Obývacia izba v podkroví +75 interiérových fotografií

Každá moderná obývacia izba by mala byť vybavená v rovnakom štýle. Znalci slobody a neformálnej estetiky si zvolia smer podkrovia. Týmto spôsobom môžu byť hlavné miestnosti navrhnuté tak vo veľkých sídlach, ako aj v štandardných bytových výškových budovách. Unikátny dizajn organicky kombinuje staré a nové trendy, vintage a moderné prvky. Vyberajú ho kreatívni, neustále sa vyvíjajúci charakter, otvorení komunikácii a pripravení na neštandardné riešenia.

História vzhľadu štýlu

Populárne smerovanie dizajnu vzniklo v 20. storočí. Z anglického podkrovia sa prekladá ako najvyššie poschodie, podkrovie. Prvýkrát o ňom hovorí v Spojených štátoch v priemyselných okresoch Manhattanu. V 40-tych rokoch boli priemyselní majitelia kvôli nárastu nájomného pôdy v centre mesta nútení presťahovať svoje továrne do krajiny, pričom bývalé dielne zostali prázdne. Opustené obrovské priestory prilákali pozornosť kreatívnych ľudí. Umelci, sochári, spisovatelia začali re-vybavenie je pre priestranné dielne. Náhle sa stali populárne vysoké stropy, kovové priečky, veľké okná a tehlové steny.

V 50-tych rokoch bol podkrovie už na vrchole popularity. V módnych bytoch sa konali stretnutia českej elity, umelci organizovali výstavy. Takéto bývanie sa postupne stalo prestížnym. Priestory v starých budovách boli nad rámec skromných tvorcov, ich majiteľmi sa stali podnikatelia a bankári. V šesťdesiatych rokoch minulého storočia sa v Európe počul módny štýl. Boli tu špeciálni dizajnéri, ktorí vytvorili umelé podkrovie v obyčajných apartmánoch, oddelených izbách.

    

Charakteristické rysy štýlu

Hlavným dôvodom popularity štýlu podkrovia je výmaz všetkých hraníc medzi osobným priestorom a verejným životom. Tento dizajn sa zbavuje stereotypov, dáva pocit neobmedzenej ľahkosti. Ak chcete zdôrazniť aktívnu životnú pozíciu, môžete použiť miestnosť akejkoľvek veľkosti. Jednoduché dizajnové techniky pomôžu premeniť obývaciu izbu na jedinečné štúdio. Štýl Loft sa vyznačuje nasledujúcimi špeciálnymi vlastnosťami:

 • Priemyselné interiéry. Integrálnymi prvkami sú murivo, nekrytá komunikácia a elektroinštalácia, holé steny, hrubá omietka;
 • Otvorený plán. Funkčné oblasti sú oddelené konštrukčnými technikami, bez pevných častí. Sú povolené sklenené panely, ktoré neporušujú základnú koncepciu;
 • Veľké okná. To môže byť panoramatický dizajn, horizontálne sklo pod stropom. Je potrebné dosiahnuť maximálne množstvo svetla. Výzdoba okien a záclon sa nepoužíva. Ak potrebujete skryť obývačku pred slnečnými lúčmi, môžete použiť neutrálne tóny žalúzií;
 • Nábytok. Môže to byť množstvo interiérových predmetov. Je povolená kombinácia priemyselných modelov s modernými technologickými riešeniami. Obrázok môžete doplniť starožitnosťami.
 • Neštandardné príslušenstvo. Eklektický štýl dopĺňajú rôzne plagáty, graffiti, kovové lavičky, hojdacie siete, lustre na dlhých reťaziach, živé rastlinné rastliny, pne namiesto stoličiek, dopravné značky a iné, na prvý pohľad nekompatibilné prvky.


    

Podkrovie v podkroví

Problematika územného plánovania je jednou z najdôležitejších v dizajne obývačky. Je potrebné usporiadať priestor, zabezpečiť miesto na oddych, kanceláriu, jedáleň, spálňu a ďalšie funkčné priestory. Interiér všetkých stránok musí byť v súlade.

Obývacia izba podkrovie nemá jasné hranice, vnútorné steny, preglejky priečky. Oddelené priestory so svetlom, nábytkom, podstavcami a ďalšími doplnkovými prvkami. Kuchyňa môže byť oddelená zakriveným pultom alebo dlhým svetelným stolom. V centrálnej zóne sa nachádza pohovka, kreslá, televízor a originálne skrine časopisov. Pri zariaďovaní pracovného priestoru odpudzujte záľuby hostiteľa. Tu je vhodné umiestniť počítačový stôl, stoličku na čítanie, stojan, rôzne vybavenie pre kreativitu.

V takýchto obývacích izbách nie je žiadna predsieň ani šatňa. Prekročením prahu uličných dverí sa dostanete priamo do obývačky. Neexistuje žiadna bežná chodba, nástenné skrinky na oblečenie a obuv. Pre skladovanie používajte regály, vešiaky.

    

Metódy a materiály konečnej úpravy

Loft obývacia izba je sotva pohodlné, aj keď veľa dizajnérov vyvrátiť takéto vyhlásenie, ktoré ukazujú príklady tohto moderného interiéru. Pre takéto priestory je charakteristická prevaha hrubých línií, posadnute odlišných kovových výrobkov. Steny a stropy sú minimálne dokončené a nábytok je honosný. Najlepšie výsledky možno dosiahnuť dodržiavaním určitých pravidiel registrácie.


    

steny

Prvá vec, s ktorou je štýl podkrovia spojený, je murivo stien. Povrchová úprava vodorovných povrchov by mala byť jednoduchá s minimálnym dekorom. Bude to vyzerať dobre prírodný betón. Môže byť tiež potiahnutý lakom alebo šedou, bielou, béžovou farbou. Kompletný celkový obraz stropné lišty a klasický podstavec.

Ak sú steny už omietnuté, môžete simulovať murivo s tapetou po celej miestnosti alebo na jednej stene. Vhodné aj pre povrchovú úpravu dreva. Kombinácia textúrovaných prvkov pomáha vytvoriť dokonalý obraz. Na dekoráciu stien pomocou kovových predmetov: rúry, rámy, trámy.

    

strop

Akýkoľvek prvok obývacej izby by sa mal objaviť v pôvodnej podobe. Akýkoľvek povrch by mal byť čo najkrytejší. Charakteristickým znakom obývacích izieb - trámy a komunikácie, ktoré prechádzajú priamo pod stropom. Predtým to boli prirodzené časti interiéru, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou dielní a výrobných priestorov. Teraz sa používajú ako dekor.

Farba takýchto obytných miestností je vzácna. Sú povolené len jednoduché, nedokončené interiéry. Najlepšie materiály pre strop - surový betón, tehla, kov, drevo. Ozdobte ho polyuretánovými nosníkmi. Komunikačné diely sú natreté čiernou farbou alebo sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.

Betónový strop môže byť leštený alebo hrubý. Dizajnéri dosahujú perfektný výsledok pomocou špeciálnych stavebných zmesí. Strom zušľachťuje a poskytuje pohodlie. Najjednoduchšia možnosť dokončenia - použitie obloženia stien. Dosky sú umiestnené v blízkosti alebo v určitej vzdialenosti a vyplňujú dutiny dekoratívnymi mriežkami. Neštandardné riešenie - zavesené stropy. Takto môžete simulovať bielený, betónový povrch, tehly a iné materiály.

Paul

Najvhodnejšie podlahové krytiny podkrovia - podlahové dosky, laminát. Drevené prvky musia dopĺňať transparentný lak. Tienidlo by sa malo zhodovať s okennými rámami, trámami na strope. Ak chcete vytvoriť domácu atmosféru, môžete ponechať medzeru medzi lamelami. Často sa používajú samonivelačné kamenné podlahy s imitáciou mramoru, žuly. Rozpočet možnosť - linoleum farba špinavý betón.

Dizajnéri neodporúčajú použitie podkrovia podkrovia, koberce, svetlé odtiene náterov v interiéri. Pre rozdelenie priestoru umožnila správna forma rohoží s dlhým zdriemnutím. Zóny môžete označiť rôznymi materiálmi na konečnú úpravu.

