Čo si vybrať zo stola? Materiály pracovnej dosky.

Rozhodli ste sa aktualizovať kuchynský set a neviete čo si vyberiete? Pozrime sa na čo materiál na doske lepšie používať a ktoré typy stolových dosiek diať.

Drevený stolík

Začnime s tradičnými materiál na doske v kuchyni je strom. Nespornou výhodou tohto materiálu je jeho šetrnosť k životnému prostrediu a krása klasického dreveného vzoru. Hlavnou nevýhodou použitia v kuchynskom nábytku je výskyt opuchov a plesní, keď povrch reaguje s vodou. výberom materiál na doske strom, pamätajte na potrebu starostlivej údržby.

Laminátová pracovná doska

Laminované dosky sú teraz široko rozšírené, ich nízka cena v tom zohráva významnú úlohu. Rôzne odtiene a schopnosť zmeniť textúru z hladkého lesklého na hrubý predstavuje obrovské bohatstvo výberu. Výhody tohto materiál na doske Bezpochyby hlavnou nevýhodou je, že náter nie je trvanlivý, aj pri starostlivej manipulácii je životnosť približne 5 rokov.

Žula alebo umelá kamenná doska

Čo iné typy stolových dosieka ako nájsť najlepšie riešenie. Ak potrebujete silný a trvanlivý povrch, budete vyhovovať materiálu ako žula a umelý kameň. Pri takomto povlaku nie je žiadna teplota hrozná, sú absolútne odolné voči opotrebeniu a účinkom čistiacich prostriedkov. Tieto dosky nie sú lacné, ale ich sila a odolnosť vám bude dobre slúžiť.

Materiál dosky - žula.

Materiál dosky - umelý kameň.

Akrylový kameň

Akrylový kameň je odolný voči opotrebeniu a trvanlivému materiálu, neprítomnosť švov zaisťuje trvanlivosť a čistotu konštrukcie a vďaka svojim špeciálnym vlastnostiam umožňuje vyrábať monolitické pracovné povrchy s umývadlom.

Akrylátový umelý kameň Staron v interiéri modrobielej kuchyne s rozlohou 10 m2. m.

Betónová doska

Typy dosiek Sú tak rôznorodí, koľko predstavivosti majú dizajnéri a vývojári. Populárnym trendom v nedávnej dobe bolo použitie betónu v interiéri, nielen na pokrytie podláh a stien, ale aj na kuchynské povrchy. Nepochybnou výhodou tohto rozhodnutia budú inovácie, ale rozmanitosť palety vás pred vážnou otázkou - čo si vyberiete, Mínus pri používaní takýchto materiál na doske - je možnosť deformácie a trhlín pri vysokých teplotách.

Kovová doska

Často sa vyskytujúcim riešením je použitie oceľových povrchov. Nemajú strach z vlhkosti alebo zmeny teploty, ale v malých priestoroch našich kuchýň, použitie ocele zvyčajne vyzerá veľmi chladno, takže iné možnosti sú častejšie vyberané. materiály na doske.

Kombinácia materiálov

Takže stále rozmýšľate čo si vyberieteAk je príliš ťažké rozhodnúť, ponúkame vám neštandardnú možnosť - môžete vytvoriť kombináciu materiálov založených na pracovných priestoroch, čo vytvorí novú estetiku a využije maximálne výhody každého z nich. materiály na doske.

Zanechajte Svoj Komentár