Čelo postele: mäkké, drevené atď.

Štandardné postele na trhu s nábytkom sa nemôžu pochváliť originálnym dizajnom. Jasné zameranie na hlavnú tému v spálni možno vykonať s exkluzívnym čelom. Celkový štýl miestnosti bude závisieť od jej vzhľadu. Existuje mnoho moderných myšlienok, ktoré dávajú interiéru zvláštne čaro.

Najprv sa musíte rozhodnúť o umiestnení postele a type čela postele. V spálňach v vidieckom štýle si môžete zariadiť vysoký chrbát z masívneho dreva. To bude klásť dodatočný dôraz na prirodzenosť. Fanúšikovia večerného čítania pred spaním sa pohodlne opierajú o okraj postele s mäkkým čalúnením.

Typy čelných dosiek

Správny dizajn čela postele robí miestnosť reprezentatívnou a pohodlnou. Predtým bol jeho hlavný účel považovaný za ochranu pred návrhmi, teraz vykonáva skôr estetickú funkciu. Pohodlné, bezpečné chrbty zdobia spálňu a vytvárajú holistický interiér. Môže to byť len dekoratívna obrazovka alebo kryt, ktorý dopĺňa všeobecný štýl, alebo praktickú poličku, ktorá vám umožní umiestniť lampy, časopisy, rôzne drobnosti.

Pred výberom návrhu by mal čelo rozhodnúť o materiáli. Kvalita výrobku závisí od jeho kvality. Dizajn musí byť nevyhnutne v súlade so všeobecným štýlom miestnosti. Veľkosť miestnosti a lôžka, jeho umiestnenie a konštrukčné prvky tiež ovplyvňujú výber operadla. Krásna a funkčná hlavová doska je ľahko vytvoriteľná a ozdobená vlastnými rukami z rôznych dostupných materiálov.


    

drevený

Klasická výrobná verzia. V závislosti od spôsobu spracovania a zdobenia dreva vyrábajú samostatné masívne, miniatúrne chrbty a rámy, ktoré sú určené na následné obloženie pásu tkaninou, kožou a rôznymi dekoratívnymi materiálmi.

Drevené čelo sa používa niekoľko storočí. Ale môžete drasticky zmeniť známu atmosféru v spálni, ak si vytvoríte jedinečný dizajn dizajnu sami a urobíte to sami.

Lôžko môže byť vyrobené z prvkov dyhy, dosiek, paliet. Pre podklad sa často používa borovica a povrchová úprava sa vyrába drahšími a trvanlivejšími druhmi - dubový dub, jaseň, buk. Drevený čelo je ideálny pre akýkoľvek tematický štýl. Ak chcete pri navrhovaní chrbta vytvoriť štýlový a živý interiér, môžete použiť jeden z nasledujúcich originálnych nápadov:

 • Čelo z afganského okna;
 • Z vesiel;
 • Z vertikálnych dosiek rôznej veľkosti;
 • Do stropu;
 • Vo forme prístreškov;
 • Z dosiek a dreva;
 • Neleštené horizontálne dosky s jasným vzorom.

kov

Takéto čelo môže byť rôzne. Môžu byť vykonané nezávisle alebo sa uchýliť k pomoci pána. V rôznych štýloch sú široké listy pravidelného tvaru, ako aj romantické kované výrobky. V každom prípade má materiál jednoznačnú textúru a mnoho praktických výhod.

Konštrukčný prvok môže byť rôznej výšky, prelamovaný, pevný. Vankúše pre posteľ veľkosti king môžu byť podopreté na jednom hárku alebo dvoch samostatných častiach. Moderné dizajnové riešenia umožňujú použitie všetkých druhov kovania v objektoch, ktoré dopĺňajú štýl a rôzne maľby (chrómovanie, pozlátenie a iné).

Silné, odolné operadlá sa môžu stať dedičstvom a odovzdať ich iným generáciám v perfektnom stave. Ekologický kov nie je schopný poškodiť ľudí a životné prostredie. Tieto chrbty môžu byť doplnené detskými posteľami bez jediného zdravotného rizika. Bez ohľadu na štýl a dizajn majú kovové čelo zvýšenú odolnosť voči deformácii.

Mozaikové a kamenné čelo

Prírodný kameň, napriek vonkajšej hrubosti, je pomerne pozitívny materiál, ktorý môže naplniť akúkoľvek miestnosť komfortom. Zdobenie hlavy postele s ním vám umožní cítiť pevnú ochranu, pohodlie. Na tento účel sa používajú aj lacnejšie dekoratívne prvky - kamienky, mozaiky.

Použitie kameňa a jeho analógov na dekoráciu operadla je zložitý technologický proces. Použité komponenty sa dajú ľahko kombinovať s kovom alebo drevom. Ak chcete vytvoriť skutočné, hodnotné umelecké dielo, musíte mať určité zručnosti a tvorivé myslenie. Preto, ak sú pochybnosti, práca je lepšie zveriť majstrom. Nasledujúce možnosti obloženia pre zadné sedadlo dokonale zapadnú do moderných interiérových štýlov:

 • murivo;
 • Panel z plochých, okrúhlych, morských kameňov;
 • Mozaika z malých kameňov;
 • Umelecká kombinácia dreva, kovu, kameňa.

Textilné čelo

S pomocou rôznych látok, môžete dať akýkoľvek čelo luxusný, reprezentatívny vzhľad. Môžu to byť mäkké, penom plnené a textilné plášte alebo originálne voľné sitá. Všetky tieto možnosti zaručujú pohodlie, poskytujú príjemnú atmosféru a vynikajúcu zvukovú izoláciu. Často používajte nasledujúci dizajn pomocou textilu:

 • Dekoratívne tapisérie;
 • Hádzané cez látku;
 • Aplikácia na hustú patchwork;
 • Preglejka pokrytá viacfarebnými kúskami.

Textilný chrbát originálneho dizajnu sa ľahko vyrobí. To môže byť rýchlo nahradená v závislosti na nálade, ročné obdobie. Prakticky akýkoľvek materiál sa čistí doma. Je možné vytvárať celé skladby, vyberať naj harmonickejší typ, farbu tkaniny so závesmi, čalúnenie pohoviek, obrus.

    

Kožené čelo

Postele s koženým chrbtom majú ohromujúci vzhľad, vyznačujú sa trvanlivosťou a zvýšenou úrovňou pohodlia. Akýkoľvek z návrhov takéhoto čela bude spojený s bohatstvom a vynikajúcou chuťou. Voľba v prospech prírodného materiálu je potvrdená nasledujúcimi faktormi:

 1. Štýl. Dokonca aj bez dodatočnej dekorácie vyzerajú tieto chrbty veľkolepé. Kruhové kovové prvky, kamienky, ktoré upevňujú kravatu, dávajú špeciálny šik;
 2. Comfort. Je príjemný na dotyk a opiera sa o čalúnený čelo postele. Materiál zostane príjemný na dotyk a teplý kedykoľvek počas roka;
 3. Bezpečnosť. Mäkký prírodný materiál alebo ekologická koža chráni pred poškodením pri náhodnom zásahu rukou, hlavu proti čelu. Nedostatok pevného povrchu umožňuje použitie na čalúnenie detskej postieľky;
 4. Praktickosť. Kožené čelo dlho zachováva dokonalý vzhľad. Nepohlcujú vlhkosť, perfektne držia tvar, ľahko sa čistia od prachu a iných nečistôt;
 5. Funkčnosť. Zadné časti továrenských modelov triedy "Lux" môžu byť vybavené zdvíhacím mechanizmom, policami a bočnými stolíkmi.

Čelo postele s policami

Postele s policami na čelo postele - skutočný nález pre malé priestory. To vytvára dodatočnú príležitosť na ukladanie kníh, posteľnej bielizne a umiestnenie dekorácie. Tento dizajn chrbta ušetrí peniaze a priestor pre nočné stolíky. To môže byť použitý presne s ich účelom, miesto lampy, dať svoju obľúbenú knihu.

Výška police nad lôžkom sa vypočíta v závislosti od jej funkčného účelu. Ak je určený na skladovanie rôznych predmetov a často sa používa, mal by byť ľahko dosiahnuteľný zo sediacej alebo ležiacej polohy. Pre dekoratívne prvky nezáleží na výške umiestnenia. Obidve možnosti môžete skombinovať tak, že zadnú časť s dvomi alebo viacerými policami uložíte naspäť - najnižšia z nich sa používa na ukladanie položiek, prevzatie plnej funkčnosti zásuvky a nasledujúce dekorácie.

    

Zrkadlové čelo

Čelo postele môžete ozdobiť malým zrkadlom v masívnom ráme alebo oddelenými reflexnými panelmi s nenápadnými spojmi. Taká hlavová doska má estetickejšiu úlohu ako praktická, pretože nie je veľmi vhodné ju používať na tomto mieste na svoj účel. Vzhľadom na správny dizajn a prvky dekorácie rámu, najneutrálnejší objekt pomôže vytvoriť akúkoľvek miestnosť štýlovo.

Pomocou zrkadlového čela, môžete nastaviť proporcie v spálni, pridať svetlo, elegantné a slávnostné miestnosti. S nočným osvetlením, takýto dizajn vyplní miestnosť romantickým odrazom tlmených svetiel. Môžete použiť rôzne konštrukčné techniky - jedno zrkadlo v strede steny, odrážajúce koláž v hlave, zrkadlovú stenu s prechodom na strop, zrkadlo ako prvok nábytku.

Než začnete usporiadať oblasť nad posteľou s komplexnými reflexnými plochami, ako sú zrkadlové dlaždice, musíte sa uistiť, že dizajn nespôsobuje zbytočné rozpaky. V testovacom režime môžete čelo ozdobiť malým rovným zrkadlom.

Výber podľa interiéru miestnosti

Voľba tvaru a materiálu na výrobu čela závisí na celkovom vedúcom štýle v spálni. Kožené čalúnenie dokonale zapadá do moderného štýlu. Bohato zdobené pestré tapisérie sú vhodné pre klasické interiéry. Prírodné drevo nad manželskou posteľou zvýrazní eleganciu krajiny a nábytok maľovaný, zamatovo zdobené štíty - štylizovaný ročník.

Obrazovky s tematickým vzorom v čele postele môžu slúžiť ako dekor v orientálnom interiéri. Maľovanie na drevo, kov, kované vetvy Sakury doplní japonský štýl originálnou novou víziou. Pre štýl podkrovia sú vhodné vysoké chrbty k stropu nerovných dosiek s jasnou textúrou dreva, grafitovými panelmi, pevnými, hladkými plechmi.

    

Rozmanitosť tvarov

Okrem výroby materiálu, komfortu a dizajnérskych vlastností by sa pri výbere čela postele pre posteľ mala venovať pozornosť jeho tvaru. Pomocou počítačovej simulácie si môžete vybrať najneobvyklejšie štýlové riešenie. Každá z možností má svoje vlastné charakteristiky, pravidlá umiestnenia v rôznych interiéroch. Nočné operadlá sa dodávajú v týchto formách:

 • Klasické námestie;
 • polkruh;
 • obdĺžnik;
 • Mnohosten.

Ako urobiť stenu v posteli bez čela postele

Mnoho moderných výrobcov nábytku sa odlišuje od všeobecne uznávaných noriem a vyrába postele bez čela. Modely s hlbokým výstrihom sú veľmi obľúbené, pretože dobre zapadajú do priestorov akéhokoľvek záznamu a rozloženia. Ich hlavnou výhodou je univerzálnosť. Väčšina konštrukcií je vybavená zásuvkami na bielizeň a ďalšími funkčnými doplnkami. Funkciou hlavy v tomto prípade je akcentová stena. Môžete ju vybrať nasledujúcimi spôsobmi:

 • Vkladanie tapetami. Obľúbený a cenovo dostupný dekor vám umožní dosiahnuť zaujímavé kombinácie farieb, vzorov a textúr steny v hlave so zvyškom povrchov;
 • Maľovanie. Môžete si vybrať rekreačnú oblasť, ak ju budete maľovať svetlejší alebo tmavší ako iné steny. Pôvodný vzhľad vzorov cez šablónu, geometrické tvary, iný ornament;
 • Dekorácia so štukom. Môžete získať ohromujúci vizuálny efekt pomocou sadrových pilastrov, výliskov, stropných líšt, 3D panelov;
 • Obrazy, fotografie, nástenné maľby. Najjednoduchší spôsob dekorácie. Môžete vytvoriť jednotlivé plátna alebo vytvoriť celé galérie. Skvelé zvýraznenie budú rámy neobvyklého tvaru.
 • Výklenky a falošné okná. Štruktúry sadrokartónových dosiek sú nielen vynikajúcim dekorom, ale tiež umožňujú využiť priestor na umiestnenie svetiel, políc;
 • Závesné konštrukcie (mobily). Konštrukčné prvky môžu byť vyrobené z akéhokoľvek materiálu (sklenené perly, kartónové obrázky, plastové figúrky atď.). Zavesené mobily sú namontované nad lôžkom na pevnú tyč alebo umiestnené oddelene nad každým lôžkom;
 • Šablóny, samolepky. Jednoduchá, ekonomická možnosť. Vhodné pre dekoráciu stien za posteľou v detských aj dospelých izbách;
 • V capitone technike. Táto výzdoba zapĺňa spálňu skutočným palácom. Stenu môžete ozdobiť textilom alebo kožou. Tiež vhodné dlaždice, tapety so vzorom vozíka poteru.

