Interiér kuchyne 11 námestí. m

Kuchyňa už nie je len jedáleň. Stal sa snáď najfunkčnejšou izbou domu alebo bytu. Dizajn modernej izby, či už je to kuchyňa alebo obývacia izba, odráža aktívny životný štýl väčšiny rodín. Zvážte, ako vybaviť kuchynský dizajn 11 metrov štvorcových. m, takže je pohodlné a racionálne.

Vlastnosti plánovania kuchynského dizajnu

Základné pravidlá tvorby interiéru - praktickosť, estetika a funkčnosť - sú tiež dôležité pre kuchyne. Znakom dobre zvoleného nábytku je jeho farba. Ak máte veľa variť a dlho, je lepšie vybrať si nábytok v studených farbách. S nedostatkom osvetlenia by ste mali venovať pozornosť svetlým, "slnečným" farbám. Kuchyňa je centrom domu, takže jeho atmosféra by mala vytvoriť atmosféru pohodlia, tepla a mieru.


    

Neoddeliteľnou súčasťou úspešného dizajnu je správny výber materiálov, z ktorých sa nábytok vyrába. Najčastejšie používajte nábytok na báze MDF alebo drevotrieskových dosiek, aspoň - masívne drevo. V moderných interiéroch sa čoraz viac používajú materiály ako plast, vysoko pevné sklo alebo kov.

Vyberte typ rozloženia

Dizajn kuchyne miestnosti v 11 "štvorcoch" - úloha nie je tak ťažké, ale tam je limit na akúkoľvek fantáziu. Návrhár je konfrontovaný s úlohou usporiadania miestnosti takým spôsobom, aby to vyzeralo čo najštýlovejšie, nie na úkor funkčnosti. Zvážte najbežnejšie možnosti plánovania.

Jeden riadok

Najobľúbenejšou možnosťou je umiestnenie kuchynského nábytku pozdĺž steny v jednom rade. Je optimálne pre umiestnenie v tvare podlhovastého obdĺžnika so šírkou 2 m alebo menej. Stravovanie je najlepšie umiestnené v blízkosti koncovej steny (odporúča sa kúpiť štvorcový stôl). Ak má stôl predĺžený tvar, dá sa umiestniť na stenu oproti kuchynskému nábytku. Čo sa týka farebnej škály nábytku, je lepšie zvoliť ľahké predmety, pretože priestor „vizuálne“ nestláčajú.

Dvojitý riadok

Dvojradové umiestnenie slúchadiel je vhodné pre miestnosti v tvare silne predĺženého obdĺžnika. Odporúča sa jasné oddelenie týchto dvoch zón: práca a jedenie. Najvhodnejšie umiestnenie nábytku pozdĺž paralelných stien v kuchyniach s balkónom. Jedálenský stôl a stoličky sa môžu vykonávať na lodžii. Tam môžete tiež umiestniť chladničku. Nepohodlný izbový kryt bude zároveň neuveriteľne harmonický.


    

tvaru U

Ide o optimálne umiestnenie nábytku pre štvorcové kuchyne v jedenástich "štvorcoch". V tomto prípade je sada nábytku umiestnená na 3 steny naraz. Ak to priestor dovolí, môžete uprostred kuchyne umiestniť jedálenský stôl.

uhlový

Toto riešenie je rôzne funkčné a pohodlné. Pracovná plocha súčasne trvá 2 priľahlé steny. Táto možnosť je vhodná pre kuchynské miestnosti všetkých tvarov a veľkostí. Medzi jeho výhody patrí:

 • Zvýšenie pracovného priestoru v dôsledku použitia rohu.
 • Ergonomický, kompaktný v kombinácii s priestrannosťou. Väčšina rohových súprav je vybavená "kruhovými objazdmi" v niekoľkých úrovniach - otočnými zariadeniami na umiestnenie kuchynského náčinia. Dvere karuselových skriniek sú sklopné, takže sa voľne otvárajú a zatvárajú.
 • Rohové moduly sú vhodné na umiestnenie umývadla. To je o to pohodlnejšie, že komunikácia je v rohu. Ak sa v blízkosti nachádza práčka, bude vhodné ju pripojiť.


    

 • Pohodlné zónovanie. V tomto prípade sa varná zóna nachádza v jednom z rohov a zóna príjmu potravy je v opačnom smere. Je vybavená stolom a stoličkami. Je vhodné použiť lištu ako oddeľovač. Táto možnosť je vhodná pre mladých aktívnych ľudí, ktorí chcú realizovať inovatívne a moderné interiérové ​​riešenia. V 11-metrovej kuchyni je možné použiť aj barový pult ako pracovný povrch. V prípade potreby môže slúžiť ako jedálenský stôl.
 • Vznesenie odvolania. Rohová súprava dokonale zapadne do interiéru, moderného alebo klasického.

Kuchynská výzdoba

V kuchyni je miestnosť so špeciálnou mikroklímou. Preto by mal byť jeho dizajn pohodlný, praktický a zároveň krásny. Aký druh dokončovacích materiálov najlepšie znáša vysokú vlhkosť, sadze a zmeny teploty, sú dobre očistené od nečistôt?

Stropné dekorácie

Pre kuchynské stropy platí spravidla táto úprava:

 • Bielenie, farbenie. Je to jednoduché prevedenie, veľmi lacné prevedenie. Okrem toho, bielený strop je ekologický, pretože nezasahuje do výmeny vzduchu. Maľovanie stropu v kuchyni je ešte jednoduchšie. To možno urobiť vlastnými rukami. Nevýhodou týchto typov povrchových úprav je krehkosť.
 • Sadrokartón. Na zdobenie kuchynských stropov s použitím vlhkosťou odolných odrôd. Materiál je rýchlo a ľahko namontovaný, vyzerá krásne, má relatívne nízku cenu. Existujú aj nevýhody: sadrokartón neznáša teplotné zmeny. Zničil, keď zaplavil.

 • Vkladanie tapetami. Tapety sú lacné, skryť chyby na povrchu. Umývanie tapiet sa ľahko čistí. Mínus - určité ťažkosti počas inštalácie. Okrem toho, keď náhodne zaplavil zhora, tapeta sa ukáže byť poškodený.
 • Napínacie štruktúry.
 • Plast. Lacný a praktický materiál. Je extrémne trvanlivý a bude tolerovať aj záliv zhora. Vyzerá to však príliš jednoducho.
 • Rack stropy špeciálnych lamiel - krásny a drahý dekor. Súčasne je možné namontovať štruktúru regálu vlastnými rukami. Farebná schéma môže byť ľubovoľná. Najbežnejšie možnosti sú kovové, zlaté a biele.


    

Nástenné dekorácie

Zaťaženie kuchynského povrchu je veľké. Vlhkosť, pokles teploty, sadze a mastný sprej majú na ne negatívny vplyv. Preto sú požiadavky na dokončovacie materiály pre steny. Okrem krásneho výhľadu by mali dekoratívny vzhľad zostať čo najdlhšie. Možné sú nasledujúce úpravy:

 • Dlaždice. Je pevný, trvanlivý, ľahko sa čistí a veľmi estetický. Doska môže byť lesklá, hladká, matná alebo textúrovaná. Materiál sa používa hlavne na pracovnú zásteru, kombinuje ju s maľovanými, tapetovými alebo omietnutými stenami.
 • Sklenená zástera, plastové panely. Na rozdiel od dlaždíc alebo mozaiky s mnohými švami je taký povrch hladký a je veľmi ľahké ho umývať.
 • Farbenie. Farba - cenovo dostupný a praktický materiál. Okrem toho môžete experimentovať s farebnou schémou pomocou jednej zo stien ako prízvuku. Najlepšia farba pre kuchyňu - lesklá vodotesná. Jeho najjednoduchšie umývanie.
 • Tapety. Ďalší populárny spôsob, ako navrhnúť kuchynský interiér. Bežné listy papiera by sa nemali používať, pretože sa obávajú vlhkosti a doslova „zachovávajú“ pachy. Najlepšia možnosť je tapeta s vinylovým povlakom, papierom alebo netkanou základňou. Ľahko sa čistia od znečistenia a odolné moderné lepidlo im nedovolí odlupovať sa od vlhkosti.


    

 • Dekoratívne omietky. Existuje mnoho druhov tejto povrchovej úpravy (voda, bezvodý, polymér, benátsky, s mramorovými trieskami, pieskom a vápnom atď.).
 • Umelý kameň. Použitie umelého dokončovacieho kameňa je vynikajúcou alternatívou keramiky a tapetovania stien. Môže to byť stena úplne obložená kameňom alebo rohovou vložkou. V každom prípade to dopadne krásne. Dekoratívny kameň je najvhodnejší pre zónovanie priestorov a vytváranie akcentov, dizajnu dverných a balkónových otvorov.
 • MDF panely. Preglejka - trvanlivý, spoľahlivý a relatívne lacný materiál. Neobsahuje vysokú vlhkosť, je neatraktívne pre plesne a baktérie. V kuchyni sa na konečnú úpravu používajú dyhované alebo natreté panely.
 • Pružný kameň. Ide o pieskovcový materiál. Tento minerál sa nanáša tenkou vrstvou na sklolaminát. Materiál sa ľahko inštaluje, je odolný voči vonkajším vplyvom a šetrný k životnému prostrediu. Okrem toho je dizajn neobvyklý.

Dekorácia podlahy

V kuchyni je veľmi špeciálna izba. Existujú rôzne podujatia: od varenia až po hlučné detské hry. Neustále niečo púšťajú na podlahu a vylejú, musíme to prijať. Požiadavky na kuchynské podlahy sú dosť drsné:

 • Jednoduchá starostlivosť, hygiena. Podlaha je znečistená každý deň, je vystavená vlhkosti a chemikáliám v domácnosti.
 • Odolný voči vlhkosti. Pokiaľ ide o konštantnú vlhkosť, kuchyňa je druhá len v kúpeľni.
 • Odolnosť proti opotrebeniu. Povlak by nemal rýchlo stratiť svoj atraktívny vzhľad z vonkajších vplyvov.
 • Odolnosť proti nárazu. Podlaha by nemala byť poškodená kastrólom alebo nožom náhodne spadnutým.
 • Náklady.
 • Estetika, kompatibilita s inými materiálmi na konečnú úpravu a nábytkom.
 • Jednoduchá inštalácia.


    

V kuchyni na 11 metrov je možné použiť tieto materiály (a ich kombinácie):

 • Keramické dlaždice;
 • linoleum;
 • laminát;
 • Prírodný kameň;
 • Porcelánový kameninový tovar.

Každý z týchto materiálov má svoje výhody a nevýhody. Zároveň plne spĺňajú stanovené požiadavky.

Priestorové zónovanie

Spravidla sa v zložení kuchyne nachádzajú 2 funkčné oblasti:

 • pracovný;
 • Na jedlá.


    

Na rozlíšenie medzi týmito zónami môžete použiť dokončovacie materiály na podlahe a stenách, dvojúrovňové stropné konštrukcie a barový pult. Prirodzený rozdiel sa dosahuje v kuchyniach s balkónom, keď sa tam prenáša jedna z funkčných oblastí (príjem potravy). Túto možnosť - zo série „neštandardných“ - často vyberajú mladé rodiny.

Farebné riešenia

Môžete si vybrať odtiene, vedené len podľa vlastných preferencií a nápadov. Aby sa však predišlo chybám a aby sa namiesto vnútrajška vytvoril nejasný pestrý spot, mali by ste použiť tieto tajomstvá:

 • V 11-metrovej kuchyni sa hodia chladné odtiene. Na vytvorenie úspešnej palety farieb stačí použiť štyri alebo päť odtieňov.
 • Použitie monochromatických kombinácií robí priestor širším. Pokusy s kontrastmi naopak naopak vizuálne zmenšujú priestor.
 • Ak sú kuchynské okná orientované na sever, odporúča sa použiť tóny žltej a oranžovej farby. Pre kuchyne s juhovýchodným a južným smerom sú vhodnejšie tóny modrej, zelenej alebo modrej.
 • Je potrebné zohľadniť vek rodinných príslušníkov. Mladí ľudia dávajú prednosť jasným farbám, starším ako uvoľnenejší tón.


    

Kuchyňa dizajn 11 námestí. m v rôznych štýloch

Výber správneho štýlu je skvelý spôsob, ako vytvoriť krásny interiér podľa vlastného vkusu, rovnako ako príjemne prekvapiť hostí. V poslednej dobe sa čoraz viac ľudí rozhodlo pre moderné štýly kuchyne, stručné a pohodlné.

Súčasná - kombinácia rôznych štýlov. Zahŕňa použitie pohodlného, ​​nie príliš drahého nábytku. Farebné spektrum je neutrálne: sivé, biele alebo béžové.

Ecostyle. Jej hlavnou koncepciou je ľudská túžba nepoškodzovať prírodu. Preto je vítané použitie nielen prírodných materiálov, ale aj produktov ich druhotných surovín (starých podlahových dosiek). Výzdoba môže slúžiť ako fyto steny lezcov alebo kvetov s vysokými podlahami v kvetináčoch alebo vaňách.


    

Loft. Tento štýl tradične zahŕňa obrovskú miestnosť, takže štandardné 11 "štvorcov" pre neho zjavne nestačí. Ale nikto nebude zasahovať do požičiavania na výzdobu malej kuchyne oddelených prvkov interiéru podkrovia. Napríklad, môžete nechať otvorené vetranie komunikácie bez boxov, štylizovať nábytok tak rýchlo, ako je vyradený zo šrotu. Akcentová stena alebo oblúky sú zdobené ozdobnými tehlami alebo hrubo omietnuté.

Hi-tech - módny drzý štýl. Plastový nábytok v kombinácii so sklom a kovom je skvelou voľbou pre modernú izbu. Dekor rešpektuje tradície minimalizmu. Sú takmer alebo úplne neprítomní.

Ak nie ste pripravení na radikálne zmeny, môžete kombinovať klasiku alebo okázalú modernú s moderným trendom. Dokonca aj nekompatibilné štýly sú často kombinované veľmi originálne, nehovoriac o podobných v duchových smeroch.

Dekor a textílie

Od textilu pre kuchyňu najlepšie valcované, vlnité závesy alebo rolety. Materiál musí byť zvolený tak, aby sa ľahko čistil. Pre záclony je najlepšou voľbou polyester.

Ako dekor použiť obrázky, plagáty, a tiež izbové rastliny. Nenechajte sa zapojiť do dekoratívnych zväzkov cibule, papriky a cesnaku. Spočiatku tieto dekorácie vyzerajú krásne, ale rýchlo sa znečistia a stratia svoju príťažlivosť. Vybavená v kuchyni a TV, ak je to miesto pre večerné rodinné (a nielen) posedenie.

Kuchynský nábytok

Na výrobu nábytku v kuchyni sa okrem drevených a drevotrieskových dosiek používa MDF preglejka a multiplex. Drevo je najprestížnejší a drahší materiál. Na výrobu kuchynských súprav používajúcich viac ako 40 druhov dreva. Strom je sušený špeciálnou technológiou, ošetrený ochranným prostriedkom a nanesený náter.

Drevotrieskové dosky s MDF sú oveľa lacnejšie a úspornejšie ako drevo. Varianta s MDF je lepšia a výhodnejšia, pretože je silnejšia a šetrnejšia k životnému prostrediu ako drevotriesková doska. MDF je vhodný pri spracovaní a umožňuje prijímať najrôznejšie formy a konfigurácie. V poslednom čase priemysel vyrába ekologicky odolnú drevotrieskovú dosku odolnú voči vlhkosti. Povlak môže byť laminovaný alebo melamínový.


    

Multiplex je tenká časť dreva, prepojená lepidlom. Je to materiál, ktorý je odolný voči deformácii a je ideálny pre kuchynský nábytok. Je pravda, že takýto headset nemožno nazvať lacné. Pozoruhodne vyzerá nábytok z multiplexu, zdobený drevom a sklom. Čalúnené v kuchyni a čalúnený nábytok.

Multifunkčný kútik v malom apartmáne môže zároveň slúžiť ako pohovka pre hostí. Použite pohovku a miesto na uloženie vecí. Ak to priestor dovolí, môžete umiestniť malý gauč.

Dôležitým prvkom kuchyne v 11 m2 - pult. Sú vyrobené z dreva, kovu, laminovanej drevotrieskovej dosky, prírodného alebo dekoratívneho kameňa, tvrdeného skla a pod.

Osvetlenie a osvetlenie

Najčastejšou chybou pri organizovaní kuchynského osvetlenia v súkromnom dome alebo byte je použitie len jedného svietidla. Tipy pre profesionálov v dizajne osvetlenia vám pomôžu vyhnúť sa bežným chybám:

 • Naplánujte si umiestnenie prípravkov vopred. Je dôležité myslieť na osvetlenie vo funkčných oblastiach.
 • Najkratšia bezpečná vzdialenosť od spínačov a vývodov z vody je 0,6 m.
 • Mal by byť viac ako jeden svetelný zdroj. Jedálenský priestor môže byť napríklad osvetlený závesným zariadením a ako dodatočný zdroj na použitie svietidiel. Nezasahuje do osvetľovacích skríň a dekoratívneho osvetlenia.
 • Starostlivo vybrané svetlo pomáha opraviť neúspešnú geometriu miestnosti. Svietidlá umiestnené pozdĺž steny, aby kuchyňa viac vizuálne objemné. Svietidlo so vzostupným svetlom opticky zdvíha strop. Ak sú stropy veľmi vysoké, môžete použiť masívnu závesnú lampu (napríklad pre kuchynskú obývaciu izbu).
 • Nezabudnite ušetriť elektrinu. Energeticky najúčinnejšie zariadenia - LED. V porovnaní s klasickými žiarovkami sa spotreba energie znižuje na 90%.


    

Úspora a prispieva k použitiu stmievačov, ktoré regulujú osvetlenie.

záver

Vlastný vývoj kuchynského nábytku z akýchkoľvek záberov je fascinujúcim biznisom a je veľmi ľahké sa dostať do dizajnu. Ale ak máte pocit, že ste veľmi chýba vedomosti, obráťte sa na profesionálnych dizajnérov, aby vytvorili projekt interiérového dizajnu.

Zanechajte Svoj Komentár