Ako si vybrať kuchyňu: tipy od profesionálov

Štýlová, krásna, ergonomická kuchyňa - sen hostesky a jej malý raj v dome. Kedysi dávno, keď ľudia len začali stavať vysoko kvalitné domy, ohnisko sa stalo ohniskom života, všetky domácnosti boli priťahované k nemu a bolo to hneď vedľa toho, čo bola teplejšia a útulnejšia vec. Stáročia prešli, kachle boli nahradené modernými kachľami, masívne, zhruba stolované stoly a police - s ergonomickými súpravami, hlinenými kvetináčmi - s nerozbitným riadom, ale úloha kuchyne v dome sa nezmenila.

Stále zostáva centrom príťažlivosti pre domácnosti a malou oázou pohodlia a tepla. Krásna a pohodlná dekorácia je dôležitá nielen pre hostesku, ktorá tu trávi väčšinu svojho voľného času, ale aj pre zvyšok rodiny, ktorá zbožňuje „čajový čas“ a večer po náročnom dni má dlhé rozhovory. Takže príprava na opravu je v plnom prúde a objavila sa veľmi zložitá otázka: ako si vybrať kuchyňu? Čo by malo byť, aby sa tu všetci cítili pohodlne? Ako ju vyplniť, aby kulinárska inšpirácia neopustila hostesku a chuť do domácnosti? O tomto a hovoriť ďalej.

Vlastnosti výberu kuchynského setu

V kuchyni je všetko dôležité: dekorácia a výplň. Táto miestnosť sa používa denne, vytvárajú sa tu „extrémne“ podmienky (vysoká teplota a vlhkosť) a počas varenia sa veľké množstvo odpadu (voda, mastnota, špina) usadzuje na povrchoch nábytku a dekorácií, vďaka čomu je miestnosť pravidelne čistená (oveľa častejšie ako zvyšok). priestory).

Nábytok musí odolať takýmto nákladom, vydržať náhle zmeny v „podnebí“, je ľahké ho čistiť a slúžiť dlhodobo verne. Pre kuchyne často nepoužívajú samostatné položky, ale súpravy nábytku.

Prvýkrát sa objavili v USA v minulom storočí a hostesky sa jej páčili natoľko, že ich hromadná výroba bola okamžite zariadená. Táto skúsenosť bola prijatá Američanmi z Európanov, "ochutnal" nápad na chuť. V sovietskych časoch, v ľudovej reči, sa slúchadlá nazývali „steny“ a aktívne sa využívali nielen v kuchyniach, ale aj v obývacích izbách. Nábytok, vybraný výrobcom, odstraňuje kupujúceho z potreby nezávisle "zbierať" súbor rôznych položiek.

Možno je to hlavná výhoda slúchadiel. Okrem toho cena súpravy je nižšia ako kumulatívna cena všetkých položiek zahrnutých do jej zloženia, ak ich kupujete samostatne. Nábytok je zložený nielen z „steny“, ale je doplnený o jedálenský stôl, stoličky a pohyblivé prvky.

Pri výbere kuchyne by ste mali venovať pozornosť štyrom charakteristikám:

 • Estetika (vzhľad).
 • Funkčnosť.
 • Dlhá životnosť.
 • Použiteľnosť (ergonómia).

Hovorme o každom z nich podrobnejšie.

estetika

Estetika náhlavnej súpravy je jej krásou z hľadiska výberu osoby (to je dôležité, pretože každý má svoje vlastné predstavy o kráse). Čo môžete povedať o vzhľade kuchynského nábytku? Samozrejme, že by mala vyzerať primerane v kombinácii so zvyškom nábytku a zároveň potešiť hostesku a domácnosť.

Nemôžete si len vybrať svoj obľúbený model, napríklad v štýle Provence a dať ho do kuchyne, ktorá je už zdobená v smere high-tech. Plnenie a konečná úprava musia zodpovedať.

funkčnosť

Je možné určiť, aké možnosti môže slúchadlo poskytnúť tým, že sa zoznámi s jeho obsahom, teda s jeho komponentmi. Čo by malo byť zahrnuté do nábytkového komplexu pre kuchyňu tak, aby sa považovalo za kompletné, plne spĺňajúce požiadavky osoby, ktorá ho používa? Štandardný zoznam modulov a doplnkov je nasledovný:

 • Podlahové konštrukcie. Patria medzi ne skrinky, skrine a regálové systémy (väčšinou uzavreté).
 • Packaging. Vysoké úzke skrinky, ktoré sú určené pre vstavané spotrebiče a kuchynské potreby.
 • Skrinky so závesným typom. Môžu byť uzavreté a otvorené. Zvyčajne predstavujú zmiešaný sklad regálov a zásuviek.
 • Mobilné prvky. Obrazovky, priečky, stoly na kolesách, nábytok-transformátor. Tieto prvky sú zvyčajne doplnené slúchadlami určenými pre stiesnené kuchyne.
 • Voľne stojaci nábytok: stoly, stoličky, pohovky-rohy.

Vyplnenie náhlavnej súpravy sa vyberá v závislosti od charakteristík kuchyne a potrieb hostesky, to znamená, individuálne pre každý dom. Niekto potrebuje viac zásuviek a niekto preferuje dať polovicu úložného systému pre nové domáce spotrebiče.

Jednoduché použitie

Akýkoľvek nábytok by mal byť pohodlný na používanie. Ešte pred nákupom musíte „vyskúšať“, to znamená, vyskúšať, čo je v práci, ak je milenka vhodná na výšku, ak sú police vhodne umiestnené, ak dosiahne všetky boxy. Potom by ste mali starostlivo vykonať merania a vopred si rozmyslieť umiestnenie náhlavnej súpravy v miestnosti. Je potrebné brať do úvahy pohodlie pohybu medzi vrchmi pracovného trojuholníka a možnosť dodatočných „trás“ z jedálenského priestoru do pracovného priestoru, kachle a chladničky.

trvanlivosť

Trvanlivosť náhlavnej súpravy je primárne určená materiálmi, z ktorých je vyrobená. Pre trup a fasády je považované za najlepšie masívne drevo. Dosky sú lepšie vybrať z prírodného kameňa. Kuchynská zástera vydrží dlhšie, ak je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele alebo zložená z keramických dlaždíc.

Prvky návrhu a usporiadania

Správne usporiadanie kuchyne vytvorí všetky potrebné podmienky pre jeho pohodlné používanie. Skúsení dizajnéri poznajú takýto koncept ako „pracovný trojuholník“. Táto podmienená geometrická postava umiestni svoje vrcholy na tri body: dlaždice, chladničky, umývadla. Zóny musia tvoriť trojuholník, v tomto prípade sa hosteska počas varenia pohodlne pohybuje po kuchyni.

Kuchyňa v tvare L

Usporiadanie v tvare L sa považuje za najlepšiu možnosť pre väčšinu kuchýň, ale najlepšie sa hodí do miestností štvorcového tvaru. Možnosť umiestnenia náhlavnej súpravy umožňuje vybaviť samostatnú platformu a ľahko umiestniť vrcholy pracovného trojuholníka na dve susedné steny.

Usporiadanie v tvare L ponecháva dostatok priestoru na usporiadanie jedálne. Medzi výhody tejto možnosti patrí možnosť použitia vstavanej technológie. Jedinou výnimkou v prípade, že rozloženie v tvare písmena L bude mimo miesta, sú príliš úzke miestnosti, kde dĺžka jednej steny presiahne dĺžku druhej steny viac ako dvakrát.

Kuchyňa v tvare U

Usporiadanie v tvare U alebo U je univerzálne využívané v miestnostiach s rôznou kvadratúrou, ale je považované za najlepšie riešenie pre kuchyne s rozlohou 12-15 m2. Súprava sa nachádza pozdĺž troch stien. Existuje možnosť usporiadania pracovného trojuholníka, z ktorého každý z vrcholov môže byť umiestnený na samostatnej stene.

Usporiadanie v tvare U umožňuje umiestniť rôzne technické plnky prakticky bez obmedzení. Z nedostatkov si odborníci všimnú len nemožnosť prechodu cez prevádzku, ale pre neprepravnú miestnosť to nie je povinné. V malých kuchyniach Chruščova a v príliš priestranných izbách luxusných apartmánov sa neodporúča používať dispozíciu v tvare U. V prvom prípade je lepšie „orezať“ jednu stranu a uchýliť sa k modelu v tvare L av druhej - k ostrovnému modelu.

Lineárna kuchyňa

Lineárne alebo jednoradové usporiadanie vhodné pre malé priestory. Táto kompaktná možnosť sa často používa v moderných štúdiových apartmánoch, kde je každej zóne pridelený obmedzený priestor a kuchyňa nepatrí do oblastí „dominantných“ na námestí.

Model umiestnenia kuchynskej linky spočíva v samotnom názve dispozície - lineárny, to znamená, že nábytok je umiestnený v línii pozdĺž steny. Na jednej strane to ušetrí veľa miesta, ponechajúc tri ďalšie voľné, ale na druhej strane pravidlo pracovného trojuholníka je jednoducho nemožné pozorovať. Odborníci radia len v centre majú umývadlo, a po stranách - chladnička a sporák. Táto možnosť bude pohodlnejšia ako ostatné dve.

Kuchyne a ostrovné kuchyne

Ostrovné usporiadanie je charakterizované prítomnosťou malej "oázy", ktorá prichádza dopredu, akoby bola oddelená od zvyšku kuchyne "pevniny", ktorá zostala pozadu. Na tomto symbolickom ostrove môžete umiestniť tanier, pracovný alebo jedálenský kút, bar. Možnosť je vhodná pre veľmi veľké izby a pre kombinované apartmány.

"Ostrov", ako keby zjednotil tieto dva priestory do jedného a zároveň ho nenápadne odlišuje medzi kulinárskou platformou a ostatnými zónami. Pôdorysné usporiadanie opakuje ostrov vo všetkom s jednou malou výnimkou: ostrov sa „neoddeľuje“ od „pevniny“ úplne, ale spája sa s ňou z jednej strany.

V skutočnosti takáto kuchyňa môže byť v tvare L alebo v tvare U, ale druhá alebo tretia strana nie je umiestnená pozdĺž steny, ale nahrádza ju, opiera sa o koniec. V ideálnom prípade ide o zónu kuchyne do dvoch oblastí: na varenie a na recepciu. Oba typy dispozícií nie sú vhodné pre malé byty. V podmienkach ostrovnej a polostrovnej kuchyne je ľahké zorganizovať pracovný trojuholník umiestnením jedného z jeho vrcholov (zvyčajne dosky) na ostrov.

Dvojradová kuchyňa

Dvojradové alebo paralelné usporiadanie je obľúbenou voľbou pre priechodné miestnosti a izby s rozlohou viac ako 15 m2. Kuchynská súprava je rozdelená na dve časti, ktoré sú umiestnené pozdĺž protiľahlých stien. S takýmto plánom je ľahké dodržiavať pravidlo pracovného trojuholníka: umývadlo a sporák sú umiestnené na jednej strane a chladnička na druhej strane.

V kuchyni zaberá veľa miesta a umožňuje vám v mnohých skladovacích systémoch rozložiť veľké množstvo riadu a kuchynských maličkostí, zabudovaných v domácich spotrebičoch. Z nedostatkov je zaznamenaná len obtiažnosť umiestnenia jedálenského priestoru. V dvojradovej kuchyni nie je pre ňu jednoducho miesto, aj keď priestor na stravovanie je možné vybrať z kuchynskej linky, mierne skrátiť dĺžku náhlavnej súpravy. Takéto riešenie vyžaduje dôkladnú prácu na projekte tak, aby sa návrh hladko dopĺňal.

Materiál na výrobu kuchynskej súpravy

V nábytkovom komplexe pre kuchyňu sa používa niekoľko materiálov naraz, pretože jednotlivé komponenty sú určené na rôzne účely. Prvky kuchynskej súpravy možno kombinovať do nasledujúcich skupín:

 • Zbor a fasády.
 • Príslušenstvo.
 • Pracovná doska (tiež známa ako pracovná plocha).
 • Zástera.

Hovorme o výhodách a nevýhodách rôznych materiálov používaných výrobcami.

Kuchynská skrinka a fasáda

Teleso a fasáda kuchyne je často vyrobená z dreva alebo jeho derivátov (MDF, drevotriesková doska, drevotriesková doska). Sú dobrou kombináciou kvality a ceny. Väčšina nábytku z rozpočtovej kategórie je vyrobená z MDF a drevotrieskovej dosky.

Listy sa dajú ľahko strihať, môžu mať akýkoľvek (aj komplexný) tvar. Bohužiaľ, materiál sa zle rozpadá v sekciách. Po montáži celej konštrukcie sa musia bezpodmienečne upraviť utesnením špeciálnou dýhovou páskou. Technológia laminovania a lepenia PVC fólie vám umožňuje dať povrchu fasád a karosérie akúkoľvek textúru. Najčastejšie imituje drahé lesy.

Súbežne s tým fólia chráni povrch pred agresívnym mikroklímou v kuchyni. Bohužiaľ, drevotrieskové dosky a drevovláknité dosky nemožno pripísať na trvanlivé. Každý nábytok má vlastnú životnosť, ale v porovnaní s masívnym drevom má veľmi krátku drevotrieskovú dosku a MDF. Drevo do kuchyne sa používa čoraz menej.

Jeho cena je vyššia, ale nábytok je pevnejší. Na ochranu fasád sú často pokryté vrstvou z akrylovej, plastovej fólie alebo všeobecne vyrobené z nárazuvzdorného, ​​tvrdeného skla. Môže byť transparentný alebo matný. Ak je sklo doplnené chrómovými prvkami, takáto súprava ideálne zapadne do high-tech kuchyne.

Ďalšia zmiešaná verzia pre fronty kuchynskej súpravy pozostáva z hliníkových rámov a vložiek z dreva, MDF, skla, plastu. Kovová "kostra" poskytuje konštrukcii pevnosť a odolnosť, ale nevytvára dodatočné zaťaženie, pretože hliníkový materiál je ľahký.

Stolová doska

Tri najlepšie materiály, z ktorých pracovné dosky zahŕňajú:

 • Strom. Štýlová možnosť šetrná k životnému prostrediu, ktorá nikdy nevyjde z štýlu. Drevo by malo byť ošetrené špeciálnymi zlúčeninami, ktoré zabraňujú jeho napučaniu a deformácii počas systematického kontaktu s vlhkosťou a vysokými teplotami.
 • Keramická dlažba. Teraz sa táto možnosť nepoužíva tak často, ale je v dokonalej harmónii so zásterou z podobného materiálu. Ak si vyberiete farbu s rozdielom niekoľkých tónov a podobnej textúry, potom sa stolová doska a zástera stanú jedinou súpravou v kuchyni.
 • Prírodný kameň (mramor, žula, kremeň). Tieto dosky budú trvať veľmi dlho. Nemajú strach z ničoho a vydržia akékoľvek testy: teplo, chlad, vysokú vlhkosť, pravidelné čistenie.

S malým okrajom od popredného tria umiestneného: nerezová oceľ, umelý kameň, sklo, MDF, drevotrieskové dosky a plasty. Nie sú tak odolné (s výnimkou skla a nehrdzavejúcej ocele), ale zároveň potencionálnych kupujúcich za prijateľné ceny.

Kuchynská zástera

Kuchynská zástera - plocha steny medzi sklopnými a podlahovými konštrukciami, ktorá je pokrytá špeciálnym náterom. Materiál by mal byť ľahko umývateľný, vydržal pravidelný kontakt s domácimi chemikáliami, nereagoval na zvyšujúce sa teploty. Pravidlom je, že zástera sa tiahne pozdĺž celého komplexu nábytku, zachytáva drez, pracovný priestor a dlaždice. Tieto tri oblasti sú považované za najšpinavšie. Kuchynské zástery sa vyrábajú z nasledujúcich materiálov:

 • Keramická dlažba. Nesporný vodca zoznamu. „Rýchlo a dlho“ je jej mottom. Dlaždice sa nebojí takmer nič, okrem silného mechanického poškodenia, ktoré môže viesť k rozdeleniu dlaždice. Široká škála farieb a textúr vám umožní vybrať si pôvodnú verziu vašej kuchyne, ktorá bude kombinovaná so štýlom miestnosti a farebnou paletou náhlavnej súpravy.
 • Mozaikové alebo mozaikové dlaždice. Materiál je vyrobený z keramiky, porcelánu alebo kameňa, skla. Skladá sa z mnohých malých modulov, ale predáva sa v už zmontovanom tvare na mriežkovej matrici. Mozaiková dlažba - pevná, odolná a spoľahlivá ochrana steny.
 • Kov. Zástery sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Nebojí sa vody, tepla a čistiacich prostriedkov. Nevýhody materiálu zahŕňajú iba jeho "marco" - na povrchu zostávajú odtlačky prstov, kvapôčky tuku a kvapky vody. Kovová zástera bude musieť byť pravidelne umývaná.
 • Prírodný a umelý kameň. Odolné a odolné materiály. Ak použijete prírodnú žulu alebo mramor, je lepšie zvoliť tú istú dosku, aby zodpovedala množstvu, aby vyzerala harmonicky.
 • Glass. Transparentné plátno bude vynikajúcou ochranou pre „jemnú“ povrchovú úpravu: tapetu, fotografickú koláž, panorámu. Materiál sa nebojí ničoho, okrem abrazívnych čistiacich prostriedkov, ktoré zanechávajú na povrchu mikroškrabky. Sklo je rovnakej značky ako kov. Vyžaduje časté čistenie.

Zriedkavejšie sa na zásteru používajú PVC panely a laminované MDF alebo drevotrieskové dosky. Budú slúžiť menej keramických dlaždíc alebo kameňa, ale poskytujú príležitosť pre majiteľov, aby čiastočne zmenili dizajn bez ďalších nákladov pár rokov po oprave.

Vnútorná výplň a príslušenstvo

Vnútorná výplň (v tomto prípade sušičky a podnosy) a malé príslušenstvo (rukoväte, závesy, podpery políc, uhly) by mali byť vyrobené z odolného a spoľahlivého materiálu. Kov je pre túto úlohu najvhodnejší, ale ak hovoríme napríklad o perách, je možné zvážiť ďalšie možnosti:

 • Strom.
 • Glass.
 • Plast.
 • Akýkoľvek materiál s extra vrstvou kože.

Pre sušičky, palety, rohy, skrutky, pánty, spravidla vyberte z nerezovej ocele.

Výber štýlu

Štýl kuchyne je vybraný výlučne na základe preferencií majiteľov domu. Všetky pokyny v dizajne platia pre túto miestnosť.

Populárne štýly zahŕňajú nasledujúce štýly, ku ktorým je pripojený krátky opis ich charakteristických znakov:

 • Loft. Tehla, "vlákna" komunikácie, niektoré kovové a originálne osvetľovacie zariadenia.
 • Škandinávsky štýl. Kombinácia modrej oblohy a snehobielej, lesklých povrchov fasád, skla a studeného svetla.
 • Modern. Obmedzenie, minimálne dekor, hladké línie, zaoblené tvary, pôvodná kombinácia kameňa, dreva a skla alebo plastu.
 • Classic. Luxusná, svetlá textúra drevených povrchov, ozdobený dekor, štuk, masívny luster, pozlátenie a drahé textílie.
 • High-tech Oceľ, chrómové povrchy, lesk, sklo, studené svetlo a kombinácia šedej, čiernej, bielej v palete farieb.

Для уютных кухонь без претензии на роскошь подойдут более простые и ненавязчивые поднаправления кантри (деревенский стиль): русский, испанский, средиземноморский (греческий), французский прованс. Их всех объединяет использование натуральных материалов (дерево, металл) и целый комплекс приемов по состариванию поверхностей.

Сочетание цветов в кухонном пространстве

В оформлении кухни можно использовать любые цвета, но в определенных количествах. Ak hovoríme o jasných teplých odtieňoch (červená, oranžová, žltá), mali by byť vyvážené pastelovými tónmi. Pre studené farby (modrá, modrá, fialová) je lepšie zvoliť si teplé poznámky ako protiváhu.

Musíte kombinovať farby podľa jednej zo všeobecne uznávaných zásad:

 • Dopĺňajú. Kombinácia farieb oponentov v kruhu Itten.
 • Podobný. Používajú sa tri farby, ktoré sú vedľa seba v kruhu Itten.
 • Monochromatický. Používa sa jedna farba z kruhu Itten a niekoľko odtieňov.
 • Klasická triáda. Kombinácia troch farieb, ktorých sektory sa stávajú vrcholy trojuholníka vnútri kruhu Itten.
 • Klasický tetrad. Farby sú vypočítané podľa podobného princípu ako v trojici, ale pomocou obdĺžnika, nie trojuholníka.

Ak sa rozhodnete vyskúšať si vlastný spôsob kombinovania farieb, majte na pamäti, že dizajnéri neodporúčajú používať viac ako sedem odtieňov v interiéri. Čím viac farieb bude zahrnutých, tým menej by mali byť.

Tipy na umiestnenie

Výber vybavenia a jeho umiestnenie je jednou z etáp procesu usporiadania kuchyne. Najdôležitejšiu úlohu zohrávajú vrcholy pracovného trojuholníka, ktorý pozostáva zo sporáka, chladničky a umývadla.

Vzdialenosť medzi vrcholmi by mala byť medzi 1,2 a 2,7 a súčet všetkých strán trojuholníka by mal klesať v rozsahu 4-8 m. Ak sa toto pravidlo zanedbáva, kuchyňa bude úzko, pohyb medzi tromi zónami je nepohodlný.

Okrem pracovného trojuholníka môže sada technickej náplne do kuchyne obsahovať:

 • Kapucňa, zodpovedná za kvalitné vetranie miestnosti. Nachádza sa nad sporákom.
 • Mikrovlnná rúra (rúra, rúra). Nachádza sa buď v špeciálnom výklenku alebo v rohu stola.
 • Kávovar (kávovar), rýchlovarná kanvica. Zvyčajne umiestnený na pult.
 • Spracovatelia potravín, miešačky, hriankovače, parníky, pekárne. Zvyčajne sa skrývajú vo výklenkoch a policiach náhlavnej súpravy.
 • Umývačka riadu. Vstavaný do setu a maskovanej fasády.

Sada môže byť doplnená o ďalšie domáce spotrebiče, ktoré hosteska používa, ale tie najmasívnejšie už boli uvedené vyššie, takže pre ďalšie technické vylepšenia, miesto je umiestnené vo vnútri headsetu na policiach alebo v krabiciach.

Osvetlenie a osvetlenie

Osvetlenie v kuchyni je rozdelené do troch zón:

 • Primárne (stropné osvetlenie).
 • Pracovné alebo miestne (svetlá nad stolom).
 • Niekedy sa pridáva tretia zóna, kde sa používa dekoratívne osvetlenie. (Zvyčajne okolo obvodu miestnosti, v blízkosti výklenkov alebo pozdĺž obrysu nábytku).

Osvetlenie je potrebné plánovať len po zakúpení kuchynskej linky. Keď bude všetok nábytok usporiadaný, je jednoduchšie vypočítať správne umiestnenie. Nastaviteľné osvetlenie - posledné "pípnutie" interiéru, takže inštalácia stmievača bude pekným bonusom. Vo večerných hodinách umožní „vypnúť“ svetlo, oddýchnuť si unaveným očiam a naopak, aby to bolo jasnejšie, aby sa rozveselilo.

Pre kuchyňu sa používajú rôzne typy osvetľovacích zariadení (strop, pneumatika, reflektory, LED osvetlenie, bežné žiarovky v lustroch), hlavná vec je, že majú odolné telo odolné voči vlhkosti.

Feng Shui v kuchyni

A teraz sa obraciame k starovekej taoistickej praxi, súboru pravidiel pre harmonický dizajn priestoru, cez ktorý prúdi energia qi voľne. Čo hovorí feng shui o kuchynskom interiéri? Po prvé, tento predpoklad symbolizuje hojnosť a bohatstvo, a dokonca aj podľa taoistickej praxe patrí medzi najdôležitejšie.

Veľkú úlohu zohráva umiestnenie kuchyne vo vzťahu k iným miestnostiam a predným dverám. Je zrejmé, že majitelia bytov si nemusia vyberať, ale tí, ktorí práve začínajú stavať vlastný dom by mali byť umiestnené mimo chodby alebo haly. Osoba, ktorá vstupuje do domu, by si nemala nechať oči na otvorenej kuchyni od prahu.

Podľa Feng Shui takéto usporiadanie prispieva k "úniku" užitočnej energie, ktorá je zodpovedná za blahobyt a prosperitu. Môžete vyriešiť situáciu: nainštalovať dvere alebo zavesiť svetelné závesy. Ďalšou možnosťou je zavesiť na chodbu svetlý dekor, ktorý upozorní na seba (obraz, kompozícia z keramiky na stole, zrkadlo s osvetlením).

Feng Shui odborníci neodporúčajú zónovanie kuchyne pomocou pódia. Variácie vo výške podlahy "znížiť" tok energie qi, ako výčnelky v kaskádové vodopád, po ktorom "tečie" chaoticky. Populárna myšlienka používania pódia na zdôraznenie jedálenského priestoru by sa tiež mala opustiť. Kuchyňa by sa mala v prvom rade zhodovať presne s jedálňou.

Sporák nie je možné umiestniť vedľa okna, pretože jeho teplo, symbolizujúce blaho rodiny, "unikne" do ulice. Nepoužívajte zrkadlové dlaždice a objemné stropy (masívne lustre). Jasná, šťavnatá červená farba Feng Shui spadá pod tabu pre kuchyňu. Nespúšťajte miestnosť. Bezohľadne sa zbaviť nepotrebných riadu, takže len to, čo sa skutočne používa.

záver

Dizajn kuchyne by mal brať do úvahy štyri zložky: farbu, čiary a tvary, textúru a svetlo. Toto sú "veľryby", na ktorých je založené umenie dizajnu. Ak pri navrhovaní projektu použijete tento tradičný recept, ochutnajte ho s talentom, pridajte pár lyžičiek fantázie a štipku kreativity, potom výsledkom bude originálne jedlo. To môže byť mierne eklektické, výnimočné, na rozdiel od iných "reštauračných" majstrovských diel z najlepších kuchárov z dizajnérskej kuchyne, ale toto kulinárske majstrovské dielo určite dýcha teplo a pohodlie.

Zanechajte Svoj Komentár