Interiér kaviarne v štýle Provence

Provensálsky štýl, nazývaný aj provinčná a "francúzska" country hudba, je obľúbenou voľbou pre dizajn potravín. Medzi jeho hlavné myšlienky patrí použitie veľkého množstva geometrických prvkov a objektov dekorácie, napodobňovanie staroveku, prítomnosť historických vecí. Krásny vzhľad dopĺňa funkčnosť. Takáto inštitúcia ako kaviareň je dobre zónovaná s pomocou dekoračných prvkov v štýle Provence. Z hľadiska farby pripomína minimalistický interiér. V poslednej dobe sa stala populárnou navrhovať potraviny v tomto štýle. Vyrobené v tomto štýle priestory sa nachádzajú na iných miestach - nákupné centrá, obchody. Dizajn v štýle "francúzskej" krajiny je populárny v Spojených štátoch av západnej Európe, ale táto móda sa postupne rozširuje do krajín nachádzajúcich sa na východe.

Vlastnosti a výhody štýlu pre kaviareň

Izba je zariadená vo farbách, ktoré kombinujú svetlé a pastelové odtiene. Hlavné sú biele, sivé, béžové, svetložlté a svetlohnedé. Podlahy sú vyrobené z dreva a maľované vo svetlých farbách. V interiéri sa používa zastaraný nábytok a doplnky, ako aj predmety s drobnými vadami - triesky a odreniny. Hlavné objekty - okná, dvere, stoly by mali byť veľké. Na okenných otvoroch visia tenké závesy. Vďaka širokým oknám bude vo vnútri veľa svetla. Vo všetkých vhodných miestach vložte hrnce s kvetmi alebo zelenými. Čerstvé kvety sú dobre kombinované s provinčným štýlom. Pri výbere textilu pre kaviareň v štýle Provence sa odporúča venovať pozornosť takým prvkom, ako sú kvetinové vzory, čipky a výšivky. Výhodné sú prírodné tkaniny.

Výhody štýlu Provence:

 • dodáva atmosféru drahého vzhľadu;
 • spôsobuje pocit relaxácie od návštevníkov;
 • vytvára útulnú atmosféru;
 • opticky zväčšuje priestor.

    

Použitie farieb ako modrá, azúrová a fialová je prijateľná len v pastelových odtieňoch.

Farebné riešenia

Teplý sortiment farieb - dominantný v interiéri, zatiaľ čo studené farby sa používajú spolu s teplou. To vytvára romantickú a priateľskú atmosféru. Nepoužívajte kyslé farby. Uprednostňuje sa biela, béžová, piesočnatá, mliečna, smotanová, smaragdová, slivková, fialová, levandulová, šafranová, jantárová, slnečná žltá, horčičná a indigová farba. Konštrukcia môže obsahovať prvky svetlej farby. Prírodné farby sú charakteristické pre štýl Provence: olivové a zelené odtiene, farby rôznych rastlín, takže návštevníci reštaurácie majú spojenie s prírodou. Kľúčovým miestom sú pastelové tóny. Jasne biela môže byť nahradená farbami mlieka, vanilky, slonoviny, bielych perál a papiera. Brown sa používa ako prírodný odtieň. Tento rad je vhodný pre vytvorený efekt vyblednutých stien a nábytku.


    

Materiály na konečnú úpravu

V dekoračných materiáloch, ako je drevo, šamot, kamenina, keramika, sa používajú tehly. Medzi odrodami dreva by sa mali uprednostniť dub, jaseň, orech a gaštan. Prítomnosť dreva je povinná v kuchynskej súprave, stropných trámoch, komôrkach, fasádach, skriniach a ďalších prvkoch. Na dekoráciu sa používajú aj kované predmety. Podlaha by mala byť vyrobená z dosiek. Koberec, parkety a laminát nie sú vhodné. Nemali by ste používať najmodernejšie materiály na zdobenie kaviarne, s výnimkou farieb a dekoratívnych prvkov na steny. Kaviarne v štýle "francúzskej" krajiny sú zdobené doplnkami zo skla, chintzu a ľanu. V dizajne sa používa veľa textílií. Kovanie je zvyčajne vyrobené z tmavej medi a má jednoduchý vzhľad. Priestor je rozdelený zónovými prvkami, hlavne drevené rošty. Dobre vyzerajú moderné materiály, ktoré napodobňujú staré časy.

    

Paul

V ideálnom prípade je podlaha vyrobená z dreveného povlaku. Dubové parkety možno považovať za dobrú možnosť pre kaviareň. Alternatívne môžete použiť dekoratívne obklady. Vhodné na dekoráciu podlahy a prírodný kameň. Podlaha by mala byť stará alebo ju napodobňovať. Povrch je vyrobený z odier, drsnosti a trhlín. Podlaha by mala byť zvolená podľa podobnosti s tradičnou drevenou podlahou. Povrch môže byť ozdobený niekoľkými kobercami rozdelenými na funkčné časti. Ich farebná schéma vyžaduje prítomnosť pastelových odtieňov. Koberce sa hodia ako monotónne, tak aj s kresbami alebo vzormi. Niektorí dizajnéri nevylučujú použitie koberca na podlahy, za predpokladu, že imituje drevo. Optimálne, ak bude mať podlaha pri pohľade z diaľky efekt zrkadla.

steny

Interiér kaviarne v štýle Provence zabezpečuje prítomnosť texturných prvkov. Na steny sa aplikuje vrstva omietky. Môže byť použitý na povrchu tehál alebo kameňa. Toto uskutočnenie poskytuje stenám dodatočný objem bez vizuálneho zmenšenia priestoru vo vnútri kaviarne. Vodou riediteľná farba sa môže použiť na zakrytie zvislých plôch. Ľahšie sa nanáša ručne maľovanými a textúrovými vložkami. Doplniť vzhľad stien pomocou fragmentov vo forme dlaždíc alebo tehál. Steny môžu byť opláštené hobľovanou doskou alebo šindľom. Navrhovanie zvislých plôch nevedie k veľkým nákladom, pretože na tento účel sa používajú staré maľby a nábytok. Pre kaviareň v štýle Provence a použité šikovné tapety. V malej reštaurácii vyzerajú krásne tapety. Steny môžu byť opláštené veľkým množstvom obrázkov a širokými obrazmi. Môžu byť rôznych tvarov, s obrázkami v matných alebo svetlých farbách, v akomkoľvek umeleckom štýle.

strop

V hornej časti miestnosti môžu drevené trámy vykonávať dekoratívnu funkciu. Sú lakované alebo natreté rovnakým spôsobom ako zvyšok povrchu. Vady na strope je možné opraviť alebo ponechať nezmenené. Medzi ďalšie možnosti - zavesený strop so zvýraznenými vložkami. Ak chcete vykonať estetické zaťaženie môže sadrokartónové nosníky. Ich veľkosť je zvolená v závislosti od objemu miestnosti - čím je menšia, tým sú prvky kompaktnejšie. Ak je kaviareň veľká, môžete vytvoriť viacúrovňový strop. Svetlo z lámp môže rámovať centrálnu štruktúru lesklého plátna. Originálnejším riešením sú nosníky špeciálneho tvaru alebo zdobené zakrivenými prvkami. Môžu byť natreté. Je zaujímavé pozrieť sa na nosníky, skladací kockovaný vzor a panely s malou medzerou od stropu.

Výber nábytku a potrebného vybavenia

Veľký nábytok s hladkými líniami je kombinovaný s provensálskym štýlom. Môžu byť zdobené rezbami a doplnené rôznymi prvkami. Dvere skriniek sú zdobené kvetmi alebo maľbou s podobnou témou. Vyzerá dobre nábytok s popraskané farby. Objekty sa môžu umelo starnúť, štylizovať na určité obdobie v histórii. Dôležité atribúty sú zrkadlá a maľby. Tabuľky štýlu Provence - okrúhle, veľké. Mali by byť krásne navrhnuté. Pohovky môžu byť vyrobené z kože alebo prútia; sú zdobené vankúšmi. Okná sú veľké, s niekoľkými sekciami. Hrajú kľúčovú úlohu vo vnímaní vnútorného priestoru a farebného rozsahu. Otvorené vybavenie a ďalšie položky je potrebné kúpiť v súlade s požiadavkami štýlu. Soľné trepačky, trepačky, menu knihy, obrusy, značky sú zladené do tvaru a farby.

Hlavné prvky nábytku v interiéri provensálskeho štýlu:

 • skrinky;
 • komody;
 • bufety;
 • stoly.


    

Ako urobiť barový pult

Môže byť vyrobený vo forme kuchynského ostrova s ​​vinárskymi policami na boku. Nad barom sú zavesené zväzky zeleniny a rôzne druhy jedál. Drevená doska bude vyzerať lepšie, ale je vhodnejšie, aby bola vyrobená z mramoru. Stojan musí byť široký a rovnomerný. Ak chcete postaviť, môžete použiť rôzne materiály: tehla, drevo, sadrokartónové dosky. Jeden koniec stojana bude pripojený k bočnému povrchu. Je potrebné určiť veľkosť všetkých ostatných strán, potom budete musieť nastaviť profily, ktoré zodpovedajú bočným povrchom, na ktorých bude doska stola umiestnená. Rám je ukončený pripravenými drevenými plechmi hrúbky 18-20 mm. V záverečnej fáze montážnej dosky sú inštalované pod doskou. Potom by ste mali vybrať materiál na dekoráciu. Pre tento fit sadrokartónu.


    

Barový pult je možné vyrobiť vlastnými rukami podľa vyššie uvedeného opisu a to je ďalšia úspora.

osvetlenie

Provensálsky štýl poskytuje veľké okenné otvory pre jasné prirodzené osvetlenie. Je žiaduce, aby umelé svetlo v kaviarni bolo mierne, rozptýlené a mierne tlmené. V inštitúcii je lepšie používať lampu s reostatmi na reguláciu svetla. Izba je tiež vybavená stojacími lampami a nástennými svietnikmi. Charakteristickými vlastnosťami svetelných zdrojov v štýle Provence sú lakonizmus foriem a prítomnosť kovaných prvkov. Lampové tienidlá svietidiel sú vyrobené hlavne z hodvábnych tkanín, ale sú tiež wattled (z tyčinky) a skla vo forme kvetu. Medzi prvky osvetlenia je poskytnúť kované svietniky a iné ozdobné svietniky. Ich hlavnou funkciou je dať dizajnu drahší vzhľad s dôrazom na starovek v prostredí. Štýl sa vyznačuje prítomnosťou vonkajších svietidiel.


    

Kladieme akcenty: funkčné a dekoratívne doplnky a dekoratívne prvky

Pre provensálsky štýl je charakteristický dôraz na jednotlivé detaily. Preto vo vnútri svetlej miestnosti musíte vytvoriť pútavé objekty. Patrí k nim riad vo vhodnom štýle, kulinárska literatúra, rôzne nádoby na olej, koše s kvetmi, poháre byliniek, hrnce z hlinky, dekoratívne dosky. Valcované záclony pre okná v pastelových farbách, obľúbené u majiteľov bytov, sú vhodné aj pre kaviareň v provensálskom štýle. Najlepšie sa držia v prekrútenom stave. Ako dekoratívny prvok sa používajú zväzky sušeného ovocia a čerstvej a sušenej zeleniny. Môže to byť slivky, sušené marhule, červená paprika, cibuľa, cesnak. V takejto inštitúcii ako kaviareň, keramické dosky, ktoré vykonávajú dekoratívne funkcie a panel vyzerať dobre. V tomto štýle vhodné dekoratívne a funkčné doplnky.

Medzi nimi sú:

 • poťahy na stoličky;
 • truhly;
 • krb, zdobený dlažbou;
 • Prútené koše so zeleninou alebo ovocím;
 • Ručne maľované predmety;
 • Prútené kreslá;
 • vintage kávové mlynčeky a svietniky.


    

Tipy pre návrh letných terás

V interiéri sa často používajú výlisky - prvky, ktoré opticky zväčšujú priestor a dávajú dojem výraznosti. V dizajne striedavo striedajú drevo a kameň, vytvárajúc kontrastný štýl (napr. Kameň - horizontálne, drevo - vertikálne). Zlepšiť interiér, môžete zostaviť rámy pre falošný krb, rímsy a cukríky. Prítomnosť týchto prvkov robí dekor drahším a reprezentatívnejším. Ak je veranda pod šírym nebom, potom je možné zavesiť girlandy s niekoľkými desiatkami lámp zhora. Medzi panely môžu byť umiestnené prvky basreliéfov z pružných dosiek z ľahkého umelého kameňa. Vhodné na kreslenie kvetmi, ovocím alebo zeleninou. To môže byť aj farebné a monotónne. Na verande sa odporúča urobiť teplú podlahu. K tomu dajte parketové dosky s dyhou. Takéto verandy sa často používajú ako miesto na oslavu svadby.


    

záver

V inštitúciách potravín zohráva dôležitú úlohu interiér. Ak chcete navrhnúť návrhár kaviareň v štýle Provence nepotrebujete žiadne veľké investície, alebo značné množstvo času. V procese opravy, môžete použiť staré a zbytočné veci, alebo kúpiť na špecializovaných trhoch. Napriek zdanlivej jednoduchosti tento interiér vysoko oceňujú návštevníci. V tomto štýle môžete robiť takmer všetko - od veľkých položiek až po prvky rozloženia tabuľky. Ďalšou výhodou je svetlo, svetelný tón. Vizuálne zvyšujú objem miestnosti, "uľahčujú" situáciu a predisponujú k odpočinku. Zdobenie kvetmi, zeleninou a zeleninou je vhodné nielen pre "francúzsku" krajinu, ale všeobecne pre všetky kaviarne a podobné zariadenia. Dekorácia v provensálskom štýle poskytuje mnoho možností pre individuálne rozhodnutia.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár