Jarné domáce dekor urobiť sami

Jar je vynikajúcou príležitosťou na osvieženie Vášho interiéru pridaním jasných farieb a originálnych nápadov. Po dlhej zime, s prvými teplými slnečnými lúčmi, určite chcete diverzifikovať sivé dni s niečím pútavým, povznášajúcim. Na tento účel môžete vytvoriť jarný dekor s vlastným úsilím, s použitím rôznych techník dizajnu a vlastného tvorivého potenciálu. Takéto štylistické riešenie bude vyhovovať tendencii, romantickej povahe, ktorá miluje prirodzenú krásu, prirodzenosť.

Spočiatku je potrebné rozhodnúť, či chcete urobiť drastické zmeny v interiéri, to znamená nahradiť výzdobu izieb a nábytku, alebo jednoducho pridať jarné poznámky do interiéru v podobe dekoratívnych prvkov. O tom, ako preložiť do reality moderné riešenia typu out-of-the-box a naučiť sa niekoľko tipov pre dizajn, čítajte ďalej.

Rôzne aranžovanie kvetov

Najdostupnejším, nekomplikovaným spôsobom, ako vytvoriť príjemnú jemnú náladu, je použitie kvetov, kytíc na výzdobu priestoru. Môžu to byť buď živé rastliny alebo kvitnúce vetvičky alebo kompozície vyrobené z farebného papiera, perličiek, tkanín a nití. Vázy na kvety sú vyberané podľa tvaru, farby, veľkosti kytice.

Výrobky môžete umiestniť nielen v obývacej izbe, ale aj v spálni, kuchyni, na balkóne, položiť ich na stôl alebo nalepiť na stenu v podobe vence alebo panelu. Možnosti, ako vykonať dekoráciu a kde bude vyzerať najlepšie, sú nasledovné:

  • Jemné kvitnúce vetvičky v bielej alebo priehľadnej váze, ktoré sú umiestnené na stole, budú pre každú miestnosť vynikajúcim bodom, miestnosť bude lepšie oživená. Okrem toho si vychutnáte príjemnú arómu rastliny.
  • V obývacej izbe alebo na banket večeru, pozrite sa veľké kytice v strede tabuľky. Je žiaduce, aby boli nadýchané, symetricky usporiadané, v rovnakom odtieni. Ak plánujete dovolenku, môžete spresniť interiér doplnkovými vázami s ružami, pivonkami, ľaliami, ktoré sa nachádzajú v rohoch miestnosti alebo pri vchode.

  • Moderný a štýlový vzhľad bude klasickou verziou s umiestnením pod lustrom na zavesení zaveseným na stole. To zdôrazní vertikálne a symetrické zloženie.
  • Pre štýl krajiny alebo ročník budú relevantné kvety s vyblednutým alebo starnutím. Mierne uschnuté rastliny pastelových tlmených tónov dodajú miestnosti tajomstvo a šarm.
  • Populárny trik je vytvoriť harmonickú kombináciu farieb, odrážajúc farby v interiéri. Napríklad, vyzdvihnúť rastliny v tóne s textilom alebo záclony, rovnako ako tapetu na stenách. Classic miluje prísnu symetriu, orchidey sú preferované pre minimalizmus, a pre Provence obyčajné pole kvety vo svetlom transparentnom kvetináči.

Môžete si fantazírovať s výzdobou na vázu bez obmedzenia, pomocou rôznych stužiek, korálky, tapety s jasnou potlačou, farebný papier v dizajne. Bude zaujímavé pozrieť sa na pohár, maľované v jednoduchých farbách alebo s ručne maľovaným ornamentom, prírodným vzorom.

Obrazy a výšivky s kvetmi

Fanúšikovia maľby majú možnosť ozdobiť steny maľbami alebo vyšívanými panelmi s jarnými motívmi. Toto ročné obdobie pokrýva širokú škálu obrazov, od krajiny s prebudením prírody až po abstraktné nepokoje farieb. Čísla by mali evokovať osobitnú, romantickú náladu, symbolizujúcu harmóniu, plodnosť, zvláštny stav mysle.

Výber obrazov pre jarné dekorácie je najlepšie vykonať s pastelovými jemnými tónmi, jemnými farbami, takže slnečné lúče môžu byť uhádnuté cez obraz a nie sú zrozumiteľné. Z pozemkov sa nachádzajú turbulentné rieky s taviacimi sa ľuďmi, potoky v blízkosti brehu s prvou zeleňou, pekné snežienky, ktoré sa prechádzajú snehom, sa dokonale zmestia do kúpeľne.

Veľké plátno s abstrakciou vhodné pre priestrannú obývaciu izbu. To môže byť niekoľko modulárnych možností s osvetlením v hornej alebo dolnej časti, ktorá sa nachádza nad pohovkou, kreslami, posteľou. Nezabudnite vziať do úvahy textúru a farbu povrchu stien, ako aj tvar rámu alebo bagety pre vzájomnú maximálnu kombináciu.

Kuchyňa oživí atmosféru jasného zátišia s použitím kvetinových prvkov, nádhernej krajiny s uličkou plnou teplého slnka. V detskej izbe bude možné zavesiť obrázky na papier nakreslené samotným dieťaťom. Bude to pekné pre dieťa, a hostia budú obdivovať jeho prvú prácu.

Výzdoba izieb s textilom a závesmi

S cieľom aktualizovať jarný interiér s textilom a vytvoriť správnu náladu, neexistujú žiadne prísne obmedzenia. Jediná vec je, že nie je potrebné používať viac ako tri farby a textúry, aby ste skončili so zlou chuťou. Bolo by ideálne nahradiť zimné látky, ako sú zamatové, tvídové, pletené, kožušinové výrobky niečím ľahším, vzdušnejším.

Záclony v obývacej izbe a spálni možno vybrať z prírodných materiálov: ľan, jemný hodváb, bavlna, šifón, olivový.Ornament by mal byť kombinovaný s radom farieb na stenách.

Pravidelné geometrické tvary interagujú zle s ozdobnými vzormi a pásik vizuálne neharmonizuje s bunkou.

Čalúnenie, prikrývky a prikrývky sú vyberané tak, aby zodpovedali závesom a malým vankúšom a obrúskam - odrážajúc vzor so závesmi. Takáto interakcia vytvára integritu, harmóniu prostredia. Môžete fantazírovať s kombináciou rôznych tkanín, čím sa vytvorí svetlá aplikácia, ktorá dodáva pohodlie a novosť.

Interiér apartmánu v štýle Provence

Najbližšie k tejto téme je rustikálny štýl Provence. Vyznačuje sa takými vlastnosťami, ako je ľahkosť, jednoduchosť, prekrývanie s farbami prírody, slnka, mora. Aby steny a strop vyzerali radostne a atraktívne, v dekorácii sa používa malá vzorovaná potlač. Prítomnosť divokých kvetov v krásnych vázach dodáva romantike a atmosfére atmosféru.

Dekor má špeciálne miesto. Všetky druhy drobností, čačky, figúrky, boxy, starožitné taniere na stenách sú naplnené šarmom a pamiatkou staroveku. Objekty s francúzskym šarmom si môžete urobiť sami, pomocou techniky starnutia, decoupage, pozlátenia.

Klasické tipy na dizajn interiéru

Pre tradičné klasiky sú relevantné jednoduché striktné formy, zdobené v bielej a modrej, pastelovo-bledoružovej farbe. Nasýtené zelené na textíliách sú v súlade s pozlátením prvkov nábytku. Ak je v byte arkýřové okno, potom si môžete zorganizovať skutočnú zelenú záhradu vo svetlých nádobách a pridať zaujímavé symetrické závesy do oblasti. Na stole bude vyzerať dobre svieži usporiadané kytice správneho tvaru.

Veľkolepý nápad - aby stropné vitráže s vhodným štýlom. Kompetentné osvetlenie vytvorí zaujímavú hru chiaroscuro a miestnosť bude plná pôvabnej nálady.

V klasickej kuchyni môže byť hlavným prvkom jasná farebná zástera z tvrdeného skla alebo mozaiky. Vyzerá skvelý obraz čerešňových kvetov alebo ružovej sakury. Táto možnosť nebude vyzerať nudne a zároveň nenápadne.

Farebné rozhodnutia pre výzdobu miestnosti na jar

Pokiaľ ide o farbu, jar je spojená so slnečnými, jasnými farbami. Na základe toho môžete použiť svoje obľúbené odtiene, hlavná vec je, že miestnosť by mala byť pohodlná a príjemná. Môže to byť šťavnatá pomaranč, mladé zelené, nebesky modré alebo strašidelné svetlo lila.

Pre malé apartmány je najlepšie prevziať prevládajúci biely tón, ktorý vizuálne rozširuje priestor. Zrieďte ho vzorovanými prvkami na dokončenie kompozície. Jasne žltá a oranžová vytvára pozitívnu náladu, pridáva slnko, teplo. Smaragd, mäta, tón vápna dodá vitalitu a sviežosť. Nevädza, akvamarín, modrá obloha vytvárajú pokoj a mier a budú tiež potrebné, ak sú okná miestnosti orientované na južnú stranu sveta. Pre severnú stranu, keď slnko vyzerá len zriedka, sa používajú teplé piesčité tóny, pričom sa používa čo najmenší obraz na textíliách.

Interiérový interiér

Pre individualitu a jedinečnosť bývania môžu stehičky experimentovať s dizajnom takých roztomilých vecí, ako sú vankúše, obrúsky, domáce koberce, vázy, šperkovnice. V procese tvorby všetkých dostupných nástrojov - handry, farebné nite, prámik, čipky, papier s farbami. Existuje veľké množstvo techník na zdobenie. Moderné decoupage umožňuje ľahké a lacné dávať staré veci novosť. Vkladanie drobných doplnkov, ako aj nábytku s krásnym vzorom, dostanete zrekonštruovanú vec, ktorá vyzerá úplne inak.

Ďalšia populárna forma tvorivosti, ktorá pomáha vybaviť jarný interiér, sa nazýva patchwork alebo quilting. To vám umožní vytvoriť skutočné majstrovské diela z kusov tkaniny rôznych textúr, odtieňov. Môžete navrhnúť svetlý panel alebo farebný koberec pre nohy pri posteli, rovnako ako šiť vankúš kryty alebo deku s mozaikovými farbami.

Existuje mnoho nápadov na kreativitu, stačí mať túžbu, náladu vytvoriť a fantazírovať, aby bolo prostredie ideálne pre príjemnú zábavu.

    
    

Zanechajte Svoj Komentár