Spálňa s dvoma oknami na rovnakej a rôznych stenách

Izby s dvoma oknami sa nachádzajú v obyčajných mestských apartmánoch (aj v Chruščovských domoch) a v súkromných domoch, preto sú možnosti na ich usporiadanie zaujímavé pre mnohých majiteľov nehnuteľností. Premyslený dizajn spálne s dvomi oknami pomôže vylepšiť interiér. Windows sú zdrojom prirodzeného svetla. Čím viac z nich v miestnosti, tak to bude jasnejšie a vizuálne priestrannejšie. Ak je to potrebné, môžu byť vždy skryté za ťažkými závesmi, ale je lepšie zamerať sa na tieto okná. Design spálňa projekt by mal začať s vývojom styling týchto okenných otvorov. Ak hovoríme o stavbe súkromného domu, potom jedno z týchto okien môže byť panoramatické, takže miestnosť sa stane ľahšou a priestrannejšou. Ale musíte pochopiť, že dizajn miestnosti musí brať do úvahy umiestnenie izieb. Môžu byť na rovnakých alebo rôznych stenách.

Má spálňu s dvoma oknami

Okná v spálni sú prirodzené svietidlá, ale niekedy môže svetlé svitanie slnka rušiť dobrý nočný spánok, takže vo fáze zdobenia miestnosti sa musíte postarať o hrubé závesy. Najlepšie je zamerať sa na neobvyklé okná: panoramatické, okrúhle, trojuholníkové atď. Ak nie je možné dať okenným otvorom neobvyklý tvar, ale chcem ich nejakým spôsobom zvýrazniť, môžete maľovať rámy vo svetlej farbe alebo ich usporiadať nezvyčajnými obrázkami. Ak je v spálni stôl alebo knižničný kútik, mali by byť nainštalované vedľa okien, ale posteľ by mala byť umiestnená mimo nich. Prítomnosť dvoch okien je zaujímavá na rozdelenie miestnosti, čím sa pre každú z nich otvára vlastná podmienená zóna. Aj v miestnosti s dvoma oknami sa môžete sústrediť na jas a slnečné svetlo, pretože v tejto miestnosti počas dňa je naozaj veľmi jasné.


    

Výhody a nevýhody spálne s dvoma oknami

Spálňa s dvoma oknami má svoje výhody a nevýhody. Medzi výhody patrí skutočnosť, že prítomnosť dvoch okenných otvorov dáva miestnosti jedinečnosť. S cieľom zdôrazniť neobvyklý interiér, stačí zavesiť zaujímavé závesy. Dve okná umožňujú vytvoriť nezvyčajné svetelné riešenia a efekty prostredníctvom kombinácie prirodzeného a umelého osvetlenia. Táto spálňa vyžaduje oveľa menej energie ako izba s jedným oknom. Ak je izba má dve okná, potom počet možností pre usporiadanie nábytku a zdobenie miestnosti sa zvyšuje. Ale originalita rozloženia má niektoré nevýhody. Renovácia spálne s dvoma oknami si vyžaduje veľa materiálnych nákladov, pretože bude potrebné viac prispôsobovať a upravovať stavebné materiály. Tiež vysoké osvetlenie v spálni nie je celkom vhodné, pretože táto izba je určená pre relaxáciu.


    

Chyby v dizajne spálne s dvoma oknami

Dizajnéri aj obyčajní majitelia domov niekedy robia chyby v dizajne spálne s dvoma oknami. Je lepšie sa s nimi vopred oboznámiť, aby sa v budúcnosti predišlo aspoň týmto chybám. Nemôžete obmedziť spálňu len stropný luster. To je nepríjemné. Ak sa koberec rozprestiera na podlahe, mal by zodpovedať veľkosti miestnosti. Neprehliadajte príslušenstvo. Napríklad, posteľ bude vyzerať oveľa lepšie, ak je ozdobená ozdobnými vankúšmi. Všetky fotografie, maľby alebo detské kresby by mali mať svoje miesto. Môžu byť zavesené na stenu (najlepšie vo výške 1,5 metra od úrovne podlahy) alebo umiestnené na polici špeciálne určenej na tento účel. Ak je miestnosť má nízky strop, potom je potrebné opustiť nábytok z tmavých odtieňov, pretože to robí spálňa tmavé a squat. A, samozrejme, sila spálňa navyše nábytok.


    

Územné pravidlá

Neodporúča sa inštalovať ďalšie sadrokartónové priečky ani vo veľkej obdĺžnikovej spálni s dvoma oknami. budú negovať pôvodné usporiadanie miestnosti. Pre zónovanie miestnosti je vhodnejšie použiť rôzne lampy, farebné kombinácie alebo interiérové ​​predmety. V tejto spálni sú dve centrá: posteľ a zóna v blízkosti okien. Môžu byť rozdelené nie kontrastom, ale pokojnými kombináciami farieb. Len pre miesto v blízkosti postele musíte použiť pastelové odtiene rovnakej farby. Napríklad tapeta v blízkosti okna má tyrkysovú farebnú schému a vedľa postele je svetlomodrá. Nábytok môže len podmienečne vymedziť priestor, nie je nutné umiestniť skriňu uprostred miestnosti, aby sa rozdelila na dve. Pri zónovaní priestorov nemusíte miešať štýly. Moderná spálňa by mala vyzerať ako jeden logicky dokončený komplex.


    

Užitočné tipy na zónovanie spálne s dvoma oknami

Územná spálňa s dvoma oknami naznačuje mäkké oddelenie rôznych častí miestnosti. Namiesto oddielov v miestnosti je lepšie umiestniť obrazovku. Tieto konštrukcie zabránia šíreniu priameho slnečného svetla. Ak chcete izolovať posteľ od zvyšku miestnosti, musí byť vydaný baldachýn. Plocha s lôžkom by mala byť mierne zatemnená (v porovnaní s inými priestormi izieb). Rôzne farby, textúry a materiály umožňujú nielen zónu v spálni, ale tiež zdôrazňujú hlavné výhody vnútorného zloženia. Spálňa by mala byť tak pokojná, ako je to len možné. Len jeden odtieň hladko do druhého. Ak chcete urobiť plynulé prechody farieb, je najlepšie nalepiť netkané tapety na maľovanie v spálni. Sú multifunkčné, nemusia sa meniť, ak sa prenajímateľ rozhodne zariadiť spálňu v inom štýle.


    

S tým, čo môžete zónu spálňa

Zónovanie v spálni sa často vykonáva za účelom vytvorenia optickej ilúzie s cieľom vizuálne zväčšiť miestnosť a zatraktívniť dizajnový štýl miestnosti. Územná časť pomáha rozdeliť miestnosť do rôznych funkčných oblastí. To je nevyhnutné, ak sa v rôznych časoch v deň používa spálňa na rôzne účely.

Najčastejšie je miestnosť rozdelená do zón pomocou oblúkov, ale existujú nezvyčajné riešenia vo forme akvária alebo elektrického ohňa. Môžete tiež zvýrazniť priestor na spanie malým mólom, na ktorom je umiestnené lôžko. Izba môže byť rozdelená na dve rovnaké časti pomocou bežných záclon. Táto metóda však nie je vhodná pre všetky štýly. Bude to napríklad nevhodné v priestoroch v štýle krajiny alebo high-tech. Preto pred zónovaním musíte konzultovať s projektantom a až potom opraviť miestnosť.

Výber nábytku a vybavenia

Pohovky sú nepohodlné, ich postoj sa zhoršuje a ich chrbát bolí. Posteľ by mala byť umiestnená aj v malých spálňach. Môžete ušetriť na voľnom mieste, a nie na chrbtici. Najlepšie je nainštalovať posteľ tak, aby na ňu dopadalo svetlo z boku. Ak priestor miestnosti umožňuje, v blízkosti okien môžete dať malú pohovku, konferenčný stolík alebo tašku na stoličku.

Ak sú okenné otvory umiestnené na tej istej stene, potom sa medzi ne môže zmestiť knižnica, zrkadlo plnej dĺžky alebo stojan s televízorom. Jedna zo stien miestnosti by mala zaberať šatník. Je lepšie ho zariadiť v rovnakom štýle s posteľou. Vo veľkých priestranných izbách vedľa okien môžete navrhnúť pracovný priestor s počítačovým stolom a kreslom na kolieskach. Medzi okennými otvormi môžete inštalovať aj regál s knihami.

Najlepšie lôžko je posteľ s ortopedickým matracom.

    

Výber štýlu

Existuje mnoho štýlov dizajnových spální. Ak je to možné, jeho dizajn by mal byť v súlade s interiérmi zvyšku priestorov v dome, ale odborníci v tejto veci neukladajú žiadne obmedzenia. K dispozícii sú 3 hlavné štýly dizajnu, ktoré sú vhodné pre spálňu s dvoma oknami. Stredomorský štýl dá miestnosti určitú romantiku. Nie je luxusný, ale skôr elegantný. Pre jeho registráciu nevyžadujú vážne peňažné výdavky. Aj pre izbu s dvoma oknami vhodný škandinávsky štýl. Spálňa v škandinávskom štýle bude jednoduchá a funkčná. Ale častejšie sú tieto izby navrhnuté v štýle Provence. Tento štýl sa vyznačuje svetlými odtieňmi, rustikálnymi motívmi a farebnými obrázkami. Ale pre spálňu s dvoma oknami môžu byť vhodné iné štýly interiéru:

 • avantgarda;
 • high-tech;
 • barokový;
 • minimalizmus;
 • retro;
 • konštruktivizmus;
 • postmodernismus;
 • manýrismus;
 • konzervativizmus atď.


    

Farebné riešenia

S prirodzenými a umelými osvetľovacími odtieňmi vyzerajú inak, takže je potrebné starostlivo vyskúšať miestnosť bola bezchybná av popoludňajších hodinách na jasnom slnečnom svetle a večer, keď svietia stacionárne svetlá. Príliš svetlé odtiene môžu byť počas dňa nepríjemné. budú vyzerať ešte bohatšie. Príliš svetlé odtiene môžu dráždiť ich belosť. Prebytočné svetlo môže byť mierne tlmené a používať prevažne upokojujúce pastelové alebo prírodné farby. Môžu byť úspešne kombinované. Prítomnosť dvoch okien v miestnosti vám umožňuje hrať na kontrastoch, bez strachu z vizuálnej menšej miestnosti. V tejto spálni bude vyzerať veľkolepá kombinácia čiernej a béžovej, bielej a modrej, modrej a červenej. Taktiež miestnosť s dvoma oknami môže byť usporiadaná v týchto farbách:

 • broskyňa;
 • žltá;
 • piesok;
 • terakota;
 • pistácie;
 • vápno atď.

Prítomnosť dvoch okenných otvorov trochu komplikuje úlohu výberu vhodnej palety farieb.

    

osvetlenie

Aj keď v miestnosti s dvoma oknami počas dňa je veľa slnečného svetla, musíte sa postarať o umelé osvetlenie pre temný denný čas. V spálni by ste mali použiť niekoľko typov svetelných zdrojov naraz. Po prvé, miestnosť by mala mať stropný luster, ktorého farba a tvar sú určené zvoleným interiérovým štýlom. Po druhé, v blízkosti každého lôžka by mala byť lampa. Môžu to byť bežné svietidlá na nočných stolíkoch alebo nástenných svietniciach. Po tretie, dodatočné osvetlenie by malo mať oblasť okna. Často majú pracovisko, budoár alebo mini obývaciu izbu a tiež potrebujú individuálne lampy. Môžu to byť stojacie lampy v rohu, svietidlá alebo bodové stropné svietidlá. Ak chcete dať do spálne pikantnosť, môžete integrovať všetky lampy do spální do systému Smart Home a nainštalovať stmievače.


    

Okenné dekorácie

V spálni by malo byť všetko v poriadku: posteľ a luster a samozrejme okná. Ak je dobré zariadiť otváranie okien, dostanete dokonalý štýlový interiér. Dizajn závisí od celkového štýlu spálne, priestoru miestnosti a umiestnenia okien v nej. Ak hovoríme o malých okenných otvoroch, ktoré sú umiestnené blízko seba, nemali by byť prízvuk. Pre ich dizajn sa hodia jednoduché nepriehľadné závesy. Ak sú okná umiestnené na protiľahlých stenách, môžu byť zdobené jednoduchým závesom. Okenné otvory umiestnené na priľahlých stenách v rohových izbách môžu byť uzavreté japonskými závesmi, žalúziami alebo svetelnými závesmi. Nechajte okno v spálni bez závesov. V takejto miestnosti chcete odísť do dôchodku a skryť sa pred zvedavými očami, ako aj od horúceho ranného slnka, takže by ste mali zavesiť závesy na okná neobvyklého tvaru.


    

Záclony Tipy

Záclony sa musia zhodovať s vnútorným priestorom miestnosti, takže ich musíte zakúpiť alebo objednať v záverečnej fáze. Ale výber záclon závisí nielen na dizajne miestnosti, ale aj na výške stropov v miestnosti. Pre izbu s nízkymi stropmi, svetlom, svetelnými závesmi. V spálni s pracovným priestorom môžete zavesiť francúzske závesy. Vo veľkých izbách s vysokými stropmi sú dlhé závesy všetkých farieb štýlové. Farba záclon by mala byť zvolená podľa farby nábytku tak, aby interiér vyzeral zaujímavo a stručne. Neutrálne odtiene (piesok, smotana, béžová, atď.) Sú vhodné pre všetky projekty a vytvárajú pokojnú útulnú atmosféru. Záclony v spálni nemusia vyzerať pevné alebo štýlové, pretože táto izba nie je prednými dverami. Pri niektorých štýloch je prípustné vymeniť závesy za veľkolepé žalúzie.


    

Dekorácia panoramatických okien

Veľké panoramatické okno potrebuje ďalšiu dekoráciu. Zároveň záclony jednoducho nezatvárajú dvere a zdôrazňujú veľkosť konštrukcie okien, ale tiež spájajú interiér miestnosti s výhľadom na ulicu. Záclony s malým vzorom alebo uhlopriečkami sú pre panoramatické okná kontraindikované. Na takéto okenné otvory nie je možné zavesiť krátke závesy. Panoramatické zasklenie sa vždy stáva centrom miestnosti, takže nemôžete ušetriť na jeho dizajne. Na týchto oknách budú vyzerať veľkolepé horizontálne alebo vertikálne žalúzie, obdĺžnikové japonské záclony, priesvitné rolety a záclony-mušelín. Rímske záclony tiež vyzerajú štýlovo v spálni s dvoma panoramatickými oknami, ale nemali by byť vážené kaskádovou štruktúrou. Aj na panoramatických oknách vyzerá zaujímavá kombinácia všetkých týchto záclon.


    

záver

V spálni s dvoma oknami je potrebné zamerať sa na jasné prirodzené svetlo. A to platí pre každý interiér, pretože dobré osvetlenie je potrebné aj pre izby zariadené v gotickom štýle. Pre pohodlie, spálňa by mala byť inštalovaná niekoľko rôznych svietidiel. Dôležitým miestom vo vývoji projektového projektu v spálni je zónovanie miestnosti. Ak to priestor dovolí, musíte nainštalovať posteľ ďaleko od okien. V malých spálňach môžu byť okenné otvory zatvorené ťažkými nepriehľadnými závesmi. Výber vhodných farieb pre dekoráciu miestnosti závisí od typu interiéru. Neskúšajte však príliš veľa odtieňov a materiálov. V dôsledku príliš kontrastných farebných kombinácií môže byť priestor prestať byť útulný. Je potrebné mať na pamäti, že spálňa by mala byť pohodlná.

Zanechajte Svoj Komentár