Konštrukcia stropu koridoru

Vstupná hala je miestom, kde sa energia ulice a energia domu dostávajú do vzájomného kontaktu. Odtiaľ človek ide von do sveta a vracia sa sem večer Tu sú hostia privítaní a získajú prvý dojem o chutí majiteľov. Preto, keď sa zaoberáme návrhom chodby, je potrebné v nej kombinovať funkčnosť a krásny dizajn.

A ak prvá časť otázky sa týka skôr podlahy, stien a výplne, potom druhá veľmi a veľmi závisí od toho, ako dobre je navrhnutý stropný dizajn na chodbe. Kompetentne navrhnutý, môže v mnohých ohľadoch ozdobiť izbu, zvýrazniť jej prednosti a skryť nedostatky.

Formuláre a typy

Stropné krytiny sú jednoduché a zavesené. V prvom prípade sa nanášajú alebo pripevňujú priamo na substrát. V druhom potrebujú konštrukciu špeciálnej kostry. Jednoduché stropy sa získavajú obaľovaním alebo natieraním povrchu, lepením tapiet alebo polystyrénových dosiek. Ich tvar je vo väčšine prípadov dokonale rovný povrch.

Pre zavesené stropné konštrukcie sú transformácie obmedzené iba rozsahom predstavivosti dizajnérov. Okrem toho je možné konštruovať jedno- alebo dvoj- a viacúrovňové systémy.

Typy zavesených podhľadov:

 • Sadrokartón.
 • Napnutie (namontované).
 • Kazeta.
 • Pastorek.
 • Nastúpili.


    

Forma a typ (alebo kombinácia viacerých) stropných konštrukcií sa volia v závislosti od individuálnych preferencií, rozpočtu na opravy, ako aj architektonických a iných vlastností miestnosti.

Materiály a povrchové úpravy

Množstvo moderných technológií a materiálov pre konečnú úpravu umožňuje výstavbu jednoduchých, nenáročných a technicky zložitých, viacúrovňových, so zložitou geometriou, dizajnom stropu na chodbe. A pochopenie jemnosti stropu, jeho výhody a nevýhody, to stane sa oveľa jednoduchšie urobiť správnu voľbu. Zvážte ich podrobnejšie.


    

Bielenie a maľovanie

Na pozadí relatívnej lacnosti materiálov tieto povrchové úpravy stropov koridorov výrazne strácajú v dôsledku ich krehkosti a trvania práce. V tomto prípade je totiž potrebné takmer dokonalé vyrovnanie povrchu, čo je veľmi náročné na pracovnú silu.

Tapetovanie a stropné panely

Táto konštrukcia stropu je odolná voči vysokej vlhkosti a nevyžaduje dokonale hladké povrchy. Jeho cena je celkom prijateľná, inštalácia je jednoduchá a starostlivosť (s dobrou kvalitou materiálu) nie je zaťažujúca. Ale v prípade, že tapeta je lacná, nemôžete umyť. Dlaždice príliš rýchlo vybledne na slnku. Okrem toho, keď je strop nerovný, tieto povlaky nebude skrývať, ale skôr podčiarknuté.


    

Sadrokartónové konštrukcie

Vďaka stropu v chodbe cez sadrokartónové dosky môžete realizovať niekedy aj veľmi odvážne rozhodnutia o dizajne. Sú to ľahko skryté elektrické vedenia, ako aj prvky iných komunikácií.

Takéto povrchy dokonale zapadnú do sfarbenia a lepenia. Ľahko sa kombinujú s inými materiálmi. A stavať v nich reflektory, môžete ľahko hrať s veľkosťou miestnosti, potom vizuálne zúženie, potom sa rozširuje v správnom smere. S pomocou sadrokartónu, môžete vytvoriť tak populárne dnes abstraktné, kučeravé alebo "plávajúce" stropy.

    
Ale má svoje nevýhody. Tento materiál sa preto bojí vlhkosti. Dizajn s jeho používaním výrazne znižuje výšku miestnosti.

Stretch stropy

Vynikajúcim interiérovým riešením sú zavesené stropy. Sú vyrobené z PVC fólie alebo polyesterovej nite. Nainštalujte na vopred namontovaný profil. Takáto stropná úprava ľahko skryje nedostatky a komunikačné prvky. A v prípade záplav zhora sa ľahko obnoví.

