Francúzsky štýl v interiéri bytu

Francúzsko ... Slovo samo o sebe už spôsobuje veľa príjemných združení: vynikajúci luxus, neprekonateľnú rafinovanosť, vysoké náklady, vysoký štýl. Dnes, medzi minimalizmus, funkčnosť s vysokou technológiou, je francúzsky štýl v interiéri, ktorý priťahuje mnoho, vďaka svojej jednoduchosti, elegantný, univerzálnosť a rafinovanosť. Aké sú hlavné požiadavky tohto štýlu interiéru, ako vytvoriť malé Francúzsko vo vašom vlastnom byte?

Život vo francúzštine: Základné triky

Hlavná vec, ktorá odlišuje francúzsky interiér je správne detaily, špeciálne farby a jemné, ozdobené formy v absolútne všetko. Dizajn obytného priestoru by mal byť celkom luxusný, nemôžete šetriť na detailoch a výzdoba je vždy umiestnená tu v popredí. Fanúšikovia minimalizmu alebo hi-tech sotva oceňujú francúzsku eleganciu - tu nie je praktickosť a funkčnosť, ale estetika a krása sú dôležité. Tento štýl interiéru zároveň neznamená „preťaženie“ luxusným doplnkom alebo nákladnosťou - všetko by malo byť elegantné, ale jednoduché.

Čo pomôže vytvoriť interiér?

  • Výzdoba. Vázy, figúrky, aranžovanie kvetov, maľby, nástenné maľby, fotorámčeky, sáčky, sviečky a mnoho ďalších krásnych drobností. Všetko by malo byť s nádychom krásnej staroveku, vinobranie, malo by to vyzerať ako tieto veci veľa, mnoho rokov.

  • Kombinácia kontrastných detailov. Luxusná keramická váza zo starožitného obchodu alebo starý ošuntený kufor? Pre francúzsky štýl v interiéri je to, čo potrebujete! Pamätné starožitnosti - bábiky, hračky, predmety do domácnosti - ideálne pre drahé, elegantné veci. Hlavnou vecou je kombinovať štýl, textúru, farebný rozsah. A tak, že mali dušu.

  • Veľa textilu. Tkanina je "srdcom" francúzskeho interiéru. Budeme musieť šetriť na obrusy, obrúsky, záclony, záclony, závesy, látkové sitá, pláštenky a tak ďalej. Čím viac, tým lepšie! To vytvára výnimočnú luxusnú pohodu, vizuálne redukuje priestor a robí ho pohodlným a pokojným.

  • Čalúnený nábytok vintage štýlu. Mäkké sedacie súpravy s opotrebovanými skrútenými lakťovými opierkami, staré kreslo, roztomilé pufs - nech to všetko vyzerá v paláci. Žiadne lakované bankety, hladká stolica alebo lesklá lesklá koža na nábytku - to je "z inej opery".

  • Jednota odtieňov s nedostatkom jasu. Dizajn moderného interiéru vo francúzskom štýle nepredpokladá červené, žlté, oranžové alebo iné svetlé farby a tiež ich kombinácie. Všetko je čo najbližšie k prírodným odtieňom: hnedá gama, odtiene béžovej, ružovej, mäkkej modrej, ušľachtilej šedej. Čistá biela alebo čisto čierna tiež nie je vhodná. Vo všeobecnosti sú kombinácie s poltónmi dobré.

Vo výzdobe francúzskej izby je zároveň pocit miernej poruchy, s premýšľaním o každom detaile. Žiadna prísnosť, domýšľavosť, žiadna pompéznosť - ľahkosť, priestor na improvizáciu, romantiku, jednoduchosť!

Spálňa, v ktorej vládne láska

Toto je kráľovská spálňa, v ktorej chcete stráviť dlhé sladké noci. Luxusné, roztomilé, romantické - táto spálňa vyzerá očarujúce. Povinným centrom takejto spálne je veľká posteľ s vysokým dreveným chrbtom. Čím viac, tým vyššie je lôžko, tým presnejšie sa francúzsky štýl prenáša. Uistite sa, že - morské perie postele, vankúše, svieža deka, rôzne volánky. Farba spiacich textílií je zlatá, svetloružová alebo bledo modrá, béžová, ale nie biela. Je nevyhnutné, aby posteľ mala mäkký a našuchorený koberec, na ktorom je tak príjemné chodiť naboso.

Veľká, priestranná šatníková skriňa alebo komoda ozdobí "parížsku" spálňu, dodá jej praktickosť a dodá krásu. Všetok drevený nábytok (komoda, nočné stolíky alebo nočné stolíky, posteľ) by mal byť z rovnakého typu dreva v rovnakej farebnej schéme. Drevo môže byť mierne opotrebované prirodzeným alebo umelým spôsobom a niekedy dokonca aj opotrebovaná farba vyzerá veľmi elegantne. Nočné stolíky, konferenčný stolík alebo toaletný stolík - všetko by malo byť skrútené drevenými prvkami, masívne, veľmi odolné. Mal by vzbudiť dojem, že tento nábytok je po stáročia. So svojou masívnosťou a odolnosťou by mal byť nábytok elegantný: s tenkými zakrivenými nohami, elegantnými dverami, s tenkým závitom.

Všetko v interiéri francúzskej spálne by malo byť harmonické, nielen nábytok, ale aj steny, podlahy, okná, dvere. Tapety alebo farby na stenách - nevyhnutne textúrou, objemné. Vyzerá skvele zlato, pastelové odtiene, tmavo hnedá teplá farba alebo prírodné drevo. Ako akcenty môžu byť roztrúsené hnedej, čerešňovej, čokoládovej farby.

 

Kráľovský salónik

Hlavná vec vo francúzskej obývacej izbe je vybrať si základňu, základnú farbu, tlačiť ďalej od neho. Prírodné parkety tmavej farby sú ideálne pre podlahu, alebo svetlý béžový koberec - monofónny alebo s ornamentom. Steny môžu byť ľahké a bohaté - v závislosti na farbe tapety budete musieť pridať kontrastné odtiene. Francúzska klasika nevyžaduje farebné obmedzenia, môže byť veľa odtieňov rovnakej farby, takže výber detailov s dekorom je potešením.

V strede obývacej izby je plyšová pohovka alebo pohovka. Musí - obrovská otvorená knižnica alebo veľa knižníc. V blízkosti pohovky potrebujete konferenčný stolík z dreva, s tenkými vyrezávanými nohami, s krásnym obrúskom, ktorý môže byť ozdobený kyticou, soškou, vzácnym telefónom. Kreslá, stolné lampy, dlhé lampy - všetko by malo byť v tom istom luxusnom štýle. No, krb bude dokonalým koncom súboru!

Podrobnosti veľa sa nestane. Pozlátené svietniky alebo svietnik, svietidlo so starým tienidlom, mnoho obrazov v renesančnom štýle, kvety vo vázach, knihy, skrinky, figúrky, mnohé, mnoho ďalších drobností. Nech sú nefunkčné, ale bez nich francúzska obývačka jednoducho nebude mať dušu!

Kombinácia dreva a zlata je ideálna pre obývaciu izbu. Ale môžete tiež ozdobiť miestnosť v jemných tónoch - slonovina alebo ušľachtilá sivá bude vynikajúcou základňou a akcenty - strieborná, ružová, tmavo zelená, čerešňová. Je to veľmi štýlové! A nezabudnite na textil: to by malo stačiť. Ťažké závesy s tylu a lambrequins v podlahe, koberce, deky na pohovky a kreslá, obrusy, obrúsky - doslova všade tam by mala byť látka. Textílie by mali byť prirodzené a rafinované.

  

Gurmánska kuchyňa

Francúzska kuchyňa pripomína štýl "Provence" alebo "Country", ale zmiešaná s kráľovským luxusom. V takejto kuchyni je bohatstvo kombinované s jednoduchosťou, funkčnosťou s estetikou, elegantným s obmedzením. Francúzska kuchyňa môže byť priestranná aj malá - bude vždy útulná a veľmi krásna.

Základom kuchyne je nábytok, obklady stien a čo je najdôležitejšie, jedálenský stôl. Tu všetko by malo byť kráľovské: ak je dlaždice, potom luxusné, v prírodných farbách. Na poschodí - keramika alebo drevené parkety. Steny môžete ozdobiť ďalšími drevenými panelmi, čo dodá špeciálny šarm a chuť. Kuchynská súprava môže byť prírodná farba dreva a môže byť natretá v jemnom odtieni: fialová, šedo-modrá, béžová alebo broskyňová. Skrine, zásuvky a police by mali byť nastavené - nielen pre funkčnosť a pohodlie, ale aj pre viac interiéru. Police na riad môžu byť otvorené - krásne taniere a šálky by mali byť viditeľné.

Jedálenský stôl, "srdce" kuchyne, by mal byť čo najširší, nevyhnutne drevený, masívny a elegantný. Zakrivené tenké nohy, mohutná stolová doska, prírodné drevo a samozrejme elegantný obrus! Stôl vo francúzskej kuchyni môže byť akéhokoľvek tvaru, ale je lepšie sa vyhnúť ostrým rohom. Oválny alebo okrúhly stôl bude vyzerať veľmi harmonicky.

Namiesto stolíc je lepšie položiť stoličky na stôl, navyše s vysoko vyrezanými chrbátmi z dreva, tenkými zakrivenými nohami a mäkkým textilným čalúnením. Čalúnenie kresla je prízvuk, mal by sa prekrývať s inými prvkami, ako sú textílie, dekor a povrch kuchynskej linky. Oba stoly a stoličky sú jeden súbor, mali by byť v rovnakom štýle rozhodnutia.

Nezabudnite na výzdobu a textil. Ľahké záclony, veľa zátišie maľby, aranžovanie kvetov a obrúsky oživí kuchyňu. Je potrebné doplniť kráľovský interiér o vinobranie detaily: staré ošuntené kanva, kanvica, starožitné riady, vedro kvetov, kufor, ktorý sa používa ako polica. To všetko vytvorí jedinečný komfort a vy, domácnosť a hostia nebudete chcieť opustiť kuchyňu, a pitie čaju sa zmení na príjemný obrad!

Luxus a sebaovládanie v modernom dome

Samozrejme, francúzsky štýl interiéru sa môže zdať veľmi drahý, pretože luxus je v ňom hlavná vec. Avšak, moderné materiály a nábytok vám umožní vytvoriť luxusný dom bez obrovských nákladov, hlavná vec je tu cítiť zvláštnosti tohto štýlu a riadiť sa vlastným zmyslom pre chuť. Ak chcete vytvoriť francúzsky interiér v obývacej izbe, spálni alebo kuchyni - musíte začať so základmi, rozhodnúť sa pre farebnú schému, zvoliť tmavú alebo jemnú farebnú schému. A potom fantazírovať s detailmi, a to je najpríjemnejší proces!

Všetko môže ísť do akcie - nie je nutné kupovať drahé obrazy, ak môžete vytvoriť kompozíciu z rodinných fotografií alebo vytvoriť štýlový panel s vlastnými rukami z prírodných materiálov alebo improvizovaných prostriedkov. Štýlové vázy, elegantné sošky, roztomilé topiary a aranžovanie kvetov - to všetko sa dá vytvoriť nezávisle. A predsa - na prebúdzanie v entresole a v skrinkách nájdite starú vintage tašku, zaprášený ručný mlynček na kávu, šijací stroj babičky, staroveký samovar, nepracovný telefónny set - a urobte z neho luxusný umelecký predmet, ktorý prinesie do vášho interiéru originalitu.

Hlavná vec je zmysel pre chuť, zdržanlivosť a malú dušu. Interiér francúzskeho štýlu je vhodný pre každý moderný byt, aj ten najmenší. Priestor začne cítiť nenapodobiteľné pohodlie, svetlo závratné romantiku a oduševnenosť, a dom sa stane miestom, kde sa chcete vrátiť každý večer!

Zanechajte Svoj Komentár