High-tech kúpeľňa: dizajn funkcie

Štýlové smerovanie high-tech bolo vytvorené pomerne nedávno. Interiéroví dizajnéri boli inšpirovaní inováciami technického pokroku, fantastickými príbehmi o vesmírnom cestovaní a vytvorili inovatívny štýl budúcnosti. Priestory, zdobené v štýle hi-tech, skutočne pripomínajú interiéry kozmických lodí z žánru beletrie. Kombinácia high-tech riešení, futuristických dizajnov, špičkových častí, správnej formy, robí neuveriteľný a štýlový efekt. Dizajn kúpeľne v hi-tech štýle je tak priestranný, ako je to len možné, funkčné a netriviálne. Ak chcete vytvoriť inovatívny, najmodernejší interiér v kúpeľni, určite si dosiahnete to, čo chcete, ak ho navrhnete v high-tech štýle.

Charakteristické rysy štýlu

High-tech je ťažké zamieňať s inými štýlovými smermi. Štýl sa vyznačuje monochromatickou farebnou schémou s prídavkom malých svetlých, neónových akcentov. Dizajn využíva keramiku, betón, plast, sklo, kameň alebo imitáciu, pochrómované kovové časti, niekedy aj malé drevené komponenty. Miestnosť by mala byť dobre osvetlená. Do interiéru sa pridáva minimálne množstvo dekoratívnych prvkov. Pre zariadenie sa používa funkčný nábytok správnych tvarov a originálne moderné inštalatérske práce. Kovové rúry nie sú skryté, často sa stávajú dizajnovými prvkami. Priestor miestnosti sa racionálne využíva na dosiahnutie maximálneho priestoru a funkčnosti.

Štýl farebnej palety

Primárne farby:

  • čierna;
  • biela;
  • všetky odtiene sivej;
  • hnedé.

Červená, modrá, fialová, zelená sa používajú ako ďalšie farebné akcenty. Zároveň by mali byť svetlé a bohaté. Na všeobecnom monochromatickom pozadí budú viac prospešné pre kontrast. Napriek tomu, že interiér používa prísne farby, dekor nevypadá vyblednuté. Práve naopak, vďaka lesklému, sklenenému, zrkadlovému, chrómovanému povrchu, originálnemu modernému nábytku a sanitárnej keramike, viacúrovňovému osvetľovaciemu systému sa ukazuje štýlový, ultra moderný sprievod.

Materiály na konečnú úpravu

Pre kúpeľne v hi-tech štýle sa používajú tie isté dokončovacie materiály, ktoré sa používajú v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Ide hlavne o keramické, porcelánové kameniny, mozaikové obklady, plastové a sklenené panely, prírodný alebo umelý kameň, vlhkosť odolnú farbu, omietku, samonivelačné zmesi. Je dôležité, aby dokončovacie materiály zodpovedali zvolenému štýlovému smeru. Vo výzdobe by nemali byť ozdobné a kvetinové vzory, povolené geometrické obrazy a materiály, ktoré napodobňujú kameň, tehla, betónové povrchy. Materiály na konečnú úpravu by mali byť prevažne lesklé.

steny

Najčastejšie pre steny v kúpeľni vybrať praktické keramické dlaždice. Monochromatická, biela, sivá, čierna, hnedá dlažba s lesklým lesklým povrchom je vhodná na umiestnenie v high-tech štýle. Môžete si tiež vybrať materiál, ktorý napodobňuje kameň, murivo, betón, základy cementu alebo monochromatickú mozaiku. Okrem dlaždíc, môžete použiť dekoratívne panely z plastu alebo skla. Niekedy môžu byť steny jednoducho omietnuté a natreté vodotesným, lesklým náterom vhodných odtieňov. Na stenách by nemali byť vzory krajiek, ktoré sú pre daný štýl úplne nevhodné. Môžete použiť geometrické alebo abstraktné obrázky.

Paul

Pre podlahy kúpeľne v štýle high-tech hlavne vybrať keramické dlaždice. Pre tento dizajnový štýl sa vo väčšine prípadov používajú lesklé povrchy. Nezanedbávajte bezpečnosť, brilantný, hladký keramický lesk môže byť klzký. Aby sa zabránilo pádom a zraneniam, je lepšie dávať prednosť nekĺzavým povrchom. Dlažby môžu byť monofónne alebo vo forme mramoru, bridlice, ďalšieho kameňa. Neodporúča sa položiť dlaždice viacerých farieb striedavo, čo môže narušiť dizajnový štýl. Je potrebné sa snažiť vyhnúť nadmernej dekorácii. Samonivelačné podlahy sú tiež vynikajúcou voľbou pre kúpeľňu. Pomocou stavebných zmesí môžete dosiahnuť hladký, hladký, lesklý, hladký podklad.

 

strop

High-tech strop by mal byť hladký, žiarivý, pevný. V tomto prípade obvyklé bielenie alebo maľovanie nebude robiť. Požadovaný efekt je možné dosiahnuť pomocou napínacích tkanín, plastových panelov alebo lamiel. Veľký výber strešných stropov umožňuje zvoliť vhodnú možnosť pre vybraný štýl, vrátane čiernej alebo chrómovej farby. Na strope z plastových lamiel bude vyzerať skvelé zrkadlo alebo kovové vložky.

Voľba inštalatérskych prác

Pre aktívnych, cieľavedomých ľudí, ktorí si cenia každú minútu svojho času, je vhodnejšia sprcha. Moderné sprchy s matným sklom alebo priehľadnými dverami dokonale zapadnú do inovatívnej high-tech technológie. Môžu byť postavené rádio, hydromasáž, sauna a ďalšie užitočné funkcie. Nemenej dôležité sú ekonomické varianty bez paliet. Steny týchto kabín sú pripevnené priamo na podlahu, nemajú strop. Táto možnosť šetrí peniaze a čas, pretože nebudete musieť venovať pozornosť čisteniu paliet, jednoducho utrite podlahu a steny. Neonové sprchy vytvoria krásny vizuálny efekt a zdôraznia smer štýlu.

Ak uprednostňujete viac relaxačných kúpeľov, je dôležité si uvedomiť, že konvenčné liatinové nohy s nohami nebudú vhodné pre hi-tech a moderné akrylové modely sa dokonale hodia. Je lepšie dávať prednosť kúpeľom netriviálnych sférických alebo kubických foriem. Nie je nutné, aby farba kúpeľa bola tradične biela, môžete si vybrať vzorku s lesklým chrómovým povrchom. Ak chcete ušetriť miesto, mali by ste venovať pozornosť rohovým modelom.
Umývadlo, vaňa a WC by sa mali navzájom kombinovať.

Umývadlo musí tiež spĺňať inovatívny futuristický dizajn interiéru. Je vhodnejšie zvoliť akrylové, sklenené, kamenné alebo kovové modely. Umývadlom môže byť faktúra, zabudovaná do skrinky alebo stola. Praktickým doplnkom budú high-tech digitálne kohútiky, ktoré ušetria náklady na vodu. Niekedy sa v týchto kohútkoch dá postaviť osvetlenie, ktoré reaguje na teplotu vody. Táto možnosť bude dokonalým doplnkom moderného high-tech štýlu. Všetky kovové časti by mali byť pochrómované, so strieborným leskom. Pozlátené a bronzové možnosti sú určené pre iné štýlové trendy.

nábytok

Nábytok do kúpeľne hi-tech by mal byť v štýle mestského minimalizmu, najviac funkčný, bez zbytočných dekoratívnych detailov. Štvorcové, obdĺžnikové skrine, komody, skrine s jednofarebným lesklým alebo zrkadlovým kovaním. Neodporúča sa preťažovať priestor veľkým množstvom nábytku. Závesné stoly alebo skrinky urobia priestor priestrannejším a vzdušnejším. Všetky kusy nábytku by mali mať rovnaký dizajn a mali by byť kombinované so štýlom interiéru. Priehľadné sklenené otvorené police budú skvelým doplnkom, vytvoria pocit vzdušnosti a priestrannosti.

osvetlenie

Je dôležité správne usporiadať osvetlenie v kúpeľni tak, aby bola miestnosť dostatočne svetlá. Osvetľovacie zariadenia môžu byť umiestnené dvoma spôsobmi. V prvom uskutočnení je v strede stropu umiestnená veľká svetlá lampa neobvyklého futuristického tvaru. V inom prípade sú bodové alebo lineárne upínače namontované bližšie k jednej zo stien alebo cez strop. V oboch prípadoch musíte dodatočne použiť LED a neónové svetlá na rôznych miestach miestnosti: na okrajoch stropu, v blízkosti zrkadla, na nábytku. Nástroje na osvetlenie by mali byť výstižne zdobené v jednoduchých pochrómovaných puzdrách. Dnes existuje mnoho žiaroviek a lámp, ktoré sú ideálne pre high-tech.

Príslušenstvo a dekor

Pre high-tech dizajnový štýl musíte zvoliť vhodné dekoratívne diely a príslušenstvo. Hlavným dekorom v kúpeľni je zrkadlo, ktoré by malo mať správny tvar a veľkú veľkosť. Je dôležité, aby rám bol aj v súlade so zvoleným štýlom. Môžete namontovať zrkadlo bez rámu a ozdobiť ho okolo okrajov svetelnými LED pásmi. Sušičky, rukoväte skriniek, háčiky, mydlá, fľaše a iné drobné predmety odporúčame zvoliť metalickú farbu tak, aby boli kombinované s celkovou farebnou schémou interiéru. Na stenách môžete umiestniť obrazy modernistických umelcov alebo abstrakcií. Technologické inovácie sú dokonale vhodné ako príslušenstvo pre inovatívne dizajnové štýly. V kúpeľni môžete inštalovať vodotesnú plazmovú televíziu, elektronické hodiny, inteligentné riadiace systémy s dotykovým panelom, neónové svetlá a ďalšie technické inovácie.

Vlastnosti dizajnu malej vane

Pre malé kúpeľne v Khrushchev štylistické high-tech perfektné fit. Tento štýl sa vyznačuje použitím lesklých, zrkadlových, sklenených povrchov, ktoré opticky rozširujú priestor. Dizajn vládne minimalizmu, používa sa len veľmi málo dekoratívnych detailov, každý meter priestoru je organizovaný racionálne. Celková farebná schéma v kompaktnej miestnosti by mala byť prevažne ľahká. Ako hlavný oblek biely, svetlosivý, svetlohnedé tóny. Rohové vane a sprchy pomôžu ušetriť miesto. Mimochodom, kúpele zaberajú viac priestoru v porovnaní so sprchovacím kútom.

 

Závesný nábytok, skryté výklenky, sklenené police sú vynikajúcou voľbou pre malé miestnosti. Pri dekorácii stien zvislé úlomky vizuálne zvýšia výšku miestnosti, zatiaľ čo horizontálne vložky urobia miestnosť širšou.

Zanechajte Svoj Komentár