Takéto konštrukcie zbierajú vodu, nedovoľujú jej únik a kazia opravu alebo niečo zo situácie. Sú absolútne nebojí chladu a vlhkosti, vyznačujú sa vynikajúcimi výkonovými vlastnosťami a tiež uľahčujú hranie s textúrami, farbami a tvarom stropu.
Ale ani tu nebol bez chýb. Po prvé, takéto povlaky sú drahé. Okrem toho sú príliš zraniteľné: ľahko sa poškodia ostrými predmetmi. Je to jednoducho nemožné inštalovať vlastnými rukami, pretože počas inštalácie nemôžete robiť bez špeciálneho vybavenia.


    

Po vybudovaní strešného stropu sa inštalácia dodatočných svietidiel stáva nemožnou.

Modulárne stropy

Patria sem náterové materiály, ako sú hliníkové plechy, minerálne vlákna a zrkadlové panely, tvarovaný a farebný polykarbonát. Návrhy sú veľmi odolné a ľahko sa inštalujú. Nebojia sa vlhkosti a môžu sa pochváliť dobrou zvukovou izoláciou. Sú ľahko udržiavateľné a majú dlhú životnosť. Pozrite sa dobre v rôznych štýloch: podkrovie, minimalizmus, hi-tech.

Stropné farebné riešenie

Okrem materiálu, pri výbere stropu pre koridor, je veľmi dôležité vziať do úvahy jeho farebnú schému. Do značnej miery určuje nielen estetickú, ale aj emocionálnu zložku dizajnu miestnosti. Skutočnosť, že nálada človeka, jeho vnímanie sveta okolo neho, do značnej miery závisí od rozsahu farieb okolo neho, bola dokázaná dokonca aj vedou.


    

Voľba farby stropu v chodbe sa vykonáva v závislosti od jeho štruktúry, ako aj farebného rozsahu použitého na podlahu, steny a výplň miestnosti.

biela

Farba, ktorá sa krásne mieša so všetkými ostatnými, s dôrazom na ich silné stránky. Spôsobuje, že susedné farby sú živšie a výraznejšie. Veľmi uľahčuje interiér, dodáva mu sviežosť a čistotu. Táto klasická verzia je univerzálna: bez ohľadu na štýl zvolený v miestnosti, bude to vždy vyzerať výhodné.

čierna

Antipód biela, čierna tiež dokonale odtiene susediacich farieb a je kombinovaný s akýmkoľvek interiérom. Ale vôbec to nepridáva, ale aj skrýva priestor. A ak je príliš veľa, miestnosť môže mať ponurý pohľad. Preto je veľmi dôležité správne ho kombinovať s inými farbami.

tyrkysový

Po vstupe do chodby, ktorej strop je natretý tyrkysovou farbou, má človek pocit „bezpečného útočiska“. A to nie je prekvapujúce, pretože morské odtiene upokojujú a relaxujú. Chladia priestor a umožňujú človeku vyrovnať sa.

modrý

Ale modrá vytvorí úplne iný obraz. On utláča človeka, stláča silu z neho a doslova "stláča" z miestnosti. Čím tmavší je tieň, tým silnejší je tento efekt. Milovníci tejto farby sú veľmi dôležité, aby ju skombinovali s ľahším a ľahším. Napríklad biela.

zelená

Farba, ktorá je považovaná za najpríjemnejšiu pre oko. Nezvyšuje ani miestnosť, ani ju neznižuje. Dobre sa hodí ku všetkým odtieňom hnedej. S takýmto stropom na chodbe je v tejto miestnosti vždy pohodlná osoba.

hnedý

Táto farba, rovnako ako všetky jej odtiene, vytvára na chodbe pocit tepla a pohodlia. Vizuálne rozširuje miestnosť. Zahrieva a upokojuje, čo spôsobuje, že človek má pocit pokoja.

červená

Voľba červenej, naopak, vizuálne znižuje veľkosť miestnosti. Jasné a neobmedzené, zrýchľuje srdcový tep a dokonca spôsobuje určitú úzkosť. Aby nedochádzalo k nadmernej agresivite, je lepšie túto farbu riediť neutrálnymi tónmi: smotanou, pieskom, bielym.

Tmavé stropy vyžadujú oveľa intenzívnejšie osvetlenie ako tie svetlé.
Priame čistenie na tmavých stropných konštrukciách bude mať oveľa častejšie: prach na nich je oveľa výraznejší, takže sa musíte starať o stálu prítomnosť schodov po ruke.

Osvetlenie a svetelné zdroje

Konštrukcia stropu v chodbe do veľkej miery závisí od správnej voľby osvetlenia. Krásne a dobre umiestnené osvetlenie v chodbe zvýrazní jeho interiér a dodá pohodlie.
Priestor pre osvetlenie koridoru má svoje vlastné pravidlá:

 • dostatok svetla aj v neprítomnosti prirodzeného svetla;
 • žiadna nerovnováha s osvetlením priľahlých miestností;
 • tlmené a príliš jasné osvetlenie je neprijateľné;
 • namiesto jednej veľkej osvetľovacej lampy je lepšie použiť niekoľko malých;
 • pri inštalácii svietidiel je potrebné zvážiť územné členenie.


    

Vlastnosti rôznych osvetľovacích zariadení

Reflektory alebo reflektory. Ich použitie umožňuje zvoliť nielen požadovaný jas, ale aj smer svetla. Výber potrebných objektov, zamerať pozornosť na ne a odvrátiť pozornosť od ostatných. Môže byť použitý ako na strope, tak aj na stenách miestnosti.

LED podsvietenie. Rovnako ako predchádzajúci typ osvetlenia, je namontovaný ako v strope, tak aj v stene. Ale najlepšie ako dodatočné osvetlenie. Nachádza sa po obvode stropu, dáva mu ľahký a "plávajúci" efekt.

Lustre s lampami. Stropné lustre sa používajú ako hlavný zdroj osvetlenia. Zameriavajú sa na pozornosť, preto je dôležité, aby bol tento prvok zvolený v plnom súlade so všeobecným štýlom miestnosti. V prítomnosti vysokých stropov, zavesené vyzerajú skvele, nízko kompaktné modely.

Vstavané svetlá. Veľmi originálnym riešením sú osvetľovacie prvky zapustené do výklenkov. Dávajú stropu efekt "plávajúce" a vyzerajú veľmi štýlové a originálne. Špeciálnym prípadom takéhoto osvetlenia sú aj svietidlá, ktoré sú zabudované do horných políc skriniek a iných nábytkových prvkov.


    

Svetlé miestnosti s veľkým počtom lesklých povrchov potrebujú malý počet svietidiel a naopak.

Navrhnite nápady a riešenia pre chodby rôznych typov

Konštrukcia stropu v chodbe závisí od nasledujúcich kritérií:

 • veľkosť miestnosti;
 • potreba ukladania komunikačných prvkov;
 • vlastnosti podlahy, stien a nábytku;
 • rozpočtu na opravy.


    

Pre predĺžené chodby a chodby

Tu je osvetlenie stropné svietidlá (obdĺžnikový tvar!) Je žiaduce, aby priamo nielen na steny, ale aj na strop sám, ak nie je príliš vysoká. To prispieva k vizuálnemu rozšíreniu koridoru. Okrem toho, pocit priestoru môže pridať priečne čiary alebo trámy, strečové lesklé plachty alebo viacúrovňové stropy.

    

Pre námestie chodby

Takáto geometria chodby je ideálnym dizajnovým priestorom bez hraníc pre fantáziu! Tu si môžete dovoliť akékoľvek variácie povrchových úprav, farieb a osvetlenia. Čím väčšia je miestnosť, tým zložitejšia a dynamickejšia by mala byť konštrukcia stropu.


    

Vytvorenie stropu v "Chruščove"

Koridory v takýchto apartmánoch majú často veľmi malé rozmery a nízke stropy. Svetlé tóny, lesklé povrchy a svetlo nasmerované v rôznych smeroch (vrátane stropu) môžu miestnosť rozšíriť. Okrem toho bude stropné falošné okná vynikajúcou voľbou pre osvetlenie. Treba sa však vyhýbať stavbám zo sadrokartónu, pretože skrývajú priestor.

Vytvorenie stropu v "brezhnevke"

Pre tieto byty sú charakteristické stropy dostatočne veľké. Aby ste ich vizuálne znížili, musíte túto časť miestnosti trochu zatieniť. K tomu môžete maľovať o niečo tmavšie ako steny alebo použiť lampy s nastaviteľným smerom osvetlenia. Svetlo z nich je nasmerované na rôzne objekty nižšie a strop zostáva v tieni. Okrem toho, dokonalá konštrukcia zaveseného stropu.

záver

Tvorba návrhu so všetkými vyššie uvedenými, nemôžete len postaviť strop na chodbe, ktoré ľahko zapadajú do rámca prideleného na opravu rozpočtu. Správne použitie dizajnu tajomstvo design tento dizajn vám umožní vytvoriť stropné krytiny pre chodbu, ktorá radikálne zmeniť pôvodný vzhľad priestorov, čo je oveľa veľkolepejšie, krásne a pohodlné.

Pozrite si video: Realizace 6-patrového domu se showroomem, Praha (November 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár