Vianočné priania 2019 to robíte sami

Je neobvyklé a originálne gratulovať príbuzným, kolegom a priateľom na nadchádzajúcom Novoročnom sviatku nielen so zakúpeným, ale aj s domácimi darčekmi. Napríklad si môžete urobiť novoročné karty s vlastnými rukami, pomocou šrotu materiálov a lacné sady papiera, dekor. Ako základ sa odporúča použiť bežnú lepenku. Ale na výzdobu domácich kariet sú perfektné a čipky, a viacfarebný papier, a dokonca aj korálky.

Po starostlivom štúdiu našich dielní nájdete množstvo možností pre remeslá a skvelé nápady na vytváranie jasných a chladných kariet. Väčšina pokynov je však vhodná na spoločnú výrobu remesiel s deťmi a adolescentmi. Žiaci materských škôl a škôl sa určite budú tešiť z práce na novoročných kartách s využitím všetkých druhov materiálov.

Výhody vytvárania kariet vlastnými rukami

Tvorba vianočných kariet netrvá veľa času, zatiaľ čo si môžete vytvoriť naozaj nezvyčajný a veľmi štýlový produkt, ktorý darovanie nikdy nenájde v obchodoch. Okrem jedinečnosti takýchto remesiel je možné vyzdvihnúť možnosť spolupráce na originálnych pohľadniciach s deťmi a tínedžermi. Medzi workshopmi uvedenými nižšie nebude ťažké nájsť jednoduché a zaujímavé inštrukcie, ktoré sa aj deťom páčia. Pri výrobe vlastných vianočných kariet, môžete použiť rôzne materiály, čo eliminuje potrebu samostatne kupovať akékoľvek predmety na výzdobu remesiel. Štýlová a veľmi krásna pohľadnica pre Nový rok môže byť vyrobená aj z improvizovaných a cenovo dostupných prírodných materiálov.

Originálna karta "snehové vločky v ráme"

Jednoduchá trieda pohľadnice, ktorá je popísaná nižšie, je ideálna pre spoluprácu na ručných prácach rodičov a detí. Preto odporúčame použiť tento návod na vytvorenie predškolákov a žiakov ľahkých a štýlových vianočných remesiel a darov. Priama výroba takejto pohľadnice sa vykonáva takto: t

 1. Obdĺžnik je vyrezaný z modrej alebo modrej lepenky (základ karty). Obdĺžnik rovnakej veľkosti je vyrezaný z bieleho kartónu.
 2. Na bielom obdĺžniku musíte na každej strane vytvoriť malú zarážku s veľkosťou 1 až 2 cm a výsledný malý obdĺžnik je potrebné odrezať. Bude teda vytvorený zvláštny rámec.
 3. Z bieleho papiera vyrezali veľa rôznych snehových vločiek. Tieto snehové vločky nalepte na modrú / modrú lepenku. Na vrchole snehových vločiek prilepte predtým vyrobený rám.

Vrstvené pohľadnice

Najjednoduchšou možnosťou pre vytvorenie viacvrstvovej karty by bolo použitie sady pre scrapbooking a obojstrannú pásku. Práca sa vykonáva takto:

 1. Na bielej lepenke je vyrezaný malý kruh. Pod ňou je nalepený zlatý alebo bronzový stojan. Tento prvok bude pôsobiť ako snehová guľa.
 2. Kruhy s polomerom 1 cm väčším ako kruh v bielej lepenke sú vyrezané z farebnej lepenky a transparentného silného filmu. Filmový kruh sa prilepí na zadnú stranu bielej lepenky.
 3. Na kružnici farebnej lepenky je dekor nalepený zo sady na scrapbooking, flitre.
 4. Pozdĺž obvodu kruhového filmu sú nalepené kúsky obojstrannej pásky.
 5. Kruh s dekorom sa prilepí na kartu na vopred pripravenú obojstrannú pásku.

Ďalšiu jednoduchú viacvrstvovú pohľadnicu možno vytvoriť v nasledujúcej hlavnej triede:

 1. Na troch pohľadniciach rovnakej veľkosti sa na tému zasneženého lesa kreslia rôzne motívy.
 2. "Extra" detaily sú vyrezané z pripravených stránok.
 3. Štvrtá strana (rovnakej veľkosti) je natretá modrou a modrou farbou, doplnenou lesklými flitrami (samolepkami) vo forme hviezd.
 4. Biely papier je narezaný na dva kusy so šírkou 12 cm a výškou rovnou výške predtým pripravených strán.
 5. Každých 1,5 cm sa na pripravených papierových prvkoch nakreslí zvislá čiara a vytvorí sa ohyb (tam a späť, striedavo). Teda sú vytvorené bočné steny akordeónu.
 6. Pripravené centrálne listy pohľadnice sú zlepené medzi harmonikami, čím sa vytvára efekt viacvrstvových pohľadníc.

    

Siluety nášivky

Ak chcete vytvoriť krásnu siluetu pohľadnicu, odporúča sa použiť vianočné ozdoby. Jednoducho vytlačením takýchto vzorov môžete ľahko vytvoriť veľký počet vzorov na vytvorenie rôznych remesiel. Ale tiež si môžete urobiť vianočnú kartu siluety vlastnými rukami a od nuly:

 1. Ak chcete kresliť na biely list papiera kontúry nového roka charakteru alebo objektu (vianočné ozdoby, Santa Claus, bullfinch, snehuliak).
 2. Nakrájajte nakreslenú siluetu a prilepte ju na list modrej, modrej alebo šedej lepenky. Doplňte obrázok ďalšími prvkami (snehové vločky, vianočné stromčeky). Sú narezané do podobného vzoru.
 3. Ak chcete, môžete takúto pohľadnicu urobiť tenkým rámom bieleho papiera. Tento rám môže byť umiestnený po obvode hárku (alebo polovice hárku) kartónu a umiestnený priamo okolo obrazu siluety.

Pamätná karta od dieťaťa

Je jednoduché a jednoduché vytvoriť si so svojím dieťaťom skvelú pamätnú kartu na Nový rok. Nižšie sme preskúmali jednoduché dielne s kresbami, ktoré vám pomôžu urobiť veľmi krásne a zábavné remeslá. Ako podklad odporúčame použiť bielu lepenku (celý list alebo zloženú na polovicu).

 • "Tučniak".

Centrálna časť nohy dieťaťa je natretá bielou farbou, obrys je čierny. Vyrobí sa odtlačok, na ktorý sa nakreslí zobák, oči a plutvy tučniaka.

 • "Santa Claus".

Prsty (od ukazováka až po malý prst) a rany pod prstami na dlani sú natreté bielou farbou. Palec a časť dlane pod zápästím sú natreté červenou farbou. Na viečku je vyhotovená potlač, doplnená o tvár, kožušinu a pompon.

 • "Rybie kosť".

Noha je natretá zelenou farbou, je vyhotovený odtlačok. Keď je farba suchá, na strom sa kreslia hračky a dekorácie.

Vitráže pohľadnice listov lasagne

Môžete si vytvoriť chladnú a originálnu vianočnú kartu nielen z kartónu, papiera a rôznych dekorácií, ale aj z potravinárskych výrobkov. Napríklad, na listoch lasagne, môžete kresliť veľmi krásne vitráže obrazu s deťmi. Pre prácu budete potrebovať list sám, značky, pravítko. Výroba remesiel sa vykonáva podľa tejto schémy:

 1. Na liste lasagne s čiernym fixom kreslil tematické obrázky (strom, dom, snehuliak, bullfinch, prasa).
 2. Pod pravítkom sú cez hlavný vzor nakreslené chaotické čiary (ako na vitráži). Odporúča sa nerobiť veľké množstvo pomocných čiar tak, aby bol hlavný vzor dobre videný.
 3. Pomocou farebných značiek s podobnými tónmi je pozadie farebné (napríklad svetložltá, oranžová, béžová). Samotný znak je podobne vymaľovaný vo vhodných farbách. Pre ošípané si môžete vybrať ružové a červené fixky, na vianočný stromček - zelený, šalát, smaragd.
 4. Sušenie značkovačov na liste lasagne bude trvať približne 1 deň.

