Záclony v drevenom dome: dizajnové prvky, typy, 80 fotografií

Chata sa vyznačuje teplou a rodinnou atmosférou, ktorá zahŕňa aj podporu záclon v drevenom dome. Pomocou textilu môžete ľahko meniť interiér. Záclony v vidieckom dome šetria z tepla a prispievajú k vytváraniu pohodlia.

Špeciálny prístup k dizajnu okenných závesov

Drevený dom v krajine je príjemným miestom pre obyvateľov mesta, kde sa chcete vrátiť a stráviť celý víkend. Drevené steny a prírodné záclony prinášajú pocit prírody a sviežosti lesa. Dôležitú úlohu tu zohráva návrh zostavy domu pre relaxáciu, dekor otvoreného okna. Farba záclon bude organicky kombinovaná s textilom alebo nábytkovým čalúnením. Pre dekoráciu, môžete si vziať okraj, kefy a luky, držiaky.

Pravidlá pre dekoráciu okien so závesmi v drevenom dome:

 1. Valcované závesy sa používajú samostatne v lakonickom interiéri a môžu byť doplnené záclonami, aby sa vytvoril interiér v akomkoľvek štýle.
 2. Krátke záclony vyzerajú originálne a dodávajú interiéru zvláštny vzhľad.
 3. Priehľadný tyl je možné zložiť na polovicu, tento dizajn bude funkčný.
 4. Portieres vyzerajú dobre s podväzkami, s najvhodnejším typom zapínania alebo krúžkov.
 5. Pri zdobení okna s lambrequin, musíte zvážiť farbu stien a nie robiť to príliš svieža.
 6. Pre výzdobu kuchynského okna v drevenom dome zapadajú záclony kaviareň, tyl a žalúzie.

Je dôležité vybrať prírodné materiály pre záclony, pozorovať zmysel pre proporcie pri výbere dekoru, správne kombinovať svetelné možnosti s hrubým závesom, vybrať závesy svetlejšie alebo tmavšie ako steny.

Štýl rozhodnutie drevený dom

Vzhľadom na štýl interiérového dizajnu si môžete vybrať vhodné závesy, ktoré priaznivo zdôrazňujú celkový vzhľad miestnosti.

 • Štýl Provence sa vyznačuje špeciálnym jasom farieb. Priestranné okno je možné ozdobiť svetelnými závesmi s kvetinovou potlačou a upevniť ich na drevené dno pomocou slučiek alebo čipiek.

 • Môžete tiež urobiť klasiku v drevenom dome, ak si vyzdvihnete ľahké ťažké záclony zo zamatu. Je však potrebné pripomenúť, že takýto materiál vyžaduje častú údržbu, najmä v podmienkach vidieckeho domu.

Na fotografii je príklad klasického interiéru v vidieckom dome, kde je jasné, že klasika harmonicky ladí so záclonami.

 • Horská chata je vhodná pre priestranný dvojpodlažný drevený dom s druhým svetelným oknom, ktoré bude zdobené závesmi so závesmi so šnúrkou alebo zapínaním na členok.

 • Vidiecky štýl sa ľahko obnovuje v drevenom vidieckom dome vďaka prírodným materiálom dekoru, zrubovým stenám, trámovým stropom, prírodným textíliám a jednoduchým závesom.

 • Moderný štýl dreveného interiéru zdôrazňuje záclony organzy a ďalšie moderné materiály, ktoré sú kombinované s farbou dekoratívnych prvkov interiéru.

 • Eko štýl je možné zdôrazniť záclony prírodné odtiene zelenej, hnedej alebo béžovej.

Typy záclon pre vidiecky dom

Záclony vytvárajú náladu v miestnosti, a preto je dôležité vybrať nielen materiál, ale aj vhodný typ závesov pre vidiecky dom, ktorý bude spĺňať požiadavky miestnosti.

 • Rímske závesy sú vhodné na výzdobu každej miestnosti v drevenom dome, rovnako ako veranda. Vyzerajú jednoducho, ale zároveň štýlovo. Konštrukcia umožňuje nastaviť stupeň osvetlenia miestnosti.

 • Valcované záclony, ako Roman, možno kombinovať s klasickými závesmi, zdobenými stuhami. Vhodné pre vytvorenie ekologického, škandinávskeho a moderného štýlu v drevenom dome.

