Sprievodca tapeta: výber pravidlá, farebné a dizajnové kombinácie nápady, ako lepiť

Sprievodca tapeta nie je len krásny spôsob, ako vyzdobiť byt, podobný spôsob dokončenia pomáha zdôrazniť prednosti miestnosti alebo skryť svoje nedostatky s rôznymi tapetami. Tapety spoločníci pridajú objem aj do najmenšej miestnosti a inteligentne zónu priestrannú izbu.

Čo sú spoločníci tapiet?

Sprievodca tapeta sú dva rôzne medzi sebou vo farbe alebo textúry na plátne, zatiaľ čo harmonizácia s ostatnými. Tento spôsob konečnej úpravy má mnoho výhod, umožňuje vám zväčšiť objem miestnosti, skryť chyby vo veľkosti alebo osvetlení a zároveň dodáva interiéru osobitosť.

Pravidlá sprievodcu

Pri výbere tapety spoločníci by sa mali držať jedného pravidla. Dva na prvý pohľad, rôzne typy tapiet by mali prepojiť niečo tak, aby sa pozreli do obrazu miestnosti ako jedna jednotka. Môže to byť faktúra, farby alebo vzor. Je tiež vhodnejšie zvoliť materiál spoločníkov rovnakej hrúbky a výrobcu, v stavebných obchodoch sa často vyskytujú rôzne variácie kombinácie tapiet na rovnakom stojane, čo značne zjednodušuje úlohu.

Jedna farebná škála - rôzny dizajn alebo textúra.

Nie je nutné zvoliť si rovnaké farby, aby sa spájali rôzne typy plátien, spoločníci môžu byť podobnými odtieňmi, jednou farbou, ale iným tónom. Napríklad jedno monochromatické plátno s reliéfnou textúrou, druhé s hladkým povrchom a trojrozmerným vzorom vo forme fialových kvetov na svetlom pozadí.

Na fotografii je nástenná dekorácia v spálni vyrobená v rovnakej farebnej škále s netkanými spoločníkmi tapiet. Povlaky sa líšia vo vzore a štruktúre.

Tento spôsob kombinácie sprievodných tapiet pridá priestor do miestnosti a urobí ho vizuálne väčším.

Rovnaká textúra - iný dizajn alebo farba.

Spoločníci môžu kombinovať tapety, celkovú textúru, výrazný reliéf bude znateľný v akomkoľvek farebnom prevedení. Výber farieb môže byť kontrast, napríklad z čiernobielej alebo mäkšej kombinácie.

Na fotografii je priestranný štúdiový apartmán. Sprievodca tapety s rôznymi vzormi vizuálne rozdelí priestor do zón.

Rovnaká štruktúra tapiet spoločníkov bude bez problémov spájať iný vzor, ​​dokonca aj na úplne odlišných obrázkoch od seba navzájom bude viditeľný rovnaký reliéf.

Rovnaký vzor - rôzne textúry alebo farby

Všeobecné kreslenie bude kombinovať dve plátna sprievodných tapiet. Obraz môže byť rovnaký, pričom má inú veľkosť, napríklad na jednom povrchu je vzor s veľkými monogramami, na druhej sú rovnaké, ale menšie.

Vo fotografii detská izba pre dievča. Tapeta spoločníci majú rôzne farby, ale sú zjednotení témou. Na oboch stenách sú hrady.

Rovnaký vzor môže kombinovať úplne odlišné farby a textúry, tapety spoločníci môžu byť hladké a reliéfne, kontrastné a pokojné kombinácie.

Rôzne farby, textúra a vzor

Najťažšou možnosťou registrácie bude kombinácia úplne odlišných typov tapetových spoločníkov s rôznou textúrou, farbou a vzorom. Táto metóda spoločníkov tapiet by mala byť zvolená s opatrnosťou, inak môžete získať bez chuti interiéru.

Hlavným pravidlom je, že aj úplne odlišné povrchy by mali byť navzájom v súlade. Farby môžu byť rôzne, ale môžu byť kombinované, napríklad pastelové odtiene. Obrázok nie je ako, ale má všeobecnú tému, ako príklad rastliny.

Príklady kombinácií v interiéri izieb

Pre chodbu (obývacia izba)

Pre obývaciu izbu je viac možností v interiéri ako v iných miestnostiach domu. Na rozdiel od spálne alebo kuchyne, v hale bude vhodné kombinovať tapety spoločníkov jasných farieb a objemných kresieb, ktoré možno kombinovať so spoločnou témou.

S pomocou sprievodnej tapety si môžete vybrať akúkoľvek oblasť, ako napríklad posedenie pri pohovke a kreslách alebo útulné miesto na čítanie. Okrem toho budú spoločníci tapety dobrým interiérovým riešením pre obývaciu izbu v kombinácii s kuchyňou, tento spôsob konečnej úpravy pomôže určiť zóny vizuálnym oddelením.

Pre spálňu

Spoločná tapeta je častým dekoračným riešením pre spálňu. Týmto spôsobom môžete určiť spálňu alebo salónik, ako aj vizuálne zväčšiť priestor.

Na fotografii je spálňa v námornom štýle. Sprievodcovia tapiet, podobne ako ostatné položky, majú vzor so všeobecnou témou.

Jasné kontrastné tapety spoločníci môžu kresliť stenu nad hlavou postele, čím sa zvýrazní a zdobí to.

Pre kuchyňu

Tapeta spoločníci pomôžu rozdeliť kuchyňu na pracovný priestor a jedálenský kút.

Jasné tapety možno orezať úplne stenu jedálenského priestoru alebo len časť priamo nad jedálenským stolom. Tiež prízvuk môže byť stena a cez pracovný priestor. Tapeta by mala byť chránená priehľadným sklom nad varnou zónou.

Pre chodbu

V Chruščov a štandardných mestských bytov sa chodby nelíšia o veľkú plochu, spárované spoločníci tapetu urobí túto miestnosť zaujímavejšou a objemnejšou.

Bolo by vhodnejšie použiť tapetu spoločníkov z ľahkej palety farieb, iný vzor a textúru diverzifikovať malý priestor, a svetlé farby bude udržiavať oblasť.

Pre škôlku

Tapeta spoločníci sú skvelým riešením pre detskú izbu, originálne kombinácie urobia detskú škôlku zaujímavejšou a zábavnejšou. Izba pre chlapca môže byť zdobená svetlomodrým tónom v kombinácii so žltými alebo bielymi motívmi.

Spoločníci jemných kvetov sú vhodné pre dievčatá: ružová, fialová, žltá. Pre dieťa je lepšie zvoliť pokojný rozsah;

Vo fotografii detská izba pre dievča v podkroví. Povrchová úprava je vytvorená spoločníkmi tapiet vo svetlej palete s ružovými akcentmi.

Nápady na kombináciu farieb

béžový

Pokojný univerzálny tón v kombinácii s rôznymi farbami. Béžová harmonizuje so svetlými a pokojnými, teplými a studenými farbami. Úspešne plní aj funkciu pozadia. Najlepšie kombinácie budú so spoločníkmi bielej, modrej, smaragdovej, červenej, hnedej a čiernej. V závislosti od výberu farby partnera budú spoločníci tapety vyzerať dobre v interiéri každej miestnosti.

biela

Biely tón je harmonický s akýmikoľvek farbami. Kombinácia môže byť mäkká alebo kontrastná, farby šťavnaté alebo pastelové. Zvlášť úspešná bude kombinácia bielej a modrej, červenej alebo čiernej. Aj na bielom pozadí je jasne viditeľná textúra.

šedá

Sivá farba tapety je harmonická s čistými a zaprášenými odtieňmi. Studený a teplý sivý tón je vhodný pre dekoráciu interiéru v modernom štýle. Kombinácia s ružovou a fialovou bude vyzerať jemne a jemne. Tapeta spoločníci z modrej, červenej a fuchsiovej tieňa viac kontrastu, ale nemenej úspešnej kombinácie.

zelená

Zelený tón spoločníkov tapety bude vyzerať dobre s teplými prírodnými odtieňmi, ako je hnedá, sivá, oranžová, krémová, zlatá a čierna. Eko témy urobia z interiéru teplo a upokojí atmosféru.

Čierna a biela

Kombinácia čiernej a bielej už vyzerá kompletne a kompletne, navzájom sa dopĺňajú. Čierna farba však môže byť veľkým spoločníkom žltej, šalátovej, oranžovej a fialovej farby.

nachový

Krásna fialová farba bude úspešne kombinovaná so sivými, fialovými, olivovými a bielymi. Fialová je vhodná pre dekoráciu interiéru v modernom štýle. Nasýtený odtieň je lepšie použiť ako sekundárny.

hnedý

Teplý čokoládový odtieň je v súlade s modrou, tyrkysovou, zelenou a ružovou. Bohaté farby vyniknú na hnedom pozadí. Kombinácia s tapetovým spoločníkom krémom a béžovým odtieňom vhodným pre dekoráciu interiéru v klasickom štýle.

Na fotografii je obývacia izba v podkroví. Steny sú zdobené rôznymi druhmi tapetových spoločníkov, niektoré s imitáciou muriva, iné omietky.

ružový

Ružová farba môže byť jemný pastelový odtieň alebo bohatá fuchsia. Svetlo ružová je kombinovaná s tyrkysovou, svetlomodrou, mäty, bielou, šedou, olivovou a hnedou. Pre fuchsie tón, spoločnosť bude spoločníci horčica, sivá, a šalát-farebné tapety.

modrý

Spoločníci bielej, šedej, ružovej a žltej farby sú dobre kombinovaní s jemným modrým odtieňom. Od svetlých odtieňov pre kombináciu vhodnej červenej, oranžovej, hnedej. V závislosti od farebného partnera bude interiér svetlý a bohatý alebo pokojný.

zlatý

Zlaté akcenty ozdobia tapety spoločníkov tyrkysové, broskyňové a sivé. Zlato vyzerá veľkolepé s plátennými spoločníkmi hnedých, červených a čiernych tónov.

žltý

Sunny žltá je dobre kombinovaná so spoločníkmi studeného tieňa: modrá, modrá, sivá, čierna a fialová. Žltá farba dodá slnku do vnútra miestnosti.

fialový

Lilac odtieň môže byť kombinovaný s doprovodným tapetovým krémom, svetložltý, ružový, svetlý tyrkysový a čierny. Odtieň vytvára jemnú kombináciu aj pri tmavých farbách.

tyrkysový

Osviežujúca tyrkysová bude dobrým spoločníkom pre hnedé, čierne, tmavo ružové, béžové, biele a žlté. Dobrým doplnkom budú zlaté alebo strieborné prvky.

Príklady kombinácií dizajnu a vzoru

S kvetmi

Kombinácia s kvetinovou potlačou je dôležitá pre klasický, moderný alebo moderný interiér. Kombinácia môže byť s monochromatickými spoločníkmi na tapety alebo s nátermi s iným vzorom. Farebná schéma pre spoločníkov tapiet by mala byť zvolená na základe odtieňa kvetinového vzoru a jeho pozadia.

Vzor kvetov je kombinovaný s hladkými monofónnymi povrchmi, s textúrou alebo s pruhovanými tapetami. Dobrá možnosť dokončenia je zvýrazniť prízvuk stenu s spoločníkom tapety s kvetmi. Napríklad, trojrozmerný obraz ruží nad čelo postele alebo sakura kvety nad posedením v obývacej izbe.

Na fotografii je neoklasicistická spálňa. Steny sú zhotovené s doprovodnou tapetou horizontálnym spôsobom.

prúžok

Pruhovaní spoločníci môžu byť kombinovaní s inými obrázkami, vzormi alebo textúrovanými povrchmi. Okrem estetického potešenia, pás vizuálne koriguje priestor miestnosti, v závislosti od jeho smeru, miestnosť sa javí širšia alebo vyššia.

V kombinácii s trojdimenzionálnym tapety spoločník tapety s pruhmi, vyberte pokojnú farebnú paletu, ktorá sa bude prekrývať s farbou obrázku. V kombinácii s textúrou alebo tapetou bez vzoru si môžete vybrať odvážnejší odtieň. V tomto prípade budú spoločníci s pruhovaným vzorom priťahovať hlavnú pozornosť.

Pod omietkou

Sprievodca tapety na omietky priťahuje pozornosť vďaka textúre. Reliéfny povrch vyzerá harmonicky s takmer všetkými typmi spoločníkov tapiet, kresby a ozdoby, pruhy, rovnako ako 3D obrazy budú vhodné.

Nanášanie omietky v spoločnosti s ďalšími spoločníkmi tapiet hrá druhoradú úlohu.

Tipy od dizajnéra

Existuje niekoľko malých trikov, ktoré pomôžu udržať dizajn miestnosti v rovnováhe a harmónii.

  • Ak chcete navrhnúť tapety spoločník vyzeral ako jeden obrázok, je potrebné zvoliť materiál jednej hrúbky a cenový segment. To zjednoduší prácu dokončovacie a bude vyzerať krajší. Najpohodlnejším spôsobom je vybrať spoločníkov tapiet jedného výrobcu.
  • Je potrebné vziať do úvahy kompatibilitu farieb pri výbere spoločníkov tapiet. Kombinácia môže byť mäkká alebo kontrastná, ale farby by mali byť navzájom kombinované.
  • To isté platí pre vzory. Vo vnútri jednej miestnosti je dodržanie jediného štýlu a témy.
  • Urobiť interiér horizontálnej metódy väčšieho obrazu a tmavého odtieňa by mal byť prilepený v spodnej časti, resp. Malý vzor a svetlá farba v hornej časti.

Ako lepiť tapety spoločníci?

Companion wallpapering sa vykonáva na rovnakom princípe ako ostatné, s výnimkou niekoľkých faktorov.

  • Pred začatím práce je potrebné určiť umiestnenie plátna.
  • S horizontálnym dizajnom pásu sa spoločníci môžu striedať cez jeden, rámovať steny okolo okrajov, alebo mať inú objednávku. Pre tento typ povrchovej úpravy je dôležité, aby mali pásy rovnakú hrúbku.
  • Potom, čo potrebujete pripraviť povrch. K tomu je potrebné vyčistiť stenu starého náteru, omietku a základný náter.
  • Na zjednodušenie práce a zabezpečenie dobrého výsledku je potrebné urobiť označenie na prednej strane. To zabráni "kolapsu" tapety.
  • Pripravujú sa prúžky sprievodných tapiet. Musia byť narezané a umiestnené v správnom poradí. Lepidlo sa nanáša v súlade s požiadavkami materiálu tapety. Pásy sú zlepené na konci.

Fotogaléria

Companion tapeta je skvelý spôsob, ako pridať individualitu do interiéru. Existuje mnoho spôsobov, ako vyzdobiť miestnosť s rôznymi typmi tapiet, rôzne farby, textúry a vzoru. V závislosti od zvolenej kombinácie bude interiér mäkký a pokojný alebo svetlý s detailmi bohatých farieb a vzorov.

Zanechajte Svoj Komentár