Pohľadnica s farebnými pruhmi

Môžete si vyrobiť veľmi krásny vianočný stromček z farebného papiera s použitím aplikácie. Na prácu sa odporúča použiť 3-4 listy dizajnérskeho papiera (so vzormi, bodkami) alebo 5-6 listov obyčajného farebného papiera. Na výrobu remesiel je potrebné lepidlo PVA, biely kartón. Práca sa vykonáva takto:

 1. Prúžky s hrúbkou 0,5-1,5 cm a dĺžkou 10 až 1 cm sú vyrezané z farebného papiera (ako sa zužuje vianočný stromček).
 2. Najprv sa najdlhšie pásy prilepia na hárok kartónu a postupne sa pohybujú smerom nahor, je potrebné vybrať pásy s kratšou dĺžkou. Môžete ich mať na sebe, s miernou zarážkou.
 3. Aplikáciu je možné doplniť kufrom vianočného stromu, vyrezaným z hnedej lepenky. Na vrchole (ako na vrchole) môžete prilepiť kamienok, polo-korálek, tlačidlo.

Štýlová karta s pruhovaným vianočným stromčekom môže byť tiež vyrobená z prúžkov farebných časopisov, výrezov z hudobných poznámok alebo zahraničných novín.

Zasnežené karty s leskmi

Urobiť snehovú kartu na prezentáciu ako darček nie je ťažké ani pre tínedžera alebo dieťa. Ale pre prácu s trblietkami musíte zvážiť potrebu použitia transparentného univerzálneho lepidla s hrubou textúrou. Ako základ pre remeslá môžete použiť starú pohľadnicu alebo kresliť tematickú kresbu. Odporúča sa použiť aj strieborné a biele trblietky, ako aj väčšie trblietavé šesťuholníky a lesklé flitre vo forme snehových vločiek. Nasledujúci workshop vám pomôže ľahko vyrobiť originálne remeslo z týchto materiálov:

 1. Naneste lepidlo pozdĺž obvodu pohľadnice a posypte ju bielymi, striebornými jiskrami.
 2. V spodnej časti a dolných rohoch pohľadnice naneste lepidlo vo väčších množstvách (vytvorte zasnežený efekt) a podobne posypte glitrami, ako aj lesklými šesťuholníkmi.
 3. Samostatne prilepte vrch, spodok (vedľa lesklého rámu) flitre-hviezdičky.
 4. Nechajte lepidlo schnúť 1 deň.

Objemové pohľadnice

Neobvyklé objemné karty sú skvelé pre blahoželania príbuzných a priateľov. Vaše dieťa môže prezentovať toto remeslo ako darček svojmu priateľovi, triednemu učiteľovi alebo učiteľovi materskej školy. Existuje mnoho spôsobov, ako vytvoriť hromadné remeslá. Môžu byť vyrobené z lepenky a papiera, bavlnené guľôčky, bambule a iné dostupné materiály a predmety. V tomto prípade môžu byť objemové detaily umiestnené nielen na prednej strane pohľadnice, ale tiež umiestnené v strede gratulačnej „knihy“. Preto sa pred začatím práce odporúča preskúmať všetky dostupné možnosti, ich zložitosť a požadované materiály. Niektoré z nižšie uvedených workshopov sú vhodné len pre dospelých alebo tínedžerov, ale väčšina z nich sa môže zopakovať so svojimi rodičmi.

Origami karty

Môžete vytvoriť jednoduchú a originálnu pohľadnicu pre Nový rok pomocou origami techniky pomocou našej ďalšej master triedy. Pre prácu odporúčame použiť dizajnový papier s vianočnými vzormi. Samotné dielo sa vykonáva vo fázach podľa nasledovného návodu:

 1. Z papiera s rozmermi 10, 15 a 20 cm sú vyrezané 3 štvorčeky.
 2. Najmenší štvorec je vytvorený v trojuholníku jeden po druhom a potom na druhej uhlopriečke (farebná strana zostáva viditeľná).
 3. Preložený trojuholník s viditeľnými záhybmi je otočený o jednu stranu nadol. Medzi hornou a dolnou časťou uhlopriečok na ľavej strane je papier zložený nadol. Podobná práca sa vykonáva aj na pravej strane. Štvorcový sa vráti do pôvodnej polohy (vyrovnaný).
 4. Námestie je preložené tak, že záhyby uhlopriečok vyčnievajú doľava a doprava a vodorovné záhyby medzi nimi sú „zapustené“. Získajte rovnoramenný trojuholník.
 5. Držanie pravej uhlopriečky (jedna!), Musíte ju otočiť do osi rovnostranného trojuholníka a žehliť. Opakujte prácu pre ľavú uhlopriečku.
 6. Podobným spôsobom sa vykonáva skladanie zostávajúcich štvorcov. Lepidlo prilepte na kartón, od menšieho po väčší, pričom vytvorte vianočný stromček a jemne zasuňte spodné moduly do horných modulov.

    
    
    
    
    

Objem aplikácie Santa Claus

Vianočnú kartu môžete ozdobiť ľubovoľnými tematickými znakmi. Ak chcete vytvoriť originálne remeslá s deťmi, odporúčame vybrať si Santa Clausa. Všetky deti milujú tento charakter. Na výrobu kariet je potrebný kartón, farebný papier, vlna, lepidlo PVA, nožnice, ceruzka. Práca sa vykonáva takto:

 1. Detaily na nalepenie aplikácií (kostým, tvár, topánky) sú vyrezané z červeného, ​​bieleho, ružového papiera. Aplikácia sa prilepí na kartón.
 2. Guličky sú vyrobené z vlny na prilepenie „nadýchaných“ prvkov: brady, kožušiny na klobúku a obleku.
 3. Pomocou lepidla PVA sa na pripravený podklad prilepia bavlnené guľôčky.

Okrem toho môžete prilepiť papier a lepidlo na oči. Dajú postavu väčší realizmus.

Objemové vianočné stromčeky

Vytvorenie chladnej pohľadnice s objemným vianočným stromčekom krok za krokom je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Budete potrebovať lepenku (2 listy), ceruzku, PVA lepidlo, nožnice, 2-3 typy zelenej knihy. Je jednoduché a jednoduché vytvoriť takýto článok podľa nasledujúcej hlavnej triedy:

 1. Nakreslite symetrický vianočný stromček na jeden list kartónu.
 2. Vystrihnite vianočný stromček z kartónu a preneste ho na zelený papier rôznych farieb (použite prázdne ako vzorkovnicu). Odporúča sa vyrobiť 4-5 takýchto vianočných stromčekov.
 3. Rezané vianočné stromčeky. Každá z nich by mala byť zložená zvisle na polovicu (farebná časť papiera by mala byť vo vnútri).
 4. Spojte vianočné stromčeky zložené na polovicu a striedajte rôzne druhy papiera. To znamená, že lepidlo polovicu jedného zloženého vianočného stromu s iným a opakovať rovnakú prácu pre zostávajúce prázdne miesta. V dôsledku toho by mali zostať voľné iba polovice bočných jedlí.
 5. Po zaschnutí polotovaru potiahnite bočné polovice vianočných stromčekov lepidlom a nalepte hotový obrázok na pohľadnicu. V prípade potreby ho môžete ozdobiť kamienkami.

    

3D obrázky

Z obyčajného papiera je možné vyrobiť nielen objemné vianočné stromčeky, ale aj iné tematické vianočné figúrky. Napríklad pomocou modrej, žltej a čiernej lepenky, bieleho papiera môžete túto pohľadnicu urobiť s objemným snehuliakom:

 1. Z bieleho papiera vystrihnite veľký kruh. Preložte 5-6 krát.
 2. Okraje prehnutého kruhu sú narezané do tvaru (analogicky s vyrezaním kučeravých hrán na papierové snehové vločky). Rozdeľte sochory a hladko vyhladte získané rebrá harmoniky tak, aby vytvorili krásny objemový kruh.
 3. Lepidlo prilepte na modrú lepenku. Z čiernej lepenky rez malý klobúk a oči, lepidlo snehuliak.
 4. Od žltej lepenky, aby sa pás na valci a mrkvový nos. Prilepte ich k obrázku.

    
    

Analogicky s hlavnou triedou na výrobu hromadných vianočných stromčekov môžete vytvoriť hromadné gule:

 1. Z viacfarebného papiera rez 9 identických kruhov, každý z nich zložiť na polovicu.
 2. Spojte polovice zložených guličiek (z 9 polotovarov na 3 oddelené guličky).
 3. Po vysušení ich sypké polotovary prilepia k lepenke, na kartičku urobia pozdravný nápis. Voliteľne môžete urobiť nie 3 identické, ale tri rôzne gule alebo jednu veľkú objemovú guľu.

    
    

3D efekt vo vnútri pohľadnice

Pomocou farebného hustého a obyčajného bieleho papiera môžete na dvoch účtoch vytvoriť chladnú trojdimenzionálnu kartu pre Nový rok. S nasledujúcimi jednoduchými workshopmi sa naučíte zbierať také remeslá s vianočným stromčekom a darčekmi.

 1. Na bielom hárku označte zvislú stredovú časť. Na zadnej strane je potrebné opatrne nakresliť nožnice.
 2. Pokiaľ ide o označenú čiaru na prednej strane listu, nakreslite vianočný stromček (alebo hromadu darčekov) s tou istou ľavou a pravou stranou.
 3. Vykonajte rezy na obrázku na výrazných vodorovných čiarach. Pre vianočný stromček to bude prechod medzi stupňami (+ spodná časť samotného vianočného stromu), pre dary - čiary medzi 1 a 2, 2 a 3 darmi (+ spodok posledného daru).
 4. Ohnite vianočný stromček (darčeky) na seba pozdĺž zvislej čiary predtým označenej nožnicami. Samotný hárok papiera sklopí vnútorne vyčnievajúci vzor.
 5. Silný farebný papier zložený na polovicu vertikálne.
 6. Na farbu prilepte biely papier a sledujte zhodu ich stredových zvislých čiar. Takže pri otváraní pohľadnice vyjde vianočný stromček alebo darčeky a stane sa objemným.

Plstené karty

Neobvyklé a veľmi "útulné" pohľadnice na počesť novoročnej dovolenky možno vykonať pomocou plsti. Pre prácu sa odporúča zakúpiť si pevnú tkaninu s hrúbkou asi 2 mm. Lepidlo by malo byť transparentné univerzálne lepidlo (hrubé). Bežné PVA sa rýchlo vstrebáva do tkaniny a časti sa jednoducho nelepia. To tiež vyžaduje umývateľný alebo miznúce tkanina značky. Samotné dielo sa vykonáva takto:

 1. Na plsti rôznych farieb kresliť detaily domu: strecha, steny, dvere, okná. Okrem toho na bielej plsti kresliť malé drifts (bude umiestnený vľavo a vpravo od domu).
 2. Lepidlo k lepenkové základne, najprv steny, potom strecha a ďalšie prvky obrázku.
 3. Vľavo a vpravo nalepiť snehové záveje. Okrem toho môže byť plstená aplikácia ozdobená malými plstenými odrezkami vo forme jedlí.

Postavené karty

Pomocou obyčajnej lepenky a papiera môžete ľahko vytvoriť vtipné tvarované karty. Pre výrobu akéhokoľvek druhu remesiel (vo forme vianočnej gule, Santa Clausa alebo Santa, snehuliaka) musíte vykonať nasledujúcu prípravu podkladu (kartón alebo ťažký papier):

 1. Preložte list na polovicu.
 2. Pomocou ceruzky nakreslite polovicu vybratého znaku alebo prvku Nový rok. To by sa malo vykonať takým spôsobom, aby sa stred obrazu nachádzal presne na zvislom ohybe.
 3. Rezané lepenky alebo papiera pozdĺž obrysu vytvoreného obrazu.
 4. Položte kartu postavy a nakreslite „chýbajúcu“ polovicu zo zadnej strany.

Для создания другого типа фигурных открыток (не с половинками, а лицевой и передней частью) нужно также сложить основание пополам, но сгиб расположить сверху. Рисовать объект, персонажа следует максимально близко к сгибу и вырезать таким образом, чтобы передняя и задняя часть поделки оставались соединенными. Ďalej musíte nakresliť zadnú stranu pohľadnice av hornej časti prednej časti nalepiť nejaký dekor, ktorý čiastočne pokrýva záhyb: pre snehuliaka - malý valec, Santa Claus - klobúk pompon, vianočný ples - lesklý "klobúk" na zavesenie na vianočný stromček.

Pohľadnice pomocou improvizovaných prostriedkov

Dokonca aj s takými jednoduchými a cenovo dostupnými materiálmi, ako sú stuhy, čipky a korálky, môžete urobiť veľmi krásne a chladné novoročné karty. Ak chcete vybrať najlepší nápad, môžete použiť nasledujúci tip:

 • čipka: nalepte ju na kartón v tvare vianočného stromu, vyšívajte vianočný stromček z čipky a potom ho nalepte na kartu, použite ho na rámovanie karty alebo na vytvorenie prelamovaného rámu;
 • guľôčky: nalepte na hrubé transparentné lepidlo vo forme novoročného charakteru alebo tematického prvku;
 • pásky: palica vo forme vianočného stromu, ako „nite“ na doplnenie loptičiek zobrazených na karte;
 • gombíky: analogicky s perličkami, môžu byť použité na prilepenie kontúrového obrazu (jedľa, snehuliak, vianočný stromček);
 • malé hrbole: bude krásnym doplnkom k pohľadnici, môžu byť prilepené v centrálnej časti remesiel av jednom z rohov;
 • sušené oranžové kruhy s kôrou: vhodné na vytvorenie rámu alebo ako dekor.

Pohľadnice dekorácie pomocou quilling techniky

Práca s quilling pre výrobu pohľadníc vyžaduje vytrvalosť a pozornosť. Preto je tento materiál vhodný pre deti školského veku. Dieťa navštevujúce materskú školu bude ešte stále dosť zložité, aby sa z oddelených prvkov od brka. Pre prácu je lepšie robiť jednoduché tvary: skrútené kruhy, špirály a kvapky. Môžete ľahko urobiť Santa Claus, Snow Maiden, snehuliak, originálne vianočné gule z kruhov. Z prvkov kvapôčok sa ľahko zbierajú tieto údaje:

 • Vianočný strom;
 • Novoročné kvety;
 • Vianočné hračky v podobe kužeľov;
 • obyčajné hrbole;
 • vločky;
 • Vianočné vence.

V obrysovom nákrese môžete tiež vytvoriť obrysy brúsnych pásov kontúr alebo tenkých vzorov. S ich pomocou môžete doplniť siluetu vianočného stromu alebo vianočné gule s veľmi krásnymi vzormi.

Nápady pre dizajn kariet s farbami a ceruzkami

Ak chcete rýchlo a jednoducho vytvoriť detskú kartu pre triedneho učiteľa, pedagóga alebo starých rodičov, môžete použiť cenovo dostupné materiály - ceruzky a farby. Najjednoduchším riešením je nakresliť hlavné objekty prstami. Môžete napríklad vytvoriť chladného snehuliaka na biele škvrny umiestnené prstami pod sebou. Ak to chcete urobiť, stačí dokončiť jeho tvár, gombíky, perá. Týmto princípom môžete kresliť vtipných elfov, bullfinches, tučniakov, rybie kosti. Hlavným pravidlom je doplniť footprinty kontúrami alebo inými dôležitými prvkami. Ale s pomocou obyčajných ceruziek, pomocou nasledovnej hlavnej triedy, môžete tiež vytvoriť štýlové a neobvyklé karty:

 1. Na hárku papiera nakreslite obrys znaku Nového roka alebo tematického prvku.
 2. Vystrihnite nakreslený obrázok.
 3. Zostávajúcu šablónu pripevnite po rozrezaní na kúsok lepenky a natrite ceruzkou príslušnej farby.
 4. Ak chcete pridať obrázok s chýbajúcimi detailmi (napríklad Santa Clausove sane môžu kresliť pruhy, tvár Sneh Maiden - účesy a nos, ústa, oči), pomocou čiernej ceruzky alebo fixky.

Použitie vlákna pri výrobe

S pomocou lepenky a farebných nití môžete vytvoriť štýlovú a zaujímavú pohľadnicu na novoročný sviatok len za 1 hodinu. Táto práca je však vhodnejšia pre adolescentov a dospelých ako pre deti. Nasledujúce krátke workshopy vám pomôžu urobiť originálne remeslá krok za krokom:

 • "Vyšívaný vianočný stromček".

Silueta jedľa (najjednoduchšia) je nakreslená na kartóne. Okolo obvodu sú vytvorené otvory. Rybinový steh so zelenou niťou. Hotová karta je nalepená na ďalší hárok kartónu (na zakrytie zadnej strany vyšívania).

 • "Hromadná jedľa z nití".

Pyramída je vyrezaná z kartónu. V spodnej časti prilepenej hrany zelenej pletacej nite. Celá pyramída je obalená touto niťou (vlákno sa pravidelne fixuje lepidlom tak, aby sa obraz neodvíjal). Hotový dekor je ozdobený kamienkami, prilepenými na prianie.

 • "Najviac našuchorená rybí kosti nití."

Zelené pletacie nite sú narezané na malé kúsky. Obrys jedľa je nakreslený na list lepenky. Všetok priestor vnútri obrysu je potiahnutý lepidlom. Okamžite (kým nie je suchý) sa zvyšky nalejú na lepidlo. Pre lepšiu fixáciu môžu byť mierne stlačené.

záver

Odovzdanie DIY ručnej blahoželania je príjemným zážitkom. Okrem toho, pomocou jednoduchých materiálov, môžete ľahko robiť aj štýlové a chladné remeslá. Je dovolené robiť originálne pohľadnice nielen z papiera a lepenky. Môžu to byť obvyklé aplikácie alebo moderné vytynanki, rozsiahle remeslá, ktoré nie sú horšie ako nákup pohľadníc. Do kartónu môžete pridať rôzne kartónové materiály: nite, čipky, korálky, kúsky látky. Z týchto "zložiek" sa získavajú najneobvyklejšie a zároveň najslávnejšie remeslá. Môžete si urobiť jednoduché pohľadnice pre Nový rok pre dospelých i mládež. Jednoduché pokyny dokonca pomôžu deťom zo základnej školy alebo materskej školy vytvoriť vlastnými rukami farebné predmety, ktoré môžu dať svojim starým rodičom alebo dať svojim obľúbeným učiteľom a pedagógom.

Zanechajte Svoj Komentár