí toaletu tak pohodlnou a estetickou, ako je to len možné. Základným pravidlom je pohodlie, ktoré by sa malo cítiť pri použití v miestnosti a pri každodennom používaní so sanitárnymi zariadeniami.

Aby ste dosiahli tento efekt, musíte dodržiavať pravidlá a zohľadniť pri opravách viacerých podmienok:

 • interiér by nemal byť príliš veľký dekor a doplnky;
 • vybrať inštalatérske práce, čo šetrí voľné miesto;
 • WC by malo byť umiestnené vo vzdialenosti 50 cm od dverí, v malých bytoch je možné získať 10-15 cm inštaláciou kompaktného monobloku, modelov so vstavanou cisternou, uhlovou inštaláciou;
 • vpravo a vľavo od toaletnej misy nechajte najmenej 40 cm;
 • približná vzdialenosť medzi bidetom a WC je 40 cm;
 • držiak papiera namontovaný vo výške 65 cm od podlahy, asi 25 cm od okraja toaletnej misy;
 • umývadlo je umiestnené vo výške asi 90 cm od podlahy, pre dieťa je umiestnená lavica;
 • Pred umývadlom by mal byť ponechaný priestor 55 cm.

Voľba inštalatérstva a nábytku

V obmedzenom priestore sa uprednostňuje moderný nábytok a vybavenie. Rohové police a skrine, nástenné skrinky s posuvnými dverami. Udržujú priestor políc zabudovaných do výklenku zadnej steny, na ktorých sú uskladnené domáce chemikálie a toaletný papier. Samostatné výklenky sú zdobené mozaikami. Skriňa nad inštaláciou sa môže skladať z políc, ktoré sú otvorené alebo uzavreté rámovými fasádami. K dispozícii je priestranný úložný priestor, ktorý zohľadňuje rozmery steny a WC.


Pred nákupom inštalatéri merať miestnosti, aby plán s umiestnením inštalatérske. V malej kúpeľni si vyberajú konzolové drezy so zapínaním na stenové alebo rohové modely. Pomôže vám vyhnúť sa postriekaniu misky s hĺbkou 50 cm. Ak je toaleta v kombinácii s kúpeľňou a plocha je menšia ako 6 metrov štvorcových. m, odporúča sa zvoliť uhol a modely zavesenia.

Stylistické smery

Zvyčajne toaleta začína ráno a končí večer, takže v malej oblasti musíte vytvoriť príjemnú atmosféru, vybrať si štýl.

 • Pre realizáciu klasického interiéru používa dlaždice, drevo, omietky. Podlaha je obložená ornamentom. Štýl "klasický" zdôrazňujú povrch mramoru, svietnik s bronzom, metalizovanú tapetu so zlátením.
 • WC v štýle Provence je zakončené dekoratívnou omietkou, dlažbou v piesčitom, modrastom, mliečnom odtieni. Steny sú zdobené hranicami s kvetinovým ornamentom, drevenými prvkami. Na policiach nastavte prútené koše, zásuvky. Na predaj veľa WC misy s mosadzným kovaním, charakteristické pre Provence, kvetinová výzdoba.
 • Kúpeľňa v ekologickom štýle je vyhotovená v odtieňoch oblohy, zeme, trávy, slnka, v malých miestnostiach sa používa biela farba. Povrchy sú obložené dlažbou, drevom, laminátom, tapetou s kvetinovými vzormi. Stropné farby alebo korkové panely. Stena za toaletou alebo dvere sanitárnej skrine sú vyrobené z obloženia.


  

 • Minimalizmus je vhodný štýl na zdobenie malej toalety. Povrchy sú dyhované prírodnými materiálmi bez dekoratívnych prvkov, krabica je pokrytá žalúziami. Výzdoba dominuje biela farba, ktorej výraznosť zvýrazňuje čierna toaleta alebo dlažba.
 • Interiér kúpeľne v secesnom štýle tvoria materiály tlmených tónov s kvetinovými ornamentami, pozlátením, svetlou grafikou, prirodzenou textúrou. Dizajn dotvára samonivelačnú podlahu, elegantné potrubie s hladkými obrysmi, falošnou stenou.
 • Zameranie high-tech štýlu je vyjadrené v moderných sanitárnych zariadeniach, lesklých povrchoch, dobrom osvetlení. Vplyv priestoru vytvára bielu dlaždicu na stenách, stropné svietidlá, strieborné, sklenené doplnky.

záver

Pri vývoji dizajnu by sa malo zvážiť osvetlenie a farebná paleta. Z nich závisí od vizuálneho vnímania miestnosti. Pri výzdobe toalety nie je nič ťažké, všetky opravy budú trvať niekoľko dní. Mnohé z týchto prác možno vykonať osobne, inštalačné skrine, rolety zoradené podľa veľkosti výklenku. Rôzne dokončovacie materiály, kompaktné inštalatérske práce pomôžu vytvoriť ergonomický priestor, zmestia kotol, stojan v malej oblasti, stelesnia zaujímavé nápady.

Zanechajte Svoj Komentár