Loggia dizajn - 30 fotografií nápadov

Vo väčšine bytov, lodžie majú veľmi obmedzenú oblasť, toľko si ani premýšľať o opätovnom nastavení tejto zóny, aby vyhovovali ich potrebám, pre ktoré nemá byt dostatok priestoru. Všeobecne platí, že dizajn lodžie podlieha rovnakým pravidlám a zákonom ako akékoľvek iné obydlia.

Dizajn lodžie: kde začať

Napriek pretrvávajúcej tendencii znovu vybavovať lodžie pre kancelárie, rekreačné oblasti alebo kombinovať ich s obytným priestorom, mnohí ich naďalej využívajú ako sklad, sušičku, sklad nevyhnutného a zbytočného odpadu. To je osobná voľba každého, ale pred začiatkom opráv stojí za to sa konečne rozhodnúť, čo by mala byť lodžia: teplá, studená alebo kapitálová?

 • Studená - v tomto prípade bude funkčnosť lodžie veľmi obmedzená, miestnosť zostáva miestom na uloženie vecí, ktoré sa neboja sezónnych teplotných zmien. Oprava znamená minimálne otepľovanie. Pre zasklievanie sú vhodné všetky okná s jednoduchým zasklením, kovovým alebo hliníkovým profilom. Hlavnou podmienkou studenej lodžie je plné utesnenie, voľba mrazuvzdorných materiálov s dobrou odolnosťou voči vysokej vlhkosti.

 • Teplý - výsledok kvalitnej izolácie, hydroizolácie, parozábrany, ako aj inštalácie okien s vhodnými energeticky úspornými vlastnosťami. Kúrenie je zabezpečené vykurovaným podlahovým systémom, radiátorom alebo inštaláciou prenosného ohrievača. K výberu materiálov pre konečnú úpravu neukladajú veľmi vysoké požiadavky.

 • Kapitálová lodžia môže byť volaná pod podmienkou kombinácie s obývacou izbou. V tomto prípade by malo byť teplo, para a hydroizolácia veľmi kvalitné. Materiály pre usporiadanie je možné použiť akékoľvek určené pre obytné priestory.

Veľkosť záleží

Malý balkón (2-3 m2)

Dokonca aj na takomto miniatúrnom námestí môžete vytvoriť útulný kútik, v ktorom je miesto na oddych a uskladnenie vecí. Môžete nainštalovať malú rohovú stoličku, pod sedadlami, ktoré sú vybavené nočnými stolíkmi, na upevnenie stenového skladacieho stola. Na uskladnenie drobných vecí sa hodia stropné police alebo mezaniny.

Povrchová úprava by mala mať minimálny voľný priestor. Napríklad na malej lodžii je lepšie odmietnuť montáž rámu obloženia stien, steny je možné omietnuť a potom natrieť.

Priemerná lodžia (4-6 m2)

Táto oblasť je pomerne priestranná na realizáciu väčšiny nápadov. Tu, rovnako ako v predchádzajúcej verzii, základné pravidlo hovorí, že nie je potrebné načítavať priestor s detailmi, snažiť sa o minimalizmus. Na úzkych lodžiích, zasklenie s odstránením umožní zväčšiť priestor o niečo viac.

Dizajn veľkej lodžie (viac ako 7 metrov štvorcových)

Takáto lodžia sa už dá nazvať prakticky plnohodnotnou miestnosťou, v ktorej je možné vybaviť nie jednu, ale dve alebo tri zóny. Nájdete tu malú pohovku, stôl, mini fontánu, obklopenú čerstvými kvetmi.

Zasklenie: možnosti preskúmania

Ak chcete vybrať najlepšiu možnosť, v prvom rade musíte pochopiť, čo by sa malo stať na konci. Nemá zmysel preplácať za trojité okná, ak nie je lodžia izolovaná, ale na druhej strane, možno v budúcnosti bude teplá podlaha a súkromná kancelária. Existuje niekoľko typov zasklení, ktoré sa líšia materiálom, tepelnou vodivosťou, zvukovou izoláciou a vzhľadom.

 • Plast - najobľúbenejšia možnosť, pomerne praktická a cenovo dostupná v porovnaní s inými typmi.
 • Drevené rámy, tak "módne" v dávnych dobách, sú menej bežné dnes, hlavne kvôli ich vysokým cenám. Vzhľadom k tomu, že strom môže byť kombinovaný s moderným sklom a nábytkom v kvalitných vlastnostiach možnosti nie je horší ako u ostatných.
 • Hliník v spoľahlivosti a trvanlivosti predčí predchádzajúce materiály. Zasklenie môže mať navyše posuvný typ otvoru, ktorý výrazne šetrí priestor, vyzerá veľmi esteticky.

Zasklenie hrá obrovskú úlohu v dizajne lodžií. Sklo môže byť transparentné, farebné. Tónovanie - možno použiť bez obmedzenia, ale je to jednoducho potrebné pre okná, ktoré vyzerajú na juh alebo na východ, okrem toho, že tieniace farby vám umožnia vytvoriť určitú náladu alebo zdôrazniť štýl interiéru.

 • Bezrámové zasklenie poskytuje originálny moderný vzhľad a zvyšuje stupeň prenosu svetla. Bohužiaľ, je vhodný len pre studené lodžie. Schopnosť inštalovať siete proti komárom nebude, a zvuková izolácia a tesnosť necháva veľa byť požadovaný.
 • Panoramatické je aj francúzske zasklenie - alternatíva k bezrámovej verzii. Od podlahy k stropu je stena priehľadná. Pre realizáciu nápadov vhodných pre akýkoľvek profil. Vonkajšia výzdoba balkóna nie je nutná, vnútorná bude znížená na minimum, vizuálne zvýši plochu a osvetlenie.
 • Balkóny s demontážou - umožňujú mierne zväčšiť plochu vďaka vonkajšiemu odstráneniu skla a inštalácii parapetu o šírke 25-30 cm.

Možnosti usporiadania lodžie

Pri prestavbe môže byť dizajn lodžie plný niektorých obmedzení, ale najčastejšie sa týkajú záberov, otázok vykurovania, výberu povrchových úprav a sú takmer vždy vyriešené.

 • Office. Malý počítačový stôl a stolička nezaberie veľa miesta, ale umožní vám kedykoľvek odísť do dôchodku a pracovať v pohodlnej, uvoľnenej atmosfére, najmä ak sú v dome malé deti.
 • Tvorivá dielňa je jednoducho potrebná pre ľudí s ich obľúbeným koníčkom, a ešte viac pre tých, ktorí majú toto hobby ako prácu alebo prácu na čiastočný úväzok. Malá šatníková skriňa, nočný stolík a stôl. Možno bude šijací stroj alebo stojan umiestnený na každej lodžii, čím sa zmení na kreatívne štúdio.

 • Na lodžii môžete vybaviť mini skleník. Budeme sa musieť vážne zaoberať otázkou osvetlenia a kúrenia, ale nakoniec bude možné potešiť sa úrodou po celý rok.
 • Loggia môže byť mini-telocvičňa, ale nie vždy a nie každý. Zvlášť ak to nie je o inštalácii jedného simulátora, ale o priestore potrebnom pre gymnastiku alebo jogu.

 • Na balkóne si môžete vytvoriť samostatnú herňu pre dieťa.
 • Nie je nová myšlienka re-vybavenie lodžie v zimnej záhrade. Je potrebné poznamenať, že veľký počet farieb vytvorí tieň a zníži osvetlenie kombinovanej obývačky.

 • Ak je lodžia v kombinácii s kuchyňou, môžete previesť bývalú špajzu do jedálne. Stôl, stoličky alebo dlhá doska pozdĺž okna vám umožní jesť, obdivovať malebné výhľady, av lete pod šírym nebom, bez toho, aby opustili byt.
 • Ak je balkón vedľa spálne, môže sa stať útulným jasným budoárom alebo posedením.
 • A konečne, veľmi výnimočná možnosť - vybaviť saunu na lodžii. Samozrejme, nehovoríme o plnohodnotnom ruskom kúpeli, ale len o inštalácii mini sauny, kabín so suchým teplom.

Ako spojiť podnikanie s radosťou

Myšlienka na opätovné vybavenie lodžie neznamená, že sa musíte úplne vzdať možnosti uloženia určitého množstva vecí. Musíte však správne pristupovať k otázke plánovania a výberu nábytku. Možno sa ukáže, že k jednej zo stien sa pripojí šatníková skriňa so zrkadlovými stenami alebo vzormi.

Spojenie lodžie s obývacou izbou

Táto možnosť re-vybavenie, možno, možno nazvať najťažšie a dlhotrvajúce, ale zároveň vám umožní pridať originalitu do bytu, zvýšiť osvetlenie, rozšíriť obytný priestor.

Je dôležité pochopiť, že spojenie je prestavba a vyžaduje od majiteľov domov, aby dodržiavali štátne právne normy, ako aj čas a pravidelné cesty do rôznych orgánov. Realizácia radiátora na lodžiu je samostatným príbehom z hľadiska papierovania, takže mnohé z nich sú obmedzené na konvektory.

Styling lodžie

Zvážte najobľúbenejšie možnosti dizajnu pre lodžiu v konkrétnom štýle, ktorý je najjednoduchšie realizovať.

Provence

Roh francúzskej provincie vyzerá veľkolepé a farebné na balkóne. Štýl sa vyznačuje jednoduchosťou a svetlými odtieňmi. Nábytok nie je objemný, prútený ani polo-starožitný. Akcenty sa robia na detailoch: malé hrnce s kvetmi, stará železná kanvica, malý lustr z tepaného železa a niekoľko malých vankúšov vyrobených vlastnými rukami doplní interiér.

Moderný štýl

Veľmi rôznorodý vo svojom prejave. Nábytok môže byť použitý bezrámový, ale aj prútené stoličky dobre fungujú. Ako príslušenstvo použite farebné žalúzie, svetlé malé záclony, maľby. Farebná schéma navrhuje hnedé, mäty, modré odtiene.

Japonský štýl

Skvelá možnosť pre milovníkov orientálnej kultúry. Samotný štýl je minimalizmus vo všetkých ohľadoch, a preto je ideálny pre zdobenie aj malej lodžie. Paleta je väčšinou hnedá s červenými a čiernymi detailmi. Vhodné sú bambusové žalúzie, ventilátory, tematické panely alebo maľby.

High-tech

Projekt dizajnu high-tech lodžie predpokladá, že všetko bude na minime. Farby prevažne čierne, sivé, strieborné. Materiály: plast, kov, sklo. Nábytok a bytové zariadenie sú jednoduché, žiadne kudrlinky. Niekoľko rastlín a jasný obraz pomôže, aby bol interiér živší.

podkrovie

Tento štýl vyzerá na lodžii veľmi zaujímavo, ale nie každému sa to bude páčiť. Priemyselné interiéry, murivo sú neoddeliteľnou súčasťou podkrovia, ako je to vlastne kombinácia starého a nového. Jasné detaily a neštandardné príslušenstvo vyniknú na pozadí jednoduchého prevedenia.

Osvetlenie loggia

Osvetlenie loggie alebo balkónov, spravidla nie je zabezpečené pri stavbe bytových domov, preto by sa na začiatku opravy mali vykonať elektrické vedenia a inštalovať montážne body pre svietidlá, zásuvky, spínače.

 • Svietidlá s priamym svetlom sú vhodné pre lodžiu s nízkym stropom. Pomáhajú zaostrovať lúč na konkrétny objekt alebo zvýrazniť miestnu zónu, čo ju robí pohodlnejšou.
 • Lampy rozptýlené svetlo sú zvyčajne umiestnené na strope, takže je lepšie zvoliť model s plochými odtieňmi. Výkon a spektrum lampy môžu byť ľubovoľné, v závislosti od objemu miestnosti, želania, odtieňa farebnej palety použitej v dizajne.
 • Svietidlá odrážajúce svetlo nezaslepujú oči a majú pohodlné spektrum pre osobu. Veľmi zaujímavé a originálne moderné riešenie.
 • Ako dodatočné svetlo, vytvoriť špeciálnu náladu, len pre krásu použitie LED pásky. Najčastejšie sú položené pod parapetom alebo po obvode stropu.

V malom priestore nie je nutné používať objemné osvetľovacie zariadenia, lustre, podlahové lampy atď. Ak chcete opustiť bodové svetlá, je lepšie ich vymeniť za ploché stropné alebo kompaktné svietidlá.

Trocha predstavivosti, práce, finančných investícií a lodžie zo špajze sa zmení na útulnú a funkčnú miestnosť. Miesto, kde bude príjemné tráviť čas, pracovať alebo relaxovať. Samozrejme, veľa záleží na veľkosti, ale kompetentný dizajn balkónov a lodžií vám umožní premeniť miestnosť na vaše potreby a túžby takmer vždy.

Zanechajte Svoj Komentár