Interiér spálne v modernom štýle

Spálňa je považovaná za srdce bytu alebo domu, pretože plní nielen funkciu miesta na odpočinok, ale často slúži aj ako šatňa a kancelária. Dizajn spálne v modernom štýle pomôže zariadiť útulné miesto na spanie, rovnako ako rozdeliť miestnosť do niekoľkých podmienených zón. Ak nemáte možnosť využiť služby profesionálneho dizajnéra, môžete si vytvoriť moderný interiér sami pomocou niektorých tipov.

Všeobecná charakteristika

Moderný dizajn zahŕňa kombináciu minimalizmu a pohodlia. To znamená, že všetky interiérové ​​predmety sú funkčné, zatiaľ čo sú zbavené chytľavých a svetlých dekorácií. Takáto miestnosť je v súlade s niektorými pravidlami:

Tón na tónPri výbere dekorácie na steny, nábytok a iné predmety je vhodné dávať prednosť jednej farbe, hrať jej odtiene. Návrhári odporúčajú vybrať chladné chladné farby pre konečnú úpravu, ako je šedá, béžová, hnedá, biela. Voľba základnej farby miestnosti je základným pravidlom moderného dizajnu. Okrem hlavnej farby, musíte zvoliť 2-3 z jeho odtieňov, čo bude ďalšie farbenie.
akcentyVzhľadom k tomu, že miestnosť bude vykonaná v jednej farbe, musíte si vybrať jasný prízvuk, ktorý bude spálne jedinečný. Môže to byť dekorácia v stene, vyrobená v inej farbe ako hlavná, jasný obraz alebo fotografia, nezvyčajná deka na posteli.
Nedostatok výtlačkovOdporúča sa vyzdobiť miestnosť monofónnymi materiálmi, vyhýbať sa farbám a vzorom kvetov. Je povolené používať iba jasné vzory, ktoré opakujú geometrické tvary.
Množstvo rovných línií, ktoré možno vysledovať vo farbách stien, nábytku a príslušenstva.
Funkčnosť položiek umiestnených v spálniKaždá izba by mala mať schôdzku, a nie len stáť "pre krásu". Ak je to tabuľka, potom sa nevyhnutne používa na inštaláciu svietidiel alebo sošiek. Zároveň je spálňa zariadená takým spôsobom, že každá položka je vhodná pre nájomcov bytu.

Pri registrácii spálne sa používajú výrobky z kovu, dreva a prírodných materiálov. Dodržiavaním týchto odporúčaní môžete ľahko vytvoriť moderný interiér v spálni.

Pre ktoré miestnosti bude tento dizajn vhodný

Dizajn modernej spálne je možné využiť na usporiadanie malých miestností, ako aj na zdobenie veľkých priestorov. Majitelia malého bytového priestoru, správne vybraný dizajn pomôže vizuálne rozšíriť priestor. Okrem toho je možné vytvoriť ďalšie miesta pre uloženie oblečenia a rôznych vecí. Na to sú police a skrine inštalované pod posteľou, zabudovanou do stien. Široko sa používajú aj závesné skrinky.

Šťastní majitelia domov, kde je veľká časť vyhradená pre spálňu, môžu vytvoriť ďalšie zóny vo vnútri miestnosti, ako sú miesta na spanie, odpočinok, štúdium, šatňa a ďalšie. Na to sa používajú priečky, skrine, zrkadlá alebo farby stien. V tomto prípade by mal byť celý interiér vyrobený v duchu minimalizmu a zodpovedať zvolenej farebnej schéme.

Stropné dekorácie

Spálňový dizajn začína výberom materiálov pre strop. Moderný štýl umožňuje použitie nasledujúcich typov dizajnov:

  • napínacie stropy;
  • viacúrovňové zavesené konštrukcie;
  • bielenie alebo maľovanie stropu;
  • papier, papierové alebo textilné tapety.

Majitelia domov si môžu vybrať ktorúkoľvek z možností, ktoré sú im k dispozícii za cenu. Výber farieb stropu, je lepšie zvoliť odtieň v blízkosti hlavnej farby miestnosti. Na dekoráciu použitých bagiet s trojrozmerným modelovaním alebo jednoduchým. Bageta môže plniť aj úlohu dodatočného osvetlenia miestnosti.

Strop môžete tiež ozdobiť skutočným modelovaním, ale nepreháňajte ho, aby sme neprekročili minimalizmus.

Ak je strop zvolený ako hlavný prízvuk spálne, môžete si vybrať tapetu s jasným vzorom, napríklad s imitáciou sochárstva.

Pri zdobení miestnosti, bagety môžu byť ponechané v pôvodnej farbe - biela, ale môžete tiež maľovať v ďalších farbách s cieľom zdôrazniť symetriu miestnosti.

Výber materiálov pre steny

Ak chcete vytvoriť modernú spálňu použité tkaniny, tekuté alebo papierové tapety. Vyberajú sa na základe nasledujúcich pravidiel:

  • nedostatok výtlačkov a ozdôb;
  • zodpovedajúce vybranej základnej farbe spálne;
  • vysoko kvalitný materiál.

Nie je nutné používať drahé tapety, pretože luxus nie je typický pre moderný dizajn. Ak je túžba a možnosť nákupu luxusných materiálov, je lepšie použiť ich pre jednu zo stien, aby sa vytvoril jasný prízvuk miestnosti. Môžete tiež zvýrazniť jednu zo stien pomocou tapety inej farby (svetlé farby) alebo textúry odlišnej od ostatných.

Ak chcete vytvoriť pôvodný štýl spálne, môžete tiež použiť veľký obrázok, ale v elegantnom minimalistickom ráme (budete musieť vzdať na ťažké pozlátené bagety). Rodinné fotografie môžu tiež ozdobiť priestor na stene, ale tento dekor by sa mal používať opatrne - nie viac ako 2-3 kusy. Ak potrebujete dať na steny veľké množstvo fotografií, je lepšie vytvoriť veľkú koláž, ktorá je umiestnená nad hlavou postele a slúži ako jasný akcent.

Vizuálne zväčšiť priestor miestnosti pomôže tapety pruhy, ktoré sú zvyčajne prilepené k jednej zo stien. V tomto prípade zvislá lišta zväčšuje výšku miestnosti a horizontálne pomôže zväčšiť priestor.

Minimalizáciu výzdoby spálne možno vytvoriť bez použitia tapety, ale zakrytím stien s vápnom alebo pomocou techniky chrobáka. Takže dizajn spálne nájde brutálnejší štýl.

Výber ako jasný prvok interiéru jednej zo stien v spálni, môže byť zvýraznený v inej farbe. Zaujímavým riešením je aj výber inej textúry z iných stien. Napríklad, ak steny miestnosti sú pokryté bielou tapetou, potom jedna zo stien môže byť položená s murivom, ktoré je pokryté bielou farbou.

Pokladanie podláh a kobercov

Aby sa podlaha v modernom štýle zladila s vnútorným priestorom spálne, je lepšie pokryť podlahu drevom alebo imitáciou kameňa (mramoru alebo žuly). Ak si majiteľ domu nemôže dovoliť prírodné materiály, môžete si vybrať laminát alebo parkety s imitáciou takého povlaku. Použitie drevených podláh v dizajne, je žiaduce opakovať tento materiál v nábytku. Posteľ so stranami dreva, sochy alebo nočný stolík bude vyzerať celkom organicky. Aj interiér môže byť doplnený jasným prízvukom, ktorý položil jednu zo stien s drevenými panelmi.

Keď navrhujete miestnosť v modernom štýle, musíte si uvedomiť, že koberec nie je typický pre takýto interiér. Aby ste udržali teplotu v miestnosti na správnej úrovni, môžete použiť systém "teplej podlahy" alebo inštaláciu ďalších ohrievačov. Existujú však prípady, keď "teplá podlaha" nemôže byť použitá z dôvodu nesprávneho plánovania bytu alebo nedostatku finančných prostriedkov od majiteľa. V tomto prípade môžete použiť koberec (nie koberec). Výhodnejšie je dať monotónny koberec s dlhým zdriemnutím. Koberce, ktoré napodobňujú kože zvierat, vyzerajú štýlovo. Na výzdobu miestnosti v modernom štýle nie sú vhodné perzské koberce, ako aj farebné koberce. V extrémnych prípadoch si môžete vyzdvihnúť koberec s geometrickými tvarmi alebo ozdobami.

Inštalácia a návrh okien a dverí

Pri vytváraní moderného štýlu spálne vhodné ako plastové okná a drevené rámy so sklom. Bude lepšie pre interiér, ak sú v miestnosti veľké okenné otvory, ktoré nechajú veľa slnečného svetla do miestnosti. Rám musí vybrať tie, ktoré sú vyrobené v štýle "drevo" alebo kovové farby. V dizajne sa musíte vyhnúť množstvu príslušenstva.

Výber záclon, je lepšie odmietnuť ťažké masívne výrobky, a tiež umelé alebo príliš svetlé tkaniny. Ideálne pre záclony a záclony, ktoré sú vyrobené z prírodných tkanín pastelových odtieňov, ktoré budú vo farbe kombinované s celkovými farbami miestnosti. Je lepšie odmietnuť rolety a rolety, pretože zapadajú do konceptu moderného dizajnu, ale robia spálňu nepohodlnou.

Rám dverí a dvere by mali byť vyrobené z masívnych drevených materiálov alebo zvoliť kovové interiérové ​​dvere. Je povolené používať sklenené dvere.

Výber osvetlenia

Veľký luster zdobený veľkými geometrickými obrazcami bude ideálnym riešením pre spálňu v modernom štýle. Dizajn v štýle minimalizmu umožňuje použiť aj držiak lampy, v ktorom je namontovaná lampa, upevnený na dlhom drôte. Niektoré z týchto zariadení pomôžu osvetliť celú miestnosť. Tento dizajn by mal byť použitý veľmi opatrne, aby nedošlo k narušeniu harmonického dizajnu miestnosti. Napríklad, ak je dizajn miestnosti vyrobený v jemnom ženskom štýle, potom takéto osvetlenie zničí celý dojem. Takéto lampy sú vhodnejšie na skromný asketický dizajn.

Skvelým riešením v interiéri bude stropné osvetlenie po celom obvode. Zvlášť efektívne toto riešenie vyzerá na viacúrovňových stropoch. Ak chcete vytvoriť špeciálnu miestnosť v miestnosti, môžete k stropu pripojiť niekoľko lámp, ktoré osvetľujú iba určité priestory v spálni, napríklad šatník, zrkadlo a vchodové dvere.

Pre dodatočné osvetlenie v spálni, môžete použiť stojaci lampu, rovnako ako malé lampy, ktoré sú namontované v blízkosti postele.

Inštalácia nábytku

Srdcom spálne je určite posteľ. Pre harmonický interiér je potrebné vybrať si lôžko s jasným obdĺžnikovým tvarom. Výhodné sú lôžka, ktorých strany sú vyrobené z kovu alebo sú zdobené drevom. Mimoriadne dôležitá je textilná látka vybraná do postele. Posteľná bielizeň by mala byť monochromatická, vyrobená z prírodných materiálov. Je žiaduce, aby odtieň bielizne dopĺňal celkové zloženie stien a stropu.

V miestnosti si môžete nainštalovať sklenené mólo zdobené veľkým zrkadlom. Veľmi štýlový vzhľad malých pohoviek, ktoré sú umiestnené v blízkosti okna alebo na úpätí postele. Takéto výrobky sa využívajú nielen na rekreáciu, ale aj ako úložný priestor na prikrývky alebo vankúše. Dôležitými doplnkami sú skrine, ktoré sú inštalované na čele postele na oboch stranách.

V prípade potreby môže byť parapet vybavený ako pult, ktorý vám umožní vybaviť malú kanceláriu. Stolná doska je vyrobená z dreva, aby zodpovedala stoličkám.

Dôležitým prvkom výzdoby sú police nepravidelného geometrického tvaru, ktorých farby vyžarujú celkovú farbu spálne. Namiesto políc môžete nainštalovať stoh hliníkových rúrok.

Skladovacie riešenia

Pri navrhovaní malej miestnosti sa šatník stáva najlepšou voľbou pre uloženie oblečenia. Dvere skrinky musia byť bez výkresov a ozdôb. Najlepšou možnosťou by boli zrkadlové dvere, ktoré tiež pomáhajú opticky zväčšiť priestor v spálni.

Pre malé izby je zaujímavou možnosťou vstavané skrine na oboch stranách postele. V tomto prípade je lôžko, ako to bolo, vo výklenku, čo pomôže vytvoriť ďalšie pohodlie v miestnosti. Skrinky v stene pomôžu umiestniť veľa oblečenia a vecí. Skladovacie boxy je možné umiestniť pod posteľ alebo namontovať na stenu.

Kovové konštrukcie, na ktorých sú šaty umiestnené na vešiakoch, sa môžu stať originálnym doplnkom interiéru v modernom štýle. V tomto prípade môžete do interiéru pridať niekoľko políc tenkých kovových rúrok, ktoré privedú miestnosť do štýlu "loft".

Výber príslušenstva

Moderný dizajn spálne je ťažké si predstaviť bez správne zvoleného príslušenstva. Zaujímavým prízvukom v miestnosti bude jasná deka, ktorá kontrastuje so všeobecným tónom miestnosti. Jasné farebné prikrývky zdôrazňujú pastelové vankúše na posteli. V dizajne môžete použiť jasné obrazy moderného umenia, ktoré sú plné geometrických tvarov.

Pre pôvodný dizajn spálne, môžete použiť produkty "ručne-made", ktoré zdôrazňujú individualitu majiteľov izieb. V tomto prípade by ste nemali v spálni umiestniť predmety zdobené korálkami, flitrami alebo pletenými atribútmi.

Ako jasný prvok spálne, môžete nainštalovať veľké listnaté rastliny, zasadil v hrnci geometrického tvaru. Je lepšie zdržať sa množstva malých plantáží na oknách, ako aj lezeckých rastlín.

Základom moderného štýlu budú elegantné kovové figúrky, výrobky z dreva.

Základom moderného dizajnu spální je teda minimalizmus a jednoduchosť. Harmónia všetkých interiérových prvkov je tajomstvom úspešnej dekorácie miestnosti. Pri organizovaní priestoru v spálni je dôležité mať na pamäti, že každý objekt v miestnosti by mal byť funkčný a skromne zariadený. Pri návrhu miestnosti sa musíte vyhýbať excesom - produktom pokrytým zlátením, masívnym príslušenstvom.

Aby bolo možné vytvoriť spálňu v modernom štýle, ktorý bude útulný a atraktívny pre domácnosti, nie je potrebné míňať veľa peňazí na profesionálneho projektanta a drahé stavebné materiály. Opravu miestnosti je možné vykonať samostatne, výberom potrebných prvkov dekoru, pri kúpe za nízku cenu alebo vlastnými rukami.Zanechajte Svoj Komentár