Pôvodný strop v interiéri: dizajn nápady, fotografie, štýly, nezvyčajné osvetlenie

Pôvodný strop je neštandardné a zaujímavé riešenie pre vytvorenie jedinečného štýlu bytu. Šikovné a mierne používanie dielov a materiálov bude ozdobovať malý mestský byt a priestranný vidiecky dom.

Nápady na dizajn

Existuje množstvo možností na výzdobu interiéru bytu s tupým a originálnym výsledkom. Jednoduchý biely povrch sa môže zmeniť na neobvyklé zloženie tvaru a farby.

Stretch strop

Štruktúra ťahu môže mať inú textúru a pôvodnú farbu. Materiál pre strešný strop sú dvoch typov: PVC a tkaniny. PVC materiál je napnutý za pôsobenia vysokých teplôt a fixovaný v profile, vopred upevnenom na stenách. Inštalácia tkaniny sa vykonáva rovnakým princípom, ale nie je potrebné zahrievanie, materiál má elastickú kompozíciu.

Neobvyklé tvary

Okrem obvyklého plochého povrchu môže mať strop pôvodný tvar.

  • Dome. Bočné časti sú vyhladené, tvar sa podobá kupole. Táto možnosť je vhodná pre vysoké izby.
  • Zvlnený povrch. Počet ohybov môže byť ľubovoľný v závislosti od osobných preferencií.
  • Reliéf môže byť porazený originálnymi svietidlami alebo neobvyklými dekoratívnymi detailmi.

Fotografia zobrazuje pôvodný interiér kuchyne a obývačky. Strop kombinuje povrch v dvoch smeroch, klasický hladký povrch a svetlé lesklé kužeľovité vložky.

Tlač fotografií

Spôsob inštalácie sa nelíši od obvyklého plochého povrchu. V tomto prípade sa kladie dôraz na obrázok použitý pri tlači fotografií.

Na fotografii má strop v spálni nezvyčajný geometrický tvar. Interiér má priestorovú tému. Monochromatická podlahová krytina robí interiérové ​​svetlo a nepreťažuje detaily.

Originálne kreslenie

Nemenej zaujímavý spôsob, ako urobiť dizajn miestnosti nezvyčajné. Obraz sa môže prekrývať s inými vnútornými predmetmi alebo sa môže stať jasným a neobvyklým prízvukom.

Na fotografii je dizajn obývacej izby vyrobený v čiernej a bielej palete. Hlavná myšlienka dizajnu - geometrické vzory, ktoré sú prítomné na všetkých povrchoch.

Suspended (drywall)

Povrchová úprava sa vykonáva pomocou kovového profilu a listov sadrokartónu, ktoré sú na ňom namontované. Povrch môže mať jednoduchý plochý tvar alebo môže predstavovať viacvrstvový neobvyklý dizajn.

Dvojúrovňové stavby

Nastavte priestor. Neobvyklý tvar nielenže urobí z interiéru nezvyčajný, ale pomôže tiež zónu miestnosti napríklad zvýrazniť priestor na sedenie.

Na fotografii, strop v kuchyni v modernom štýle, vzhľadom na svetlé pozadie a podsvietenie, to nezdá nízke.

viacúrovňové

Originálne prevedenie vhodné pre vysoké stropy. Farba a tvar, podobne ako ostatné prvky interiéru, stručne podporia celkovú myšlienku dizajnu.

Na fotografii je spálňa dokončená v jasnej farbe s pridaním svetlých akcentov vo forme dekorácie, nábytku a doplnkov.

S vložkami z rôznych materiálov

Originálne prvky z dreva, kovu alebo skla podporia štýl v interiéri a pomôžu prispôsobiť priestor. Napríklad zrkadlová vložka vizuálne zvýši priestor.

Fotografia je štýlová obývacia izba v šedej farbe. Drevené vložky na strope majú niečo spoločné s kusmi nábytku a výzdoby.

drevo

Drevo bude vždy relevantné a ušľachtilý materiál na dekoráciu. Hlavnou výhodou je šetrnosť k životnému prostrediu, okrem každého plemena má svoj vlastný originálny vzor.

kazetový

Caissons sú depresie na povrchu stropu, ktoré môžu mať akýkoľvek tvar, najčastejšie štvorce alebo obdĺžniky.

Na fotografii je stropná úprava vyrobená z prírodného lakovaného dreva. Podlahová krytina opakuje vzor.

Reiki

Ideálne pre dekoráciu interiéru v modernom, ekologickom, provensálskom, vidieckom štýle. Smer koľajníc pomôže opticky zväčšiť alebo predĺžiť miestnosť.

Na fotografii tvoria drevené rošty pôvodný poschodový povrch stropu. Jedna zo stien je vyrobená rovnakým spôsobom.

Obrazové lúče

Ozdobte strop miestnosti v štýle Provence alebo Country. Pre miestnosť s vysokými stropmi si môžete vybrať trojdimenzionálnu konštrukciu, pre miestnosť s nízkymi alebo štandardnými stropmi bude vhodná kresba v jednej rovine.

Fotografia ukazuje priestrannú kuchyňu v štýle country. Drevená konštrukcia nosníkov je doplnená reflektormi.

Surové drevo

Rovnako ako je to možné bude klásť dôraz na dizajn v ruskom alebo ekologickom štýle. To je tento originálny dizajn, ktorý sa stane hlavným predmetom pozornosti.

Na fotografii spálňa vidieckeho domu v ekologickom štýle. Šikmý strop je zdobený pôvodnou konštrukciou z neošetrenej brezy.

Rezbárstvo

Vyzdobte interiér v klasickom alebo orientálnom štýle. Povrchová úprava vyzerá neobvykle a veľkolepé, ale náklady na manuálnu prácu sú dosť vysoké.

Na fotografii je znázornená komplexná poschodová stavba kesónového typu s vyrezávanými prvkami.

Viacfarebné dosky

Krásne a nezvyčajné riešenie pre dizajn detskej izby. Takáto úprava bude jasná a útulná.

Vo fotografii detská izba v ekologickom štýle. Akcentová stena je pokrytá bridlicovým filmom, ktorý vám umožní kresliť a zanechávať roztomilé poznámky.

Neobvyklé tapety

Ďalšia možnosť originálneho dizajnu. Tapetový papier môže mať nezvyčajný reliéf alebo obraz, napríklad mapu sveta na celom povrchu stropu, imitáciu hadí kože alebo viacfarebné fragmenty.

Farba pozadia v interiéri je biela. Strop je zdobený viacfarebnými trojuholníkovými úlomkami a tenkými lamelami.

Neobvyklý alebo jasný obraz

Interiér bude pôsobivo maľovať strop v jasnej a neštandardnej farbe. Farba sa nanáša na vopred pripravený rovný povrch. Strop môže byť v jednej alebo niekoľkých úrovniach, zdobený soklami, štuky alebo trámy.

V interiéri fotografie s množstvom originálnych detailov. Strop je zdobený trámy, štuky a neobvyklé tvarované panely.

Maľovanie, maľovanie

Ručne maľovaný strop vám umožní nielen vytvoriť neobvyklý, ale aj skutočne jedinečný interiér. Obraz môže byť v rôznych štýloch, od etnických vzorov až po skutočné obrazy.

Na fotografii je extravagantná obývacia izba, ktorej strop je zdobený mnohými maľbami. Farebná paleta je zachovaná v jednom rozsahu.

liatie

Je vyrobený zo sadry, polystyrénu alebo polyuretánu. Forma môže zodpovedať klasickému aj modernému štýlu.

Strop je zdobený veľkými štukami. Miestnosť zostáva priestranná vďaka bielej farbe a LED pásovým osvetleniam.

Látkové dekorácie

Zdobenie látkou urobí východný interiér farebnejším a klasickejším originálom. Materiál skrýva hrbole a ľahko sa montuje. Táto metóda je vhodná na dokončenie spálne, detskej izby alebo obývačky.

Originálne dlaždice alebo mozaiky

Najlepšie miesto pre dlaždice bude kúpeľňa a WC. Bohaté farby na pozadí svetlej nástennej dekorácie sa môžu prekrývať s dekorom a textilom. Ďalšia varianta stropnej dosky je vhodná na dekoráciu obývačky, kancelárie alebo chodby. Jedná sa o dlaždicu z PVC alebo peny. Materiál je ľahký, môže mať nezvyčajný tvar a textúru.

zrkadlo

Zrkadlové povrchy a nezvyčajné vložky opticky zväčšia priestor v miestnosti a vytiahnu ju vďaka reflexným vlastnostiam. Lesklé a zrkadlové povrchy sú vhodné pre interiérový dizajn s moderným dizajnom.

Okná z farebného skla

Aby farebné sklo vyzeralo čo najpozoruhodnejšie a každý detail bol prezeraný, stojí za to nainštalovať podsvietenie. Napríklad dvojvrstvový strop, v hornej vrstve, kde je osvetlenie nainštalované a na vrchu je vložka z farebného skla.

kov

Výnimočne moderný spôsob konečnej úpravy. Konštrukcia môže pozostávať z plochých dosiek alebo malých fragmentov. Kovový strop bude harmonicky vyzerať v dizajne high-tech alebo loft.

Fotografia je štýlová a originálna spálňa s kovovým lemom.

Neobvyklý dekor

Dokonca aj jednoduchý strop vo forme bieleho plochého povrchu môže byť vyrobený z originálu s dekoratívnymi detailmi. Materiál pre dekor môže byť čokoľvek, to všetko závisí od predstavivosti a štýlového smeru miestnosti.

Izba s spálňou v jasných farbách. Strop je zdobený mnohými detailami, ale vzhľadom na rozdielne osvetlenie sa nezdá nízke.

Fotografie v interiéri izieb v byte

kuchyne

Interiér kuchyne by mal používať materiály, ktoré neabsorbujú pachy a ľahko sa čistia. Dobré riešenie interiéru bude závesný strop s fotografickou tlačou alebo neobvyklým tvarom. Napríklad pôvodná zvlnená plocha nad jedálenským kútom alebo barom.

Obývacia izba

Obývacia izba alebo izba poskytujú viac príležitostí na realizáciu fantázie. Strop komplexného tvaru, panely a vložky z rôznych materiálov, ako aj trojrozmerné obrazy budú vhodné. Veľkosť a farba dizajnu by sa mali zvoliť v závislosti od výšky stropov a priestoru miestnosti.

spálne

Pre spálňu v štýle krajiny alebo Provence, zloženie drevených trámov je vhodný, pre klasický dizajn krásne štuky alebo viacvrstvové konštrukcie, a moderný interiér bude vyzerať harmonicky maľované strop v bohatých farbách.

škôlka

Interiér detskej izby je možné prehrať a urobiť zaujímavejším vďaka originálnym fotografickým tapetám na strope, nezvyčajným osvetlením alebo dekoračným prvkom.

Vo fotografii jasná detská izba s dizajnom vzduchu. Strop je zdobený plastovou mriežkou, ktorá vytvára imitáciu zamračenej oblohy.

kúpeľňa

Pre kúpeľňu by ste mali zvoliť materiál odolný voči vlhkosti. Stretch strop, dlaždice alebo sklo bude robiť svoju prácu dobre.

Chodba a chodba

Kompaktný koridor môže byť vďaka reflexným povrchom vizuálne viac priestranný, môže to byť lesklý strešný strop, neobvyklé zrkadlové vložky alebo svetlá. Pre otvorené a ľahké chodby môžete použiť svetlé farby a originálne viacvrstvové štruktúry.

Neštandardný strop v vidieckom dome

Vidiecky dom kvôli väčšej ploche a vysokým stropom umožňuje stelesniť aj tie najodvážnejšie nápady. Originálne zloženie stropných trámov v drevenom dome zvýrazní atmosféru pohodlia a tepla. V otvorenom priestore, z výšky druhého poschodia, bude strop ozdobený neobvyklým dekorom alebo nízkými lampami.

Osobitná pozornosť je hodná manzardových stropov, môžu sa hodiť do niekoľkých vrstiev alebo rôznych vložiek.

Originálnosť vďaka osvetleniu

Neobvyklé nízke lustre zdobia priestrannú miestnosť s vysokými stropmi, pre miestnosti so štandardnými rozmermi by bola najlepšou voľbou ploché modely.

Luster môže byť ako jediné osvetľovacie zariadenie, tak aj ten hlavný. Luster tiež pomôže zónu priestor, napríklad v štúdiu, obývacia izba je osvetlená s originálnym lustrom, zvyšok miestnosti s bodovými svetlami alebo spoty.

Na fotografii je priestranná obývacia izba rozdelená do zón s tvarovaným stropom a lustrami.

LED pásik, ukrytý vo vrstvách a dekoratívnych paneloch, vytvára pocit plávajúceho stropu a robí ho vyšší.

Na fotografii kuchyne s prírodnou témou. Strop je zdobený originálnymi plastovými panelmi a skrytým LED pásikom. Napriek jasnému pozadiu sa zdá, že strop nie je nízky.

Pre detskú izbu alebo spálňu sa stane neopakovateľným interiérovým riešením žiarivý strešný strop, napríklad obraz hviezdnej oblohy.

Rozhodnutie štýlu

moderný

V high-tech alebo minimalistickom štýle, dekorácia v podobe neobvyklého tvarovaného strečového plátna, zavesenej sadrokartónovej konštrukcie s originálnym osvetlením alebo zrkadlom a kovovými panelmi bude vyzerať harmonicky.

klasický

V klasickom interiéri bude hlavnou dekoráciou drevený kazetový strop alebo dekor vo forme štukovej a vitráže.

Country hudba

Útulný dizajn krajiny doplní dekoráciu dreva vo forme panelov alebo drevených trámov. Neobvyklý dizajn zo surového stromu bude účinne vyzerať.

podkrovie

Nedostatok dekorácie alebo jej imitácia najlepšie vystihuje pôvodný dizajn podkrovia. Vnútorný nápad zvýraznia panely s imitáciou betónu, kameňa alebo tehly, drevených trámov a kovových konštrukcií z ventilačných potrubí.

Fotogaléria

Neobvyklý a originálny spôsob, ako dať svojmu domovu osobnosť. Rôznorodosť technológií a povrchových materiálov umožňuje uspokojiť najkreatívnejšie nápady počas opravy a vytvoriť neštandardný dizajn.

Zanechajte Svoj Komentár