 • Priame dlhé závesy sú vhodné do spální a obývacej izby. Vhodné pre okná ľubovoľného tvaru a dobre vyzerajúce s akýmkoľvek upevnením.

 • Krátke záclony v drevenom dome vyzerajú harmonicky v detskej izbe, v kuchyni, v podkroví. Môže byť doplnená o podväzky alebo rímske rolety.

 • Francúzske závesy so závesmi z priesvitného šifónu sú vhodné na vytvorenie klasického štýlu v obývacej izbe dreveného domu. Môžu byť kombinované s dlhými závesmi ako tyl.

 • Záclony s lambrequínmi sú vhodné pre bežné aj trojuholníkové drevené okná. Lambrequin dokáže zjemniť rohy, stať sa prízvukom alebo ozdobiť stenu nad oknom. Tiež lambrequin môže byť zavesený v kuchyni na vlastnú päsť alebo okrem žalúzií.

 • Záclony kaviarne s kravaty, luky alebo slučky sú vhodné pre výzdobu malého okna v kuchyni v drevenom dome vidieckeho štýlu alebo Provence.

 • Žalúzie sú vhodné pre stručnú výzdobu okna spálne dreveného domu, vidieckeho úradu alebo podkrovia. Je ľahké sa o ne postarať a tiež ich možno kombinovať s látkovými závesmi.

Na fotografii je ukážka rekreačnej oblasti drevených žalúzií. Takáto myšlienka bude zakotvená v dome s arkýřovým oknom.

Typy záclonových tyčí a spôsoby upevnenia záclon

Najlepšie pre drevený dom sú najlepšie struny, rúrkové a bageta rímsy z dreva, rovnako ako kov s imitáciou ocele, medi, bronzu a kované tipy. Hliníková alebo plastová rímsa je vhodná pre arkierové okno. Podľa možnosti montáže budú vhodné ako stropné, tak aj nástenné.

Záclony môžu byť pripevnené k očkom, krúžkom, kravatám, závesom a opleteniu.

 • Záclonky na oči sú veľké alebo malé krúžky, ktoré sú všité do hornej časti, ktorá je navlečená na rímsu. Jednotné usporiadanie krúžkov vytvára na záclone dramatické záhyby.

Fotografia ukazuje variant s očkami, ktoré sa ľahko pohybujú pozdĺž odkvapu v drevenom dome. Sú harmonicky kombinované rímske žalúzie.

 • Záclony s krúžkami sú vo vnútri pripevnené švom pomocou plastových slučiek na krúžkoch, ktoré visia na rímse. Vytvorte vlny na tkanine a ľahko sa odstránia z odkvapu.

Na obrázku je príklad najbežnejšieho uchytenia rovných závesov na odkvap - na krúžkoch.

 • Zviazané závesy sú pripojené k rímse so stuhami viazanými na luku alebo uzol. Čím hrubšia je opona, tým hrubšia by mala byť páska.

 • Záclony so slučkami upevnenými na rúrkových odkvapoch pomocou šitých tkaninových slučiek. Vhodné pre klasický a moderný interiér v drevenom dome.

 • Šnúrka na záves sa vyznačuje bezhlučným otvorom v dôsledku kapsy, cez ktorú je tkanina zavesená na odkvap. Tento držiak je vhodný na záclony, kaviarne, výklenky a drevené okná.

Na fotografii je príklad lichobežníkového dizajnu okna so šnúrkou, kde okap opakuje tvar otvoru.

 • Záclony s páskou vyzerajú dynamicky v dôsledku častých záhybov v dôsledku šitých šnúrok, ktoré sú dotiahnuté. Táto možnosť vyzerá dobre s perekida a lambrequin.

Výber záclon podľa typu okien

Vidiecky dom sa líši nielen vnútorným a vonkajším vybavením, ale aj druhom drevených okien. Neštandardné otváranie okien môže byť štýlovo zdobené vhodnými záclonami.

 • Trapézové okno môže byť úplne alebo čiastočne zakryté, aby bolo možné kombinovať tylu so žalúziami alebo roletami.

 • Trojuholníkové okno v drevenom dome môže byť zdobené maskovaním jeho tvaru, alebo naopak, zvýraznenie. Odkvap môže byť inštalovaný nad oknom, alebo po stranách trojuholníka. Záclony môžu byť vyrobené z tkaniny rôznej hustoty, v závislosti od štýlu a účelu miestnosti.

 • Pre okná v dome s druhým ľahkým rímskym závesom a rovnými závesmi z prírodnej tkaniny. Drevené okno by nemalo byť preťažené dekorom, môže pokaziť prirodzenú krásu okna. Ľahké guľky zapadajú do perekidy pozdĺž okraja rámu hustejšej tkaniny. Aby bolo okno ešte vyššie, odkvap musí byť upevnený pod stropom a ak potrebujete vizuálne oddeliť zóny podláh, potom je lepšie záclony upevniť nad spodným oknom.

Na obrázku je príklad okna v dome s druhým svetlom, kde je úspešne ukončená úloha rozdelenia prvej a druhej podlažnej zóny s výškou odkvapu.

 • Záclony pre drevené arkýřové okno kombinujú všetky okná do jedného zloženia. Môžete si vytvoriť spoločný záves a závesy na bokoch.

 • Pre podkrovie v drevenom dome sa zmestia jednoduché záclony s upevnením voľného okraja pomocou drapákov. Tiež fit Roman a priechodky s dodatočnou rímsou pod oknom.

Výber materiálu a farby záclon

Farba okna závisí od veľkosti miestnosti a okna, ako aj od množstva prirodzeného svetla. Priestranná a svetlá izba sa dá vyrobiť ešte viac pomocou vzdušných bielych závesov av malej spálni budú tmavé hnedé závesy na mieste. Záclony zo zelenej, bielej, krémovej, béžovej, hnedej, pruhovanej alebo pruhovanej, ale bez komplikovaných vzorov a ozdôb, sú vhodné pre drevený dom. Z prírodných tkanín by bolo najlepšie vyzerať bavlnu a ľan.

 • Bavlnené závesy sú odolné a ľahko sa čistia.

 • Pletené záclony sa zamerajú na prirodzenú orientáciu interiéru. Najlepšie je použiť nenatretú tkaninu.

 • Tyl dobre prechádza svetlom a vzduchom, vhodný na zdobenie okien v spálni av hale. Môžete použiť klasický biely alebo maľované tylu v farbe, ktorá bude kombinovaná so záclonami. Tiež tylu možno upevniť rôznymi spôsobmi a nie v kombinácii s klasickými závesmi.

 • Tkaniny Portyerny budú vhodné na vytvorenie vnútorného polo-starožitného materiálu. Portieres pre záhradníctvo môže byť vyrobený z ľanu alebo zamatu, ktorý nájde odpoveď v dizajne pohovky, vankúše alebo obrúsky.

Fotografia ukazuje moderný dizajn dreveného domu s hrubými závesmi. Takéto riešenie bude vždy v móde a zdôrazní štýl v jednoduchosti.

Záclony v interiéri vidieckeho domu

 • Pre obývaciu izbu sa hodia dlhé klasické závesy s tylom, rímske závesy, ktoré budú harmonicky vyzerať s dreveným obložením. Je to vhodná garáž alebo dizajn perekida.

 • Žalúzie, záclony-kaviarne, ktoré nechajú slnečné lúče cez aj malé okno, budú vhodné do kuchyne.

Fotografie zobrazujú rímske závesy v interiéri drevenej kuchyne, kde sú dôležité praktické materiály a jednoduchosť údržby.

 • Jedáleň bude príjemným miestom pre stretnutie hostí priesvitné záclony a záclony rovno.

 • V spálni a detskej izbe by ste mali dávať prednosť záclonám z hrubého materiálu, ktorý chráni pred slnkom, ako aj transparentný tyl v kombinácii s roletami.

Na fotografii je spálňa s klasickými závesmi, kde sú závesy kombinované s farbou stien a tylu - s prízvukovými vankúšmi.

Fotografia je príkladom detskej izby v drevenom dome, kde sú dve okná pokryté rôznymi typmi záclon, tento dizajn rozdeľuje priestor na dve zóny.

Takže, pri výbere záclony pre drevený dom, je dôležité zvážiť štýl, silu prirodzeného osvetlenia a textílie textúry. Steny z dreva alebo guľatiny samotné vyzerajú krásne, pretože čím sú záclony jednoduchšie, tým lepšie bude interiér vyzerať.

Fotogaléria

Nižšie sú foto príklady použitia záclon v drevenom dome v miestnostiach rôznych funkčných účelov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár