Moderný dizajnový projekt bytu zo štúdia PLASTERLINA

Moderný dizajnový projekt bytu vznikol vo Varšavskom štúdiu PLASTERLINA. Vzali klasický škandinávsky štýl ako základ svojej tvorivosti a urobili z neho nový, v súlade s najnovšími trendmi modernej doby. Namiesto zvyčajnej bielej farebnej schémy, ktorá sa prelína drevom, si dizajnéri vybrali kombináciu sivej a čiernej čiernej farby s veľkými rovinami prírodného dreva a na niektorých miestach pridali akcenty žiarivo žltej farby.

Obývacia izba

Obývacia izba vyzerá najtradičnejšie, aj keď je tiež neuveriteľne moderná. Konštrukcia tejto miestnosti sa ukázala ako veľmi technologická a zároveň veľmi atraktívna a útulná. Miestnosť je rozdelená na funkčné priestory s veľmi netradičnou priečkou.

Jedná sa o drevenú krabicu, v ktorej spodnej časti je televízor a audio systém namontovaný na strane obývačky. Na kuchynskej strane, v spodnej časti, sa nachádza skladovací systém, ktorého horná časť je „pracovná“ na pracovnej doske. Nad pracovnou doskou je otvorený priestor, teda obývacia izba a kuchyňa sú súčasne funkčne a vizuálne oddelené.

Ako dekor v obývacej izbe na stene za pohovkou - veľká mapa sveta, na ktorú si majiteľ poznamenáva s pomocou fotografií krajiny, kde sa už podarilo ísť. Farby, v ktorých je byt udržiavaný, patria do neutrálnej oblasti a vytvárajú pokojné prostredie pre relaxáciu, na ktorom sú jasne zvýraznené dizajnové prvky interiéru.

Podľa najnovších trendov dizajnéri oddelili funkčné zóny od seba, ale zároveň zachovali vizuálne spojenie medzi nimi pomocou metódy "otvorených línií" v modernom projekte bytového dizajnu.

Jedáleň

Jedáleň sa nachádza na križovatke troch zón: vstup, kuchyňa a hosť. Jednoduchý obdĺžnikový stôl a štyri skandinávske stoličky Hee Welling, navrhnuté dizajnérom z Dánska, sú zvýraznené dvoma polkruhovými závesmi pripevnenými na pneumatiky. Pneumatiky sú namierené tak, že suspenzie môžu byť distribuované v priestore miestnosti, ako je to potrebné v danom čase. Napríklad, jeden môže byť ponechaný nad stolom a druhý môže byť presunutý takmer do stredu obývačky.

„Betónová“ farba a štruktúra svietidiel im dodávajú masívnosť a pevnosť, hoci ide o čisto vonkajší efekt: v skutočnosti sú tienidlá ľahké a elegantné. Takéto usporiadanie jedálne je veľmi pohodlné - blízkosť kuchyne uľahčuje kladenie a čistenie stola.

kuchyne

Hlboká šedá farba matných kuchynských čiel je v súlade s najnovšími módnymi trendmi v interiéri. Veľa pozornosti sa venuje osvetleniu. Okrem stropného stropného osvetlenia sú oba pracovné povrchy zvýraznené. Ten, ktorý pokrýva skladovací systém a slúži ako prvok oddeľujúci kuchyňu od obývačky, je zvýraznený dlhým LED pásikom zapusteným na vrchu dreveného „rámu“ priečky.

Doska stola na stene, v ktorej sú namontované umývadlo a varná doska, je dodatočne osvetlená podsvietením, ktoré prebieha pozdĺž neho a okolo obvodu úložného systému. Okrem toho sa vytvorí pôsobivý svetelný efekt.

Vstupná hala

Vstupný priestor v byte je veľmi neobvyklý. Slúži ako nárazník spájajúci tradičnejšiu obývaciu izbu s experimentálnou kuchyňou.

Čierna stena, na ktorú môžete písať kriedou, ide do čierneho stropu a do rovnakej čiernej podlahy. Tajomstvo a hĺbka antracitovej farby zdôrazňujú tmavosivú otvorenú skriňu. V tej istej skrini je umiestnený skladovací systém.

spálne

Jedná sa o útulnú a tichú miestnosť, ktorá najviac zodpovedá konceptu škandinávskeho štýlu, ktorý sa vyvinul pre väčšinu ľudí. Využíva rovnaké farby ako ostatné priestory. Strom je relatívne malý - hlava postele a podlaha.

Úzký pásik nad čelo zvýrazňujúci upevňovaciu líniu svietidiel je antracitový, zvyšok tvorí šatníková skriňa a otvorené police na knihy a steny sú popolavo šedé. Svetlosivá s béžovým odtieňom textílií dodáva spálni príjemnú atmosféru.

kúpeľňa

Primárne farby sú sivé, čiernobiele. Drevený rám okolo zrkadlovej steny nad dvojicou umývadiel spája kúpeľňu so zvyškom obytného priestoru.

Na priehľadnej sklenenej stene sprchového kúta je pripevnený neobvyklý držiak na uteráky, podobný vetve stromu, ktorý má trávovo zelenú farbu. Závesné svietidlo od spoločnosti Mattias Ståhlbom je vyrobené vo forme geometrickej štruktúry z drôtov rovnakej zelenej farby, zakončenej žiarovkami. Tretím farebným prízvukom bol starý budík na pulte v blízkosti umývadla.

Hosťovská kúpeľňa

V modernom dizajne projektu bytu, malá kúpeľňa izba vyzerá najviac štýlové. Na jednej zo stien bol biely skladovací systém, kontrastujúci so sivými stenami. Uprostred systému vytvorili výklenok na drez, stenu nad ktorou bola zakrytá zrkadlovým listom.

Osvetlenie je veľmi nezvyčajné. Nad drezom visí od stropu zavesenie Lampframe Herr Mandel zložené z drevených kosoštvorcov, ktoré sa pretínajú v priestore. Drevené držiaky sú upevnené v stene oproti zrkadlu, na ktorom sú navinuté drôty, zakončené žiarovkami. Drôty, drevené kolíky a lampy tvoria zaujímavý vzor, ​​ktorý sa odráža v zrkadle. V dôsledku toho sa osvetlenie zvyšuje a priestor sa stáva vizuálne zložitejším a zaujímavejším.

Ak chcete vybudovať také "osvetľovacie zariadenie" na stene je jednoduché, na to potrebujete len dlhé elektrické vodiče, drevené kolíky a veľa trpezlivosti. Tento dizajn sa nazýva "E27" a bol navrhnutý Mattias Ståhlbom.

Zanechajte Svoj Komentár