Ako vyzdobiť stôl na narodeniny alebo dovolenku

V rámci prípravy na dovolenku si najprv premyslíme menu. Samozrejme, rafinované a originálne jedlá a nápoje sú pocteným "hosťom" na našom stole. A zázraky majstrovskej porcie pomôžu zdôrazniť ich význam, chutnosť a výhodné tieňovanie. Je dôležité premyslieť každý detail, každú "poznámku", takže "symfónia" vytvorená z porcelánu, textilu, krištáľu, kvetov a kovu znie v súzvuku s jednou alebo inou udalosťou vo vašom živote. Zdobenie tabuľky správne je celé umenie, ktoré by ste mali určite zvládnuť.

Základné pravidlá zobrazovania

Rozmanitosť možností podávania je úžasná. Každé z tvorivých rozhodnutí sa však vykonáva na základe jasného základu, ktorý zahŕňa nielen pravidlá usporiadania dosiek a spotrebičov. Rovnako dôležité je umiestnenie a vzhľad stoličiek, ich kompatibilita s banketovým stolom. Kompetentné podávanie dokonca berie do úvahy poradie servírovania jedál. Zvážte hlavné body.

Pre vytvorenie harmonického priestoru je potrebné zvoliť si porcie:

 • v odtieňoch určitej farebnej škály - textílie a riad by mali byť kombinované so všeobecným dizajnom interiéru.
 • v určitom štýle - v závislosti od štýlu miestnosti. Je smiešne umiestniť na zámerne hrubý drevený stôl rafinované porcelánové steny s pozlátením a čipkou. Rovnako nevhodné v klasických rokokových štvorcových platniach pre sushi alebo chochlomské jedlá.

Rovnako dôležité je správne umiestnenie stoličiek. Medzi nimi sa odporúča dodržať interval od 50 do 80 cm, čo je dosť pre pohodlné ubytovanie hostí.

Výber obrus

Obrus ​​- základ slávnostného stola. Lepené a gumové povlaky, ako aj plastové pomôcky nemajú miesto na slávnostnom recepcii. Nie je najlepšou voľbou - výrobky z tenkých syntetických tkanín. Posúvajú sa na stôl, sú pokrčené a vyzerajú dosť lacné. Ďalšia vec - prírodné textílie. Masívne ľanové tkaniny alebo hrubá bavlna so saténovým tkaním pridávajú špeciálny status a pohodlie. Je lepšie, aby bol kryt stola dvojvrstvový - pod hlavnou textíliou ležala extra tkanina, ktorá sa hodí.

Farba obrusov môže byť ľubovoľná, ale je lepšie, aby povrch stola pôsobil ako pozadie pre expresívne a veľkolepé riady a doplnky. Preto sú preferované svetlé odtiene - pastelové, biele, perlové, popol-ružové, svetlé béžové, tiffany.

Hlavná vec je, že obrus sa stretáva s hosťami, šumivé s čistou čistotou a sviežosťou. Záhyby a záhyby sú neprijateľné. Ideálny žehlený obrus je pýchou každej hostesky a nepostrádateľným prvkom dokonalého servírovania. Hrany výrobku by mali visieť dole na 25 - 30 cm.

Biely, svetlosivý alebo béžový obrus univerzálny. Sú kombinované so všetkými jasnými farbami a zanechávajú obrovskú rozlohu pre vašu fantáziu. Svetlé doplnky budú vyzerať skvele na pozadí - kvety, obrúsky, okuliare, závesy, luky pre stoličky.


Na narodeniny mladej dievčatá to bude bledoružové akcenty, na oslavu zrelého muža - tmavo modrej alebo bordovej. Na svadbu - všetky svetlé farby - fialová, ružová, tyrkysová, zelená.

Usporiadanie a výber platní

Oslava dosky musí byť z jednej sady, inak budete musieť zabudnúť na krásu tabuľky. Musia zodpovedať celkovej farbe, štýlu miestnosti, povahe podujatia a vybranej kuchyni - európskej, japonskej.

