Návod na vytvorenie vankúšov zo saténových stuh

Zdobenie interiéru a vytváranie niečoho vlastnými rukami nie je vôbec ťažké, ak máte jasné a podrobné pokyny, voľný čas a potrebné materiály. Ponúkame Vám originálny nápad na zdobenie stuhy vankúše.

Neobvyklosť takéhoto vankúša bude v materiáli na výrobu, vytvoríme kryt saténové vankúše, Aby bol projekt úspešný, musíte sa najprv rozhodnúť, v ktorej farebnej schéme bude dekoratívna obliečka na vankúš vyrobená, a teda prednastaviť sadu stuh. Orientácia v rozhodovaní o farbe, budete pomáhať interiéru, ktorý bude vankúš.

Ak chcete vytvoriť stuhy vankúše budeme potrebovať nasledujúce materiály a nástroje:

  • saténové stuhy rôznych farieb (jedna dĺžka, rôzne šírky od 1 do 4 cm),
  • kolíky
  • kus bavlnenej látky na podšívke,
  • tkanina na zadnej strane vankúša,
  • vlákno v hlavnej farbe výrobku,
  • nožnice,
  • šijací stroj.

Vyberte si plochý vodorovný povrch, najlepšie s korkovým alebo penovým povlakom, v ktorom je ľahké nalepiť ihly, pričom je to dosť ťažké na to, aby bolo vhodné pracovať. Šírte a zaistite ihlami v rohoch, látkovým polotovarom, veľkosťou budúcej obliečky na vankúš saténové vankúše, bude hrať úlohu obloženia.

Ďalším krokom je vytvorenie stuhy vankúše: železná železná páska, prednostne cez tkaninu alebo pri veľmi nízkej teplote. Pole, ležať v poradí podľa farieb, alebo náhodne. Pásky musia mať rovnakú dĺžku. Každú pásku upevníme kolíkom a spodný okraj ponecháme voľný.

Ďalšia fáza tvorby stuhy vankúše najviac kreatívne. Musíte vyzdvihnúť a niť horizontálne pásky. Je zaujímavé vybrať kombináciu a okamžite vidieť výsledok, či sa priblížil alebo nie. Každú pásku z oboch koncov upevníme kolíkom. Po prvé, ľavý okraj, a po konci tkanie, a vpravo.

Pokračujte v tkaní saténové vankúše, až do požadovanej dĺžky, potom zaistite všetky voľné hrany kolíkmi a odrežte všetky nepotrebné časti. Pred rozhodujúcim momentom šijacích pások na šijacích strojoch sa odporúča prilepiť ich na podšívkovú tkaninu so širokými stehmi. V tomto prípade bude práca na písacom stroji jednoduchšia a nebudete musieť opravovať „klietku“.

Šiť naše saténová stuha vankúš, Pásky sú prišité k podšívke, zadná časť obliečky na vankúš je zošitá z dvoch obdĺžnikov, ktoré sa navzájom prekrývajú.

Vytvorenie jednotného štýlu vzadu stuhy vankúše, namiesto štandardných tlačidiel, šiť pár stužiek.

Dekorácia je takmer kompletná a teraz bude páska pad vyzerať pekne nielen z prednej strany. tvoj saténová stuha vankúš - pripravený!

Zanechajte Svoj Komentár