Biela kúpeľňa: elegantný a štýlový dizajn

Bežná mylná predstava je, že biela farba je nudná, nezaujímavá. So všetkými rôznymi možnosťami, nečakané, ale veľmi správne rozhodnutie by bolo navrhnúť interiér kúpeľne v bielej farbe. Foto-neutralita tejto farby je klamlivá. Tí, ktorí študovali a neprešli fyzikou, je známe, že biela kombinuje všetky farby spektra. Vzhľadom na nekonečné možnosti farebných kombinácií sa neuskutoční združenie so studenými arktickými a nebytovými operačnými miestnosťami. Interiér bielej kúpeľne bude štýlový a jedinečný.

Biela farba: psychológia vnímania a vlastností

Nejednoznačnosť bieleho vnímania je do veľkej miery spojená s tradíciami. V Európanoch symbolizuje čistotu, nevinnosť, používa sa na výzdobu a oblečenie slávnosti, slávnosti. Východné národy používajú túto farbu počas chvíľ smútku. Sterilita zdravotníckych zariadení je tiež zdôraznená použitím všetkých bielych farieb a materiálov.

Tak, že biely netlačí s jeho chlad, jeho teplé odtiene sa používajú, riedi homogenitu s kontrastnými farbami, diverzifikuje s výraznými tvarmi, textúr. Biela vytvára pozitívne emócie, podporuje relaxáciu. Bez ohľadu na to, či sú nové návrhy plné trhu, biela inštalácia, biely nábytok s príslušenstvom vždy priťahuje pozornosť dizajnérov a obyčajných ľudí. Toto je klasika.

    

Výhody a nevýhody kúpeľňového dizajnu v bielej farbe

V zasneženom prostredí sú také pozitívne momenty:

 1. Miestnosť je naplnená svetlom, stáva sa priestrannejším, čo je obzvlášť dôležité pri absencii okien, nedostatku prirodzeného svetla.
 2. Biela zdôrazňuje hygienu, čerstvé povrchy v kúpeľni, dáva pocit pohodlia.
 3. Svetlé doplnky vyzerajú skvele na tomto pozadí. Krásne zrkadlo, pohľad z okna, vaňa s neobvyklou živou rastlinou priláka oko.
 4. Kúpeľne môžu byť pravidelne kompletne transformované, len zmena farby uterákov a koberčekov.
 5. Biele okolie vytvorí potrebné zázemie, zdôrazní luxus interiéru.
 6. Farba je veľmi stručná, čo je v modernej klasike také dôležité, minimalizmus.
 7. Na svetlých plochách menej viditeľný kvet, kvapky, otravné čipy, poškodenie. Je tiež jednoduchšie zakryť niektoré nezrovnalosti, zakrivenie rohov.
 8. Ak chcete dobre osvetliť kúpeľňu, budete potrebovať menej svetelných zdrojov ako v miestnosti zdobenej tmavými farbami.

Ako každá farba, aj biela má svoje záporné body:

 1. Suchosť a chlad. Nadmerný počet úradníkov môže byť zriedený svetlými inklúziami. Tak, že toalety a kúpeľňa nemajú podobnosti s nemocničným priestorom, stanú sa obytnými, útulnými, uchýlila sa k používaniu rôznych dekoratívnych prvkov.
 2. Svetlé dekorácie vyžadujú neustálu pozornosť, časté upratovanie, najmä v rodinách, kde malé deti hrajú žarty. Problémové oblasti zdobia tmavšie odtiene.

    

Povrchová úprava a dekorácia

Tak, že kúpeľňa nie je nič ako verejnosť, lekárske, je potrebné sa vyhnúť celkom snehobiely. Je potrebné diverzifikovať farby textilu, povrchov, dekoru. Zriedený snehobiely si udrží sviežosť, eleganciu, ale spríjemní, uvoľní a uvoľní priestor.


    

Výber dlaždíc

Dobrým dizajnovým ťahom je použitie rôznych materiálov pre podšívku: keramické obklady, mozaiky, ozdobné kamienky, prírodný alebo umelý kameň. Tiež kombinovať matné, lesklé povrchy, diverzifikovať hladkosť stien s mramorom, žulou s ružovkastými, sivými pruhmi.

Tmavší obklad na podlahe alebo zahrnutie nenápadného ozdobného prúžku na steny spôsobí, že kúpeľňa bude nielen zábavnejšia, ale aj priestrannejšia. Rovnaké účely budú slúžiť na pokládku dlažieb na podlahe alebo v jednej zo zón na uhlopriečke, zahrnutie do radu čiernych prvkov.

Nasýtená farba podlahy, kombinácia rôznych druhov dlažieb na stene opticky zdvihne strop. Vzorované a hladké dlaždice rôznych veľkostí, kombinácia štandardnej dlaždice s prasa, veľkoformátová mozaika vás nikdy nenudí.

    

Pridanie jasných detailov a akcentov

Hra s kvetmi v bielej farbe je dvojnásobne zaujímavá. Nemalo by byť veľa iných farieb. Potom aj čierna, fialová alebo fialová bude vyzerať jednoducho, veselo. Mnohé funkcie sa uchovávajú v čierno-bielej variante. Výber vyváženia, musíte dať prednosť jednej z farieb. 50 až 50 vyzerajú trochu vulgárne.

Malá biela kúpeľňa so sprchovacím kútom odlišnej farby sa stane harmonickým tandemom. Kontrast bielych dlaždíc a iných klampiarskych farieb s nábytkom vám nikdy nepovedie z nemocnice. Panel alebo veľké zrkadlo v krásnom ráme, úchvatný výhľad z okna, oslnivý drez v kontrastnej farbe stola, transparentné ako akvárium, font sa stáva stredom interiéru.

    

Kombinácia dreva a bielych dlaždíc pri dokončovaní

Domáce pohodlie, príjemne sa objaví v každej časti domu, ak je povrch doplnený drevenými prvkami. Dokonca aj svetlé odtiene dreva na pozadí bielych dlaždíc sa stávajú vnútorným centrom.

Drevené môžu urobiť jednu zo stien, nábytkové fasády. Vidiecky štýl alebo Provence stelesňujú masívne lúče pod stropom, podlahu, podobnú krabici a vaňu. Hlavnou vecou je premýšľať vopred o ochrane stromu pred vlhkosťou. Aplikujte stenové panely z masívu, podšívku, lepenú tyč, tónovanú v najrôznejších farbách.

Podlaha, ktorá často trpí vlhkosťou, nie je nevyhnutne úplne pokrytá drevom. Je v súlade s keramikou alebo kameňom. Korkové dosky dokonale odolávajú vlhkosti, zatiaľ čo nekradnú vzácne metre. Prútené kreslo, stôl, kôš na bielizeň bude originálnym doplnkom k hnedo-bielemu interiéru.

    

Biele tipy na starostlivosť o kúpeľňu

Ak chcete zachovať výzdobu a inštalatérske neporušené - problém akejkoľvek hostesky. Svetlé odtiene ešte viac vyžadujú pozornosť. Pri výbere pracích prostriedkov je potrebné brať do úvahy vlastnosti materiálu, či už je to dlažba, tapeta alebo sklo. Každý z nich má svoje vlastné odporúčania. Doska alebo kameň vydrží účinky väčšiny detergentov, ako napríklad:

 • mydlový roztok, zriedený vodou, alkoholom alebo octom, ktorý dobre zvláda staré škvrny a rozvody;
 • Dezinfekčné prostriedky odporúčané pre každý povlak si nielen zachovávajú svoju farbu, ale tiež ich chránia pred patogénnymi mikróbmi, hubami, ktoré sa radi usádzajú vo vlhkom prostredí;
 • záverečnou fázou čistenia by mala byť vždy čistá voda, ktorej prúd je nasmerovaný zhora nadol, ak použijete špeciálnu plstenú handru, nebudú žiadne stopy škvŕn na mydlo.

Je lepšie nepoužívať dokončovacie materiály s hlbokým reliéfom a tak, aby mydlový náter nebol taký výrazný, vyberte povrch s matným povrchom. Mokrý koberec pri vjazde uľaví od ťažkostí s intersticiálnymi švami. Ich, rovnako ako plast, chráni pred účinkami abrazív a kyselín. Chráňte ruky gumovými rukavicami. Miestnosť by mala mať dobré vetranie, najmä ak sú vo výzdobe drevené prvky.

    

Osvetlenie

Biela farba kúpeľne má vysokú odrazivosť. Tento efekt možno použiť, ak chcete zmeniť odtieň stien miestnosti. Modré stropné svietidlá z nich urobia chladnejšie, červenkasté lampy prinesú teplé odtiene ružovej.

    

V zrkadle je umiestnená žiarivka. Pomôže vidieť všetky chyby holenia alebo make-upu, ktoré sú ráno pripravené na pracovnú náladu. Oddýchnite si v teple peny vo večerných hodinách vám pomôže matný strop rozptýliť mäkké svetlo. Pre romantickú atmosféru je vhodné zapnúť LED osvetlenie po celom obvode. Stropné zdroje nemusia byť vôbec potrebné v bielej farbe na všetkých stranách miestnosti.

Svietidlá by mali byť odstránené z oblastí, kde je možné striekanie. Stojacie lampy môžu byť tiež zdrojom nebezpečenstva. Tu potrebujeme osvetľovacie zariadenia s vysokým stupňom ochrany proti vlhkosti.

    

Voľba inštalatérstva a nábytku

Biele WC s kúpeľňou vyzerajú dobre, obklopené snehovo bielym nábytkom. Ale ak chcete ukázať predstavivosť, môžete hľadať svetlé zariadenie.

Akryl, liatinové fonty sa stali módne obklopiť drevené obrazovky. Všetci sú zvyknutí na fronty nábytku z masívneho dreva a MDF, ale chrómované batérie s čiernymi pákami na drevo vyzerajú nezvyčajne.

    

Osobitná pozornosť je venovaná výberu nábytku pre malú kúpeľňu v Chruščovovom dome. Tu bude biela farba najvýhodnejšia ako šírenie priestoru. Okrem toho by ste sa nemali zapojiť do masívnych spŕch a kúpeľní. Vhodné rohové modely, kombinované, asymetrické, s hlbokým podnosom, posuvnými dverami.

Umývadlá umiestnené nad nočným stolíkom alebo na vrchu práčky šetria miesto. WC je vybrané kompaktné, s úzkou nádržou, ktorá je ukrytá v stene alebo v puzdre na ceruzku.

    

S dostatočnou veľkosťou miestnosti je odvážne zdobená stoličkami, stolmi. Komody a poličky budú užitočné, obytný priestor poskytne kúpeľným oblastiam mäkké kreslá a ležadlá.

Svetlý tón stien, inštalatérske vybavenie bude dobrým zázemím pre bohaté farby fasád nábytku a doplnkov. Je len potrebné si uvedomiť, že klasická kombinácia je riediť bielu farbu s nie viac ako dvoma farbami. Dobrý chróm, bronz, medené príslušenstvo, vyrobené v rovnakom štýle. Ale v prípade, že kúpeľňa je na bronzových nohách, je lepšie, ak uteráky a koberec majú rezervovanejší odtieň než ultramarín.

    

Kombinácie s inými farbami

Biela je plná šľachty, čistá, svieža, ale nie vždy sebestačná. Pri zdobení bude vyzerať výhodnejšie v kombinácii s inými odtieňmi:

 1. Čiernobiela verzia. Kombinácia ušľachtilého, elegantného. Malú miestnosť v panelovom dome by ste nemali preťažiť čiernou farbou. Je tu vhodných niekoľko akcentov tejto farby, napríklad jedna zo stien usporiadaných v šachovnicovom vzore alebo niekoľko malých políc.
 2. Biela a červená. Pre milovníkov dynamiky a vášne. Môže dôjsť k naozaj jasnej explózii, najmä pri pridávaní čiernej.
 3. Modrozelené kombinácie dávajú miestnosti chladný odtieň, upokojujú, upokojujú. Výber morské tému, môžete pridať kamienky a mušle na kompozíciu, pridať farebný piesok a špongie.
 4. Biela-zelená nie je tak populárna, ale vyzerá to veľmi pôsobivo. Odporúča sa nepridávať žiadne iné farby, zelená by tiež nemala byť príliš veľká, najlepšie s použitím dvoch z jej odtieňov. Účinok bude doplnený o živý kvet alebo vertikálne záhradníctvo so systémom automatického čistenia.
 5. Šedobiela kombinácia sa používa v mnohých smeroch. To je populárne v high-tech a minimalizmus, vyzerá štýlovo, drahé, ale v pohode. Šedé tehly, antracitové alebo oceľové steny zdôraznia oslňujúce biele inštalatérske práce, zdôrazňujú chuť majiteľa.


    

záver

Biely dizajn spĺňa potreby najnáročnejšej verejnosti, uspokojuje chute všetkých generácií žijúcich v dome. Prepracovaná hra s farbami a dekoratívnymi prvkami bude v súlade s konzervatívnymi názormi a originálnymi vášňami.

Výhoda bielej farby bude zrejmá aj pre tých, ktorí ju neprijímajú, ak sú vopred naplánované všetky nuansy dekorácie a vybavenia.

Zanechajte Svoj Komentár