Urob to sám

S originálnou čelo postele, posteľ vyzerá krásne a veľkolepé. Môžete vytvoriť nový chrbát alebo aktualizovať starý bez toho, aby ste museli tráviť veľa času a peňazí. V prvom rade je potrebné určiť tvar a štýl. Nemôžete ignorovať svoje zvyky a preferencie, inak bude vizuálne estetický dizajn nepríjemný. Milovníci čítať v posteli fit soft headboard, ktorý bude tiež slúžiť ako vankúš. Pre sledovanie televízie v sklopenej polohe je lepšie, aby bol čelo sklopené.

Mäkké čelo s jednoduchým čalúnením

Tento spôsob dekorácie operadla bude vyhovovať milovníkom pohodlného pobytu v posteli v akejkoľvek polohe. Na mäkkej čelnej strane si môžete oprieť chrbát, je dobre chránený pred prievanom a odchádzajúcim okolitým hlukom. Dizajn môže byť rôzny - jednoduchý obdĺžnikový alebo tvarovaný.

Pre výrobu jednoduchého chrbta, budete potrebovať list preglejky pre základňu, penové gumy pre plnenie, dva kusy látky - podklad a dekoratívne. Naneste mäkký materiál zložený v dvoch vrstvách na preglejkovú fóliu, potom položte jednoduchú podšívku. Malo by byť viac peny a zakryť malým okrajom. Pomocou stavebnej zošívačky natiahneme a pripevníme jej hrany na zadnú stranu preglejky. Rovnakým spôsobom opierame chrbát dekoračným materiálom.

Ak chcete urobiť figurálnu opierku hlavy, musíte odrezať polotovar z preglejky požadovanej veľkosti. Do takejto formy vyberáme tkanivové segmenty a plnivo. Okrem štandardných nástrojov potrebujete univerzálne lepidlo. Na preglejku položíme penovú gumu, natiahneme textíliu a upevníme ju zošívačkou. Na ťah, ktorý prechádza bez záhybov, môžu byť konce tkaniny pri zmene reliéfu obrobku rezané. Hrany výrobku môžu byť zdobené strapcami, nábytkovými čapmi.

Čelo v technike prepravy

Charakteristickým znakom takéhoto chrbta je mäkké husté čalúnenie, zviazané gombíkmi alebo inými dekoratívnymi prvkami. Vytvorené prepojky sú preložené do tvaru kosoštvorca. Na výrobu takejto čelnej dosky budete potrebovať hustú tkaninu odolnú voči opotrebeniu (semiš, velúr, zamat, kožený strih), ťažné zariadenia, preglejku, penovú gumu, vysokopevnostné nite.

Prácu začíname značkovaním. Na penovú gumu čerpáme symetrické kosoštvorce vhodnej veľkosti. V priesečníkoch stehu vytvárame otvory. Potom rovnakým spôsobom označte preglejku, vyvŕtajte otvory. Musia sa presne zhodovať. Aby tieto dva polotovary neboli premiestnené, musia byť zlepené.

Tkanina na pokrytie štruktúry, musíte vybrať s veľkým rozpätím. Je potrebné vziať do úvahy výskyt materiálu v záhybe, hrúbku penovej gumy, oblasť pre voľné upevnenie. Pokrytie by malo začať v krajnom bode chrbta. V každej dierke umiestnime súčasne dve veľké ihly so silnou niťou, dáme ju do vnútra a pripevníme ju k preglejke vo forme cikcak so zošívačkou. V procese práce sa vytvárajú záhyby a krásny vzor. Zvyšná tkanina na všetkých stranách čela by mala byť zastrčená a zaistená na nesprávnej strane.

    

Výroba drevených čelo

Drevené zadné lôžko môže byť vyrobené z nových dosiek alebo už raz použité. Najprv zhotovíme drevený obdĺžnikový štít. Konštrukcia môže byť zlepená alebo zmontovaná na nosné tyče. Teraz tento výrobok môže mať akýkoľvek tvar s puzzle.

Drevený polotovar môže byť ozdobený akýmkoľvek spôsobom, ktorý vyhovuje celkovému štýlu miestnosti. Krásne vyzerá umelo starnúci povrch, geometrický závit. Aby sa predĺžila životnosť a zlepšil vzhľad chrbta, musí sa ošetriť špeciálnou impregnáciou.

Rôzne druhy stromov reagujú odlišne na škvrnu, takže je tu veľká pravdepodobnosť, že nebudete uhádnuť konečnú farbu chrbta. Je možné dosiahnuť úplnú harmóniu prírodných odtieňov úpravou všetkých detailov lôžka impregnáciou.

Vankúš čelo

Vankúše môžu ozdobiť akúkoľvek čelo postele alebo ju nahradiť jej úplnou neprítomnosťou. Mäkké, príjemné produkty naplnia spálňu komfortom, uľahčujú zmenu farebnej schémy dizajnu. Jednoducho povedané na nový prípad.

Táto metóda je veľmi jednoduchá. Bude to trvať niekoľko malých vankúšov rovnakej veľkosti. Môžu byť jednofarebné alebo niekoľko farieb. Počet prvkov a veľkosť celkového zloženia sa volí na základe veľkosti lôžka, štýlu spálne, osobných preferencií.

Začíname pracovať na vytvorení čela z vankúšov šitím na koncoch všetkých detailov. Rám môžete pripraviť vopred a prilepiť samostatne. Veľké obdĺžnikové vankúše môžu byť pripevnené k špeciálnej tyči, ktorá má predtým šité slučky k nim.

Šiť prípad

Vzhľad hlavičky môžete aktualizovať jednoduchou výmenou krytu. Tento postup je k dispozícii len pre výrobky, ktoré navrhujú, aby sa materiál časom odieral a mal vhodný dizajn a rozmery. Neodnímateľné operadlo je lepšie ťahať pevne a trvanlivé tkaniny. Obliečky na vankúše na textil môžu byť zošívané z akéhokoľvek materiálu, ktorý sa vám páči.

Najprv musíte urobiť vzory, merať všetky strany chrbta. Припуски для каждого шва должны составлять не менее 2 см. Затем вырезаем детали и сшиваем по схеме.Vnútorná strana výrobku nevyžaduje podšívku a dodatočné spracovanie. Pre tvrdé čelo, môžete si kryt s mäkkou vrstvou, plášť polstrovanie polyester.

Ako opraviť

Každá hlavová doska, ktorá nie je dodávaná s posteľou, vyžaduje ďalšiu montáž. Spôsob fixácie určuje celkový dizajn interiéru, veľkosť a dizajn typu operadla. Existuje niekoľko jednoduchých možností montáže. Optimálne sú nasledovné:

 • K stene križovatky. Metóda je vhodná na montáž masívnych pásov z dreva, kovu. Skrutky sú zaskrutkované do steny, závesy na zadnej strane. Čelo postele je nastavené na výšku lôžka a zavesené na háčiky;
 • Do postele. Rám je pripevnený k telu postele samoreznými skrutkami, na ktoré lepia, zavesia akýkoľvek dizajn čela;
 • Suchý zips, gombíky, pásky. Tento držiak je vhodný pre ľahké textílie (vankúše, sitá);
 • Oddeliť späť. Hotové čelo stojí na silných nohách. Stabilita umožňuje pohodlné uchytenie na stenu a telo lôžka.

záver

Správne zvolená hlavová doska pre posteľ pomôže zdôrazniť dizajn centrálneho miesta v spálni. Pomocou kreatívneho prístupu môžete transformovať interiér miestnosti, urobiť ju individuálnou. Pomocou rôznych materiálov a prístupov je ľahké vytvoriť krásne kompozície v rôznych štýloch, priniesť romantiku, pokoj a útulnosť do miestnosti. S určitými schopnosťami si môžete vytvárať návrhy sami.

Zanechajte Svoj Komentár