Bambus v interiéri

Použitie bambusu ako materiálu na výzdobu interiéru je celkom opodstatnené, pretože prírodná estetika a šetrnosť k životnému prostrediu vytvárajú pre človeka pohodlie a bezpečnosť. Bambus v interiéri je v súlade s rôznymi prírodnými materiálmi a používa sa na vytvorenie tradičnej orientálnej chuti a moderného high-tech interiéru.

Bambus je zložitá surovina pri spracovaní, ktorá v minulosti obmedzovala rozsah. S vývojom technológie bolo možné vyrábať výrobky z tohto materiálu, ktoré nie sú horšie, av niektorých polohách sú lepšie ako výrobky z dreva a iných materiálov používaných v interiéri. Interiér bambusu harmonicky dopĺňa interiér každého apartmánu.

Použitie v interiéri

Medzi spoločné exotické materiály, ktoré sa používajú na výzdobu interiéru, patrí dekoratívne bambusové kmene. Používajú sa na vytváranie oddielov, ktoré rozdeľujú miestnosť na zóny a dávajú miestnosti tropický štýl.

Bambusové kmene sa líšia v:

 • farba;
 • hrúbka;
 • metóda tepelného spracovania.

Pozdĺžne delenie bambusových kmeňov na dve časti má za následok duté polovice, s ktorými môžete prilepiť stenu alebo z nej vyrobiť pôvodné dosky. Bambus v kuchyni dáva miestnosti atmosféru útulnej orientálnej reštaurácie. Aby výrobky mohli slúžiť dlhú dobu a nestratili svoju vizuálnu príťažlivosť, nemali by ste ich umiestňovať v blízkosti zariadení, ktoré vyžarujú teplo. Mierna vlhkosť v miestnosti tiež predlžuje životnosť bambusových kmeňov.

Ak sa v každom z kolien bambusového kmeňa vytvoria otvory s priemerom približne 2 milimetre, vytvoria sa vnútorné vetranie kmeňa, čo zase prispeje k odstráneniu vlhkosti.
Ekologický nábytok a iné výrobky

Bambusové doplnky ocenia ľudia, ktorí milujú pohodlie. Výrobky majú mnoho výhod oproti drevenému nábytku:

 • tolerovať teplotné rozdiely;
 • nepodlieha delaminácii;
 • sa nebojí vysokej vlhkosti;
 • nevyhorujte pod vplyvom slnečného žiarenia.

Pri nákupe nábytku z bambusu je potrebné venovať pozornosť tomu, že to bol prírodný materiál a nie imitácia plastu. Stonky, z ktorých je vyrobený nábytok, by nemali mať chyby a praskliny. Stoličky a stoly rôznych komplexných vzorov sú vyrobené z bambusu, ktoré sa používajú ako v interiéri domu (v chodbe, spálni, obývacej izbe, kúpeľni, kuchyni, štúdiu), a pre verandy a altány na predmestí. Neuveriteľná ľahkosť tohto materiálu nespôsobuje zbytočné problémy počas prepravy.

Odporúča sa dodržiavať pravidlá používania bambusového nábytku:

 • neumiestňujte do blízkosti vykurovacích zariadení;
 • Nepodliehajte silným otrasom;
 • nenarážajte klince do výrobku;
 • Na čistenie nepoužívajte chemické roztoky.
Bambus vytvára množstvo rôznych remesiel:

 • vázy;
 • podnosy;
 • lampy;
 • fotorámčeky.

Rovnako ako mnoho ďalších prvkov z bambusu, ktorý bude dom pohodlnejšie.
Aplikácia v dizajne

V posledných rokoch, bambusové materiály získali popularitu, toľko sa zaujíma o otázku: "Ako kombinovať bambus s dizajnom miestnosti."

Strop z valcovaných bambusových alebo extrudovaných dosiek vyzerá extravagantne v kombinácii so zavesenými stropmi. Bambusové plátno dopĺňa exotiku čínskeho štýlu v spálni alebo jedálni.

Žalúzie a záclony z bambusu vyzerajú skvele so záclonami z tkanín. Ich použitie prináša dojem dizajnu a jemnosti.

Bambusové tapety vyzerajú originálne a exotické a používajú sa na zdobenie spálne alebo obývačky, čo robí izby útulnými. Navyše, tieto tapety sú odolné a nestrácajú svoj vzhľad po čase.

Bambusové podlahy majú v pláne dizajnu veľa výhod. Jeho použitie dáva miestnosti elegantný a reprezentatívny, je vhodný pre miestnosti v orientálnom alebo klasickom dizajne.

Ozdobné bambusové kmene zapadajú do každého interiéru a dávajú odtieň exotiky.
Hlavné vlastnosti bambusových parkiet

Až donedávna sa predpokladalo, že najlepšie parkety sú vyrobené z smrekovca alebo dubového dreva, ale po vzhľadu bambusových parkiet sa zvýšila úroveň kvality podlahových materiálov.

Medzi funkcie patrí:

 • výnimočná životnosť a odolnosť voči opotrebeniu počas prevádzky;
 • vysoká odolnosť voči žiaru;
 • v porovnaní s parketami z klasických materiálov lepšie znáša vlhkosť;
 • má antistatický účinok, ktorý zabraňuje hromadeniu prachu na ňom;
 • zvýšená odolnosť voči vzniku rôznych typov plesní a hmyzu;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • vďaka nízkej tepelnej vodivosti poskytuje teplo na podlahu;
 • vynikajúca zvuková izolácia;
 • jedinečný vzhľad.

Vďaka obsahu cukru v bambusových vláknach, počas tepelného spracovania, môže materiál drasticky zmeniť farbu, od slamy až po kávu, čo vám umožní zvoliť si vhodný odtieň pre interiér bez použitia škodlivých chemických farbív.
Voľba parkiet v závislosti od dizajnu

Pri výbere bambusové parkety, musíte sa rozhodnúť o farebnú schému, ktorá je prezentovaná v rôznych možností. Materiály prírodnej farby sú vhodnejšie pre dekoráciu interiéru, vyrobené v jasných farbách, tmavšie odtiene kávy v harmónii s prvkami mahagónu.

Ak sa rozhodnete pre farbu, musíte sa pozrieť na lak, ktorý môže byť hodvábne matný, matný alebo lesklý. Pre väčšie miestnosti je lepšia parketová podlaha s lesklým povrchom, matná verzia bude vyzerať skvele v malých miestnostiach. Parkety s hodvábnym matným povlakom sú vhodné na použitie v kancelárskych priestoroch, pretože sa považujú za odolnejšie voči opotrebeniu.

Jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere parkiet je jeho kvalita, ktorá je hodnotená:

 • správna geometria konštrukcie;
 • neporušenosť stavu výrobku;
 • možné praskliny;
 • rovnomerná hrúbka parketovej dosky.

Voľba bambusových parkiet závisí od osobných preferencií, dizajnu a štýlu zamýšľaných priestorov a je obmedzená predstavivosťou a dostupnosťou finančných prostriedkov.
Hlavné typy parkiet

Ak neviete, ako si vybrať kvalitné bambusové podlahy, potom by ste mali v prvom rade venovať pozornosť výrobcovi výrobku. Samozrejme, že je lepšie zamerať sa na známe spoločnosti, ktoré majú v tomto odvetví významné skúsenosti. Veľké podniky sa starajú o obraz, kontrolu vyrábaných výrobkov a kontrolu výrobného procesu.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať baleniu materiálu, pretože svedomitý výrobca produkty dobre zabalí a na uvedený výrobok umiestni logo spoločnosti. Kontrola kvality je povinná, čo znamená, že vo výrobku nie sú škodlivé látky.

Podľa národnej GOST, parkety kategórie "A" je považovaný za najlepší, respektíve je to najdrahšie.

Na trhu sú tri hlavné typy bambusových panelov:

 • Kusové parkety majú pohodlné uzamykacie spojenie, ktoré uľahčuje výmenu jednotlivých prvkov v prípade poškodenia.
 • Mozaikové parkety sú určené predovšetkým na dekoratívne práce a vyznačujú sa rôznymi formami.
 • Masívna parketová doska je najspoľahlivejšia viacvrstvová verzia bambusového panelu, ktorý eliminuje dekoratívne použitie.
Ako položiť parkety

Pred položením bambusových podláh musí byť základ podlahy vyrovnaný pieskovo-cementovou maltou. Keď je malta suchá, na ňu sa rozprestiera preglejka, po ktorej sa parkety samy plížia. Ak striktne dodržiavate technologický postup, aplikujete moderné nástroje a starostlivo kontrolujete kvalitu vo všetkých fázach inštalácie, môžete podlahu položiť bez pomoci profesionálov.

Je potrebné zaobchádzať s prácou na vyrovnanie podlahy s plnou zodpovednosťou, pretože kvalita pokládky parkiet priamo závisí na tom. Správne vyrobený poter by mal byť bez dutín a prasklín. Nesmie dôjsť k žiadnym rozdielom v úrovni zmrazeného roztoku, ako aj k jeho odlupovaniu. Plnenie a základňa podlahy by mal byť jeden pevný monolit. Počas prevádzky môže byť poter vystavený vonkajšej vlhkosti, čo vedie k čiastočnému zničeniu. Aby sa predišlo takýmto problémom, mal by sa na poter umiestniť hydroizolačná hmota, ktorá zabezpečí úplnú ochranu proti vlhkosti. Ďalším krokom je upevnenie preglejkových dosiek na základňu pomocou skrutiek.

Pred položením bambusových podláh musí podstúpiť aklimatizačný postup. Na tento účel otvorte obal a nechajte materiál niekoľko dní odpočívať pri izbovej teplote.

Špecifické vlastnosti pokládky parkiet

Nedá sa povedať, že pokládka parkiet je jednoduchý proces, pre túto prácu je potrebné mať určité znalosti a dodržiavať pravidlá. Osoba, ktorá nemá žiadne pracovné skúsenosti, bude mať prospech zo základných odporúčaní od odborníkov.

Proces ukladania bambusových podláh sa nelíši od práce s inými druhmi podláh. Tak, že kvalita pokládky zostáva na vysokej úrovni, predpokladom je použitie suchej vlhkosti odolnej preglejky, položené pod parkety. Doba úplného vyschnutia cementového poteru závisí od úrovne vlhkosti v miestnosti a je zvyčajne asi mesiac.

Aby nedošlo k vrzaniu parketové dosky, kraft papier s hustotou 300g / m2 sa šíri na preglejky.

Vzhľadom k tomu, bambus je prírodný materiál, môže dôjsť k rozdielom vo farebných odtieňoch parketových panelov. Ak kreatívne pristupujete k štýlovému procesu, potom sa táto nevýhoda dá ľahko zmeniť na cnosť vytvorením originálneho vzoru podlahy z farebných schém.

Nesmiete zabúdať, že v procese využívania parkiet vyžaduje údržbu. Ak sa staráte o podlahu a sledujete jej stav, parkety z bambusových panelov budú trvať desaťročia a vždy potešia krásu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár