Dizajn chodby - 30 nápadov na dizajn interiéru

Pri usporiadaní domu, tieto izby nie sú uvedené toľko času ako zvyšok izieb. Avšak, ak budete ignorovať interiér chodby v byte, potom to môže znížiť všetky konštrukčné práce na nič. Buďte mimo všeobecný štýl. Ak chcete vytvoriť svetlý, útulný a pohodlný priestor, musíte dodržiavať určité pravidlá. Jasne dodržiavajte poradie činností a starostlivo vyberte všetky dokončovacie materiály. Pre profesionálov je ťažké dať do chodby multifunkčný dizajn, takže je lepšie nechať improvizáciu na poslednú chvíľu. Dôležitú úlohu bude zohrávať aj konfigurácia miestnosti, ktorá je často malá alebo neštandardná.

Pred dokončením dokončovacích prác je potrebné podrobne naplánovať všetky nuansy: od organizácie osvetlenia až po vymedzenie priestoru, od výberu podlahy až po konečnú úpravu všetkých ostatných povrchov. Potom urobte vysvetlenie miestnosti - vypočítajte celkový objem, plochu každého jednotlivého povrchu. V mnohých ohľadoch bude návrh projektu chodby závisieť od typu dispozície miestnosti. Je to on, kto priamo určuje povahu osvetlenia. Preto je potrebné klasifikovať najbežnejšie typy.

typy

Sály mestských bytov možno zaradiť do nasledovných oblastí:

  • "Capsule". Je to typické usporiadanie v Chruščove, avšak v moderných budovách. Vyznačuje sa malou plochou, rôznymi dverami. Miesto nábytku v takejto chodbe je dosť ťažké;
  • Na chodbe. Je charakteristická pre panelové domy. Dizajnové prvky zahŕňajú potrebu vizuálne rozšíriť úzky priestor;
  • Coupe. V malej miestnosti obdĺžnikového typu sú vhodné skrine. Charakteristické usporiadanie moderných budov. Vyžaduje sa kompetentná organizácia priestoru na výkon projekčných prác;
  • "Nora so štepom." Je to úzka chodba s vetvou do kuchyne. Typické usporiadanie v bloku Chruščov.

Svetelná organizácia

Pri organizovaní osvetlenia v hale sa odporúča vyhnúť sa vytváraniu tieňov, pretože ďalej zužujú tak skromný priestor. Na tomto základe musí strop rozptýliť svetlo a vyrovnať hru chiaroscuro. Vyčistený povrch pastelových farieb to najlepšie zvládne. Vo verzii s kupé povolené použitie zrkadlový strop. V "box" je pomerne použiteľné napätie. Jedným z najobľúbenejších materiálov pre stropný dizajn je sadrokartón. Jeho použitie znamená minimálne množstvo svietidiel, čo bude mať pozitívny vplyv na náklady na energie. Na získanie požadovaného svetla bude potrebné usporiadať oválny výklenok na povrchu stropu.

Ak návrh chodby poskytuje pravidelný maľovaný strop, potom pre správnu organizáciu osvetlenia svietidlá pevne pritlačené k povrchu. Na chodbe bude dosť pár lámp umiestnených na okrajoch. V "diere" môže ubytovať pár halogénových žiaroviek, ktoré sú vybavené kompaktným baldachýnom.

Varianta svietidla je nerentabilná a bude vyžadovať dodatočné svetlo.

Ak to financie umožňujú, je možné usporiadať svetlý strop z farebného skla. Tiež nezanedbávajte organizáciu slabého osvetlenia, ktoré môže vizuálne rozšíriť rozmery úzkej miestnosti. Jedným z úspešných dizajnérskych riešení sa zdá zvýrazniť maľby, rastliny v interiéri.

Rozsah farieb

Pre vizuálne zväčšenie objemu je dizajn vyrobený z textúrovaných povrchov harmonických farieb. Všeobecným princípom interiérového dizajnu chodby je použitie neutrálnych pastelových odtieňov s jasnými farebnými prvkami (napríklad štýlový obraz). Nábytok nie je vhodný pre výber tmavých farieb, pretože to povedie k opačnému efektu - vizuálnemu zmenšeniu priestoru. Navyše, tmavé farby absorbujú svetlo, celá organizácia osvetlenia môže ísť dole odtokom. Tiež nepoužívajte v interiéri z umelého kameňa s hrubou textúrou. Pre hladké steny sú celkom prijateľné lesklé tóny konečných materiálov, ktoré budú dodatočne rozptyľovať odrazené svetlo.

Nástenné dekorácie

Sleduje rovnaké ciele rozširovania priestoru. Je dôležité, aby ste to nepreháňali pastelovými dekoráciami, pretože namiesto želaného efektu môžete získať nemocničné oddelenie. Preto je vhodné použiť kvalitný nábytok, ako aj rozdelenie dekorácie na stenu na farebné časti alebo pruhy (odlišné od všeobecného tónu). Tieto farebné plochy by mali okamžite pri vstupe do bytu zachytiť oko. V tomto prípade by sa tmavá farba mala používať veľmi opatrne a len v spodnej časti, v malej výške. Môžete však vykonať plynulé prechody farieb. Zvlášť pravda, že to bude vyzerať v dlhej chodbe. Fyzické oddelenie priestoru v chodbách sa zriedka používa kvôli malému priestoru.

Oblúky, falošné lúče sú relevantné len v priestrannej miestnosti.

Najjednoduchší spôsob, ako dokončiť interiér chodby je tapetovanie. Menej často používané obklady alebo obkladačky. Je to kvôli nemožnosti aranžovania prepraviek, hoci druhá možnosť je najodolnejšia.

materiály

Vzhľadom k tomu, skromné ​​veľkosti miestnosti neznamená veľkú spotrebu materiálov, má zmysel sa zamerať na ich výkon. Povrchová úprava by mala byť odolná a odolná. Najobľúbenejšie a najvýhodnejšie materiály sú nasledovné:

  1. Tapety. Flizelinovye a papier nie sú vhodné, pretože sú ľahko poškriabať, a nakoniec švy otvorené. Dôrazne sa neodporúča používať korkové tapety, ktoré zle pôsobia proti vlhkosti a rýchlo strácajú svoju prezentáciu. Je účinnejšie použiť vinylovú (prípadne sieťotlačovú) tapetu alebo viacvrstvový propylén;
  2. Výrobky z porcelánovej dlažby. Pestrá štruktúra, vzory. Odolný materiál;
  3. Dlaždice. Nie je to o nič menej ako v predchádzajúcej verzii, avšak pri nesprávnom prístupe môže priniesť nemocničný efekt. Je lepšie chrániť najzraniteľnejšie miesto - spodnú časť steny;
  4. Laminát, podšívka. Umelé osvetlenie zobrazuje všetky nedostatky povrchovej úpravy, vzhľad nečistôt alebo škvŕn. Preto sa odporúča užívať produkty v rozsahu od 32 stupňov;
  5. Tekuté tapety. Mal by sa používať opatrne, pretože pórovitý materiál ľahko absorbuje vlhkosť. Odporúča sa zakryť akrylovou impregnáciou. Existuje mnoho krásnych vzorov pomocou prírodného hodvábu;
  6. Dekoratívne omietky. Je veľmi ľahké urobiť: je potrebné pridať farebné čipy do bežnej omietky. To bolo kedysi považované za elitný materiál, pretože umelci maľoval obrazy na to.

Podlahové krytiny

Materiál na náter na podlahu v chodbe zvyčajne pôsobí ako dlažba alebo laminát, linoleum o niečo menej. Ak si vyberiete dlaždice, je lepšie kúpiť lesklé výrobky, ktoré sa ľahšie umyjú. V mokrom počasí však bude klzká. Ak je laminát, budete potrebovať ďalšiu zvukovú izoláciu. Imituje rôzne textúry dobre, ale nie je trvanlivý ako dlaždice. Príliš veľa zŕn piesku a brúsnych kameňov padá na jeho povrch denne.

Marmoleum vyzerá ako vhodná alternatíva. Materiál pokojne odkazuje na vysokú vlhkosť, ale na jeho inštaláciu budete musieť vyrovnať podlahu alebo ju položiť na predchádzajúcu vrstvu. Trvanlivosť asi 10 rokov, a náklady na materiál vám umožní vybrať to najlepšie, odrody platne. Rozsah je trochu obmedzený, takže môžete venovať pozornosť porcelánu. Jediná vec stmavne jeho vynikajúce výkonové vlastnosti - potreba dokonale rovnej podlahy.

Nábytok

Kvalitný nábytok je neoddeliteľnou súčasťou dekoru v dizajne chodby.

Je dôležité vybrať viacfunkčné produkty, aby sa priestor neusporiadal.

Posuvná skriňa je takmer najlepšou voľbou, na ktorú si tu môžete myslieť. Musíte si však vybrať medzi cenou a kvalitou. Výrobky vlastnej veľkosti sú pozoruhodné svojou vysokou cenou, ale typické nechávajú medzeru na vrchole, kde sa každá živá vec rád usadí, nehovoriac o prachu. Venujte pozornosť aj modulárnemu dizajnu tmavých alebo svetlých tónov. Lepšie je samozrejme používať ľahké tóny prírodného dreva. Ak je v chodbe príliš málo miesta, mali by ste zvážiť možnosť s priestrannou rohovou skrinkou.

Zaistite a potrebujete sedadlo, ako napríklad mäkké puf. Vchodové dvere je lepšie vziať dvojité.

záver

S cieľom navrhnúť interiér bol vo výške, odporúča sa počúvať vyššie uvedené odporúčania. Sú to univerzálne pravidlá prakticky pre všetky typy chodieb. Je tiež dôležité venovať dostatočnú pozornosť výberu materiálov a samotnému opracovaniu. Zo správneho konania bude závisieť vonkajší, estetický vzhľad miestnosti.

Zanechajte Svoj Komentár