Interiérový dizajn s rohovou vaňou

Kúpele v našich moderných domoch nie sú luxusom, ale nutnosťou, preto aj v najmenších bytoch architekti hľadajú možnosť umiestniť tento potrebný objekt.

Bohužiaľ, priestor priestorov určených na jeho inštaláciu je zvyčajne malý, takže návrhári spravidla vytvárajú interiéry s rohovou vaňou - šetrí miesto a umožňuje maximálne využitie priestoru. Odmietnutie z obvyklej formy kúpeľne poskytuje dostatok príležitostí v dizajne kúpeľní a umožňuje realizovať zaujímavé nápady na dizajn.

Veľkosť a tvar

Jedna z hlavných výhod dizajn s rohovou vaňou - schopnosť dať objemnú a pohodlnú misku, a to aj v malom priestore, pretože tieto kúpele sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a tvaroch.

Napríklad rozmery začínajú na 150 a môžu dosiahnuť 180 cm a tvar samotnej misky je buď symetrický (s rovnakými stranami „uhla“) alebo má rôzne strany (150x170, 110x160 a ďalšie možnosti).

Pri plánovaní interiér s rohovou vaňou je potrebné začať s určením miesta, kde bude inštalovaný a maximálnej možnej veľkosti. Potom už nie je výber požadovaného modelu náročný.Dizajn rohovej vane veľmi sa líšia: môžu byť rôznych farieb, vzorov, doplnkov, a vyzerajú úplne inak, čo vám umožní, aby sa zmestili do takmer každého interiéru.

materiál

Kúpele, vrátane rohových, sú vyrobené z rôznych materiálov. Môže to byť tradičná oceľ a liatina, ako aj modernejšie akryly, lomy, ako aj drahé a exotické mramorové a dokonca aj drevo. Pri plánovaní vnútorná rohová vaňa izby by mali byť okamžite považované za materiál samotnej kúpeľne budú v tejto miestnosti kombinované s ďalšími materiálmi na povrchovú úpravu.

zariadenie

Najjednoduchšou možnosťou pre rohovú vaňu je pevné odlievanie, nie je možné inštalovať ďalšie zariadenia. Možnosti sú ťažšie poskytovať technologické otvory na zber trysiek spojených s vírivkou alebo systémom vodnej masáže.

registrácia

Rohová vaňa, v súlade s jej dizajnom, je umiestnená na oboch stranách „rohu“ tesne proti stenám v miestnosti a len jedna strana, nazývaná predný panel, je prístupná na preskúmanie. rohové vaňové prevedenie Tento panel hrá hlavnú úlohu.

Pre jeho dizajn existujú rôzne možnosti:
  • plastové panely od výrobcu;

  • obklady, mozaiky;

  • otváranie panelov z materiálu odolného voči vlhkosti (umožňuje použitie priestoru pod kúpeľňou na uloženie potrebných detailov);

  • vytvorenie pódia na uľahčenie vstupu do kúpeľne (používa sa len vo veľkých kúpeľniach).

Zanechajte Svoj Komentár