Dizajn kuchyne v krajine: nápady a tipy

Chata - dočasný, často letný dom na púšti, ktorý majitelia navštevujú len v určitých ročných obdobiach. Poďte sem na rôzne účely. Niektorí nemôžu žiť bez uvoľnenej letnej rekreácie v prírode: čítanie kníh v altánku, zber lesných plodov, grilovanie cez víkendy na dvore, chodenie do kúpeľného domu a kúpanie v rieke. Pre ostatné začína sezóna záhrad a čas nekonečného konzervovania príprav na zimu. Byť, ako to môže, dacha, aj keď nie hlavný dom, musí spĺňať všetky požiadavky na pohodlný pobyt. Jej izba sa skladá z rovnakých priestorov ako bežný apartmán: spálňa, obývacia izba, detská izba, kuchyňa, hygienická zóna.

Miestnosť na varenie, niektorí majitelia spravidla z domu. Letné kuchyne sú obľúbené u tých, ktorí trávia veľa času varením a konzervovaním, čo môže nepriaznivo ovplyvniť susedné miestnosti. Dizajn kuchyne v krajine si môžete nezávisle vytvoriť a realizovať vlastnými rukami. Pre letné domy sú ideálne smery svetla s rustikálnou chuťou a detskými detailami v interiéri. O tom, ako zariadiť kuchyňu dacha a aký štýl ju zmení a poďme si pohovoriť ďalej.

Usporiadanie, vybavenie a vlastnosti dispozície kuchyne dacha

Predtým, ako začnete vytvárať návrh projektu, musíte sa rozhodnúť o usporiadaní kuchyne. V tomto prípade máme na výber z piatich možností umiestnenia nábytku. Všetky sú založené na princípe pracovného trojuholníka. Sporák, chladnička a umývadlo by mali byť jeho vrcholom. To sa vykonáva výhradne pre pohodlie hostesky a ušetriť čas pri pohybe.

Ak je letný dom malý a kuchyňa je tiež malá, potom je možné v úzkych priestoroch stelesniť L-tvar, lineárny alebo paralelný vzhľad. V prvom prípade zaberá pracovná plocha dve susediace steny a uhol medzi nimi. S lineárnym usporiadaním je celá náhlavná súprava umiestnená presne v jednej rovine. Paralelné usporiadanie umožňuje umiestnenie nábytku pozdĺž dvoch protiľahlých stien. Ak je miestnosť taká malá, že vôbec nie je priestor na manévrovanie, potom stojí za to premýšľať o jej kombinácii s obývacou izbou. V tomto prípade môžete použiť luxusnú techniku ​​dizajnu - rozloženie ostrova. V ňom, pracovný priestor spolu s varnou doskou a niekedy umývadlom vystupujú v „otvorenom oceáne“ haly. Usporiadanie v tvare písmena U sa používa v miestnostiach strednej veľkosti, tradične sa stolová doska alebo umývadlo nachádza pod jedným z okien a celá zostava zachytáva tri steny naraz.

Najčastejšie ponúkajú kombinovanú kuchyňu-jedáleň v dachas, takže stojí za to urobiť miesto pre jedálenský kút. Pokiaľ ide o vybavenie, tu by to malo byť presne to isté ako v byte, s jednou malou výnimkou. Ak aktívny odpočinok zahŕňa zber a zvinutie v plechovkách, potom budete musieť mierne „posilniť“ kulinársku zónu. Kachle musia byť zakúpené s väčším počtom horákov ako v normálnom. Na obed je potrebné súčasne pripraviť niekoľko jedál, sterilizovať poháre a vykúzliť voňavé pivo na zimu. Mimochodom, šaláty a džemy vo veľkých porciách sú privedené do štandardných veľkokapacitných misiek a v niektorých receptoch musí byť tára spolu s nimi varená v horúcej vode s použitím rozmerových nádob.

Pri týchto procesoch je lepšie rozdeľovať samostatné sporáky alebo sporáky. Žiaľ, je ťažké vytvoriť takéto kulinárske a podivuhodné čarodejníctvo v podmienkach malých priestorov. Možno budete musieť venovať pozornosť výstavbe samostatnej uzavretej letnej kuchyne alebo jej primitívnej verzii s otvorenými stenami.


    

V kombinácii s inými miestnosťami používajte pravidlá zón. Toto je prinajmenšom čiastočne, ale pomôže to ochrániť inú miestnosť pred agresívnym mikroklímou v kuchyni, ktorá sa na dacha stáva „strednou“ v dôsledku neustáleho konzervovania, parných záclon a korozívnych zápachov z nálevu alebo džemu.


    

Populárne štýlové riešenia

Chata neukladá žiadne obmedzenia na výber štýlu interiéru, ale je tu rad oblastí, ktoré sú obzvlášť populárne. Chcete usporiadať letný dom ľahko, nedbalo a s nádychom farby odtieňa. Tento zoznam obsahuje:

Francúzska ProvenceŠtýl je obzvlášť obľúbený v tábore, kde ľudia hovoria „vidieť Paríž a zomrieť“. Vzdušné interiéry s použitím starého nábytku, početných dekoratívnych prvkov a krásnych kvetinových vzorov vám umožnia znovu vytvoriť jedinečnú atmosféru francúzskeho vnútrozemia v krajine.
ruskýFarebný smer, v ktorom sa rezbárstvo používa, ručne vyrobené farebné koberce, uteráky a vyšívané obrusy a starý nábytok. Samotný dom vyzerá ako drevená chata tradičná pre Rusko.
Country hudbaSmer sa objavil v USA a predstavuje etnický štýl americkej dediny. V krajine, rovnako ako v ruských interiéroch, využívajú množstvo dreva, kované prvky, dvojfarebnú bunku v textilnom a hrubom nábytku.


    

Samozrejme, že nielen vidiecke destinácie sú zakotvené v vidieckych domoch. Letné domy Elite môžu byť vyzdobené v súlade s kánonmi moderných, japonských, koloniálnych, škandinávskych, klasických štýlov, ktoré ich priblížia stavu elegantnej vidieckej chaty. Luxusne vyzerá moderná chata a Art Deco.


    

klasický

Kuchyňa v klasickom štýle je zariadená v pastelovo hnedej farbe. Ako hlavný odtieň vyberte svetlé farby: slonovina, káva s mliekom, orech, béžová. Fasády náhlavnej súpravy sú zdobené reliéfnymi lištami s imitáciou štuku a okná sú pokryté luxusnými rímskymi závesmi. Tam sú nevyhnutne obrazy alebo reliéfy na stenách, av prostredí sa predpokladá, že je miesto pre miniatúrne sochy. Nábytok má hladké, hladké línie ohybov a strop je korunovaný celkovým krištáľovým lustrom s množstvom zakrivených detailov. Takáto kuchyňa nemusí byť konzervovaná, takže letná zábava musí byť prenesená do samostatnej miestnosti v uvoľnenejšej a domácej atmosfére na leto.


    

Provence

V Provence vládne biela. Táto farba sa používa ako pozadie, na ktorom jemné odtiene lila, ružová, modrá, tyrkysová, olivová, horčica hrať. Dekorácia sa zvyčajne používa tapeta v malom kvete. Záclony a obrusy sú zdobené podobným vzorom. Nábytok je žiaduce používať staré "babička." Je umelo zušľachtený pomocou svetelnej farby a techniky decoupage, ktorá sa organicky spája so štýlom. Z dekoratívnych prvkov sa uprednostňujú početné vázy, dosky na stojanoch, skrinky.


    

Kuchyňa musí byť zdobená kvetináčmi a čerstvo narezanými kyticami z vlastného kvetinového záhonu, viac kvôli zvýšeniu nálady, a nie zdôrazniť interiérové ​​prvky.

Country hudba

Kuchyňa v štýle country je vyrobená v hnedých tónoch. Táto farba je charakteristická pre drevo, z ktorého sa vyrába väčšina vnútorných prvkov. V jedálni položte masívny, hrubo spracovaný stôl s hladkou kamennou doskou. Prútené stoličky s mäkkými kockovanými vankúšikmi na sedadlách sú k nej pripojené. Pri dokončovaní stropu môžete ponechať nosné nosníky, ktoré sa striedajú s bielou omietkou, ako v štýle chaty. Nábytok si tiež vyberie starý s mnohými nedostatkami v povrchoch. Steny sú zdobené doskami typickými pre Texasu "BBS". Drevo v povrchovej úprave niekedy strieda murivo. Kované lustre visiace zo stropu dopĺňajú interiérový obraz.


    

Aký by mal byť nábytok

Väčšina štýlov sa odporúča používať vo veku alebo vo veku nábytku. Samozrejme, že by ste nemali zdobiť kuchyňu drahými starožitnosťami. Každá nepotrebná skrinka alebo stôl môže byť vždy zušľachtený. Aby sa to dosiahlo, vrchná vrstva prasknutého laku sa zoškrabuje a povrch sa znova natrie. Potom, ako doplnok, môžete na povrch aplikovať originálne kresby, ozdobiť ich škrupinou, tkaninou, doplnkami. Samozrejme, pre klasický štýl si vyberú nový vynikajúci nábytok, ale menej náročný provensálsky a country hudba ľahko vezme babičku do vnútra. Ak sa v kuchyni od rána do večera plánuje sezónne varenie a konzervovanie, potom toto rozhodnutie má praktický význam. Koniec koncov, pod neustálym vplyvom zmeny pary a teploty sa všetok materiál rýchlo stane nepoužiteľným a stará skrinka alebo stôl nie je taký úbohý, aby sa vyhodil, pokiaľ to samozrejme nie je „rodinné dedičstvo“.


    

Výber medzi sporákom a sporákom

Zdá sa, že boj medzi kachľami a sporákmi je už dávno stratený, ale naďalej „žije“ v interiéri dediny. Moderná jednotka, ktorá beží na plyn alebo elektrinu používať pohodlnejšie. Všetko, čo sa od hostesky vyžaduje, je zapnúť spínač alebo zapáliť plyn v varnej doske. Pec bude musieť byť roztavená (začiatočník môže trvať pol dňa, aby to urobil), vyčistite popol po dvoch alebo troch použitiach, systematicky ho podrobujte úplnému čisteniu, zberu a sekaniu dreva. Áno, táto jednotka je skutočne nerozlučne spojená s celým množstvom ďalších ťažkostí, ale v porovnaní s jedinečnou arómou potravín pripravených na nej sa stráca. Ak používate aj tematické jedlá (hrnce a glechiki), jedlá budú ešte chutnejšie. Okrem toho má rúra veľký varný povrch, ktorý je nevyhnutný pre rozsiahle kulinárske bitky a konzervovanie v chate.


    

Materiály používané pri konečnej úprave

V tradičných etnických štýloch môže byť kuchyňa hotová lacno a dokonca s použitím šrotu. Steny sú opláštené drevenými doskami alebo čalúnené šindľom a na podlahu sú položené leštené dosky na polenách. Strop je niekedy vo všeobecnosti ponechaný vo svojej pôvodnej podobe s trámami, pretože niektoré interiéry vítajú toto riešenie (chata, krajina). Môže byť tiež pokrytá svetlou omietkou - jednoduchou a praktickou možnosťou.


    

Neodporúčame vkladanie kuchyne s obyčajným papierom tapety, je lepšie používať špeciálne umývateľné modely. V drahších interiéroch používajte dlaždice na dokončenie zástery a podlahy. Tento materiál je pevný a trvanlivý, nie je citlivý na domáce chemikálie a teplotné extrémy. V podkroví sa používa murivo. Moderný, minimalistický a hradný štýl z prírodného kameňa. Najsilnejšia možnosť náteru sa v súčasnosti považuje za samonivelačnú podlahu. Jeho inštalácia bude stáť veľa peňazí, ale môžete zabudnúť na výmenu povrchu po mnoho rokov. Parkety a laminát sa odporúča ponechať na dokončenie ostatných miestností a nahradiť ich praktickejším linoleum s elegantným vzorom.


    

Kuchynská paleta

V kuchyni je žiaduce používať svetlé odtiene a teplé farby. Táto izba je často spojená s jedálenským kútom, a preto by malo prostredie stimulovať chuť k jedlu. Psychológovia už dlho dokázali, že obklopený modrými, zelenými alebo fialovými tónmi sa stratí túžba po jedle. V malých kuchyniach, svetlá paleta tiež pomôže vizuálne rozšíriť priestor. Prevládajúci tón je vybraný z odtieňov bielej, pastelových farieb a variácií hnedej farby. Na ich pozadí, broskyňa, ružová, víno, horčica, terakota, koralové, žlté bude iskru s novými farbami. Samozrejme, je povolené použitie svetlých tónov studenej škáry, ale v prísne meraných množstvách: fialová, modrá, tyrkysová, limetková, olivová.


    

záver

Nezabudnite na osvetlenie. Prítomnosť nielen centrálneho stropného lustra, ale aj miestnych zariadení, ktoré pomôžu osvetliť jedálenský kút alebo pracovnú dosku. Voľby krajiny s výhrou sú považované za štýly dediny. A to nielen preto, že sú najekonomickejšie z hľadiska nákupu dokončovacích materiálov a nábytku. Tieto štýly stelesňujú myšlienku odpočinku vo vnútrozemí, ich atmosféra ešte viac odcudzuje človeka od hluku automobilov, mestského bahna a chronickej "chuti" smogu vo vzduchu. V takýchto interiéroch sa môžete vydať na odpočinok, cítiť sa ako rezident vo vzdialenej dedine a ochutnať všetky požitky z jeho života. Pre niektorých je ponechanie výhod civilizácie neprijateľné, ale pre iných to bude príjemný a užitočný experiment.

Zanechajte Svoj Komentár