Balkónová úprava

Balkón, lodžia v stiesnených podmienkach malých bytov sú prestavané na dielňu, posedenie alebo kombináciu s obytným priestorom. Na troch štvorcových metroch na úkor zavesených políc, skladací nábytok je plnohodnotnou malou miestnosťou alebo zelenou oázou. Vlastný kúsok leta poteší celoročne, vhodný na relaxáciu, stretnutie s priateľmi. Ale pred rozšírením hranice bytu, musíte sa uistiť, pevnosť balkóna dosky, v prípade potreby posilniť štruktúru, posilniť parapet, kovové oplotenie. Povrchová úprava balkóna závisí od cieľa budúcich priestorov. Aby nedošlo k zbytočnému utrácaniu peňazí, pred začatím práce je potrebné posúdiť fyzikálne vlastnosti obkladových materiálov, vlastnosti okien s dvojitým zasklením. Nesprávna voľba spôsobí zamrznutie, hromadenie peny, kondenzátu.

Konfigurácia balkónov

Balkóny a lodžie sa líšia v závislosti od typu radu domov.

 • Na obdĺžnikovej ploche s dobrou izoláciou môžete vybaviť izbu, kanceláriu.
 • Radiálne balkóny sú ohrievané mäkkými pružnými materiálmi, zasklenie sa vykonáva pozdĺž obrysu s polkruhovými dvojsklami. Priestor je vyplnený rastlinami, skladacím nábytkom.
 • Rohy "lode", "žehlenie" je lepšie vybaviť vstavaný nábytok. Vďaka tomu sa lodžia narovnáva, zväčšuje využiteľnú plochu.
 • Vhodným riešením pre platformu vo forme topánky je vytvorenie v vyčnievajúcej časti vstavanej skrine na uloženie štafle a vysávača. Na zostávajúcom obdĺžnikovom priestore je umiestnený drobný nábytok.
 • Na balkóne vo forme "šatky" v vyčnievajúcom rohu, môžete postaviť police alebo rohový stôl, šatníková skriňa.
 • Radiálnu stenu z prednej strany hrá kruhový stôl alebo zaoblená stolička.

    

Druhy zasklenia

Najpopulárnejšou metódou zasklenia sú plastové okná. Dvere sa pohodlne otvárajú a zatvárajú, profil nie je zdeformovaný, nevybledne, nepotrebuje tónovanie. Dokonca aj lacné okná s dvojitým zasklením spoľahlivo izolujú od hluku, chladu. Tenký hliníkový profil váži menej a miestnosť stmavne. Pevná a ľahká konštrukcia je najlepšou voľbou pre rozšírenie priestoru vďaka odstráneniu balkóna, zasklenia dlhých nástupíšť. Drevené rámy odolajú veľkým mrazom, udržiavajú mikroklímu v miestnosti, udržujú vysoké a nízke zvuky frekvencie. Štruktúry nedeformujú pri poklese teploty, znižujú množstvo oxidu uhličitého pochádzajúceho z atmosféry.


    

Vzhľadom na rôzne tvarovky sa rám líši v spôsobe otvárania.

Typy okenných krídiel

Typ listuvlastnosti
1hluchýNeotvárajte, v kombinácii s inými typmi, znížiť náklady na výstavbu
2otáčavýOtvorený dovnútra, ľahko sa čistí, vhodný na inštaláciu horizontálnych žalúzií. Ale na úzkych balkónoch zaberajú veľa miesta na otvorenom priestranstve
3kĺzanieÚspora miesta, nie slam pri nárazoch vetra, pohybovať sa nezávisle od seba. Posuvné systémy udržiavajú teplo horšie ako otočné.
4Swing-outPočas vetrania prúdi vzduch cez hornú časť rámu, nevytvára sa žiadny ťah
5Bezrámové zasklenieVzhľadom k priliehavé uchytenie ventilov na jar a na jeseň na balkóne je teplejšie o 8-10 stupňov ako vonku. V zime je teplota o 2-3 stupne vyššia ako teplota na ulici.

Zasklenie za studena

Rámy s jednoduchým sklom neizolujú teplo, teplota na balkónovej ploche bude o niekoľko stupňov vyššia ako vonkajšia. Okná sú fúkané, nie sú dobre chránené pred hlukom. Možnosť je vhodná pre nebytové priestory, bývať na takom balkóne, pestovať rastliny len v teplej sezóne. Nové domy sa prenajímajú s presklenými balkónmi. Ak sa miesto nebude používať ako plnohodnotná obytná zóna, steny sa opláštia izoláciou do hrúbky 50 mm. Ľahké rámy sú vhodné pre inštaláciu v Chruščove a domy s opotrebovanými platňami. Na rozšírenie balkónového bloku je okenná konštrukcia nesená mimo balkóna, upevnená na konzolách privarených k zábradlí. Na ďalších 30 centimetroch na každej strane je široký parapet, vstavaný stôl alebo bar.


    

Teplé zasklenie

Vďaka sklenenej a stenovej izolácii vzniká malá, ale plnohodnotná miestnosť. Teplé zasklenie chráni pred vetrom, chladom, hlukom. Na lodžii, ktorá vedie do dvora s detským mestom alebo na rušnej diaľnici, je dobré si odpočinúť kedykoľvek počas dňa. V zime si balkónový priestor zachováva príjemné prostredie pre izbové rastliny. Po teplom zasklení a zateplení môžete využiť balkón po celý rok alebo ho kombinovať s izbou, s demoláciou priečky alebo bez nej. V malom priestore dodatočného vykurovania nie je potrebné teplo, teplo prichádza zo susednej miestnosti cez balkónové dvere. Na vykurovanie veľkého balkóna pod podlahou namontovanou na poter. Teplé zasklenie má nedostatky. Masívne okná s dvojitým zasklením sú nebezpečné na schátrané a zabudované konštrukcie. Zasklenie lodžie v hornom poschodí, napríklad deväťposchodová budova, bude stáť viac. Je potrebné vytvoriť strechu, ktorá zabezpečí tepelnú izoláciu a ochranu pred vlhkosťou.

    

Požiadavky na konečnú úpravu

Pred dokončením práce izolujú povrchy, ktoré nie sú ohraničené vykurovanými priestormi. Dobré tepelnoizolačné vlastnosti a nízka hmotnosť extrudovanej polystyrénovej peny, polyuretánovej peny, penového plastu, minerálnej vlny. Na ochranu izolácie pred plesňou a vlhkosťou je povrch pokrytý penofolom. Šetrí čas, sendvičové panely s izolačnou vrstvou s polymérnym povlakom, ktorý nepotrebuje dekoratívnu úpravu. Preglejka sa kladie na podlahu pod dlaždice, korok, linoleum alebo guľatinu pod dosku a laminát. Cementovo-pieskový poter preťažuje železobetónovú dosku, neodporúča sa pre balkóny v Chruščove.
Pri výbere materiálov pre dekoratívne povrchy by ste mali zvážiť:

 • odolnosť voči ťažkým prevádzkovým podmienkam (ultrafialové, vlhkostné);
 • tepelnoizolačné a zvukové izolačné vlastnosti;
 • vymenovanie budúcich priestorov.


    

Odolnosť voči vlhkosti

Kvôli tesnosti plastových okien sa zhoršuje výmena vzduchu medzi ulicou a priestorom. Okrem toho nasýti vlhkosť vzduchu z izbových rastlín. Aby sa zabránilo vzniku plesní a kondenzátu, namontujú sa ventily na stenu, ktoré chránia izoláciu penofolom. Trvale obývateľný balkón je opláštený materiálmi s nízkou nasiakavosťou 0,5-1% objemu. Nedeformujú sa striedavým zvlhčovaním a sušením drevotrieskovej dosky, dlažby, sadrokartónu, linolea a PVC panelov. Pri kúpe laminátu je potrebné sa uistiť, že je odolný voči vlhkosti.


    

Tmel umožňuje vlhkosť a chlad. Aby sa zabránilo studeným mostom a kondenzácii, spoje, trhliny v podlahových doskách sú utesnené tesniacim prostriedkom.

Tepelná odolnosť

Indikátor určuje schopnosť stavebných materiálov odolať tepelným namáhaniam, nie zrúteniu, nestratiť pevnosť počas vykurovania a chladenia. Na slnečnej strane cez okná preniká veľa tepelnej energie, obloženie sa zahrieva. Na presklenom balkóne materiály nie sú vystavené prudkým zmenám teploty, plastické deformácie sa nevyskytujú, konštrukcia zostáva stabilná.

Odolnosť voči mrazu

Fyzikálne a mechanické vlastnosti obloženia závisia od počtu cyklov zmrazovania a rozmrazovania. Indikátor je ovplyvnený štruktúrou a nasiakavosťou materiálu. Plastové panely, obloženie takmer neabsorbujú vlhkosť, zachovávajú si pevnosť. Podlaha na chladnom balkóne sa odporúča, aby plášť s odolným linolea, ktoré si zachová svoju elasticitu na nevykurovanej lodžii. Mrazuvzdorná omietka, ktorá pri nízkych teplotách nepraskne, sa nerozpúšťa pri rozmrazovaní a mimo sezóny, je vhodná na dekoráciu na stenu. Vonkajšie plochy balkóna sú opláštené hliníkovým alebo vinylovým obkladom, pozinkovanou vlnitou podlahou.


    

Výber materiálu na dekoráciu a dekoráciu

Hlavnou úlohou čeliť vnútorným povrchom je vytvoriť útulnú miestnosť. Pre dobre izolovaný dizajn mini miestnosti si vyberte vhodný povrch. Studená lodžia je opláštená materiálmi odolnými voči teplotným výkyvom. Vnímanie priestoru je ovplyvnené textúrou, farbou obloženia. Vizuálne zvýšte úzky balkónový svetelný odtieň a lesklé povrchy. Pre tých, ktorí nemajú radi obyčajné steny, vhodné materiály s malým vzorom. Počas zohrievania sa znižuje výška balkónového bloku. Táto nevýhoda je korigovaná rovnakou svetlou farbou stien a stropu, kontrastným tónom a lešteným povrchom podlahy. Dlhý plytký balkón vizuálne rozširujúci materiály s priečnym vzorom.


    

Rovnaký povrch textúry hmotnosť priestoru. Na balkóne sú krásne kombinované hladké omietky a panely napodobňujúce roztrhané tehly. Kombinácia dreva a dlaždíc oživuje interiér.

steny

Existuje mnoho spôsobov, ako ozdobiť steny balkóna, materiál je vybraný v závislosti na štýle interiéru, úvahy o praktickosti.

Najobľúbenejšie stavebné materiály

materiálrysy
1Plastové panelyĽahko namontovať vlastnými rukami, skryť vedenie, sú lacné, dobre očistené od prachu, odolné voči vlhkosti, plesne. Vďaka imitácii muriva, kože, tkaniny, kameňa, sú vhodné pre rôzne štýly dekorácie.
2Euro obloženiePrírodný materiál vždy vyzerá krásne, udržuje prirodzenú mikroklímu, udržuje teplo, zlepšuje zvukovú izoláciu. Dosky s reznými drážkami na kondenzát sa pri poklese teploty neskrývajú, neohýbajte, tesne priliehajú k sebe
3Dekoratívne omietkyZmesi sa nanášajú na tehlu, betónový podklad, drevotrieskovú dosku, na povrchoch dýchacích ciest sa netvorí kondenzát. Nezávisle implementovaná technológia aplikovania "chrobáka", kresby na omietke valčekom. Nebojte sa formulácií s rastlinnými vláknami, silikónom. Zlý mix vzduchu na báze vinylu a akrylu
4Sadrokartón odolný voči vlhkostiZlepšuje zvukovú izoláciu, úrovne stien, prechádza vzduchom. GKVL vhodný na maľovanie, lepenie tekutými tapetami. Na sadrokartónové dosky 12,5 mm, môžete zavesiť obrázky, police až 6 kg
5Umelý kameňMateriál na báze cementu sa nebojí zmeny teploty, mechanické poškodenie, ľahké rezanie, vyzerá ako prírodný kameň. Ťažké obloženie sa neodporúča pre lodžie v starých domoch
6bambusBambusové tkaniny nevyblednú, nerozvrstvia, nepriťahujú prach. Masívny bambusový vzhľad originálu, v kombinácii s drevom, omietkou
7MDF panelyJednoduchá inštalácia, skryť chyby základne, môžete nezávisle šiť steny. Laminované povrchy sa nezmenšujú s malým teplotným rozdielom.


    

strop

Po hydroizolácii, spracovaní medzier silikónovým tmelom a tepelnou izoláciou je strop ozdobený ľahkými materiálmi.

 • PVC panely.

Obloženie sa montuje na strop alebo prepravku po hrubej úprave. Nízka cena plastu je praktická, ľahko udržiavaná čistá, nepriepustná pre vlhkosť a paru. PVC panely, pri montáži na drevený rám, vďaka vzduchovej medzere zlepšujú tepelnú izoláciu o 20%.

 • Maľovať.

Odolné voči vlhkosti a teplotným rozdielom s fasádnou farbou pokrývajú stropy v chladných oblastiach. Prípravky na báze akrylu a vody sa používajú na dokončenie teplého balkóna.

 • Drevené obloženie, MDF dosky.

Maskovacie drážky káblov, nerovný povrch, krásny a moderný vzhľad, bez medzier. Drevo prechádza vzduchom, šetrí teplo, znižuje prechádzajúce zvuky.


    

Paul

Dobré vlastnosti na úsporu tepla v korkových podlahách. Korok zhasne zvuky, nekĺzne, nepokrýva prach. Pri vykurovaní podlahy na slnečnej strane domu sa neuvoľňujú žiadne toxické látky. Podlahová doska slúži bez zmeny textúry po celé desaťročia, vyzerá krásne a je kombinovaná s rôznymi materiálmi na stenu. Linoleum na prírodnom základe dobre znáša mechanické zaťaženie, nebojí sa vlhkosti, ale môže prasknúť na chladnom balkóne. Laminát dobre zvláda mechanické zaťaženie, používa sa na miestach, kde teplota neklesne pod plus 5 ° C. Príjemný koberec na dotyk vytvára pohodlie na lodžii, prestavanú na detskú izbu alebo spálňu. Pri vyhrievaní na južnej strane bytu porcelánový kameninový materiál nevypúšťa škodlivé zlúčeniny a nebrzdí. Podlahové krytiny s takmer nulovou absorpciou môžu byť pokryté neglazovanými miestami.

    

Nápady na zdobenie balkóna

Ak balkónový priestor nie je zaťažený objemnými predmetmi, objednajte si vstavaný nábytok, môžete si vytvoriť plnú mini miestnosť na odpočinok a prácu.

 • Office.

Rozmery balkónov v panelových domoch neumožňujú otočiť sa, ale aj na malej úzkej plošine na konci je stolička, nástenné police, stôl.


    

 • Tvorivá dielňa.

Pre vybavenie budete potrebovať pohodlnú stoličku a funkčný stôl, police. Krabice, stojany na náradie sa dajú ľahko vyrobiť zo šrotových materiálov sami. Na konci fit šijací stroj, pracovný stôl, stojan. Pre úsporné využitie priestoru môže byť stôl nahradený dlhou stolovou doskou po celej dĺžke lodžie.


    

 • Zimná záhrada.

V skleníku, s vysokou vlhkosťou vzduchu, aby konečný materiál nebol zničený kondenzátom, musíte nainštalovať ventilátory alebo okná s automatickým vetraním.


    

 • Herňa.

Pre malé deti sa na konci areálu stavia bábika alebo stan. Školáci organizujú malú plochu s vodorovnou tyčou alebo múrmi. Pre pohodlnú teplotu v herni musíte nainštalovať teplú podlahu. Na veľkej lodžii môžete inštalovať transformovateľnú pohovku a stôl.


    

 • Mini-gym.

Hlavné požiadavky na priestory - spoľahlivé prekrytie, ktoré vydrží zaťaženie a tlmenie nárazov podlahy korku, kompozitných dlaždíc. Na malých miestach sa budete musieť obmedziť na jeden simulátor a zahrievaciu zónu. Na dlhom balkóne je dostatok miesta na pár mušlí, kútik na relaxáciu zo skladacieho stola a rozkladacích stoličiek.

Kombinácia lodžie / balkóna s obytným priestorom

Pre právnu rekonštrukciu pred začiatkom opravy musíte získať súhlas svojich susedov, oznámenie o povolení na prestavbu v kontrole bývania. Pre balík dokumentov je vypracovaný projekt stavebného projektu, ktorý je koordinovaný s požiarnym inšpektorátom, SES, architektonickým oddelením, oddelením kultúrneho dedičstva. Najčastejšie prípady zlyhania sú stav núdze a stavba nespĺňa požadované charakteristiky.

Bez zdĺhavého a nákladného procesu, môžete odstrániť blok okna a dvere, uložiť okno jumper, steny pod oknom, prah. Výstup na lodžiu je realizovaný v podobe asymetrického oblúka. Originálny typ krivočiareho povlaku sa dodáva s umelým kameňom, tehlovými panelmi, dekoratívnymi výplňami. Stôl, bar, stojan na kvety, suveníry, akvárium sú vyrobené zo subwindow bloku. Police umiestnené po celej výške pôvodného okenného otvoru vyzerajú originálne.


    

Prah v tehlových domoch kompenzuje ohyb balkónovej dosky, po jej demontáži je konštrukcia oslabená. V panelových konštrukciách betónový most blokuje prietok studeného vzduchu cez spoj, demolácia vedie k zamrznutiu.

Štýly dekorácie balkónov

Pri výbere smeru berte do úvahy účel miestnosti a ich vlastné pocity.

 • Podkrovie s umelo starnúcimi povrchmi, stropy šité plachtami, drevený box namiesto obrubníka, hrubé police budú vhodné na štúdium, posteľ, dielňu.
 • V blízkosti prírody, rustikálne s jednoduchým nábytkom, drevené a kamenné povrchy uvoľní napätie, vytvorí ilúziu pokoja v rekreačnej oblasti.
 • V dielni, zdobené v štýle shebbi-chic, na pozadí pastelových omietaných stien, je útulný pre spisovateľov, umelcov, house craftswomen vytvoriť.
 • Minimalizmus je dobrou voľbou pre malé lodžie. Svetlé odtiene stien rozširujú priestor. Na bielom pozadí dobre vyniká stena s imitáciou muriva, stručné čierne police.
 • High-tech s jasnými líniami dáva pracovisku teenagera prísnosť. Steny, stropné obloženie sadrokartónu, omietky. Na konci sady úzky sklenený stôl s chrómovými časťami.
 • Biela a svetlo modrá farba, neodmysliteľná od škandinávskeho štýlu, akoby rozširovala a ochladzovala priestor lodžie, orientovanej na južnú časť bytu. Studený odtieň sa dá riediť teplým tónom dreveného obloženia.


    

záver

Ďalšie obytné metre na teplej lodžii vyložia byt, pre niektorých sa stanú pracoviskom a relaxačnou dovolenkou. S rozšírením kuchyne je možnosť ubytovať spotrebiče, vybaviť jedálenský kút. Zasklenie, obkladové materiály nie sú lacné. Ale môžete si ozdobiť balkón sami s lacnými plastovými panelmi, sadrokartónové dosky, omietky. Kombinácia balkónového priestoru s izbou je finančne nákladnou možnosťou. V každom prípade sú pridané metre štvorcové lacnejšie ako trhová hodnota elektromera. Aby sa predišlo problémom, pri dokončovaní balkóna by ste nemali porušovať zákon o prestavbe, musíte obnoviť zubaté okraje a rohy, vypočítať zaťaženie na prekrytie.

Zanechajte Svoj Komentár