Koberce v modernom interiéri +70 fotografických príkladov

V dnešnej dobe bolo v interiéri vynájdených mnoho rôznych prvkov dekoru. Fantastické dizajnové riešenia pomôžu vytvoriť požadovaný vzhľad miestnosti v akomkoľvek požadovanom štýle a ozdobia ju "twistom". Výmenná móda vždy diktuje rôzne možnosti, ale koberce v interiéri boli a budú obľúbeným prvkom dekoru.

V druhej polovici minulého storočia bolo položenie koberca na podlahu doma dosť problematické. Koberec bol luxusný predmet, nie každý si to mohol dovoliť. Často nezáležalo ani na farbách, ani na veľkosti koberca, položili „všetko, čo bolo“. Dnes sa situácia úplne zmenila.

výhody

Dnes je vyriešený problém nedostupnosti kobercov: obchody sú plné rôznych produktov pre každý vkus a rozpočet. Ale čo robiť s inými, cenovo dostupnejšími a praktickými možnosťami pre podlahy: parkety, laminát, linoleum? Je ľahšie sa o ne postarať, nie je nutné „obťažovať“, či sa náter zmestí do celkového obrazu miestnosti. Na jednej strane je nemožné nezaznamenať jednoduchosť použitia týchto náterov, ale na druhej strane - miestnosť bez zaujímavého prízvuku, originálneho nápadu, vyzerá matne a prázdne. Pre interiér vznikne niečo zvláštne, niečo, čo vynikne na pozadí celkovej výzdoby a nábytku, alebo naopak, harmonicky sa skombinuje a dopĺňa interiér.

Koberec v modernom interiéri môže byť najúžasnejším "zvýraznením" miestnosti. Správne zvolený koberec oživuje miestnosť, robí ho útulnejším a pohodlnejším a tiež plní funkciu zvukovej izolácie a izolácie podlahy, čo je tiež dôležitá výhoda. Preto sa stále viac a viac znalcov pohodlia v dome pýtajú: ako si vybrať koberec pre interiér?Kritériá výberu

Výber vhodného koberca nie je taký jednoduchý, ako sa zdá. Ak chcete splniť všetky požiadavky, musíte vziať do úvahy mnohé kritériá:

 • Material. Teraz v širokej ponuke nájdete výrobky z rôznych materiálov. Pri výrobe kobercov s použitím umelých a prírodných vlákien. Mäkkosť koberca, životnosť a cena výrobku závisí od zloženia vlasu.
 • Dĺžka vlasu. Ovplyvňuje mäkkosť koberca, jeho vzhľad a čo je najdôležitejšie, komplexnosť starostlivosti.
 • Farbu. Je potrebné zvoliť koberec požadovanej farby tak, aby nevyzeral bez chuti, ale je kombinovaný s okolitými predmetmi. Napríklad, svetlé farby sú vhodnejšie pre obývaciu izbu, keď všeobecná výzdoba stien v jednotných pastelových farbách.
 • Veľkosť. Celkový vzhľad miestnosti závisí od veľkosti koberca.
 • Formulár. Teraz môžete nájsť koberce rôznych, niekedy dokonca bizarných foriem. Je lepšie, aby sa zvolená forma kombinovala s dizajnom miestnosti.

Keď idete do obchodu na koberec, skúste vziať do úvahy všetky uvedené kritériá.Druhy materiálov

V bláznivej palete ponúk koberec je ťažké zistiť, čo je pre vás to pravé. Po prvé, pozor na výber materiálu. Na výrobku z nesprávnej strany je štítok s označením, ktorý obsahuje informácie o zložení a vlastnostiach hromady a podkladového materiálu. V závislosti od materiálu sú koberce:

 • Koberce vyrobené z propylénu sa vyrábajú zo syntetických syntetických materiálov získaných spracovaním ropných produktov. Je to najnákladnejší typ povlaku. Má nízku odolnosť voči opotrebeniu a je zle čistený vysávačom.
 • Koberce vyrobené z odolného nylonu - majú väčšiu elasticitu a odolnosť, výrobky na pletenine majú dlhú životnosť vďaka technológii simultánneho tkania základne a vlasu.
 • Vlnené koberce sú drahé, ale prirodzené a trvanlivé, môžu si zachovať užitočné vlastnosti až päťdesiat rokov. Vhodné pre každú miestnosť, sú tu však aj nevýhody - rýchlo sa znečistia a obávajú sa vlhkosti.
 • Hodvábne koberce sú oveľa viac "hit" na peňaženku, ale tento luxus presne odôvodňuje náklady. Tieto nádherné koberce majú najkrajšie vzory, určite budú elegantnou dekoráciou pre každú miestnosť.
 • Viskózové koberce pripomínajú hodváb: jemný na dotyk s veľkými vzormi a vzormi, ale oveľa dostupnejší.
 • Nylonové rohože sú veľmi zaujímavým typom kobercových výrobkov. Nylon vytvára odolné a odolné nátery, ktoré sú odolné voči ohňu.
 • A nakoniec, polyesterové kobercové výrobky. Najkrajší model s dlhým zdriemnutím, trvanlivý, ale ľahko deformovateľný pri poškodení alebo umytí.

Viac informácií o materiáloch - v tabuľke.

vyhliadkaCenová kategóriavýhodynedostatky
vlnenývysokýOdolnosť proti opotrebeniu, dlhá životnosť, prírodný materiál, kombinácia s akýmkoľvek interiéromRýchle znečistenie, nebezpečenstvo poškodenia mory a plesňami
hodvábvysokýTrvanlivosť, krása, jasnosť vzorovPrepáč, že som ležal na zemi
viskózacentrálnejJasnosť vzorov, trvanlivosť, podobne ako hodváb, takmer nie sú pokrčené-
nyloncentrálnejJas vzorov, odolnosť voči opotrebeniu, trvanlivosť, elasticita, požiarna bezpečnosť-
polypropylénnízkyHladkosť, jas obrázkovKrátky život, zle vysávaný
polyestercentrálnejMäkkosť, odolnosť voči opotrebeniu, tepelná ochranaDeformované rýchlo, elektrifikované

Vyberte si produkty založené na vašich finančných možnostiach a zvážte, ako často a pozorne ste pripravení starať sa o koberec. Nechcem, aby boli peniaze zbytočné, takže drahý materiál vyžaduje komplexnejšiu starostlivosť. A ak máte deti alebo domáce zvieratá doma, je pravdepodobné, že pokazí drahé pokrytie.stanovenie veľkosti

Ak chcete, aby izba estetický vzhľad musíte správne určiť veľkosť povlaku. Premýšľajte o účeloch, na ktoré budete koberec používať: úplne zakryte podlahu alebo ju len ozdobíte. Závisí od požadovaných parametrov koberca.

S plnou podlahovou krytinou sa odporúča zmerať celkovú plochu miestnosti, potom vziať 25-30 cm od stien a kusov nábytku, pravdepodobne okolo koberca, a získajú sa požadované parametre. Ak je starý koberec na správnom mieste, je najľahšie ho zmerať nastavením požadovanej dĺžky.

Ak koberec bude slúžiť ako dekoratívny prvok, druh dekorácie miestnosti, vyberte si jeho veľkosť podľa vlastného uváženia. Hlavná vec, ktorú produkt zapadá do interiéru, vyzerala elegantne a krásne. Zvyčajne malé dekoratívne koberce zdobia podlahu pod rôznymi kusmi nábytku: nočný stolík alebo konferenčný stolík. Zvážte veľkosť nábytku pri nákupe koberca: je to najlepšie, keď je o niečo viac ako jeho parametre.Výber tvaru

Čo len tvary kobercov prichádzajú s modernými dizajnérmi! Vyzeráte a divíte sa: oválne, okrúhle, štvorcové, trojuholníkové, obdĺžnikové. Sú vo forme zvierat, snehových vločiek, päty, vianočných stromčekov a ďalších ozdobných predmetov. Takéto výrobky neuveriteľne zdôrazňujú pozornosť, vyzerajú veľmi originálne. Buďte kreatívny! Avšak, nepreháňajte to - nezvyčajné položky v miestnosti vyžaduje, aby jeden dotyk nepredvídateľnosť, a niekde dokonca nedbanlivosť.

Obdĺžnikové povlaky sa používajú hlavne na plnú podlahu alebo čiastočné pokrytie. Ak dizajn umožňuje trochu voľnosti, vložte dva alebo tri koberce do rôznych častí miestnosti naraz.

Napríklad, ak interiér obývacej izby obsahuje prevažne červené a zelené farby, zakúpte si malé koberce oboch farieb: červený koberec je pre jednu časť miestnosti a zelený koberec je pre druhý. Nechajte sa experimentovať! Ak k obchodnému prístupu pristupujete kreatívne a s chuťou, aj starý sovietsky koberec je niekde naozaj pripojený.Prispôsobenie farieb

Jemným momentom voľby je výber farieb kobercových výrobkov, vzorov a vzorov na ňom. Každý má svoje vlastné preferencie: niekto miluje jas a extravaganciu v interiéri a niekto miluje mier a jednotu, niekoho, koho sloboda a odvaha, a niekoho - dokonalý poriadok a „správnosť“. Ako hovorí príslovie: "Chuť sa nehádajú."

Je však potrebné dodržiavať niektoré odporúčania, aby sa zabránilo zlej chuti. Napríklad, ak vo všeobecnom interiéri obývacej izby sú tri základné farby, nemali by ste kupovať svetlý koberec inej farby, aby sa dal do stredu miestnosti: bude to vyzerať alyapisto a škaredé!

Berte do úvahy pri výbere farebnej škály koberca miestnosti. Je lepšie pokryť celkovú farbu, ale niekedy môžete použiť kontrastnú farbu a výrazný vzor. Zároveň je potrebné, aby návrh miestnosti obsahoval niekoľko prvkov rovnakej farby alebo odtieňa.

Pokrývajúce pastelové pokojné tóny od béžovej až po čokoládu dokonale zapadnú do takmer každého interiéru. Vyberte si univerzálnu paletu, ak sa obávate, že jas môže poškodiť dojem.Tipy na výber

Ako viete, koberce môžu byť navrhnuté nielen ako podlahová krytina alebo ako dekoračný prvok na podlahe, ale aj na zakrytie stien, ak je to dané dizajnom miestnosti. V modernej dobe sa dizajnérske riešenia stali tak odvážnymi a zaujímavými, že od nich môžete očakávať čokoľvek.

Nové dizajnové tipy sa dotýkali a kobercové podlahy. Ak sa rozhodnete vybrať si podložku pre svoj domov, mali by ste vedieť, že sa odporúča zatvoriť nie viac ako tretinu miestnosti, aby sa dodržala vonkajšia harmónia. To znamená, že môžu existovať rôzne možnosti: jeden koberec v strede miestnosti (okrúhly alebo oválny bude vyzerať výhodnejšie), dva alebo tri - v rôznych častiach miestnosti alebo na opačných stranách postele alebo pohovky.

Pokiaľ ide o malé koberce pre dekor, podľa klasických štandardov dizajnu, to bolo veril, že by mali opakovať tvar objektu, pod ktorým ležia. Najnovšie rady moderných dizajnérov však môžu toto prísne pravidlo porušiť. Preto fantazírujte a buďte odvážnejší!Voľba pre interiér obývačky

Pre koberce v obývacej izbe sú takmer žiadne obmedzenia. Dôležitá je len kombinácia s výzdobou miestnosti, nábytku a iných dekoratívnych prvkov. V obývacej izbe možno použiť koberec s ľubovoľnou dĺžkou hromady, už záleží na preferenciách majiteľa.

Dlhá hromada je ťažšie v starostlivosti, takže ak obývacia izba slúži ako jedáleň, je lepšie nepoložiť koberec s dlhým vlasom tam: bude potrebovať neustále čistenie, alebo čoskoro sa zafarbí. No, ak je pre vás obývacia izba je len miesto na odpočinok s celou rodinou, neváhajte a položte si polstrované, polstrované, príjemné pre nohy. Výrobky s dlhým vlasom - najjemnejšie a hebké na dotyk.

V obývacej izbe môže koberec plniť hlavnú funkciu podlahovej krytiny a stred ohniska miestnosti. V prvom prípade je najdôležitejšie nájsť neutrálny, pokojný odtieň koberca, prípadne s jednoduchým vzorom, umiestniť ho do stredu alebo do jednej zo strán obývačky. Ako ohnisko je vhodné použiť jasnú, farebnú paletu farieb, ktorá vyniká medzi zvyškom vnútornej miestnosti. Mimochodom, možnosť centra zamerania pre obývaciu izbu je dokonca užitočná. Ak tam, podľa vášho názoru, existujú chyby alebo nedostatky, koberec ako kontaktné miesto odvráti pozornosť od zvyšku malých vecí.Možnosti interiéru izby

Spálňa potrebuje atmosféru pohodlia a tepla pre dobrý a zdravý spánok. Najlepšou voľbou pre koberce do spálne sú mäkké, dlhé napodobeniny, ktoré sú príjemné na chodenie bosýma nohami.

Zvyčajne v spálni "žiada o" monochromatické farby, upokojujúce po náročnom dni. Svetlá béžová alebo biela chlpatá koberec je skvelá voľba. Podľa vlastného uváženia môžete použiť aj iné odtiene (napríklad čierny a biely koberec).

Ak chcete vytvoriť jedinečný dizajn spálne, použite farebný kontrast. Napríklad steny a koberec v pastelovo béžovom tóne a nábytok - čokoládová farba. Alebo naopak - podlahová krytina v tmavých farbách. Tento prístup vizuálne rozšíri priestor a vyplní miestnosť novými farbami. Môžete si vybrať rôzne tvary a veľkosti kobercov. Hlavná vec je, že ráno nezostanú nohy na studenom linoleu, ale na jemnej a teplej podložke.

Pre tých, ktorým sú pastelové tóny nezaujímavé a nudné, je rohož s pestrým jasným vzorom dokonalá a bizarný tvar koberca zdvihne váš duch a zvýši úroveň veselosti na začiatku dňa. Najzaujímavejšie nádherné nátery sú kombinované s pokojným odtieňom nástennej dekorácie.

Koberce v spálni nepotrebujú starostlivú údržbu, pretože sa nepoužívajú tak často ako v iných miestnostiach.Vlastnosti pre detskú izbu

Deti chcú dať to najlepšie zo všetkého, takže osobitná pozornosť je venovaná dizajnu detskej izby. Veselý svetlý dizajn je vytvorený v detskej izbe, takže deti majú vždy vysokú náladu.

Čo sa týka podlahy, pre detskú izbu je obzvlášť dôležité:

 • Teplé na nohy nemrznú.
 • Bezpečnosť. Deti behajú a hrajú veľa, takže možnosť klzkého povrchu zmizne. Koberec - ideálna voľba v detskej izbe: je ťažké skĺznuť a spadnúť.
 • Mäkkosť a pohodlie. Deti milujú nielen behať, ale aj sedieť na podlahe, takže je dôležité položiť pohodlný koberec do detskej izby.
 • Design. Pre deti je koberec s geometrickými vzormi alebo obrazom svojich obľúbených kreslených postavičiek dokonalý. Existujú produkty s obrazom detských hier (napríklad klasika).Pri nákupe koberca v detskej izbe sa uistite, že náter bol farbený farbivami bezpečnými pre deti! Informácie o farbivách sa odrážajú v osvedčení o koberci. Zamestnanci obchodu sú povinní poskytnúť ho na požiadanie!

Ďalšie užitočné tipy pri výbere koberca:

 1. Ak sa po nákupe nového koberca z neho vymanili kliny, nie je to desivé. Ide o prepravu a skladovanie výrobku, po niekoľkých dňoch musí prejsť. Ak sa koberec naďalej rozpadá, s najväčšou pravdepodobnosťou je chybný. Po návšteve obchodu majte kontrolu!
 2. Pri nákupe ručne vyrobeného výrobku dávajte pozor na jeho morskú stranu: mal by byť podpis autora diela a vzor a farba by sa mali zhodovať s prednou stranou.
 3. Vlnené koberce by mali byť ošetrené špeciálnymi prostriedkami proti korózii.
 4. Povlak by nemal cítiť zle!

Koberce sú pravou výzdobou domu. Vyberte si vhodný koberec nie je ľahké v bohatom sortimente moderných obchodov. Najprv určite presne aký druh koberca potrebujete. Pamätajte, že musíte vziať do úvahy: veľkosť, farbu, materiál, kombináciu s inými prvkami interiéru. Choďte nakupovať už s hotovým "obrázok" vo vašej hlave, potom to bude oveľa jednoduchšie urobiť výber!

Zanechajte Svoj Komentár