Farebné riešenia

Studené tóny, jasné individuálne označenia vytvoria správnu náladu a zdôraznia priemyselný štýl. Šedá je štandardná farba pre podkrovné obývacie izby. Používa sa všade. V interiéri môže byť prítomný absolútne akýkoľvek odtieň. V tomto prípade neexistujú žiadne prísne požiadavky. Skúsený dizajnér je schopný navrhnúť modernú obývaciu izbu v Chruščove v obmedzených farbách a realizovať najkreatívnejšiu farebnú myšlienku.

Klasické podkrovie stmavené v tlumených tónoch. Obsessive farby sa používajú iba na zvýraznenie detailov. Olovo v interiéri sú achromatické farby. Tiež populárne sú odtiene hnedej, olivovej, bronzovej.

Pri výbere farieb je potrebné brať do úvahy zvláštnosti všetkých zón. Pre obývaciu izbu fit hnedé a sivé. Je lepšie, aby kuchyňa biela, a jemný béžový alebo olivový bude uprednostňovať pokojný odpočinok v spálni.

    

Biela obývacia izba

Tradičný výber milovníkov pôvodného interiéru podkrovia. Biela farba mu dodáva extra hodnotu. V takej obývacej izbe je príjemné tráviť čas, relaxovať a ukľudňovať svetelné steny. Biela farba dokonale ladí s ostatnými, so zameraním na správne detaily. Rozlišujú sa tieto kľúčové vlastnosti bielych priestorov:

 • Vyzerajú priestrannejšie a priestrannejšie;
 • Nestrácajte jas s nedostatkom osvetlenia;
 • Kombinovať všetky prvky interiéru;
 • Vyzerajú ako jeden celok, dokonca aj s explicitným zónovaním.


    

Béžová obývacia izba

Mnohí dizajnéri považujú béžovú farbu za univerzálnu, preto ju používajú na rovnakej úrovni s bielym pri vytváraní podkrovných interiérov. S hlavnými a menšími úlohami sa vyrovná. Všetky odtiene béžovej sú jemné, sofistikované, dobre ladené s modrou, olivovou, tyrkysovou.

Najlepšie zo všetkých prírodných béžová je v kombinácii s inými farbami prirodzenej skupiny. Je sivá, zelená, modrá. V interiéri je vhodný dekor z kameňa a dreveného nábytku. Čoraz častejšie v obývacích izbách slúži podkrovie béžová ako pozadie. To je skvelé riešenie pre predstavenie originálnych dizajnérskych divov. Rafinované odtiene majú príjemnú konverzáciu, pomáhajú skupinám zón vo veľkej viacvrstvovej miestnosti.

Hnedá obývacia izba

Hnedý interiér má zvláštne teplo a pohodlie. Mnoho ľudí spája túto farbu s jemnou čokoládou a aromatickou kávou. Podkrovie v obývacej izbe bude vyzerať štýlovo, ak bude správne premyslená kombinácia odtieňov. Hnedá - farba dreva, nepostrádateľný materiál vo výzdobe priestorov. Kožený nábytok a dekoračné prvky zdôrazňujú stav majiteľa, charakterizujú ho ako osobu, ktorá oceňuje kvalitu a trvanlivosť.

Hnedé diely používajte opatrne. Prebytok tmavých odtieňov v dekorácii vizuálne redukuje obývaciu izbu. Stačí ich aplikovať na niekoľko akcentačných stien, vymedziť hranice zóny originálnou drevenou lampou alebo vybrať kuchyňu. Choďte dobre s hnedou oranžovou, bronzovou a zelenou. Treba mať na pamäti, že v podkroví obytných miestností je vždy veľa svetla, okamžite bude zrejmá každá neharmonická kombinácia odtieňov.

Žltá obývacia izba

V čase narodenia pôvodného štýlu bolo ťažké predstaviť si izbu v žltej farbe. Moderné dizajnéri považujú svetlé podkrovné salóniky za zaujímavé a odvážne rozhodnutie. Kreatívni milovníci budú mať radi extravagantný nábytok, honosné textílie, doplnené živým citrónovníkom v strede miestnosti.

Žltá musí mať sprievodnú farbu. Jeho prítomnosť je možná len ako minimálny dôraz. Steny v podkroví obývacej izby by nemali byť zdobené žltou, stačí určiť slnečnú náladu s oddelenými prvkami, kusmi nábytku, svetlými komunikačnými priestormi.

Najjasnejšia farba v spektre má tonizujúci účinok, je spojená s jarom, teplom. Jeho intenzita v interiéri by sa mala zvoliť na základe úrovne osvetlenia. Nasýtená žltá dobre ladí s drevom, kameňom a striebrom.

Olivová izba

Všetky odtiene zelenej zakryjú miestnosť. Pre voľné podkrovné obývacie izby to nie je problém. Panoramatické okná, veľké stropné lustre, jednoduché svietidlá priaznivo pôsobia na prírodné olivy. Pri výbere nábytku tejto farby by mali byť steny a stropy vľavo. Pre podkrovie sa hodí svetlošedá betónová, svetlá omietka.

Všetko, čo potrebujete, je pár olivových vankúšov na gauči a obývacia izba bude hrať s novými farbami. Vrcholom výzdoby môže byť zelený koberec uprostred miestnosti v štýle Provence alebo malej stoličkovej výstelky. Zadné steny otvorených políc v olivovej farbe vyzerajú skvele. Odvážne rozhodnutie bude pridané do vysokých rastlín v masívnych nádobách.

Okenné dekorácie

Väčšina moderných podkrovných domov si zachovala chladný rozsah charakteristický pre štýl minulého storočia. Osobitná pozornosť dizajnérov sa zamerala na návrhy okien. Čím širšie sú, tým vyššie, tým lepšie. Záclony a rolety sa nepoužívajú, môžete experimentovať iba s farbou, hrúbkou, profilovým dizajnom.

Profil je lepšie vybrať tmavý. Textúrované výrobky, napríklad „strúhaný kov“ alebo „staré drevo“ vyzerajú skvele. Tento účinok je možné dosiahnuť laminovaním.

Moderné dizajnéri umožňujú použitie dekorácie pri zdobení okien. To môže byť farebné doplnky, vnútorné obloženie. Textílie nezatvárajú okná, ale ak existuje naliehavá potreba, môžete nahradiť bežné záclony elektronickými. Okamžite menia priehľadnosť skla, vytvárajú súkromnú atmosféru.

    

Výber nábytku

V priemyselnej obývacej izbe môže koexistovať najrôznejší nábytok. Hlavnou úlohou je vytvoriť dojem, že interiér pozostáva z predmetov, ktoré sa náhodne dostali do ruky. Kombinácia historických, antických, moderných, high-tech prvkov je povolená. Každý detail kladie dôraz na individualitu majiteľa domu, bytu, kladie dôraz na jeho tvorivé schopnosti. Štýl Loft vám umožňuje kombinovať konfliktné položky. Vyplnením interiéru by ste mali dodržiavať určité pravidlá:

 1. Nábytok musí mať jasný tvar;
 2. Sú potrebné vertikálne horizontálne pokračovania;
 3. Mäkký kútik, stoly by mali byť masívne a mali by zaberať veľké plochy oblasti;
 4. Iba kvalitné, funkčné výrobky;
 5. Vitajte v chaotickom usporiadaní.

Nábytok na kolieskach je normálny v podkroví. To uľahčuje pohyb ťažkých pohoviek, kresiel, kresiel a skríň. Vrcholom priemyselného trendu je otvorenosť všetkých prvkov. Na skladovanie rôznych vecí používajte truhly, kartónové krabice, skrine bez dverí.

Čestné miesto uprostred obývačky je vždy obsadené veľkou pohovkou. Môže to byť opotrebovaný kožený „obrie“ alebo textilné „jarmo“ s hmotnosťou viacfarebných vankúšov. Musí byť sám, aby nezbavil zmysluplného centra obývačky individuality. Je charakteristická pre podkrovný počet miest. Môžu to byť kovové stoličky, drevené konštrukcie, mäkké pohovky a iné originálne predmety. Nepostrádateľné atribúty: stojanové lampy, veľa konferenčných stolíkov, moderné spotrebiče.

    

Osvetlenie a osvetlenie

Izba "podkrovie" sa zmení na exkluzívnu miestnosť, ak sa správne priblížite k otázke osvetlenia. Každé svetlo musí byť jedinečné. Tento štýl sa neobjavuje bez výstredných a niekedy desivých prípravkov. Funkcia osvetlenia priemyselných obytných miestností - rozptyl svetla. To sa dá dosiahnuť, ak je každá zóna vybavená osvetľovacími zariadeniami. Návrhári používajú tieto možnosti:

 • Vonkajšie stojanové lampy. Vysoké produkty originálneho dizajnu pomôžu vytvoriť skutočné pohodlie. Sú umiestnené na podlahe alebo v malom stojane. Dokonale zapadajú do interiérových spotrebičov - železničných reflektorov, štúdiových lámp;
 • Fluorescenčné osvetlenie. Vytvára pocit "vznášajúceho sa" svetla bez explicitného použitia svietidiel. Ľahký stres môže ukazovať na akýkoľvek predmet interiéru;
 • Železničné mechanizmy. Používa sa na zvýraznenie veľkých vnútorných objektov. Inštalovaný na koľajnicových alebo ramenových zariadeniach kladie dôraz na dôstojnosť siluety, textúrované povrchy;
 • Závesné svietidlá. Originálny, funkčný nápad. Výška zariadenia je ľahko nastaviteľná. Môžete použiť jednoduché žiarovky, kovové sudy, tienidlá, sklenené petrolejové lampy, pouličné osvetlenie;
 • Bodové svetlo. Dekoratívne svietniky a stolové lampy pomôžu vytvoriť príjemnú atmosféru. Intenzitu osvetlenia je možné zvýšiť umiestnením niekoľkých zariadení rovnakého typu.

Masívne lustre - nevhodné zariadenie pre osvetlenie. Použitie náročných, viacvrstvových návrhov je v rozpore s koncepciou štýlu.

    

Textílie a ich úloha v štýle

Aby sa predišlo prázdnote interiéru a možným dojmom nudy v priestrannom podkrovnom salóniku, možno dosiahnuť vytvorením "ohniskových miest". Pomôže v tejto svetlej látke s veľkým vzorom. Je dôležité zvoliť vhodnú farbu, textúru.

Výber podkrovia koberec, musíte vopred určiť svoj účel. Môže ísť o nenápadnú podlahovú krytinu, ktorej úlohou je len mierne zdôrazniť príslušnosť obývačky k priemyslovému veku alebo stredu kompozície, ktorá má určitý význam. Rozhodujúcimi faktormi sú farba a textúra. Umelé starnutie, excentrické výrobky sú obzvlášť populárne.

Ozdobné textílie sa najlepšie nepoužívajú. Vhodné sú len funkčné koberce a veľké vankúše. Môžu mať rôzne farby a tvary. Štylistika by mala zapadať do mestskej atmosféry. Šedo-modrá vlna je ideálna.

    

Dekoratívne predmety a doplnky

Chaoticky umiestnený dekor v obývacej izbe nesie skutočnú funkčnú záťaž. Nemalo by to byť veľa. Sentimentálne maličkosti, zbytočné figúrky z rôznych krajín nie sú absolútne relevantné. Vhodný dekor - veľké vázy, značkový nábytok, originálne fotografie v masívnych rámoch.

Je lepšie umiestniť obrázky nie tradičnou metódou, ale jednoducho ich nechať na podlahe, spočívajúc na stene. Môžete si vytvoriť koláž fotografií, výstrižkov z novín. Дополнит интерьер настоящий телескоп у окна, высокие колонны с лепниной, деревянные статуи, камин и даже велосипед или мотоцикл.

záver

Dizajn podkrovia zabezpečuje pripojenie v jednej miestnosti všetkých miestností. Predtým, než sa rozhodnete priniesť myšlienku do života, začať opravy, musíte sa uistiť, že ste pripravení a ochotní sa zúčastniť všetkých oddielov. Mali by ste tiež zvoliť vhodnú možnosť pre návrh haly v súkromnom dome. To môže byť očarujúce podkrovie, priemyselné, bohémsky. Každý z interiérov bude vyhovovať kreatívnym ľuďom s neobmedzenými možnosťami, znalcami originálnych nápadov.

Zanechajte Svoj Komentár