Ktorý strop je lepšie robiť v kuchyni

Kuchynský priestor je organizovaný ťažšie ako obývacia izba, spálňa a ďalšie izby. Najprv by nebolo na škodu zoznámiť sa s verejne dostupnými informáciami a získať odborné poradenstvo. Počas opravy je potrebné si uvedomiť, že konečný vzhľad závisí od vonkajšieho komponentu - stropov, podlahy, fasád náhlavnej súpravy. Všetky tieto detaily musia byť "zozbierané" v harmonickej kombinácii, aj keď je nepravdepodobné, že by sa ich dizajn časovo zhodoval. Strop v kuchyni je najvýraznejším prvkom priestoru, aspoň to, čo robia v našej dobe. Jedná sa o komplexné štruktúry s mnohostrannými tvarmi a ďalšími stropnými dekoráciami. Snaží sa syntetizovať to najlepšie z moderného dizajnu a historických techník. Plánovanie dokončiť strop by mal byť bez zhonu a na vaše potešenie, av tomto prípade, výsledok poteší viac ako jeden rok.

Požiadavky na strop v kuchyni

V kuchyni sú materiály vystavené mnohým faktorom. Ak hovoríme o hornej časti miestnosti, potom je to vlhkosť a vysoká teplota. Na druhej strane, kuchyňa realizuje množstvo dizajnérskych nápadov a ak nájdete odolné materiály, výber nie je obmedzený na dve alebo tri možnosti. Po prvé, dávajte pozor na praktickosť - na povrchu stropu bol umytý obyčajné domáce opravné prostriedky. Strop sa inštaluje s predpokladom dlhodobého používania, preto sa vyberajú stabilné a spoľahlivé materiály, čo je ďalšie dôležité kritérium. V prípade konštrukčných stropov musia montážne práce zabezpečiť kvalitu samotného svietidla. V úlohe ďalších aspektov je úroveň osvetlenia a kompatibilita s interiérom. V stiesnených bytoch sa nikdy nezvýši prirodzené osvetlenie. Ideálny strop dopĺňa celkovú farbu a štýl, dobre rozptyľuje priame slnečné svetlo.

Druhy povrchových úprav: výhody a nevýhody

Hlavné možnosti konštrukcie stropu:

 1. Bielenie, maľovanie, tapety, omietky.
 2. Zavesené a napínacie systémy.
 3. Panely a lamely.
 4. Návrhy kaziet.
 5. Taniere.

Najjednoduchšie spôsoby opláštenia, omietok, farbenia a bielenia nevyžadujú dizajn a trvajú len niekoľko dní. Z hľadiska estetických riešení sú však obmedzené. Najodolnejší a najodolnejší materiál pre rýchlu úpravu je omietka, najviac rozpočtu - vápno. Napätie a zavesené konštrukcie budú skutočnou výzdobou kuchyne. Okrem toho sa ľahko umývajú a slúžia ako základ pre organizovanie dodatočného osvetlenia. Pravidelne je potrebné vymeniť žiarovky, ale systémy úrovne sú spoľahlivé a trvanlivé. Čo sa týka panelov a lamiel, veľa závisí od materiálov: líšia sa pevnosťou a jednoduchosťou ovládania. Plasty napríklad stmavnú z agresívnych chemických zlúčenín. Kazetové systémy sú dobré pre ich rôznorodosť. Existujú možnosti jednoduchých kuchýň a kompozícií, ktoré prekonávajú systémy odpruženia v zložitosti. Avšak, ich dizajn bude mať veľa energie. Stropná dlažba je zase lepšia ako iné materiály vo výkone.

maľba

Maľovanie stropu nevedie k vysokým nákladom. A napriek tomu maľba bude stáť viac vápna vápno, menej kvality v jeho štruktúre. Majitelia majú vždy veľký výber farieb na strop. Napríklad vodná emulzia vytvára film, ktorý chráni povrch pri praní. Je potrebné mať na pamäti, že každá farba stráca svoju farbu v dôsledku vlhkosti, teploty a vystavenia svetlu. Často sa odlupuje a v niektorých prípadoch sa horná vrstva spravidla praskne a začne postupne odpadávať. Ako výsledok, budete musieť znovu maľovať s odstránením starej farby. Moderný trh ponúka parotesné farby s vysokou krycou schopnosťou a prakticky bez zápachu. Silikónové, silikátové a akrylové farby sa používajú na maľovanie stropu kuchyne. V najnepriaznivejších podmienkach sa používa silikát, ale pre bežnú kuchyňu bude dostatok silikónových alebo akrylových vlastností.

Pred nákupom farby by ste sa mali uistiť, že v kompozícii nie sú žiadne alergény a iné škodlivé látky!

očistiť

Jedna z najznámejších možností je navyše opodstatnená vo väčšine situácií. Bielenie sa vykonáva rýchlo a s minimálnymi nákladmi v porovnaní s konštruktívnymi nápadmi, ako je dizajn panelov alebo zavesené stropy. Táto voľba je však spojená s mnohými nevýhodami. Objavujúce sa kozmetické defekty zostanú na strope, pretože možnosť maľovania neznamená, že to možno urobiť ľahko a kedykoľvek. Skvrny a rozvody sú eliminované najťažšie, keď sa pokúsite napraviť nedostatok, situácia sa niekedy zhoršuje. Charakteristická dynamika teplôt zmeny teploty spôsobí, že bielenie bude za pár mesiacov neatraktívne. Každých pár rokov bude potrebné aktualizovať pokrytie. Aj tak je však bielenie stále najlacnejšie a najjednoduchšie riešenie.

tapeta

Strop môžete rýchlo a bez komplikovaných výpočtov vytvoriť pomocou tapety. Nezrovnalosti a veľké trhliny sa neobjavia pod plátnom. Výkresy a vzory, a to nielen zdobia miestnosť, ale aj skryť nedostatky. Pokiaľ ide o farebnú paletu, základný tón je koordinovaný s nábytkom. Súčasne berte do úvahy účinky pary - pretože obraz vybledne, pôvodne vyberie jasnú a výraznú. Kuchynská stropná pasta cez polystyrén, netkané a vinylové tapety. A prvé dva typy, ak je to žiaduce, môžu byť potiahnuté akrylovými farbami až 10-násobne. Preto niektoré možnosti majú len textúrovaný vzor, ​​ale chýba im farba. Pokiaľ ide o základné pravidlá dizajnu kuchyne, neodporúča sa ich dokončiť papierovou tapetou. Čiary kĺbov by sa mali zhodovať so smerom slnečného svetla.

Medzi rôzne typy tapiet je lepšie zvoliť "umývateľný".

Stropné obklady

Kachľové obloženie vyzerá dobre na nízkych a vysokých kuchynských stropoch. Materiál je očistený ľahšie ako ostatné, aj keď má úľavu. Estetika a odolnosť voči znečisteniu sú rozhodujúcim kritériom pre výber mnohých majiteľov. Dva hlavné kachľové materiály pre kuchyňu sú polystyrénová pena a polyuretánová pena. Prvá je lacnejšia, ale polyuretánová pena lepšie drží farbu. Laminovaný povrch z penového polystyrénu môže byť natretý. Štruktúra stropnej dosky umožňuje spracovanie ostrým nožom, navyše sa môže položiť na nerovné povrchy bez predchádzajúceho čistenia. Ak sú skreslenia významné, potom dosť predbežné omietky. Okrem toho sa počas ukladania zvolí ako vodidlo rovná stena. Pre dokonalý výsledok končí povrch od rohu, ktorý je najďalej od vchodu.

Sádrokartónový strop

Moderný štýl dokonale kombinuje sadrokartónové dosky, krásne a zároveň lacný materiál. Vlastnosti sadrokartónových dosiek poskytujú dostatok príležitostí na výber konečnej možnosti vyhotovenia. Stropné konštrukcie sú súčasne jednostupňové alebo viacstupňové. Inštalácia zaveseného viacúrovňového stropu skryje škvrny a nepravidelnosti na starom povrchu. Komunikácia pre fungovanie stropného systému je tiež skrytá, umiestnená vo vnútri nového obloženia. Inštalácia zaberie minimálny čas a majitelia tak získajú odolnú konštrukciu so zvukovoizolačnými vlastnosťami. Sadrový strop umytý špeciálnymi prostriedkami na zabezpečenie jednoduchého a bezpečného čistenia materiálu. Povrchová úprava originálnymi formami poskytuje veľmi presné predbežné výpočty zaťaženia zo svetelných zariadení. Toto je práca pre majstrov s všeobecnými znalosťami.

Plastové panely

Plastové možnosti umožnia dosiahnuť požadovanú estetiku, navyše s veľkými úsporami. V kuchyni bude vyzerať štýlové a drahé, a nikto nebude vidieť lacnosť materiálu. Starostlivosť o dokonale rovný povrch bude trvať maximálne 20 minút raz mesačne. Agresívne činidlá by sa nemali používať, inak sa plast časom mení. Bude však ťažké mechanicky ho poškodiť, a to aj pri tvrdých žinkách. Možnosti usporiadania osvetlenia stropných krytín z plastových panelov sú prakticky neobmedzené. Stojí za to experimentovať s umiestnením osvetľovacích zariadení. Povrchová úprava panelov je dobrá, pretože každý prvok je vymeniteľný. Okrem toho vlhkosť kuchynského priestoru nemá vplyv na spoľahlivosť konštrukcie alebo jej vzhľad. Panely vyrábajú 2 typy: so švom a bezproblémovým spojením. Druhý typ obloženia viac rozpočtu.

Hliníkové regálové systémy

Racked systémy tvoria dizajn v štýle minimalizmu a hi-tech. Výroba hliníkových koľajníc nezaberie veľa času a ich konfigurácia nezávisí od tvaru miestnosti. Pre návrh kuchyne používajte pásky s uzavretými švami. Hliník sa niekedy kombinuje s inými materiálmi, a tak sa vytvárajú ďalšie možnosti dizajnu. S kovovými prvkami vyzerá pestrá farebná škála skvele, čo nie je typické pre sadrokartónový strop a obklady z plastového obloženia. Kvalita kovových povlakov sa každoročne zvyšuje. Pokiaľ ide o výber konkrétnej farby alebo textúry, najatraktívnejšie vyzerá zrkadlo, zlatý a biely povrch. Zrkadlo výrazne „rozšíri“ priestor a sprístupní mnoho dizajnových efektov. Biela farba je tradičná a najuniverzálnejšia možnosť.

Drevené čalúnenie

Profilové drevené panely sa často používajú vo veľkých vidieckych domoch. Obloženie stropu kuchyne je zvyčajne reprezentované možnosťami ako europrofil, obojstranný a polomer. Drevené lamely odolné voči vlhkosti pripevnené na spracovanie špeciálnych kompozícií. Niektoré z ďalších užitočných vlastností dreva sa v dôsledku toho strácajú, ale drevené obloženie zostane veľmi kvalitné a prirodzené. Materiál sa vyrovná s krátkodobým tlakom, napríklad ak sa dotknete stropu nejakým ťažkým predmetom, pravdepodobnosť alebo praskliny sa na ňom pravdepodobne neobjavia. Pevnosť panelov umožňuje dodatočne montovať ťažké zavesené konštrukcie s praktickou alebo dekoratívnou funkciou, čo je ťažké v prípade iných typov stropov. Tvárou v tvár šindľa bude situácia viac domácke, "preplatenie", teda náklady.

Stretch stropy

Skvelá voľba pre štúdio apartmány. Stretch typ stropy môžu byť druh konštrukcie s farebnými vložkami a ornamenty. Formulár závisí predovšetkým od želania klienta. Súčasne sa usadzuje bohaté osvetlenie, niekedy po obvode. Napriek zníženiu výšky kuchyne sa môže opticky zvýšiť vďaka zaobleným líniám, lesklým a zrkadlovým povrchom. Zároveň je v nízkych a stiesnených miestnostiach lepšie inštalovať len jednoúrovňové možnosti. Podobne ako závesné konštrukcie, strešné stropy sa vyznačujú trvanlivosťou, schopnosťami maskovania, rôznymi tvarmi a farbami, odolnosťou voči škodlivým faktorom, jednoduchou údržbou a estetikou. Výrobca si po nakreslení náčrtu a merania objedná strop. Napínacia tkanina je buď filmová alebo textilná.

Samotné upevnenie sa vykonáva jednou z týchto metód:

 • Clipso;
 • shtapikovy;
 • klin;
 • harpúny.

Kazetové stropy

Stropy kazetového typu môžu byť jednoduché alebo zložité. Existujú 4 hlavné typy tohto náteru: kov, omietka, sklo a zrkadlo. Kov je vyrobený prevažne z hliníka a ocele. Stropné segmenty sú stohované v rôznych kompozíciách, zaujímavé sú matné, lesklé a saténové prvky. Medzi prvými sa objavili povlaky sádrových kaziet. Aj keď sa premenia na rôzne krásne ozdoby, nemali by sa používať v kuchyni. Možnosti zrkadla sú vyrobené z akrylového alebo silikátového skla. Kupujúci si vyberajú medzi dokonale zrkadleným alebo mierne opotrebovaným povrchom. Ak je to potrebné, pridajte na povrch tryskový ornament. Konštrukcia poskytuje bezpečné uchytenie zrkadiel na základe mechanického spojenia s rámom. Podobne v prevedení sú sklenené kazety. Tu môžete dodatočne vybaviť interiérové ​​osvetlenie a vytvoriť vitráže.

Dekoratívne omietky

Hlavnou výhodou tohto typu povrchovej úpravy je rýchlosť práce. Oproti bieleniu a maľovaniu je výsledok odolnejší. Omietka nepraská, neleje a prakticky sa neodtiera. Táto možnosť je užitočná pre stropy s jasnými chybami. Okrem toho sa omietka aplikuje na takmer akýkoľvek povrch: tehla, betón, drevo. Prenajímateľ skončí nielen s trvanlivým náterom, ale aj s dobrou zvukovou izoláciou a dekoratívnym prvkom. Povlak bude odolný nielen proti vlhkosti, ale aj proti požiaru. Omietka - jeden z najviac šetrných k životnému prostrediu materiály pre rýchlu úpravu - je zmes prírodných surovín, prírodných prísad a bezpečné pre zdravie syntetických vlákien. Materiál má len jednu vážnu nevýhodu - zložitosť demontáže. Jeden z populárnych typov dekoratívne omietky je kôra chrobák.

Odporúča sa naraz omietnuť celý strop!

Kombinácia materiálov pri dokončovaní stropu

Špeciálne kombinované možnosti oslovia znalcov dekorácie. Existuje len jedno pravidlo - kompozícia by mala vyzerať organicky. Dizajnéri niekedy "kombinujú" zavesené a zavesené stropy, čím vytvárajú niečo priemerné. Stavba na niekoľkých úrovniach je vizuálne kombinovaná s šindľom, tapetou, dekoratívnymi dlaždicami. Niekedy zrkadlo hrá úlohu vložky. V praxi existuje aj prevedenie vo forme hrany zo zavesenej kompozície spolu s omietnutým a natretým jadrom. Kombinácia sadrokartónu a možností napínania je tiež logická. V kuchyniach s veľkou plochou môže byť strop v jednom z rohov ozdobený konštruktívnym prvkom a zvyšok priestoru môže byť zdobený jednotným lesklým alebo matným povrchom. Závesné konštrukcie tiež lemujú výklenky mnohými ohybmi, ktoré samy vytvárajú určitý vzor. Rovnaké výklenky môžu byť zdobené originálnymi obrázkami s detailnými detailmi.

Stropné dekoratívne metódy

Strop v kuchyni je navrhnutý podľa vašich predstáv, nie je nutné dodržiavať funkčnosť. Ako príklad krásneho a zároveň užitočného prvku môžu byť zavesené moduly. Niekedy sú to veľké priestranné sklady, niekedy sú to malé dekoratívne zariadenia. Falošné nosníky, ako konštrukcia stropu, sa používajú pomerne zriedka. Ale ak iné možnosti nie sú k dispozícii, alebo sa nehodia, potom strop stropné dosky nebude presne kaziť. V tmavých kuchyniach organizujte vstavané osvetlenie za matným stropom. Strop je rozpoznaný uznávaným dekoratívnym prvkom - kazetovou štruktúrou vo forme buniek. Navyše, pokiaľ ide o estetiku, nie sú horšie ako výlisky. Ak je celá kuchyňa zdobená v luxusnom štýle, potom strop nemôže byť zbavený výraznej výzdoby vo forme štukovej alebo rovnakej lišty. Pre drahé záclony je potrebné ozdobné stropné lišty, ktoré zároveň ozdobia hornú časť kuchyne. V drahé interiéru je lepšie kúpiť farebné plynové ohrievače vody, aj keď je strop biely.

Stropné nosníky

Priestory môžu spočiatku mať priečne štruktúry vo forme ošklivých objemných nosníkov. Je lepšie tieto vlastnosti poraziť, aby sa vytvoril výrazný dizajn. A ak hovoríme o nosení lúčov, potom v žiadnom prípade nemôžu byť odstránené, ale môžete ozdobiť alebo skryť trochu. Sú betónové, drevené a kovové, zvyčajne majú štvorcový prierez. Takéto prvky sú ponechané zámerne, ak je požadovaný dizajnový štýl obmedzený na priemyselný, mestský alebo podkrovný štýl. Absencia akýchkoľvek prekrývaní však niekedy naznačuje myšlienku ďalších dodatočných aspektov. Imitácia lúčov - jedna z najzaujímavejších techník na dokončenie hornej časti interiéru. Rozdeľujú povrch stropu a robia ho dekoratívnejším, obzvlášť dobre vyzerajú s panelmi. Kolmé a pozdĺžne kombinácie sú svojím spôsobom dobré.

Možnosti prevedenia imitácia nosníkov:

 1. Plast. Falošné lúče v obvyklej forme alebo pod stromom výrazne zlepšia dizajn.
 2. Strom. Drevené trámy "riediť" príliš prísne interiéru.
 3. Sadrokartón. Z tohto materiálu môžete vytvoriť veľké dlhé nosníky.

Caissonove stropy

Relatívne nový trend v dizajne kuchýň. Predtým tak dokončil hlavne spálne a obývacie izby. Obvykle sú vyrobené z prírodného dreva, doplnené klasickým doplnkom. V dôsledku toho bude pracovný rozpočet vyšší ako by mohol byť: prírodné drevo je drahšie ako iné možnosti. Caissonove stropy povrchovo pripomínajú systém buniek. Ich rohy sú väčšinou rovné, ale populárne sú aj hladké tvary. Druhá možnosť vyzerá veľmi pekne, ale ďalej zvýši celkové náklady na opravy. Что касается цветовых решений, то предпочитают монотонные кессонные потолки. Различие по цвету перекладин и поверхности рассматривают скорее как запасной вариант.Medzi hlavné dizajnérske cesty patrí použitie jemných tónov, usporiadanie svetlých smaltovaných dubových štruktúr a neštandardné prevedenie v tmavých farbách.

Rámy a výlisky

Štukatúra nazýva basreliéf a ďalšie reliéfne detaily na rôznych architektonických prvkoch. V interiéri pre jeho vytvorenie sa zvyčajne používa sadra. Na kuchynský strop robiť kresby a dekoratívne rozety. A ak stĺpy alebo pilastry priliehajú k povrchu stropu, potom ich zdobia štuky. V obyčajnej modernej kuchyni sa stropné lišty používajú na zakrytie komunikácie, zakrivenie a rôzne chyby. Povrchová úprava vyzerá ešte lepšie pod LED pásovým osvetlením. Lišty sú akýmsi podstavcom so zvýšenými dekoratívnymi vlastnosťami. Najčastejšie sa používajú také typy ako drevo, sadra, pena a polyuretán. Najdrahšie odrody sú vyrobené zo žuly a mramoru. Často sa okrem rohových panelov používa aj stropná dekorácia a návrhy sú jednoduché a vyrobené s filigránskou presnosťou.

Vlastnosti určitých typov výliskov: t

 1. Penová pena. Skvelá voľba pre jednoduché kuchyne vďaka svojej dostupnej cene a jednoduchej inštalácii.
 2. Polyuretán. Takéto filety dobre znášajú zvýšené teploty.
 3. Wood. Používa sa na dekoráciu drahých interiérov alebo antického dizajnu.
 4. Sadra. Vhodné pre kuchyne bez stylingu a izby s jemným dizajnom.

Ako si vybrať farbu stropu

Je lepšie dodržiavať všeobecné odporúčania. Malá kuchyňa - miesto pre svetlé dekorácie. Tmavé odtiene „robia“ to ešte nižšie a nižšie. Na strope nebudú nadbytočné prvky podobné farbe do kuchyne. Budeme sa tiež musieť prispôsobiť umiestneniu kuchyne. Ak sú okná umiestnené na severnej strane alebo sú pokryté stromami, teplá farba je nevyhnutne zahrnutá v gamute. Ak je kvôli teplým odtieňom lepšie tolerovaný nedostatok prirodzeného svetla, potom studené znížia teplotu o niekoľko stupňov počas letného tepla, najmä na slnečnej strane. Ľadové odtiene modrej a bielej pomoci v tomto pláne. Viacstupňové stropné konštrukcie sú navrhnuté v maximálne 3 farbách, z ktorých jedna je oveľa ľahšia ako ostatné. Na tieni ovplyvňuje textúru. Niektoré materiály konvertujú svetlo do oslnenia, a keďže je to škodlivé pre videnie, takéto povlaky by mali byť dobre umiestnené alebo ich použitie by sa malo úplne vyhnúť.

Stropné dekorácie a štýl

Zvyčajná moderná kuchyňa je stelesnením štýlového funkcionalizmu. Všetky nábytok a domáce spotrebiče sú navrhnuté s najnovšími technológiami na svete, zatiaľ čo v kuchyni nie je nič zbytočné. Tento prístup nie je vždy správny, pretože je lepšie vybaviť celý interiér domu ako jeden celok. Ak je kuchyňa plánovaná v minimalistickom štýle, strop je zostavený striktne, monotónne av súlade so zvyškom palety. Konštruktivizmus a hi-tech štýl vyžadujú sofistikovanú geometriu a vysoko kvalitné moderné materiály. V týchto štýloch bude dizajn kazety neobvyklá konfigurácia. Je možné navrhnúť v anglickom štýle vďaka jemným tónom v úplnej absencii pestrých akcentov. Dekoratívne omietky a "nudné" tapety - dva prijateľné spôsoby, ako čeliť v elegantnom anglickom štýle. Farba pozadia v štýle Provence je nasýtená odfarbenými tónmi, takže jemný nedbalý vzhľad stropu bude relevantný. Len niekoľko lúčov zvyšuje pocit provinčnej atmosféry.

Stropné lišty a lišty sú kompatibilné s mnohými luxusnými štýlmi:

 • barokový;
 • Rococo;
 • klasicizmus;
 • vinobranie.

záver

Dojem kuchyne vzniká až po časovo náročnom procese montáže a montáže nábytku, organizovania komunikácií a povrchov. Strop po oprave často neprichádza do úvahy, ale je to „tvár“ miestnosti. Princípy konštrukcie stropu neposkytujú žiadnu konkrétnu možnosť. Niektorí ľudia sa snažia ušetriť peniaze a vybrať si materiály v ekonomickej triede, iní trávia veľa času v kuchyni a chcú vidieť krásny povrch nad ich hlavami, iní sa len snažia zmeniť neatraktívny interiér na niečo krásne. Všetko to začína výpočtom rozpočtu. V budúcnosti pristupujte k výberu materiálov pre konkrétny typ dizajnu. Nesmú obsahovať škodlivé, alergénne a dráždivé zložky. Ak máte v pláne pôvodný povrch, potom najprv urobiť projekt. Stropy sú vo forme prefabrikovaných systémov, panelových povrchov, zrkadiel, kazetových a kazetových konštrukcií.

Zanechajte Svoj Komentár