Navrhnite útulnú kaviareň

Prvá svetová kaviareň na svete otvorená v 16. storočí v srdci Osmanskej ríše, Konštantínopolu. Keďže tu vznikla kultúra pitia kávy, vôbec to nebolo prekvapujúce. V tých dňoch, na vývoz surových zŕn, ktoré by mohli vyklíčiť, odsúdený na smrť. Osmanovia žiarlivo strážili svoj monopol na obchod s exotickými surovinami. V tomto ohľade bol starý svet neskoro dve celé storočia, čo mu trvalo prenos kávy z kategórie liekov do stavu aromatického nápoja, ktorý nahrádza čaj. Kaviarne v Európe sa začali postupne otvárať, najprv v Benátkach - romantickom „hlavnom meste“ Talianska, potom v Londýne, Berlíne a Viedni. Posledná tradícia pitia kávy v špeciálne určenej inštitúcii prijatej Američanmi. V týchto dňoch existoval len jeden typ kaviarne - tematicky zameraný. Zhromaždili ľudí, ktorí boli zjednotení nielen láskou k horkému, osviežujúcemu nápoju, ale aj spoločnými záujmami. Teraz sa inštitúcie otvárajú v niekoľkých formátoch, o ktorých budeme diskutovať neskôr. Dizajn kaviarne je dôležitým aspektom úspešného podnikania, ktorý má priamy vplyv na jeho návštevnosť a následne na ziskovosť.

Vlastnosti dizajnu kaviarne

V závislosti od formátu sú kaviarne rozdelené do nasledujúcich typov:

 • Automat. Automatizované zariadenia, ktoré sa nachádzajú v "horúcich" miestach mesta, kde sú veľké skupiny ľudí. Predaj bude vyžadovať od majiteľa veľa voľného času a energie, pretože jednotky musia byť obsluhované nepretržite a opravované včas.
 • Auto-cafe. Prax, ktorá v našej krajine nekorenila. Kaviareň sa nachádza priamo v minibuse. Myšlienka je podobná vozom zmrzliny.
 • Stánku alebo ostrov. Jedná sa o mobilnú kaviareň, ktorá sa v prípade potreby ľahko presúva na iné miesto. Možnosť je určená pre verejnosť, ktorá nemá čas sedieť okolo stolov, takže pijú teplé nápoje na cestách.
 • Plne obsluhovaná kaviareň alebo kaviareň, kaviareň na letisku, nákupné centrum. Súčasťou tejto inštitúcie je kuchyňa a sála pre návštevníkov, kde si môžu pokojne piť kávu, jesť dezert a rozprávať sa s priateľmi.


    

Povinnou službou je predaj nápojov na odber. Kaviareň bude vyžadovať veľké investície, ale návrat bude mnohokrát viac. Niekedy sú kombinované s barom, ako v sieti spoločnosti Zest.
Máme záujem o druhú možnosť, pretože v plnohodnotnej inštitúcii, kde sú ľudia neustále prítomní, dizajn hrá jednu z hlavných úloh. Hostia by tu mali byť dostatočne útulní a útulní, aby sa neustále chceli vrátiť a priniesť veľké spoločnosti. Pri vývoji dizajnu kaviarne sa berie do úvahy množstvo nuancií:

 • Návštevník by mal byť priestranný. Keďže tieto miesta sa zvyčajne nachádzajú na preplnených miestach, musia ubytovať veľký počet návštevníkov. Preto by mal priestor so stolmi a stoličkami obsadzovať leví podiel prenajatých priestorov.
 • Správna voľba štýlu. Výroba kaviarne by mala byť jednoduchá, nenápadná, pretože návštevníci sem neprichádzajú, aby si vychutnali drahé vína a ochutnali chutné pokrmy. Toto nie je reštaurácia. Tu si hostia chcú oddýchnuť, mať šálku kávy, zatiaľ čo oni majú croissant alebo kus tiramisu, a potom ísť o ich podnikania. Pre rýchle občerstvenie je ideálne prostredie, v ktorom si každý môže oddýchnuť. Avšak, na neutrálnom pozadí by mali byť zvýraznené akcent detaily, ktoré budú pamätné, chytľavé. Tvorivosť je v tomto ohľade vítaná. Výnimkou sú len prípady, keď je inštitúcia určená pre úzky okruh pravidelných návštevníkov. Potom je návrh vybraný tematicky.
 • Nábytok. Zlikvidujte plastové plastové stoly a stoličky. Vyvolávajú úzkosť a nepríjemné asociácie so záhradným nábytkom. Stoličky alebo pohovky by mali byť mäkké a stoly pohodlné. Nezabudnite rozdeliť oblasť pre návštevníkov do sektorov pre malé skupiny, jednotlivcov a veľké spoločnosti. Vyberte si okrúhle tvary, pre ktoré sa návštevníci a čašníci nebudú držať ani zraniť.
 • Postupujte podľa zónových pravidiel. Nebudú vôbec obmedzovať kreativitu a nebudú brániť dizajnérovi, aby predstavil svoje kreatívne nápady do životného prostredia. Keďže typické kaviarne zaberajú malé miestnosti, stoly by mali byť usporiadané buď v priamke, alebo v šachovnicovom vzore.
 • Dodržiavajte vzdialenosť medzi nábytkom. Hlavné priechody by mali mať šírku najmenej 2 ma pomocné - 1,5. To je dosť dosť pre návštevníkov, aby pohybovali stoličkami a nebránili hosťom, ktorí sa pohybujú okolo haly.


    

A teraz zvážime niekoľko štýlových smerov a črty ich implementácie v interiéri kaviarne.

Návrh menu je malý, ale stojí za to zaškrtnúť pred touto položkou. Nemôže obsahovať jedlá ani kompletné jedlá. Iba dezerty a pečivo. Keďže náklady na kávu sú zvyčajne nešťastné a priemerná kontrola nie je taká veľká, ziskovosť podniku bude závisieť od jeho kapacity, to znamená, že dôraz by sa mal klásť na počet návštevníkov, takže by nemali trvať dlho a trvať pol dňa. Inak inštitúcia stratí svoje príjmy.

Klasický interiér

Interiér kaviarne v klasickom štýle vyzerá ako obraz zo starého časopisu, kde sa objavil luxus. Nemali by ste to preháňať v podobnej inštitúcii s výzdobou: oblúky, stĺpy, pilastre a štuky. Stačí použiť klasickú farebnú schému pozostávajúcu z pastelových tónov, odtieňov hnedej a svetlej variácie zelenej, modrej, žltej. Dekorácia využíva prírodné drevo alebo jeho veľmi kvalitnú imitáciu, ale nie s takou hrubou úpravou ako v chate alebo krajine. Steny sú zdobené zrkadlami a reprodukciami obrazov slávnych maliarov minulosti. Namiesto svietidiel sa používajú svietniky vo forme svietnikov. Okná sú pokryté ťažkými závesmi s podväzkami. Prírodné textílie zdobia sotva nápadný kvetinový ornament. Pre klasiku sú typické izby s vysokými stropmi. Zdôrazňujú luxusný luster z krištáľu, ktorý sa nachádza v centre návštevníckej oblasti.


    

Provence štýl

Štýl francúzskeho zázemia, možno najlepšia voľba, ak návrh projektu stelesňuje vlastnými rukami na rozpočtovom pláne. Väčšinu dekoru je možné vyrobiť nezávisle. Krásne kvety záclony, vtipné tapety na steny, krajiny v rámci, malé sochy, živé kvety v kvetináčoch, koše, prelamované obrúsky a obrusy na stoly - to je to, čo bude hlavnou výzdobou interiéru. Nábytok nemusí byť nový. Môže byť pieskovaný, prefarbený bielym a zdobený technikou decoupage. Steny a strop sú pokryté omietkou, podlaha je pokrytá parketami alebo dlažbou a okná sú obložené svetlými rímskymi závesmi. Pre cenovo výhodnú kaviareň Provence bude to najlepšie riešenie.


    

Moderný dizajn

Moderný štýl v kaviarni vyzerá organicky, nenápadne a zároveň prísne. Samozrejme, táto inštitúcia bude viac určená pre mladých ľudí, ktorí ocenia efektívne zavádzanie moderných technológií do dizajnu. Stoličky a stoly si vyberajú nezvyčajné tvary so zaoblenými rohmi. Strop je vymaľovaný tmavými farbami a zdobený falošnými trámami. Od masívnych lustrov odmietajú v prospech lampy s odtieňmi lakonických foriem. Základom farebnej škály je biela, sivá, čierna, hnedá a extra svetlý odtieň ako prízvuk. Decor používa minimálny počet a vyberie si ho z neštandardných možností: pár podlahových váz, veľký potlač na plastovej priehradke medzi spoločenskou miestnosťou a spoločenskou miestnosťou, avantgardné sochy na každom stole. Okná sú uzavreté jednoduchými závesmi jedného alebo dvoch kontrastných odtieňov. Podlaha je obložená drevom alebo dlažbou. Steny sú omietnuté, natreté alebo opláštené plastovými panelmi.

    

Loft štýl

V podkrovnej kaviarni sa nachádza jednoduchý nábytok a minimálny dekor. Uistite sa, že má prízvuk stenu, zdobené tehál alebo muriva. Tento luxusný a nenápadný štýl je stelesnený v módnych európskych kaviarňach, ktoré by mali byť rovnaké. Okná nezatvárajú závesy vôbec, dostatok kancelárskych žalúzií. Ale rám by mal byť použitý s veľkým počtom vnútorných oddielov, ako v možnosti verandy. Takéto okná boli predtým inštalované v priemyselných dielňach, ktorých vybavenie je zväčša kopírované podkrovím. Za barista stojí veľkolepá panoráma nočného mesta. Dnes tiež zavesia bridlicovú dosku s pokorným menu. Elektroinštalácie a potrubia nie sú pokryté falošnými panelmi, ale zostávajú „tak ako sú“, pretože toto riešenie interiéru umožní obrátiť komunikáciu do interiéru. Podlaha je lemovaná drevom. Ak chcete pridať pohodlie, na jednej zo stien opraviť pár políc s maľbami, autorské obrázky, hodinky a pár štýlových gizmos.
Je dôležité vedieť. V podkroví hrá osobitnú úlohu osvetlenie. Vnútri by mali byť vo veľkých množstvách reflektory a obyčajné žiarovky bez tienidiel.


    

minimalizmus

V malých miestnostiach môžete vytvoriť zaujímavé riešenie v podobe minimalistického interiéru. Zrozumiteľnosť a racionálnosť štýlu pomôžu vizuálne rozšíriť úzky priestor, pridať k nemu vzduch z dôvodu lakomej výzdoby a prísneho zónovania. Dekorácia používa prírodné materiály: drevo, kameň, dlažba, tehla. Minimalizmus sa vyznačuje ľahkosťou tvarov a jednoduchou geometriou. Vo farebnej škále prevláda biela. Je prítomný vo výzdobe, čalúnení a niekoľkých dekoratívnych detailoch. K základnému tónu bude pridaná sivá, orechová, čierna a mäkká farba kávy s mliekom, ktorá bude vyzerať veľmi symbolicky. Minimalisti - kontemplators v sprche, takže miestnosť musí pridať kus divokej zveri. Môžu to byť hrnce s výhonkami dekoratívneho jačmeňa alebo ovsa, lotosov v miniatúrnych vodných miskách, alebo trpasličích bonsai stromov. Môžete tiež nainštalovať nástenný vodopád na sklo, ktorý dodá upokojujúce poznámky k celkovej atmosfére.

     

východ

Orientálny štýl pre kávu je považovaný za natívny, pretože sa tu objavila tradícia piť horký nápoj. Stoly sú od seba oddelené ľahkými, priesvitnými závesmi, ktoré sa nejasne podobajú stanom. Ďalšie členenie miestnosti sa vykonáva pomocou klenutých klenieb z vyrezávaného dreva, ktoré sa skladujú na ozdobných trámoch. Stelesniť útulný smer v interiéri pomocou množstva textílií. Látka - dôležitá súčasť dizajnu. Textilné závesy svetlých farieb zatvoria okná. Nábytkové čalúnenie je vyrobené z pestrého materiálu. Pohovky, pohovky a stoličky sú zdobené prehozmi a vankúšmi s tematickými vzormi. Nízke stoly sú vyrobené z masívneho dreva. Podlaha je obložená parketami a musí byť pokrytá veľkým orientálnym kobercom. Sviečky sú umiestnené na stoloch a stena je ozdobená lampami v tepaných plafondoch. Namiesto bežných okuliarov sú do okien vložené vitráže.


    

Mini-kaviareň dizajn

Mini-kaviareň je miestom, kde si môžete objednať odoberajúcu kávu. Táto možnosť je ideálna pre malé firmy s očakávaním malého rozpočtu, keď nepotrebujete „komplexné“ účtovníctvo. Malé prevádzky sú obyčajne zbavené spoločenskej miestnosti, zapadajú do kompaktnej „kabíny“, v ktorej sa nachádza kávovar a pult s hotovým pečivom. Zriedka sa na pulte nachádzajú kaviarne s niekoľkými stolmi alebo stoličkami, ale sú stále viac zamerané na prechádzajúcich hostí, ktorí s nimi prijímajú objednávky. Pri návrhu takejto inštitúcie využívajúcej fúziu, high-tech a loft. Dekorácie použité drevo do interiéru vyzeral pevnejšie. Optimálna kombinácia tmavých odtieňov s klasickou hnedou, šedou, bielou. Doplňte dizajn neónovým nápisom a bridlicou s cenníkom, ručne napísaným malou kriedou. Akcentová stena za pultom je módne dokončená tehál alebo muriva, pokrytá matným sklom alebo zrkadlovými dlaždicami. Aby bolo pohodlnejšie v malej miestnosti, je zdobený reflektory po celom obvode a skupina malých lustrov v pôvodných tienidlách.


    

Farebné prevedenie

Farebná paleta je vybraná na základe pravidiel psychologického vnímania odtieňov a ich kombinácií. Ak chcete, aby inštitúcia pamätala, nemaľujte ju v agresívnej kombinácii kričiacich tónov. Takýto dizajn zanechá len nepríjemnú pachuť a návštevníci sa už nebudú chcieť vrátiť do kaviarne. Bezpečnou voľbou je použitie prírodných odtieňov dreva: béžová, orechová, medová, hnedá, wenge, káva s mliekom, smotana. Pastel paleta tiež pomôže vytvoriť útulnú atmosféru. Jasné odtiene sa používajú v malých množstvách a len v akcentoch: oranžová, žltá, modrá, zelená, ružová, koralová, mäta, modrá, fialová. Nekombinujte viac ako tri farby vo výzdobe kaviarne. Jedinými výnimkami budú orientálny štýl, etnika a fúzia. Tieto oblasti sú založené na použití jasných farebných kombinácií v tematických ornamentoch.


    

Materiály na konečnú úpravu

Samozrejme, v dekorácii sa odporúča použiť prírodné materiály: tehla, kameň, drevo, dyha alebo korok. Bohužiaľ, ich nákup nie vždy zapadá do obmedzeného rozpočtu, preto, aby sa ušetrilo peniaze, urobí sa dobrá imitácia. Steny môžu byť pokryté tapetou alebo omietkou, PVC plášťmi. Prvé dve možnosti vyzerajú spolu dobre. Prostredníctvom ich kombinácie sa vykonáva zónovanie miestnosti. Odporúča sa obkladať podlahu alebo použiť objem. Laminátové podlahy a linoleum nevydržia každodenné mokré čistenie, rýchlo "utierajú" a úplne sa rozpadajú. Strop je omietnutý, natretý alebo opláštený sadrokartónom.


    

nábytok

V kaviarňach, ktoré sú určené na predaj nápojov s stánok s jedlom, sa hodia pevné stoličky. Ak je v inštitúcii obvyklé zostať dlhšie, potom je lepšie kúpiť čalúnený nábytok. Pohovka pre veľké firmy a stoličky čalúnené pre jednotlivých hostí. Nábytok by mal zároveň spĺňať tieto požiadavky:

 • Ergonómia. Vyberte si kompaktné a ľahké predmety. Masívne stoličky a stoličky budú nepohodlné používať a zaberajú príliš veľa miesta.
 • Praktickosť. Povrch nábytku by mal byť ľahko čistiteľný, pretože s veľkým prílevom návštevníkov bude nevyhnutne znečistený.
 • Estetika. Nábytok by mal byť krásny a zároveň zapadnúť do celkového konceptu dizajnu, ktorý zodpovedá štýlu interiéru.

    

Stabilita a pevnosť. Vyberte si spoľahlivé stoly a stoličky, ktoré nie sú rozbité po mesiaci používania, inak majiteľ riskuje zranenie návštevníkov.
Stojan je „tvárou“ kaviarne, takže je vybraný z odolného materiálu s krásnym lesklým povrchom, ktorý vydrží konštantné stieranie. Budete tiež musieť získať pulty, v ktorých sa budú zobrazovať príklady pečenia a sladkostí spojených s kávou pod okuliarmi.

osvetlenie

Osvetlenie v kaviarni bude viacstupňové. Po prvé, centrálny luster sa používa zriedka, pretože v každom prípade bude potrebné dodatočne vybaviť každý stôl lampami. Po druhé, je potrebné zabezpečiť pracovné osvetlenie v priestore baru a pokladničného priestoru. Reflektory alebo neóny nevyhnutne podčiarknu počítadlá, takže návštevníci uvidia „produktovú tvár“. V blízkosti každého stola visí stropný luster alebo nástenné svietidlo. Ak chcete vytvoriť romantickú atmosféru, použite sviečky na stojanoch alebo malé individuálne lampy. Luxus interiéru a jeho „sily“ zdôrazňujú bodové osvetlenie umiestnené v akcentačných zónach.


    

záver

Ak sa rozhodnete založiť vlastnú firmu, ale neviete, ako atraktívne môžete nastaviť vlastnú kaviareň, môžete pre inšpiráciu navštíviť známe reťazové spoločnosti: Čokoláda, Starbucks, Costa Kofi, Coffee House. Môžu byť považované za príklady úspešného podnikania s útulnými interiérmi, ktoré lákajú návštevníkov. Nenechajte sa ponáhľať do bazéna s hlavou a začať s experimentmi dizajnu. Na to bude ešte čas, keď sa inštitúcia stane populárnou a príjmy budú stabilné. A na samom začiatku cesty je lepšie vziať príklad od tých, ktorí už dosiahli určité výšky, a používať osvedčené dizajnové schémy.

Zanechajte Svoj Komentár