Vstupná hala v podkroví

Každý človek dostane prvý dojem o bývaní prekročením hranice. Preto sa moderné domácnosti snažia vybrať neštandardné smery pre výzdobu haly. Je veľmi zaujímavé zvážiť dizajn chodby v podkroví štýle: je jednoduché realizovať, vyzerá sviežo a neobvyklé, je schopný vytvoriť špeciálne pohodlie bývania. Ak chcete navrhnúť vpredu v tomto smere, musíte najprv urobiť plán, ktorý bude brať do úvahy vlastnosti a typ dokončenia, všeobecné usporiadanie nábytku. Odporúča sa inštalovať len tie najpotrebnejšie výrobky, bez ktorých nie je možné na chodbe robiť. Tiež si nevyberajte objemný nábytok, čo znižuje voľné miesto. Čím je chodba ľahšia, tým presnejšie sa v nej bude chovať. Toto pravidlo by sa malo dodržiavať pri výbere svietidiel, dekorácie. Jednoduchosť a sloboda - najdôležitejšie charakteristiky smeru, ktoré vám umožnia ľahko preložiť do reality.

Vlastnosti a vlastnosti štýlu

Loft sa vzťahuje na tie štýly, ktoré sa dajú ľahko implementovať v každej miestnosti. To je dôvod, prečo je vhodný pre priestrannú halu a pre malú chodbu. V smere by mali byť použité ako prírodné odtiene, rovnako ako prírodné, suroviny. Hlavnou výhodou tohto štýlu je voliteľná úprava: prítomnosť jednoduchého muriva alebo hrubej omietky je pre neho celkom prijateľná. Pokiaľ ide o situáciu, mala by byť pohodlná. Malé množstvo nábytku, sloboda pohybu, veľa otvoreného priestoru - to všetko je o podkroví. Preto, keď je realizovaný na chodbe, stojí za to sa postarať o starostlivý výber nábytku a jeho umiestnenie v obmedzenom priestore. Nie je vítaný aj početný dekor v podkroví. Najlepšou voľbou pre smer bude 1-2 tematické dekorácie. Súčasne môžu zohrávať svoju úlohu nielen obrazy alebo akékoľvek kovové alebo drevené konštrukcie, ale aj originálne osvetľovacie zariadenia.


    

Výber materiálov pre konečnú úpravu

Hlavnými požiadavkami na dokončenie haly v podkroví je ich jednoduchosť a spoľahlivosť. Žiadna prezieravosť je vylúčená. Výhodné sú materiály s hrubým spracovaním, prírodné suroviny (kameň, drevo) alebo ich imitácia. Kombinácia iného typu a štruktúry dekorácie je povolená v ľubovoľných variáciách:

 • použitie rôznych materiálov pre rôzne steny;
 • oddelenie materiálov stien horizontálne alebo vertikálne;
 • Výber jednotlivých častí stien (napr. Položenie rohov kameňom alebo vloženie drevených panelov v strede jedného z nich).

Takéto kombinácie na tvarovanie stien sa musia posudzovať vo vzťahu k veľkosti a tvaru chodby, ktorá sa má vybaviť. Okrem toho by mali byť na chodbe (alebo aspoň s týmito materiálmi). Čo sa týka podláh a stropov, pre ich konštrukciu sa odporúča nepoužívať rôzne kombinácie materiálov. V opačnom prípade môže celkový interiér haly vyzerať chaoticky.

    

steny

Vzhľadom k tomu, že chodba hromadí veľa prachu z ulice, odporúča sa zvoliť materiály pre dekoráciu stien s malým reliéfom alebo dokonca matným povrchom. Najvýnosnejšie riešenia na zdobenie haly v podkroví sú:

 • Umývateľné tehla-ako tapeta: ľahko sa čistí, prakticky nehromadí prach, patrí do rozpočtu možnosti;
 • drevené dosky a dosky: zvýraznite príjemnú a teplú domácu atmosféru, zároveň vytvorte pohodlie bývania, ľahko očistite od prachu a iných nečistôt;
 • čelia tehla (alebo panely pod tehlou): smer bude ideálne zdôraznený, pomôže vytvoriť pohodlie bývania;
 • prírodný a umelý kameň (s minimálnym reliéfom): vyzerá nezvyčajne, s hustým obalom a miernou hĺbkou švov medzi jednotlivými prvkami, značná akumulácia prachu je úplne vylúčená;
 • Maľovanie (odporúča sa kombinovať s jedným z vyššie uvedených typov): ekonomická možnosť, jednoduchá údržba a nevyžaduje špeciálne prípravy na aplikáciu.


    

Podlahové krytiny

Klasické podlahy pre podkrovie sú drevené. Je pravda, že parkety v tomto prípade sa neodporúča, aby zvážila: to bude vizuálne, aby chodba úzka. Laminát sa vzťahuje na rozpočtové riešenia. Ale pre pokládku v chodbe a chodbe vhodné materiály s triedou 32 alebo 33. Terasová doska patrí medzi drahšie a odolnejšie proti opotrebeniu. Zachová si pôvodný vzhľad a stav po mnoho desaťročí. Povolené pre štýl podkrovia a kladenie keramických dlažieb s matným povrchom. Bude úplne bezpečný (nekĺzavý), zatiaľ čo nebude hromadiť veľa odpadu.

Je povolená kombinácia dvoch typov podláh pre chodbu a chodbu, čo umožňuje vytvoriť špeciálny komfort a zjednodušiť čistenie v hale. Napríklad, môžete dať matné dlaždice na chodbe, a používať lacné laminát na chodbe. Prechod medzi odtieňmi materiálov by však mal byť hladký - nie kontrastný.

    

strop

Pri výbere povrchovej úpravy stropu v loftovej chodbe musíte dodržať pravidlo: čím lepšie, tým lepšie. Z tohto dôvodu bude obvyklé obaľovanie povrchu možnosťou výhry. V prítomnosti vysokých stropov a potreby skryť všetky ich nezrovnalosti, inštalácia napätie tkaniny pre satén a bielenie je povolené. Dobrou možnosťou by bola inštalácia sadrokartónových konštrukcií. Je lepšie vytvoriť jednoúrovňový strop, ktorý doplnia závesné lustre. Pre jasnejšie a lepšie osvetlenie chodby v kombinácii s chodbou môžete priniesť dve úrovne. Jeden z nich bude vybavený reflektormi. V tomto prípade by mala byť farba oboch úrovní rovnaká. Prijateľné farby pre podkrovie štylizovaný strop: béžová, svetložltá, biela, krémová, ľahká káva.

Vynikajúci tematický spôsob, ako dokončiť strop pre podkrovie môže byť pridanie obvyklé bielenie s drevenými trámy. Táto kombinácia bude zdôrazňovať štýl dobre a dať celkový dizajn chuť. Pravda, musíte starostlivo zvážiť konkrétne umiestnenie takýchto lúčov: pozdĺž alebo naprieč. Ak sú nesprávne namontované, chodba môže byť vizuálne príliš malá alebo úzka.

Použité farebné kombinácie v štýle

Je celkom jednoduché vytvoriť originálny dizajn chodby v podkroví, vybrať hlavné materiály dekorácie a prevládajúcu farebnú škálu. V každom variante tohto smeru musí byť hnedá alebo tehlová farba. Zdôraznia pohodlie dizajnu, vytvoria príjemnú domácu atmosféru. Vhodné budú tieto kombinácie:

 • biela + tehla: umožní vám vizuálne rozšíriť malú chodbu;
 • sivá + červenohnedá (čierna škvrna je povolená): vytvorí pokojnú a obmedzenú atmosféru;
 • čierna + svetlohnedá: hranie s kontrastmi pomôže zvýrazniť rôzne časti chodby (táto možnosť je vhodnejšia pre priestranné izby);
 • béžová + svetlohnedá: vizuálne zväčšiť priestor, najlepšia voľba pre úzke priestory;
 • čierna + béžová + tmavo hnedá: zdôrazní moderné usporiadanie obydlia;
 • biela + tmavo hnedá: najlepšie riešenie na vytvorenie atmosféry s nízkymi kľúčmi, pomáha zvýrazniť vchod alebo jednu zo stien chodby.


    

osvetlenie

Vytváranie správneho osvetlenia v štýle loftu sa dosahuje použitím jasných mäkkých žiaroviek. Môže byť slabá biela alebo slabo žltá, ale chladná biela v štýle by mala byť vylúčená. Pri použití tmavej povrchovej úpravy sa odporúča doplniť hlavné osvetlenie osvetlením soklov alebo stien (to bude vyžadovať vertikálnu montáž na steny úzkych a dlhých svietidiel so vzdialenosťou 40-60 cm). Reflektory sa odporúčajú ako hlavné svetlo. Môžu byť nahradené štylizovanými nástrojmi s tenkými kovovými odtieňmi s prísnymi geometrickými tvarmi. Predpokladajme možnosť zavesenia lustrov s odtieňmi v podobe hemisfér alebo kocky, natreté v čiernej, šedej alebo hnedej farbe. Ideálne podčiarknuté podkrovie a lampy Edison. Je pravda, že je lepšie použiť ich ako pomocné osvetlenie: žlté svetlo žiaroviek neumožní dostatočné osvetlenie miestnosti. Na stenách je dovolené inštalovať pár škvŕn s hrubým dizajnom. Ale z veže v loftovej chodbe by sa malo upustiť.


    

Výber a umiestnenie nábytku

Neprítomnosť chodby alebo oblúka oddeľujúceho chodbu od chodby umožňuje inštaláciu skrine. Jeho dvere môžu byť zrkadlené (bez pieskovania), alebo uzavreté matným sklom alebo pokryté drevenou fóliou. V malej chodbe v štýle podkrovia by ste mali nainštalovať kompaktný stojan na topánky, zavesiť čistý záves. Vhodným doplnkom by bola drevená lavica alebo plnohodnotná krabica na topánky s mäkkým sedadlom a skrytým priestorom na uloženie topánok. S malým voľným priestorom na chodbe sa odporúča uprednostniť malé množstvo nábytku: úzky obuvník, poličku so zrkadlom a háčiky na stenách pre vrchné odevy a klobúky. Takáto súprava bude stačiť na uloženie vecí a zároveň nebude hromadiť priestor. Zvolený nábytok musí mať vhodný dizajn: musí byť drevený, musí byť prelepený filmom pod stromom alebo byť vybavený hladkými fasádami.


    

Dekoratívne diely a príslušenstvo

Ako dekorácia na chodbe sa odporúča použiť kompozíciu niekoľkých malých prvkov alebo vybrať jednu veľkú položku na dekoráciu. Medzi najvhodnejšie možnosti na zdobenie haly v podkroví patria:

 • záves na drevený kľúč (môže byť vybavený hrubými kovovými háčikmi, objemovou keramickou dekoráciou);
 • imitácia jeleňovej hlavy alebo skutočných jeleňových rohov (budú vyzerať veľmi nezvyčajné a pomôžu zdôrazniť smer; 3D modely papiera, preglejky budú použité ako napodobeniny);
 • maľby (s jednoduchými nápismi, motivačné odvolania, retro štýl);
 • kovové alebo drevené kostry (skvelé riešenie pre prázdnu stenu s tehlovým lemom);
 • staré mechanizmy (dokonale dopĺňajú štýl, ale vyžadujú časté čistenie, inak budú neustále hromadiť prach);
 • kovové plagáty alebo logá (vrátane napodobňovania uzáverov fliaš vo zväčšenej veľkosti).


    

záver

Pomocou dizajnérskych rád a odporúčaní pre usporiadanie haly v podkrovnom štýle môžete ľahko dosiahnuť originálny dizajn haly v jednoizbovom byte av priestrannom súkromnom dome. Hlavnými požiadavkami bude výber optimálnych typov povrchových úprav a vhodný farebný rozsah. Vybrané farby by mali zodpovedať nielen smeru, ale aj vizuálne zdôrazňovať všetky výhody vybavenej izby. Napríklad v malých chodbách, ktoré prechádzajú do chodby, sa odporúčajú svetlé a teplé farby. Jasné osvetlenie je tiež dôležitou podmienkou pre vytvorenie skutočne krásneho a atraktívneho štýlu. Tu si majitelia môžu vybrať ako prísne lampy a dávajú prednosť žiaričom s neštandardnými tvarmi a krmivom. Pokiaľ ide o usporiadanie a dekoráciu takejto miestnosti, bude to priamo závisieť od dostupného priestoru. Je potrebné všetkými prostriedkami vyhnúť sa pilotom a starostlivo zdôrazniť a doplniť zvolený smer.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár