Vstup do kuchyne: príklady kombinovaného dizajnu +50 fotografií

Pre jednoizbový apartmán je rozhodnutie kombinovať niektoré priestory a premeniť ich na priestranné štúdio ziskový a pravdivý. Ale musíte kombinovať izby s mysľou: vytvorenie správneho dizajnu, pohodlné prostredie vyžaduje zváženie všetkých možných možností. A aby sa dizajn kuchyne, v kombinácii s chodbou štýlové a originálne, musíte zhodnotiť vhodný štýl. Tiež je potrebné zohľadniť požiadavky na bezpečné usporiadanie prepojených priestorov. Napríklad obyčajný headset a veľká skrinka nestačia na vybavenie rôznych zón. Sú dokonale nahradené kompaktnými, ale priestrannými modelmi.

Správne zvolené farby pomôžu vyhladiť prechod medzi jednotlivými časťami bývania bez narušenia pohodlia ich používania. Voľba neštandardných nápadov, užitočných tipov vám pomôže ľahko a ľahko aktualizovať dizajn, prostredie je pohodlné a racionálne.

Výhody a nevýhody kuchýň v kombinácii s chodbou

Kombinovaná kuchyňa a predsieň vám umožní uvoľniť veľa miesta. Neprítomnosť priečok, stien prispieva k vizuálnemu nárastu v oblasti, ľahkému pohybu. Táto funkcia vám umožní vytvoriť štýlové pohodlné apartmány od malých odnushki. Každý štvorcový meter bude praktický na použitie. Pekné plus je jednoduchosť čistenia. Nevýhodou tohto riešenia sú ťažkosti v prípade prenosu komunikácie. Tiež odpadky vstupujúce z ulice môžu okamžite prejsť do varnej zóny. A vôňa jedál na varenie sa rýchlo rozšíri po celom dome.

Zabráňte absorpcii pachov z domáceho textilu, povrchová úprava pomôže nainštalovať výkonnú kapotu. Problémy s rýchlym šírením odpadu pomôžu vyriešiť rohože s hustou a hustou hromadou, častým čistením podlahy v blízkosti predných dverí.


    

Prípravná fáza

Správne vypracovanie usporiadania úplne odlišných účelových priestorov, ktoré nemajú rozdelenie, pomôže vlastníkom vypracovať niekoľko projektov. Mali by sa považovať za dostupné možnosti vytvorené situáciou, berúc do úvahy veľkosť inštalovaného nábytku, spotrebičov. Mať niekoľko riešení vám pomôže rýchlo a ľahko nájsť to najlepšie, nájsť dobrý kompromis pre jeden z plánov. Musia nevyhnutne brať do úvahy potrebu posunu, demolácie nosných konštrukcií. Koniec koncov, takáto potreba bude trochu komplikovať realizáciu plánu. Dôležité je aj dôkladné preštudovanie farebnej škály priestorov. To bude ukazovať charakteristiky celkového priestoru, rozdiely zón. Samozrejme, že vlastníci budú musieť urobiť odhad, v ktorom budú uvedené požadované materiály, spotrebný materiál, ich náklady. Zohľadnenie všetkých nuansy zjednoduší úlohu prepojenia priestorov, ich príslušenstva a usporiadania.

Čo by malo venovať pozornosť

Malo by sa vykonať usporiadanie kombinovaných častí skrine, posúdiť praktickosť vybraných povrchových úprav, nábytku. Nasledujúce odporúčania vám pomôžu v tomto:

  1. Kombinácia rôznych typov povrchových úprav v jasných farbách. Ľahká povrchová úprava urobí z kombinácie rôznych častí krytu hladký, zvýši priestor. Pomocou materiálov rôznych typov môžete vizuálne oddeliť zóny.
  2. Výber vlastného nábytku a vytvorenie bezpečného usporiadania. Slúchadlá s otvorenými policami sa neodporúčajú. Neustále sa hromadí prach. Existencia obrubníkov, podlahových skriniek so zvýšenou hĺbkou zabezpečí jednoduchú inštaláciu umývadla. Pri zariaďovaní nábytku je potrebné dbať na to, aby bol prítomný voľný priechod minimálne 120 cm.
  3. Maximálne využitie stien, minimálny dekor. Voľba vysokej skrine inštalovanej v blízkosti vchodu, závesné skrinky na varnú zónu zabezpečia minimálne využitie priestoru. Ale dekor by mal byť malý a zaberajú minimálny priestor.


    

Ako si vybrať farby

Vytvorenie originálu kombinovanej miestnosti pomôže pri výbere správnej farby. Prednosť by mali byť ľahké tóny. Piesok, smotana, svetlo béžová a svetlošedá ozdoba urobia priestor priestranným. Pridanie tmavých, jasných farieb pomôže štylizovať. Ak chcete zvýrazniť pracovnú kuchyňu, môžete urobiť modrú alebo modrú zásteru. Pridanie zelených, žltých a oranžových odtieňov pomôže vytvoriť hladký prechod medzi rôznymi časťami vášho domova. Prísne a diskrétne prevedenie pomôže vytvoriť škvrny hnedej, čiernej.

S jasnými a tmavými tónmi sa môžete sústrediť na jednotlivé prvky. Neodporúča sa ich používať ako základ: takéto farby „zjedia“ priestor, zmenšia výšku alebo šírku stien.


    

Štýl dizajnu

Vďaka praktickému a štýlovému prispôsobeniu miestnosti vám pomôže výber optimálneho dizajnu. Medzi najvhodnejšie štýly patria:

  • classic; Svetlo hnedé odtiene sú ideálne pre vytvorenie príjemnej atmosféry. Malá úspornosť uľahčí pohodlné oddelenie rôznych častí bývania.
  • moderné; Praktické materiály a nezvyčajný nábytok so striebornými, sklenenými vložkami vytvárajú dokonalý vzhľad.
  • high-tech; Lesklé fasády z high-tech nábytku urobia z malej miestnosti krásnu a originálnu.
  • country hudba; Teplé svetlé farby štýlu prispejú k osobitnému pohodliu bývania a jednoduchému použitiu kuchynského priestoru, voľnému priestoru v hale.
  • loft; Jednoduchosť penových panelov pod tehlovými alebo plastovými panelmi pod stromom vytvorí originálny a praktický dizajn.
  • Provence. Je to vynikajúce riešenie. V ňom, dekorácie, nábytok má svetlé tóny: biela, krém. Vďaka tomu bude miestnosť čo najpriestrannejšia.


    

Osvetlenie

Ak chcete, aby kuchyňa-chodba jasné a dosiahnuť krásny výber každého rohu miestnosti pomôže ich správne osvetlenie. Odporúča sa nainštalovať rovnaké príslušenstvo. Pomôžu vytvoriť spoločné kvalitné osvetlenie dvoch rôznych oblastí. Svietidlá by mali byť svetlé, dodávať mäkkú žiaru. Ideálne pre riešenie problémových reflektorov. Môžu byť namontované na strop, steny. Dobre dopĺňajú interiér pravouhlých, štvorcových stropných lustrov. Ak chcete ušetriť energiu, môžete navyše nainštalovať nadzemný luster cez jedálenský kút, a urobiť tlmené osvetlenie na chodbe. Takéto osvetlenie bude optimálne pre každodenné použitie. Ale majitelia reflektorov budú môcť zahrnúť počas recepcie. Nad pracovnou doskou by ste mali nainštalovať jasné svetlá, ktoré vám umožnia bezpečne variť kedykoľvek.


    

Výber nábytku

Pri usporiadaní neštandardných izieb by sa mal uprednostniť nábytok s plne uzavretými policami a priehradkami. Skrytie vnútornej výplne za rovnakými posuvnými alebo sklopnými dverami vytvorí jednoduchý, ale praktický dizajn. Najlepšie budú rovné slúchadlá v tvare písmena L. Umožnia vám ľahko zorganizovať pracovný trojuholník z umývadla, sporáka, chladničky. Takže varenie sa bude vykonávať ľahko a bezpečne. Obedná skupina by mala zaberať minimálne miesto. Na tento účel vyberte model s malými rozmermi, transformačné stoly, stoly, ktoré sú upevnené na stene. Praktická je náhlavná súprava s tyčou. Perfektný stojan so skrytými vnútornými priehradkami na uloženie súprav, riadu. Pre chodbu si musíte vybrať priestrannú šatníkovú skriňu s jednou alebo viacerými otvorenými policami na tašky, klobúky. Šatník pripojený k malej stolici a mini záves bude dobrou voľbou.


    

zónovania

Jednoduchou verziou vizuálneho oddelenia prepojených priestorov bude upevnenie sadrových stĺpov, podobných prvkov. Prechod medzi časťami môže byť vytvorený vo forme oblúka alebo polokruhu. Konštrukcia môže byť dutá, zostavená zo sadrokartónu. Štýlovo zvýraznite prechodový kovaný oddiel, ktorý sa skladá z tenkých prvkov. Drevené náprotivky nebudú fungovať: budú sa ťažko čistiť kvôli neustálemu vnikaniu prachu. Výber rôznych povrchových úprav tiež umožní oddelenie:

Podlahové krytinyPred varnou zónou položte dlaždicu jedného tónu, pred vchodové dvere - dlaždice s rôznymi vzormi, tieň. Kombinácia dlaždíc a drevených podláh, linolea je prijateľná.
Nástenné dekorácieAtraktívnou možnosťou je kombinácia monochromatickej tapety a maľby v podobnej farbe, dvoch typov tapiet, tapiet a plastových stenových panelov.
stropNad varnou zónou môžete vytvoriť malú rímsu s podsvietením. Zvyšok povrchu je lepšie zavrieť stretch strop, alebo len omietky.


    

Tipy, ako si vyrobiť kuchyňu z chodby vlastnými rukami

Kombinácia susedných priestorov bývania s vlastnými rukami musí začať podrobným plánovaním práce, ktorá sa má vykonať. Majitelia musia brať do úvahy funkčné vlastnosti každej zóny a po oprave ich uchovávať. Hlavnou požiadavkou je dodržiavanie hygienických noriem. Neplatný prenos komunikácií, demolácia nosných stien bez získania povolenia a pozvanie špecialistov. Inštalácia zariadenia na nevhodnom mieste (posun, „prekrytie“ jednej zóny do druhej) je tiež neprijateľná. Pripojené priestory by mali mať podobný dizajn, vyzerať jeden, ale zároveň úplne vyriešiť počiatočný problém. Použitá mikrovlnná rúra, umývačka riadu, kuchynské potreby by mali byť skryté. Dobrou možnosťou by bola vstavaná technológia. Ak je to možné, jedáleň by mala byť presunutá do obývačky. Tým sa eliminuje nepohodlie pri jedení v tesnej blízkosti predných dverí.


    

záver

Rozhodnutie kombinovať izby s malými rozmermi na zvýšenie voľného priestoru je ideálne pre Chruščov, súkromné ​​domy, chaty. Dôkladné plánovanie pripojených zón pomôže využiť priestor uvoľnený zo stien na inštaláciu zariadenia, čím sa vytvorí široko výhodná pasáž. Pre racionálny dizajn kuchyne koridoru, musíte mať čas na vytvorenie plánu pre usporiadanie priestorov, výber povrchových úprav a nábytku. Kombinácia teplých svetlých farieb stien a svetlých textílií pomôže vytvoriť špeciálny komfort. Inštalácia ultramoderného nábytku, vybavenia s lesklými fasádami prispeje k vizuálnemu zvýšeniu priestoru. Správne zvolené osvetlenie vám umožní vytvoriť dve úplne odlišné zóny v jednom kuse. Preto pred vlastnou úpravou bývania sa musíte zoznámiť so všetkými nuanciami pripravovanej opravy, zvážiť výhody a nevýhody. Užitočné odporúčania pomôžu čo najviac zjednodušiť prácu a bezodkladne začať realizovať plán.

Zanechajte Svoj Komentár