Dizajn modernej izby s loggiou +50 fotografií kombinovaných interiérov

S nástupom módy v štúdiu sa čoraz častejšie majitelia štandardných bytov začínajú obnovovať svoje domy a premeniť ich na kombinovanú verziu. Obetujú balkóny a lodžie, ktoré spravidla nemajú jasný funkčný účel. Stať sa pokračovaním bytu, tieto (nie vždy, mimochodom, malé) izby sa stávajú kanceláriami, telocvičňami, jedálňami, knižnicami, miniatúrnymi záhradami a priestormi na rekreáciu. Dizajn miestnosti s lodžiou sa vyvíja v závislosti od potrieb vlastníkov: aký druh ihriska potrebujú, je to, čo vybavia. Transformácia „studeného“ balkóna na obytnú zónu je dlhý proces, ktorý zahŕňa množstvo ťažkostí, z ktorých prvý je projekt demontáže priečky a jej následná koordinácia. Poďme sa porozprávať o tom, ako vytvoriť z tejto rozľahlej lyže a trojlitrových plechoviek úplne novú štýlovú izbu.

Výhody izby s balkónom

Kombinácia - skutočná možnosť rozšíriť priestor pre malé apartmány s jednou spálňou. Ďalšie m2 bude užitočná v každej miestnosti. V spálni môžete konečne vybaviť samostatný "budoár" alebo miniatúrnu zimnú záhradu. V detskej izbe bude samostatná miestnosť pre hry av miestnosti pre teenagera si môžete zariadiť miesto na štúdium. V hale vytvárajú kútik na čítanie av kuchyni je možnosť usporiadania samostatnej jedálne alebo baru. Kombinácia balkóna alebo lodžie s izbou bude podnetom na analýzu sutín odpadu, ktorý predtým „žil“ v ​​tejto miestnosti. Pripojená možnosť prispeje k zlepšeniu prirodzeného osvetlenia. Okrem toho majitelia apartmánov budú vďaka svojej pomoci schopní vytvoriť odvážne dizajnérske riešenia na vytvorenie štýlového, moderného interiéru.


    

Nevýhody spojené s balkónom s izbou

Ak sa rozhodnete spojiť izbu s lodžiou, potom by ste mali byť pripravení na určité ťažkosti. Z týchto nedostatkov existuje len niekoľko aspektov, z ktorých prvý nie vždy nastáva:

 • Preniknutie chladu v byte v zime. Táto nuancia je možná len v podmienkach zlej tepelnej izolácie, keď bola inštalácia vykonaná v rozpore so všeobecne prijatými pravidlami;
 • Dodatočné náklady, s ktorými bude vykonaná namáhavá oprava. Náklady sa zvýšia ešte viac, ak prepíšete studený balkón bez okien a namiesto parapetov.
 • Nebezpečenstvo narušenia celistvosti bytovej konštrukcie a vysokých pokút za nezávislé demolácie parapetu bez kontaktu s kontrolou bývania.

Kombinácia balkóna s izbou bohužiaľ len čiastočne vyhovuje potrebám ďalších majiteľov: priestor na zvládnutie je zvyčajne príliš malý. Z tohto dôvodu bude musieť skôr alebo neskôr myslieť na získanie priestrannejšieho bývania.

Proces spájania

Stojí za to pripraviť sa vopred na pracovne náročnú prácu, pretože tento typ opravy sa líši od jednoduchej dekorácie miestnosti „box“ a má množstvo nuansy. Proces kombinovania je rozdelený do niekoľkých etáp:

 • Demolácia balkónového oddielu (blok podokna);
 • Vykonávanie zvetrávania lodžií alebo balkónov tak, aby sa „klíma“ v miestnostiach nelíšila;
 • Finish.


    

Prvá etapa bude časovo najnáročnejšia a pred skombinovaním priestorov je potrebné objasniť informácie o vlastnostiach bytu a celého bytového domu, pretože v niektorých stavbách nestojí za to, aby sa podokná jednotka vôbec dotkla.

Demontáž priehradky

Vo väčšine prípadov je povolená demolácia priečok, ale takzvaný prah je výškou nad podlahou v balkónových dverách, nedotýkajte sa jej. Demontáž je povolená v monolitických a murovaných domoch. Ale v niektorých sériách panelových budov (napríklad série P-44t) má balkónovú dosku. Malý "prah" môže vyvolať skutočný kolaps.

Výsledkom demontáže môže byť zrútenie balkóna a poškodenie susedov. Okrem toho táto "prahová hodnota" tiež vykonáva funkciu tepelnej izolácie a všetok studený vzduch sa pod ňou akumuluje. Taktiež je zakázané demontovať časti steny, ktoré sú mimo „súpravy“ okien. To platí najmä pre drážku, pretože je tiež súčasťou nosnej konštrukcie. Ďalším kontroverzným momentom bude vykurovacia batéria, ktorá je štandardne inštalovaná pod oknom. Mnohí praktizujú jeho presun na balkón sám, ktorý ide proti stavebným normám: radiátory mimo miestnosti sa nevykonávajú.


    

Nemali by ste experimentovať s inštaláciou podlahového vykurovania akéhokoľvek typu. Pred demoláciou priečky je potrebné pripraviť projekt prestavby a získať technický posudok, po ktorom musí dokumentácia prejsť schvaľovacím postupom pri kontrole bývania. Ak nie ste kvalifikovaný staviteľ, nemali by ste si túto prácu brať sami. Je lacnejšie a bezpečnejšie obrátiť sa na tím odborníkov, ktorí urobia všetko rýchlo a efektívne.

zahrievanie

Zohrejte balkón dvoma spôsobmi:

 • Externé (externé). Málokedy sa používa, pretože si vyžaduje koordináciu s organizáciami, ktoré monitorujú vzhľad budov. Zvlášť tieto nuansy dávajú pozor, ak je obytný dom súčasťou architektonickej kompozície;
 • Vnútorné. Spoločná možnosť, v ktorej je možné vykonávať všetky práce nezávisle.

Po prvé, izba je úplne bez nábytku a iných vecí, ktoré boli v ňom uložené predtým. Potom vykonajte dôkladnú štúdiu stien na prítomnosť prasklín, ktoré musia byť buď stmelené alebo potiahnuté penou. Osobitná pozornosť sa venuje spoju s parapetom. Otepľovanie začína podlahou, stenami a končí strop. Povrchy pred vykonaním hlavných prác sa musia zosúladiť. Potom pokračujte v hydroizolácii. Často sa používa špeciálny základný náter, ktorý preniká hlboko do betónových pórov. Ak sa ako ohrievač zvolí minerálna vlna, použije sa hydroizolačná fólia. Medzi rôznymi uvedenými materiálmi:

 • Pena. Vzťahuje sa na väčšinu možností rozpočtu;
 • Polystyrén. Odolný, nehorľavý materiál;
 • Minerálna vlna. Jeho použitie bude vyžadovať inštaláciu špeciálneho rámu;
 • Penofol. Často sa používa v kombinácii s inými ohrievačmi;
 • Polyuretánová pena. "Tekutá" izolácia, ktorá je striekaná po povrchu. Vhodné pre nastavenie hrúbky vrstvy;
 • Rozšírená hlina. Používa sa len na izoláciu podláh, pretože pórovitá konštrukcia zvláda hlavnú úlohu.

Spôsoby ohrievania iba dve:

 • Rám. "Jedzte" extra centimetre, ale bez neho nemôžete robiť, keď používate "mäkkú" izoláciu;
 • Bezrámové. Používa sa na montáž tuhých materiálov, ktoré nepotrebujú ďalšiu "podporu".

Rám je vyrobený z drevených alebo kovových lamiel. Tento materiál je výhodnejší, pretože poskytuje konštrukčnú trvanlivosť. Zhora je pokrytá sadrokartónovými doskami, spoje sú utesnené a potom povrch je špachtľou. Po práci na zateplení pokračujte do dokončenia priestorov.

Požiarny únik - špeciálna otázka. Nanešťastie, podľa právnych predpisov nie je možné túto budovu rozobrať a poklop zatvoriť. Za takéto akcie môžete platiť nielen v obrazovom zmysle slova. V domoch nového typu schodov neinštalujte, ale v "paneloch" sa stále nachádzajú.


    

Prirodzene, väčšina majiteľov ich odrezala a varila poklopy. Zástupcovia požiarneho dozoru (dcérska spoločnosť Ministerstva pre núdzové situácie) túto skutočnosť ustanovia po osobnej návšteve Vášho bytu. Návšteva môže byť vyvolaná nehodou, plánovanou obchádzkou, sťažnosťou suseda alebo požiarom, z ktorého susedia nemôžu uniknúť zhora, pretože poklopy na balkóne boli zvárané. Z tohto dôvodu, čo robiť so schodmi, každý sa rozhodne pre seba, ale stupeň zodpovednosti musí byť plne realizovaný.

Funkcie dokončovania

Pre kombinované možnosti sú materiály na konečnú úpravu vybrané z rovnakej odrody ako pre bežné opravy. Jediná nuancia môže byť považovaná za ich ľahkosť. Aby sa zabránilo zbytočnému váženiu balkóna, neodporúča sa používať rámové konštrukcie, ktoré vytvárajú dodatočné zaťaženie, alebo prírodný kameň, tehla, masívne drevo.


    

Uprednostňuje sa:

 • Maľovať. Možnosť rozpočtu, ktorá bude vyžadovať pravidelné aktualizácie;
 • Omietka. Umožňuje vytvoriť komplexný reliéf povrchu;
 • Tapety. Pomocou bohatého sortimentu si môžete vybrať farebnú schému a pôvodný vzor;
 • Plastové panely. Pre inštaláciu je žiaduce použiť adhéznu metódu;
 • Drevená šindľa. Jednoduchý a mierne znudený spôsob, ktorý sa ľahko zmestí do rustikálnych motívov interiéru.

Dokončiť strop pomocou farby, omietky a PVC dlažby. Na podlahu je vhodný laminát, parkety, linoleum alebo koberec v jednoduchších verziách. Za tým sa bude vyžadovať pravidelná údržba, pretože materiál akumuluje usadeniny prachu.

Dizajnové izby s loggiou

Vytvorenie balkónovej plochy je možno najpríjemnejším procesom v tejto stavebnej a opravárenskej činnosti. Majitelia budú musieť premýšľať nad návrhom novej miestnosti, ktorá sa organicky zmestí do štýlového obrazu miestnosti v kombinácii s ňou. S prihliadnutím na požiadavky na demontáž priečky zostane zachované „prirodzené“ rozdelenie priestoru pozdĺž okraja pôvodných dverných a okenných otvorov, stačí len „leštiť“ a doplniť. Najobľúbenejšie mobilné priečky alebo svetelné závesy, ktoré sa v prípade potreby ľahko odstránia. „Porozhek“ a rám nadstavby sú zdobené umelou konštrukciou, ktorá bola vytvorená pre reliéf stropu a podlahy, či dobre maskovaná.

Spálňa a lodžia

Skutočnou spásou pre malú spálňu bude kombinácia s lodžiou. Ak sa miestnosť zmestí len do postele a skrine so skrinkou, potom aj malý priestor navyše poskytne majiteľom možnosť vybaviť si ďalší útulný kútik.

Na balkóne sa nachádza mini šatňa, zelená záhrada, budoár s vysokým zrkadlom a pár mäkkých pufs. Ak vnútorné hodiny majiteľov miestnosti sú v rozpore s jedným (jeden spí v noci, a ostatné práce alebo číta), potom je lodžia optimálnym miestom pre usporiadanie štúdia alebo domácej knižnice. Mimochodom, pre výzdobu miestnosti s policami pre skladovanie, môžete použiť veľmi požiarny únik, ktorý organicky prúdi do konštrukcie skrine alebo regálov.

Extra metrov v obývacej izbe

V malých obývacích izbách sa balkón môže stať samostatnou funkčnou zónou pre príjem hostí. Nie je to len útulná pohovka a konferenčný stolík pre stretnutia, ale aj mini kino alebo plnohodnotná jedáleň. Ak je v apartmáne malá kuchynka a hostia sa musia schúliť pri malom jedálenskom stole, potom je čas premýšľať nad oddeleným priestorom pre jedlá. V dlhých a podlhovastých balkónoch nastavte úzku dosku pri okne, pozdĺž ktorej sú umiestnené stoličky. V tej istej miestnosti môžete vybaviť malú posilňovňu, ak majitelia monitorujú fyzické zdravie. Rozmerové simulátory sa samozrejme nehodia, ale bežecký pás, boxovací vak, trakcia a vodorovná tyč sa organicky zmestia do novej miestnosti.

Dizajn kuchyne s loggiou

Kuchyne častejšie ako iné izby sú kombinované s balkónmi. Obľúbenou možnosťou je inštalácia lišty. Zároveň pôsobí ako oddeľovač pre dve miestnosti a dáva miestnosti dotyk elegancie. Vzhľadom na komplexnú mikroklímu v kuchyni neprežije každá funkčná oblasť svoje okolie. Zelená záhrada - sen hostesky bude musieť byť vyrobený výlučne z teplomilných izbových rastlín, najlepšie tropických druhov, ktoré vydržia vysoké teploty a vysokú vlhkosť. Neodporúča sa používať veľké množstvo textílií v nábytku na balkóne, pretože bude absorbovať pachy a pravidelné čistenie sa stane mimoriadnym záujmom domácnosti. Najlepšou možnosťou je nainštalovať "lavicu" alebo pár stoličiek okolo nízkeho stola. "Zjemniť" situáciu pomocou dekoratívnych vankúšikov. V prípade potreby sa ľahko umývajú. Na takom balkóne hosteska bude môcť piť čaj a relaxovať medzi domácimi prácami a varením.


    

Dekorácia okien a dverí

Miesto, kde sa dvere nachádzali, je zvyčajne závesené svetelnými závesmi. Ak sa rozhodnete opustiť parapet počas opravy, bude prevedený na miesto na sedenie alebo na stôl. Prázdny okenný otvor môže byť naplnený policami spôsobom regálu. Sú to knihy alebo ozdobné drobnosti. Ak sa okenný parapet stane barovým pultom, je k nemu pripevnený špeciálny stĺpik, ktorého horná časť podporuje poličku na okuliare. Otvor môže byť ozdobený radom svietidiel rovnakého typu, z ktorých niektoré budú visieť nízko nad pracovným priestorom.


    

záver

Ak chcete skombinovať dve miestnosti, ktoré sú úplne odlišné vo svojej funkcii a mikroklíme, je potrebné najprv vyrovnať ich rozdiely. Hlavným cieľom každej opravy bude vytvorenie integrovaného „boxu“ a dizajnu - jednotného štýlového obrazu v ňom. Pre majiteľov malých bytov sa táto možnosť stáva jedinou spásou z preplnenosti a nedostatku priestoru.

Zanechajte Svoj Komentár