Ak máte v úmysle najprv kurz - nerobte bez hlboké polievka zariadenia. Pod nimi ako stojan vo vzdialenosti 2 cm od okraja majú ploché dosky, ktoré vykonávajú ochrannú a dekoratívnu funkciu.

Zariadenia sa vzájomne vymieňajú počas výmeny riadu. Namiesto použitých tanierov si hostia čistia a pokračujú v jedení. Počas večere sa môžu vyskytnúť 3 až 4 zmeny doštičiek.

Správne umiestnenie príborov a pohárov

Myslíte si, že zvládnutie príborov je rovnako náročné ako zvládnutie čínskeho písania? A nie! Je to veľmi jednoduché. Vidlice a nože sú zobrazené na oboch stranách misky. Nože sú vždy na pravej strane. Ich hrot je nasmerovaný na platňu. Tu tiež miesto lyžice na výtok polievky hore. Na ľavej strane dosky sú vidlice, ktorých zuby sú nasmerované na strop.

Je trochu ťažšie pochopiť hierarchiu príborov, pochopiť, ktoré jedlá zodpovedajú jednému alebo druhému z ich zástupcov. Ale toto je naše rameno. Objekty sú usporiadané tak, že sa počas jedla pohybujú od okrajov k doske. V extrémnych radoch - vidličku a nôž na občerstvenie, trochu bližšie k tanieru sú nástroje pre hlavný chod a hneď za tanierom - dezertné doplnky. Nôž a lyžica na dezerty sú umiestnené tak, že ich rukoväte sa pozerajú doprava, vidlica je presne opačná.
Nože sa líšia v závislosti od konkrétneho hlavného jedla - tie, ktoré sú určené na konzumáciu rýb, majú zaoblený hrot. Nože na maslo navlečené na patty.


Skôr ako sa porozprávame o správnom umiestnení okuliarov, malo by sa stanoviť, že nápoje sa počas večere vymieňajú niekoľkokrát. Pre každú z nich by mala byť samostatná nádoba - pohár na vodu, poháre na šampanské, biele a červené víno, poháre na vodku, likér a brandy. Špecializované plavidlá pomáhajú úplne odhaliť vôňu a chuť každého z nápojov. Nie je to také ľahké usporiadať taký intenzívny arzenál na stole. Existuje určité pravidlo - okuliare sú umiestnené vpravo od hosťa pod uhlom 45 stupňov k okraju dosky stola. Ich umiestnenie musí byť v súlade s poradím zmeny nápojov. Prvý z nich je aperitív, používa sa najvzdialenejšie okuliare. Postupne používané kontajnery opúšťajú oslavu. Pohár vody zostáva až do konca strany.

Farebná schéma tabuľky sviatkov

Výber farieb závisí od vašej chuti a povahy podujatia. Hlavnou vecou je, že všetky prvky by mali byť navzájom kombinované, je výhodné zdôrazniť jasnosť a zatieniť belosť každého z nich. Perfektný vzhľad kombinácií farebných farieb. Napríklad modrá obloha dokonale podporuje tyrkysovú a tmavomodrú. Zlato, striebro, kryštál a perlové akcenty sú vhodné na každom stole.

Je potrebné, aby sa akcentový odtieň opakoval v rôznych doplnkoch - obrúsky, kvetinové girlandy, stuhy na zdobenie príborov, karty s miestami pre hostí, balóny visiace zo stropu. To pomôže zjednotiť rôzne prvky do jedného celku a získať harmonický holistický obraz. Nestrácajte zo zreteľa. Koniec koncov, chcete krásne obrázky?


Štýl obsluhy a jeho funkcie

Voľba štýlu servírovania závisí od všeobecného charakteru interiéru, jeho plnenia. Rôzne krajiny majú svoje vlastné národné tradície a zvyky slúžiť, čo treba dodržiavať.

Nastavenie tabuľky štýlu krajiny

Dávajte prednosť rustikálnej jednoduchosti? Štýl krajiny charakterizuje prirodzenú farbu vidieka namiesto stylizácie. Hrubé riady, nábytok, textílie z drsnej tkaniny s jednoduchou potlačou. Spravidla ide o ľan, flanel, bavlnené výrobky v klietke, hrášok, malé kvietky, pruhy. Odtiene sú vybrané terakota, šedá, hnedá, béžová. Stôl je možné ozdobiť kvetom v kvetináčoch, zložením vetvičiek, povrazom.

Jesenné nastavenie tabuľky

Je veľmi jednoduché sprostredkovať jesennú náladu v servise. Stačí pridať niekoľko červenohnedých akcentov alebo položiť obrus s potlačou vo forme jesenných listov. Takýto stôl bude zdobený krásnymi jesennými kvetmi - astry, chryzantémy, gerbery. Nemenej výrazným prízvukom bude žlto-červená kytica javorových listov alebo malá banda uší pšenice. Prírodné materiály môžu podporiť prirodzenú tému - šišky, konáre stromov, oranžové sviečky, obrúsky. Jesenné ovocie a zelenina zo záhrady môže tiež slúžiť ako dekor - jablká, malé tekvice, repy, veľa cibule, a tak ďalej.

Námorná výzdoba

Jeden z najatraktívnejších tematických štýlov. Hlavnou podmienkou správneho morského podávania je výber bielych a modrých farieb a prítomnosť morských vzorov a doplnkov. Vyšívané kotvy na biely obrus, obrúsky alebo obrus s bielymi a modrými pruhmi, riady s hviezdicami a rybími ozdobami, lodné lano v príslušenstve naznačujú, že máte dekor v morskej téme. Na obrus môžete umiestniť transparentné kamienky a mušle, malé veci, ktoré zdôrazňujú blízkosť mora.


Slávnostný stôl v ekologickom štýle

Popularita používania prírodných motívov pri servírovaní sa z roka na rok zvyšuje. Hlavnými črtami tohto štýlu sú prírodné pokojné odtiene, použitie prírodného dreva a tkanín. Vitajte - prútený ratanový nábytok, zelené rastliny a obrovské množstvo teplého svetla. Pokrytie stola obrusom alebo nie je len vaša voľba. Ak sa stále rozhodnete použiť obrus, dávajte prednosť prírodným materiálom. Vzhľadom k tomu, eko-štýl kovu je persona non grata, vyberte keramické, drevené alebo sklenené riady. Je vhodnejšie použiť matnú keramiku, pretože lesk v tomto prípade nie je vhodný. Riad je nerovnomerný, ako keby zlomené okraje vyzerali originálne.

Na nápoje používajte keramické alebo sklenené džbány a poháre z prírodných prírodných odtieňov. Eko tému možno podporiť drevenými košmi na ovocie. Ako dekorácia takéhoto stola sa často používa kompozícia prírodného machu, šišky, orechy. A ak máte zelenú rastúce na parapete, je ideálny pre zdobenie sviatočného stola v ekologickom štýle.

Prestieranie s talianskym motívom

Talianske bankovky sa objavujú v luxusnom servise. Zlatá a strieborná dekorácia a vintage doplnky tu vládnu. Zlato a striebro sa objavujú na okraji dosiek, v príboroch, obrúskoch na obrúsky a na omáčke. Sklenené, zlaté a strieborné okuliare dokonale zapadajú do talianskeho prostredia.

Na oficiálnych podujatiach sa servítka odoberie vľavo od hosťa. V uvoľnenom domácom prostredí môže byť umiestnený na tanier. V ideálnom prípade by mal byť obrus biely, kvalitný a žehliť s kvalitou. Povolené a iné monochromatické tkaniny svetlých neutrálnych odtieňov.

Ak chcete, môžete pridať dotyk ekologického štýlu v akomkoľvek inom interiéri.

Dizajn v štýle 90. a 80. rokov

V poslednej dobe, strany sú populárne, s odkazom na našu nedávnu minulosť. Čo je záujem alebo nostalgia? Nie je jasné Faktom však zostáva. Tak ako ozdobiť stôl v štýle týchto rokov?

 1. Jedlo by nemalo byť vynikajúce - Olivier, sleď, nakladané uhorky, mäsové mäso, varené zemiaky, vinaigrette - vynikajúca voľba pre takúto párty.
 2. Jedlá sú povolené v štýle týchto rokov. Ak sú staré babičky dosky držané doma, okuliare, okuliare odvážne dostať z špajzu.
 3. Ubrus môže byť akýkoľvek, ale častejšie naše matky na slávnostnom stole rozložili nový plátno a niekedy bol stôl pokrytý novinami alebo vôbec nič.
 4. Ako príslušenstvo pôsobili plastové držiaky na obrúsky s papierovými obrúskami. Špeciálne dekorácie neboli.

Stolná dekorácia v štýle Provence

Asociácie v štýle Provence posielajú našu fantáziu do francúzskej provincie, ponorenej do ruží a levandule. Pokojný a šťastný život v krajine je niečo, čo obyvatelia mesta unavujú zo stresu a večných nepokojov. Lahodné domáce jedlo, vynikajúce stolovanie - najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť atmosféru Provence doma. Ale tu nemôžete robiť bez príslušenstva a dizajnu, ktoré zodpovedajú tomuto štýlu. Vrcholom stolovania môžu byť vintage doplnky, ktoré môžu Francúzi šikovne kombinovať s elegantnými klasickými predmetmi. Farebná schéma je jasná. Ktoré tóny je lepšie použiť? Perla - biela, strieborná a sivohnedá.

Dávajte prednosť bielym tovarom s konvexnými hranami, ako keby ste ich vyrezali vlastnými rukami. V tej dobe na jeseň strieborné príbory a obrúsky z babičky, háčkované. Ubrus by mal byť stočený do bielej alebo šedo-bielej.


Patina-kryt príslušenstvo, krištáľové vázy a okuliare pomôže dať šik.
Najvhodnejší stôl v štýle Provence na terase alebo v letnej záhrade. Ozdobte stôl snehovo bielym obrusom a riadom, pridajte stoličky z tepaného železa, kvety s vlastným pestovaním a vychutnajte si francúzsku atmosféru.

Ľudový alebo ruský ľudový štýl

Ruský štýl prešiel významnými zmenami a takmer zmizol zo života moderných Rusov. Počas ľudových sviatkov sa však aktívne využívajú výrobky ruských majstrov - keramika, drevená - s maľovanými chochlomami, gzhel, gorodets. Na stole sú hlboké a ploché dosky, ikornitsy, drevené hrnčeky a lyžice. V každodennom živote stojí za to obmedziť sa na malé akcenty staroveku, kombinujúce moderné jedálenské súpravy s prvkami zdobenými konkrétnou maľbou - tácky, držiaky na obrúsky, chlieb. A samozrejme, hlavnou výzdobou akéhokoľvek ruského stola je samovar.

Škandinávsky štýl servírovania

Škandinávsky štýl stolovej dekorácie je univerzálna možnosť. Hlavnými črtami tohto typu porcie sú použitie jednoduchých tvarov a línií a prevaha prírodných materiálov a textúr. Tu sú príslušné doplnky z nespracovaného dreva, napríklad stojany na dosky, svietniky. Textílie sú len prírodné - ľan, mat. Tento dizajn je vhodný pre absolútne akúkoľvek dovolenku, ale vrchol jeho popularity dosahuje až na Vianoce. Faktom je, že stred stola podľa škandinávskych tradícií by mal byť určite ozdobený aranžovaním kvetov, doplnené prírodnými borovicovými vetvičkami a šiškami a obrusy a obrúsky môžu obsahovať nórske vzory, ktoré sa vyrábajú vo forme snehových vločiek, vianočných stromčekov, jeleňov.


Východné stolové dekorácie

Servírovanie v orientálnom štýle vám umožní cítiť sa ako arabská princezná, ktorá nielen vie ako tancovať a variť dokonale. Ona môže ľahko vytvoriť úžasné zloženie svetlých hodvábov, vzácnych pozlátených jedál, perál a šumivých drahokamov s ľahkosťou čarodejnice. Svetlé odtiene a národné výtlačky urobia dekoráciu vášho stola obzvlášť charakteristickou. Tento štýl je vhodný pre dovolenku Eid al-Adha.

Anglická porcia

Národné obmedzenia Britov zanechali odtlačok na takých chvíľach, ako je výber štýlu oblečenia, interiérový dizajn, výber jedál a prestieranie.

V Anglicku, ich tradície. Jedným z nich je nepostrádateľná dostupnosť servírovacieho stola. Táto užitočná štruktúra, naplnená rôznymi potravinami, umiestnená vedľa stola. Je to od neho, že hlavný stôl slúži na ďalšie jedlá. Banketový stôl - malý. Pred obedom alebo večerou sú na ňom iba spotrebiče, držiaky na servítky, poháre, jedlá s občerstvením. Jedlá sa podávajú striedavo na stole. Použité dosky sa čistia včas.

Pre registráciu musíte použiť prírodné pevné materiály. Ubrus so vzorom, riadom so zlatou maľbou, kryštálom, kvetinovými dekoráciami sú nepostrádateľnými atribútmi takejto porcie.
Tradičné anglické večere naznačujú prítomnosť dvoch čašníkov. Jeden z nich umiestni jedlo na predhriaty tanier a druhý nesie hostí.

Pre anglickú porciu sa vyznačuje nasledujúcim umiestnením jedla na tanier: hlavné horúce jedlo - mäso alebo ryby naskladané v strede kompozície. Na bokoch má prílohu. Ďalej v rade je omáčka, ktorá zaberá miesto nad oblohou a čerstvé zelené sú umiestnené na dne.

Položenie stola v podkroví

Podkrovie sa vyznačuje myšlienkou vytvorenia atmosféry opustenej dielne v starej továrni - nebytového priestoru bez výzdoby. Interiérové ​​prvky sa tu javia ako náhodou. V tomto podkroví sa často nachádzali predmety vyložené zo skládky alebo kúpené na blšom trhu. V tom istom priestore vedľa dverí na hrubú lavičku, schúlené v zhone, môže byť kreslo starožitnosti, starožitné sochy. Podávanie by malo podporovať tento smer. Môže obsahovať kombináciu historických pomôcok a moderných lesklých prvkov priemyselného pôvodu.

Stôl zo surového dreva by mal byť kombinovaný so súčasnou sklenenou súpravou riadu. Obrusy na takomto nábytku sú neprijateľné, sú úspešne nahradené obrúskami s abstraktnými obrazmi.

Základné prvky pre dekoráciu stola

Doplnky na dovolenkovom stole dodajú oslave mimoriadny dôraz, aby bol nezabudnuteľný. Ale snažte sa ich používať s mierou - množstvo dekorácie môže rušiť pohodlné a správne usporiadanie riadu a rozklad spotrebičov.

Kvety a aranžovanie kvetov

Možnosti pre zdobenie sviatočný stôl s kvetinami - veľa. Jedná sa o obyčajné kytice v rôznych košov, a roztomilé kytice v samostatných vázy, a jednotlivé kvety v sklenených šálok, a grandiózne kompozície. Na svadobnom stole často prezentujú girlandy ruží, prepletené stuhami a korálkami. Dokonale vyzerajú oddelené púčiky umiestnené vo váze s vodou. Лепестки роз, рассыпанные на скатерти, создают романтичное настроение. Можно выложить из цветов длинную дорожку вдоль центральной линии всего стола. Очаровательно смотрится композиция из скрученной салфетки, заключённой в кольцо, когда к ней добавляется нежная маленькая розочка.
Вазы для цветов лучше подбирать невысокие. Nebudú zakrývať hostí od seba a zasahovať do konverzácie. Alternatívou môže byť hrniec na dlhej tenkej a výhodne priehľadnej nohe. Kvety v tomto prípade sú umiestnené nad úrovňou očí a nezatvárajú výhľad a tenká noha je takmer neviditeľná.Rôzne stolové aranžmá kvetov na jednej akcii by mali byť vyrobené v rovnakom štýle a farebnej schéme ako ostatné kvetinové dekorácie. Napríklad pri svadobnej oslave sa ozývajú fronty na stenách, autách, kvetoch v podlahových vázach a dokonca aj nevesty.

balóny

Stôl, zdobený balóniky, okamžite vytvára slávnostnú, radostnú náladu. Svetlé farebné klastre plávajúce vo vzduchu - sen každého dieťaťa. Táto dekorácia plní dvojitú funkciu - pomáha vytvárať krásny svetlý interiér a pobaviť hostí zaujímavými hrami a prekvapeniami. Napríklad môžete vložiť tipy do loptičiek s úlohami, po ktorých hráč dostane cenu. Alebo nalejte brilantné konfety do lopty av správny okamih omráčiť všetkých prítomných, pokropiť ich dažďom trblietky.

Možnosti na upevnenie loptičiek nad tabuľkou je veľa. Môžu byť zviazané na kytice, viacfarebné kamienky, malé guľôčky možno jednoducho položiť na povrch. Zaujímavou možnosťou je zviazať navinutú obrúsku s guličkovou páskou. V tej chvíli, keď chce hosť vziať obrúsku, bude musieť pásku uvoľniť. Lopta bude lietať až k stropu, ako by kúzlo. Vyzerá to fascinujúce.


Nemyslite si, že taká dekorácia je vhodná len na podujatie pre deti. Pevné gule, vyrobené v obmedzenom neutrálnom gamute, vyzerajú veľmi drahé a úplne dospelé. Hladké rady béžových, čiernych, strieborných výrobkov vyzerajú veľmi elegantne a štýlovo.

Sviečky a svietniky

Sviečky sú nepostrádateľným atribútom anglického večera, novoročného a vianočného stola, romantického stolovania. Tam je obrovská paleta týchto produktov, takže z akéhokoľvek dôvodu bude vždy "tie" sviečky.

Štýl sviečok a svietnikov by mal zodpovedať celkovej výzdobe stola a miestnosti. V klasickom interiéri budú vhodné dlhé sviečky v kovaných zlatých lampách. Priemyselný štýl je vhodnejší chróm alebo mosadz svietniky. V Provence budú dobré biele, staršie výrobky potiahnuté patinou. Škandinávsky štýl môže byť ozdobený svietnikom so stojanom v podobe nespracovanej vetvy alebo rohov.

Svietniky môžu byť vyrobené z:

 • kov;
 • porcelán;
 • sklo;
 • strom.

Vyzerá to veľmi pekné výrobky, "oblečený" v pletených "oblečenie" - ako prípad pre hrnčeky.

Farba svietnikov a sviečok by mala udržiavať základnú paletu miestnosti alebo byť neutrálna.

Možnosti umiestnenia tejto dekoračnej súpravy. Hlavné pravidlo - nemali by zasahovať do hostí. Často svietniky tvoria celé zloženie kvetov, borovicových konárov a dokonca ovocia. Fantasy návrhári nepoznajú limit.

Originálne dekorácie z obrúskov

Chcete prekvapiť svojich hostí? Potom by ste sa mali naučiť umenie skladacích obrúskov. Utierka je určená na ochranu oblečenia pred možným výskytom škvŕn. Ale skôr, ako sa ujme svojich povinností, môže slúžiť ako vynikajúci doplnok. Škrobová tkanina dokonale drží svoj tvar a od nej si môžete zložiť tie najneuveriteľnejšie figúrky, napríklad:

 • Vianočné stromčeky - ideálne pre novoročný stôl, potešia deti i dospelých. Malé ozdoby - korálky alebo mašle urobia vaše vianočné stromčeky obzvlášť krásnymi a slávnostnými;
 • lotosy - by bolo vhodné pri každej príležitosti. Ak je to narodeniny muža, mali by ste si vybrať obrúsky z modrých alebo modrých odtieňov, ak "hrdina príležitosti" je žena, farby by mali byť jemnejšie - ružové, fialové. Pre svadobné usporiadanie budú lotosy dobré v základnej farbe zvolenej;
 • tulipány - jemné kvety, vždy spojené s jari, sviatok ôsmeho marca. Tieto údaje sú ideálne na zdobenie stola v deň žien;
 • Ruže - všetky druhy rozprávania o láske, priateľské vzťahy. Skvelá dekorácia pre svadobný stôl;
 • srdce - čo iný symbol hovorí tak jasne o láske? Na Valentína, najlepšie dekorácie pre stôl jednoducho neprichádza. Jasné srdce na snehobielej doske sa dotýka vašej „polovice“ do hlbín duše;
 • labute - tu nie sú žiadne komentáre. Koniec koncov, aj dieťa bude hádať, že to sú svadobné usporiadanie!


Neexistujú žiadne spôsoby skladania! Vo forme sviečky, hviezdy, ventilátora, luku, kravaty, košele, koruny a dokonca aj zajačika. Pre každú udalosť si môžete vybrať dekor, ktorý dokonale ladí s témou dovolenky, štýlu a farebnej palety zvyšku dekorácie.
Úžasne krásne doplnky môžu byť vyrobené z obyčajných papierových obrúskov.

Prírodné materiály

Nárast popularity štýlov, ktoré nás približujú prírode, nie je náhodný. Jasné farby a praktické moderné materiály ľahko vstúpili do našich životov. A na tom nie je nič zvláštne. Ale čas plynie a mnohí sú unavení z nasýtených farieb, snívajú, že chodia naboso na podlahe dosky a vdychujú vôňu čerstvého dreva. Túžba vrátiť sa k prírodným farbám a textúram nie je prekvapujúca. Prírodné farby sú príjemné na pohľad, prírodné materiály sú plné sviežosti, tepla a pohodlia. To je dôvod, prečo existuje toľko prívržencov eko-štýlu, škandinávskej, dediny. Môžu obsahovať nielen nábytok z dreva, ale aj jedlá, kvetinové vázy, stojan na tanieriky, svietniky a najrôznejšie dekorácie. Na tvorbe kompozície sa podieľajú guľatiny, vetvy najrôznejšej dĺžky a hrúbky, kvety, bambusové stonky, prirodzený mach, šišky, ihly, záhyby nepredstaviteľných foriem, prírodné kamene. Odfarbené hladké palice a leštené háčiky vyzerajú veľmi pekne. Jedlá vyrobené z takýchto materiálov sú drevené nádoby rôznych tvarov. Každý z nich je jedinečný svojou prírodnou krásou.

Slávnostné jedlá a spôsoby ich obsluhy

Banket zahŕňa vytvorenie komplexného a pestrého menu. Mal by obsahovať občerstvenie, prvé a druhé kurzy, dezert. Slávnostné prestieranie netoleruje banálne rozloženie potravín na tanieroch. Každé jedlo by malo byť chutné, schopné prekvapiť a potešiť hostí. Preto je dekorácia jedál tak obľúbená.

Existujú rôzne spôsoby podávania jedál. Zvážte ich podrobnejšie.

 1. Ruská cesta - predjedlá sú na stole vopred v porcií riadu - poháre alebo misy, alebo v spoločnej šalátovej miske. Stôl sa podáva tak, že každý hosť má samostatnú platňu na posun občerstvenia. Teplé jedlá sa podávajú v jednotlivých porciách. Koláče sú nakrájané na spoločnom riadu a na špeciálnych príboroch sú umiestnené na tanieroch hostí.
 2. Francúzsky - s touto metódou, riady nie sú položené na stôl, ale sú podávané striedavo a dať na klientský tanier v jednotlivých porciách. Prázdne misky sa odstránia pri každej výmene riadu.
 3. Slovenčina - čašník robí plnenie zákazníckeho štítku pred zákazníkom na prídavnom mobilnom stole. Tu tiež mieša a napĺňa šaláty.


Nápady tematických porcií na sviatky

Mnohé sviatky naznačujú prítomnosť určitej myšlienky a atribútov. Možnosti pre takéto oslavy nespočet - od Halloweenu po Ramadán. A to by sa bezpochyby malo premietnuť do návrhu tabuľky. Zvážte niektoré z možností tematického poskytovania.

Tabuľka narodenín

Narodeniny v určitom predmete potešia narodeninového muža a budú dlho spomínané. Rozmanitosť tém na oslavu je veľmi rozsiahla a každá z nich si vyžaduje výber doplnkov. Niektoré prvky sa dajú ľahko ozdobiť vlastnými rukami. Napríklad:

 • obrúsky - zostavenie postavy určitého predmetu;
 • fľaše s nápojmi;
 • plakety s menami klientov;
 • jedálny lístok;
 • aranžovanie kvetov;
 • obrus.

Príklady tém

 1. Strana v štýle Hawaiian zahŕňa prítomnosť exotického ovocia a jasných farieb. Na tyrkysový obrus a obrúsky možno použiť havajský pozdrav "ALOHA" a potom nikto nepochybuje o predmete tejto udalosti.
 2. Mexické narodeniny - navrhuje nepokoj farieb, úplnú absenciu obrusu, použitie jasných monofónnych dosiek alebo ozdobených viacfarebnými národnými ornamentmi, prútené tácky na riad, textílie s kontrastnými pruhmi a zloženie kvetov a kaktusov na stoloch. Ako dekor je možné použiť mini-maracas - národný španielsky nástroj. Jedlá môžu byť zdobené horúcim korením. Okuliare by sa určite mali dodávať s rúrkami pre koktaily.
 3. Čiernobiely štýl - presný opak predchádzajúceho. Na jeho vytvorenie používajte iba čiernobiele detaily. Iba živé rastliny môžu zmäkčiť kompletné monochrómie. Zahrnúť tretiu farbu by mala byť veľmi starostlivo a dávkovať. Môžu to byť červené ruže z obrúskov alebo limetkové ovocie rozložené pozdĺž stredovej čiary stola. V každom prípade, hlavná vec nie je preháňať to a nie zbaviť čiernej a bielej porcie jeho tajomstvo, grafiku a šarm.
 4. Mafiánsky riad - možné atribúty stola bez obrusu. Okuliare na whisky, popolník s nedopalkami na cigarety, balíček kariet, kocky, čipy, nože, pištole, puzdro na cigarety - všetko, čo je spojené so zlovestnou mafiou. Usporiadať oslavu pre jej manžela výročie, a on si to bude pamätať na dlhú dobu.


 

Rozmanitosť tematických strán je veľmi široká. Medzi nimi sú vynikajúce možnosti pre narodeniny dievčat a chlapcov, svadobné akcie, kde je veľa nuansy a koláč s obrazom nevesty a ženích sa javí ako vyvrcholenie. Novomanželia budú navždy pamätať takú nádhernú svadbu.

Do nového roka

Silvester pre vás - banálne jesť šaláty pred televízorom? Ak chcete niečo zaujímavejšie, skúste si usporiadať novoročnú párty v štýle:

 • Oscar - vytvoriť atmosféru Hollywoodu doma. Najprv potrebujete riad s obrazom veľkých hviezd. Rozprestrite červený koberec pozdĺž stola. Ozdobte biele obrúsky čiernym motýlikom. Stolné kaskády s hviezdami a filmami, figúrkami vo forme filmov, sušienkami a samozrejme kinematografickým ocenením sú vhodné ako príslušenstvo;
 • Gatsby - musíte sa snažiť čo najviac sprostredkovať atmosféru 20. rokov minulého storočia. Na tento účel je vhodný úplne zlatý obrus alebo ozdobený zlatou potlačou, napríklad hráškom alebo pruhmi. Servítky sú tiež potrebné so zlatými vzormi. Doplnky budú špajdle so špongiami, luxusné oblečenie pre fľaše, koktailové trubice so zlatými hviezdami;
 • v sovietskom štýle - na stole sú vystavené hlboké šalátové misy z krištáľu alebo keramiky s hotovým občerstvením, taniere s vlasteneckými nápismi, krištáľové poháre a hromady, šampanské a pomaranče;
 • pirátsky štýl - nezabudnite podporiť námornú tému s modrým alebo modrým obrusom. Ubrus s mapou pokladu je len darom pre túto stranu. V strede stola môžete umiestniť pirátsku hruď, z ktorej sa nalievajú zlaté šperky a drahé kamene. Karty pre hostí je možné vydať vo forme čiernej značky.


Kompetentné, krásne a kreatívne stolovanie je kľúčom k úspechu každej oslavy.

Zanechajte Svoj Komentár