Dizajn chodby v Chruščove +40 príkladov interiéru interiéru

Malé chodby môžu mať rôzne konfigurácie, ale jedna vec ich spája: sú veľmi blízko. Moderné riešenia umožnia transformovať hlavné miesto v dome, napadnúť nepríjemnú oblasť. Harmonický interiér chodby v Chruščove bude založený na funkčnosti, pohodliu, ale nie je ťažké ho zapamätať, veľkolepé. A aj keď existujú obmedzenia vo výbere farieb, použitých materiáloch a príslušenstve, fotografické príklady ukazujú, že sa prenáša akákoľvek nálada: od pokoja až po dynamiku. Interiér je schopný urobiť čo najlepší dojem, odrážajúci charakter majiteľov, berúc do úvahy najnovšie módne trendy.

Kardinálne riešenia: prestavba

Ak existuje príležitosť na zlepšenie miestnosti v dôsledku prestavby, takže chodba, ak nie je priestranný, ale úmernejší, stojí za to. Je ťažké realizovať a krásne dizajnérske techniky v dlhom úzkom koridore alebo konfigurácii v tvare L.

Pokiaľ ide o dramatické zmeny v Chruščove, aby ste to dosiahli, mali by ste byť pripravení na takéto nuansy:

 • nákladná udalosť;
 • predĺžiť dobu opravy;
 • získanie povolenia nie je jednoduché.

Ale zbaviť sa nepríjemných mezanín pod stropom je dobrý spôsob, ako zvýšiť objem. Prípadne môžu byť trochu redukované, ponechávajúc len nad dverami a upravujú materiál vo farbe stien.
Pred výberom štýlu, farebnej palety pre uskutočnenie, stojí za to zvážiť všetky technické nuansy, ako je napríklad elektroinštalácia, zásuvky na správnych miestach.

Organizácia vesmíru

Pri výbere vhodného dizajnu skladovacích systémov a funkčného obsahu zohľadnite počet rodinných príslušníkov, a teda aj odev a obuv. Existujú dva najbežnejšie spôsoby usporiadania vstupnej haly:

 • Urobte ho čo najviac bez prekážok, otvorte ho.
 • Posaďte sa s objemným nábytkom s maximálnou kapacitou.

Každý prípad má svoje špecifické výhody a nevýhody. Atraktívne závesy na fotografiách príkladov dizajnu, pripravené haly vyzerajú dobre, keď nie sú prakticky naplnené vecami, alebo je umiestnených niekoľko objektov. Takýto prístup niekedy robí malú miestnosť úplne neprehľadnou.

Čiastočne zvládnuť problém pomôže atraktívne dekoratívne boxy, multi-formát prútené koše. Ale ak, najmä v prítomnosti detí, je ukladanie veľkého množstva vecí implikované, stojí za to umiestniť skriňu, napríklad so zrkadlovými posuvnými dverami. Toto riešenie priláka ergonomickú a vždy externú presnosť.

Zvážte možnosť na zákazku, vstavaný do stropu, a možno užší model.

Štýl: Priority

Vstupná hala by mala do určitej miery odrážať celkový štýl bytu, najmä ak sú klenuté alebo iné otvory, cez ktoré je viditeľná časť zvyšku obytného priestoru. Ale v prípade jeho izolácie, môžete vykonávať v akomkoľvek preferovanom štýle.

Malý kontrast bude vždy prínosom pre miniatúrne miestnosti - pridanie kovových prvkov, kože. Plne vyjadriť štýl nefunguje z dôvodu obmedzenej oblasti, ale rozpoznateľné detaily sú celkom relevantné:

podkrovieMurovaná stena.
klasickýKožené čalúnenie banketov, vertikálne časti vešiakov - módny prešívaný vzor capitone; vysoká lišta; bronz, medené časti prejavia myšlienku.
High-techZrkadlové a kovové prvky v kombinácii s achromatickými farbami.
Country hudbaOpletené doplnky, drevo, trochu jasná akcentová farba, napr. Modrá, zelená.
Moderný minimalizmusZamerajte sa na geometriu.

Farebné prevedenie

Logické svetlo, dokonca aj biele odtiene, odporúčané dizajnérmi pre miniatúrne miestnosti, môžu byť upozornené na chodbe kvôli prevádzkovým vlastnostiam. Chodba musí odolať útoku špiny z ulice a vysoko kvalitné moderné materiály úspešne zvládajú túto úlohu.

Nebude ťažké udržať čistotu a dokonca, ak je to potrebné, vykonajte renováciu:

 • Dekoratívne omietky na stenách - akákoľvek časť môže byť upravená úplne bez povšimnutia.
 • Tapety na maľovanie vydrží až 5 aktualizácií.

V kombinácii s extrémne svetlými odtieňmi, achromatickou svetlošedou, sú dobre kombinované, neznižujú priestor a ľahkosť vnímania:

 • modrá, svetlomodrá;
 • žltá zelená;
 • pokojný olivový olej.

Čiernobiely výkon - možnosť win-win s miernym kontrastom tmavej alebo červenej farby pre dynamiku. Na pozadí neutrálnych odtieňov, všetky odtiene fungujú dobre, vytvára preferovaný interiér pre vaše oči, zároveň neznižuje priestor chodby a nie je nepríjemné.

Povrchová úprava: vyberte a neľutujte

Moderné dokončovacie materiály vyjadria akýkoľvek štýl, vytvoria individuálnu atmosféru, naozaj krásnu. Ale nie každý sa rovnako dobre vyrovná s úlohou zabezpečiť zlepšenú kvalitu počas prevádzky: musia vydržať maximálny stupeň zaťaženia.

materiálrozpočetOdolnosť proti opotrebeniunedostatkyBonusy a nevýhody
linoleum+-Komerčné modely sú drahšieJednoduchá inštalácia
Laminátové podlahy+Stupeň 23 - 4-6 rokov
Dlažby+/-+Pevnosť v ťahu je menšia ako pevnosť porcelánu
Porcelánový kameninový tovar-+prechladnutie
PVC stenové panely++/-Najekologickejší materiál, ľahko poškoditeľný.Požadovaná prepravka
tapeta+/-Papier - nehodí saÚspora miesta

Steny: rôzne riešenia

Papierové tapety pre dokončovanie bočných povrchov - nie je najpraktickejším riešením. Je potrebné uprednostniť spoľahlivejšiu prevádzku:

 • vinyl;
 • bambus;
 • kvapalina;
 • linkrust.

Monochromatické bočné povrchy sú jednoduchým a atraktívnym riešením, ktoré vám umožní prezentovať nábytok v priaznivom svetlom, krásnom interiéri. Maľovanie interiérových farieb bude dobre dopadať len v prípade dokonale pripravených stien. Ale malý výkres, textúrované výtlačky, nenápadný 3-D efekt, ako spoločníci hladkých povrchov - dobrý, efektívny spôsob.

Upravte vizuálne dlhú úzku chodbu, po ktorej nasleduje vodorovná tyč. Pravidlo interiéru: povrch svetlej farby vizuálne priblížiť - tiež použitý. Je potrebné nájsť vhodné fotografie a zmeniť ich na prízvuk:

 • na konci chodby natrite krátku stenu;
 • vyberte tapetu s chytľavým vzorom;
 • fotografie tapety s perspektívou pre optické podvod.

Podlahové krytiny: vyberajte a kombinujte

Pri dokončovaní podlahy je dôležité brať do úvahy celkový štýl interiéru chodby a bytu ako celku. Pre moderné štýly, často odvážne a odvážne, je aktuálna novinka - samonivelačná podlaha.

Jeho vysoká cena, trvanie inštalácie je kompenzované neobmedzeným dizajnom, ale ak chcete overené, tradičnejšie možnosti, potom vyberte:

 • Linoleum. Slušné vzorky linolea, s imitáciou divokého kameňa, parkiet sú vo vysokej cenovej kategórii.
 • Laminátové podlahy. Len komerčné verzie, opäť nie lacné, sa stanú hodnou alternatívou na samom začiatku koridoru.
 • Parkety Nepraktické, dokonca ošetrené špeciálnym olejom. Okrem vlhkosti, môže trpieť päty.

Dlažba umožní horizontálnej rovine, aby sa stala vnútornou zložkou, ktorá pritiahne pozornosť na seba na pozadí neutrálnych vertikálnych plôch:

 • čierno-biele možnosti: cik-cak vzory, mozaikový displej (najlepšie menší).
 • Metlakhskaya - elegantné a nezabudnuteľné, pre malé chodby - nie je príliš drahé, a to aj od návrhárov zbierok.

Ak je naznačená neprítomnosť dverí, je lepšie zvoliť si rovnaký vzhľad vzhľadu miestnosti a chodby.

Kombinácia veľkolepej plochy dlaždíc s alternatívnym povlakom sa môže vykonávať nielen priamo, ale aj uhlopriečne, čo sa na niektorých fotografiách nachádza ako príklad. Kombinácia podlahových materiálov je praktickým a finančne výhodnejším spôsobom, ako premeniť interiér, ale len na prvý pohľad. Predpoklady pre estetické výsledky:

 • starostlivo overená úroveň podlahy: rôzne typy náterov majú svoju vlastnú hrúbku;
 • Spoj musí byť starostlivo usporiadaný.

Porcelánový kameninový tovar: iný a teplý

Porcelánový kameninový tovar, ktorého cena sa oplatí trvanlivosťou, je jedným z najobľúbenejších materiálov pre podlahu u väčšiny dizajnérov. Niet divu: výrobcovia ponúkajú kolekcie, ktoré uspokoja všetky druhy estetických potrieb.

Plná imitácia a odroda:

 • parketové podlahy vrátane atraktívneho nastavenia vianočného stromu;
 • podlahová doska - položená naprieč, vhodná na predĺženú chodbu, obzvlášť dôležitá pre retro štýly;
 • exotické verzie - ako plazová pokožka;
 • rozsah veľkosti sa uloží vždy, keď je to možné.

Porcelánová dlažba je vhodná na realizáciu podlahového vykurovania. Mimochodom, s najväčšou pravdepodobnosťou budú na realizáciu k dispozícii iba elektrické modifikácie. Ako ukazuje prax, takáto aktualizácia malej chodby je užitočná:

 • likvidácia kaše;
 • rodiny s deťmi: sušiace topánky, oblečenie po prechádzkach;
 • dostať sa z kúpeľne sa stane pohodlným.

Drevo a nábytok

Kombinácia rôznych textúr a textúr nebude úplná bez dreva. Bez ohľadu na oblasť použitia, odtiene sú vhodnejšie ako svetlo, bez žltkastého podtónu:

 • svetlo wenge;
 • ash shimo, coimbra, továrne;
 • pine loredo.

Textúra dreva sa zvyčajne nezvyšuje, aby nedošlo k vizuálnemu preťaženiu. Niekedy je počet dverí pre takúto malú halu v Chruščovskej hale jednoducho mimo mierky. Preto existujú určité pravidlá:

 • Farba krídla dverí by nemala odporovať všeobecnému tónu.
 • Šedá, mierne okrová škára bude vyhovovať takmer každej téme.
 • Veľká pozornosť sa venuje príslušenstvu, najmä dizajnu pier.

Ak je vstavaná skriňa vyrobená v dlhej chodbe, ukáže sa, že je veľmi priestranná, najmä rohová. Fasády používané v spojení so zrkadlom sú rôzne, ale obzvlášť krásne:

 • biely lak - modernosť;
 • kartáčované šampanské je klasika.

Malé predmety z lesklého MDF - nová alternatíva k bežným dreveným povrchom. Konzoly, podložky na topánky s fasádami svetlých bobúľ, výbušné fuchsie, krásne tyrkysové sú už viditeľné umelecké predmety na chodbe, čo umožňuje neutrálne pozadie z viacerých rozpočtových materiálov. Ich konštrukcia je v každom prípade starostlivo premyslená s ohľadom na životný štýl.

Strop: dôležité aspekty

Možnosti napínania nevyžadujú predbežné vyrovnanie, neukradnú priestor (aj keď 10 cm), ak nie je vstavané osvetlenie. Moderné miesta sa nemusia skrývať, naopak zdôrazňujú slobodný charakter miestnosti. Lesklé povlaky opticky rozširujú priestor, ak nie sú odrazom od stropu.

Jednoduchá maľba v bielej farbe je vhodná pre akýkoľvek štýl, ale ak chcete expresivitu, aké iné spôsoby sa zdajú byť atraktívne:

 • Zaujímavým dizajnom je jednoduchá úprava stien a stropu s dekoratívnou omietkou s kontrastnými stropnými podstavcami.
 • Modifikácia sadrokartónu sa zvyčajne neberie do úvahy, pretože stropy a tak nízke v Chruščove. Pridaním trochu kontrastu, geometrie a úspešného osvetlenia môžete ovplyvniť neúspešnú konfiguráciu chodby.

Dizajnoví špecialisti neodporúčajú stelesnenie zložitých konfigurácií, vlnitých tvarov, ktoré už nie sú relevantné a okrem toho rozdeľujú priestor malej chodby. Môžete pridať individualitu osvetlením, otočením tmavého vestibulu do štýlovej sály.

osvetlenie

Vstupná hala v Chruščove Chruščov nie je len bez okien: v prípade rozloženia v tvare písmena L svetlo vôbec nespadá. Pomôže:

 • Interiérové ​​dvere so sklenenými vložkami;
 • reflektory;
 • zabudované svetlá na spodnom okraji steny;
 • Osvetľovacie skrine;
 • Galérie osvetlenie sa nachádza na stenách obrazov.

V skutočnosti. Jediný spínač, ktorý vám umožní ovládať osvetlenie v celom byte, nebude zbytočný.

Z masívnych lustrov by sa malo upustiť v prospech stručnejších možností. V trende kov, presná geometria. Kombináciou týchto svietidiel je ľahké vytvoriť dizajn štýlovo bez toho, aby sa obetovala veľkosť chodby Chruščova.

Miniatúrne vyzerajúce sklo

Použitie zrkadiel vo vnútri chodby je odôvodnené:

 • funkčné;
 • rozšíriť priestor;
 • zvýšiť úroveň osvetlenia.

Rôzne konfigurácie plnia svoje úlohy:

 • Plnohodnotné vertikálne zrkadlo, ktoré poskytuje pohľad na celú dĺžku, sa nemôže vždy nachádzať vo vstupnom priestore. Alternatíva: Úzka, umiestnená na svahovitom rohu.
 • Horizontálne - nad konzolovým nábytkom.
 • Vonkajší - zabudovaný do rámu na kolieskach zabezpečí mobilitu, jednoduché čistenie.

LED podsvietenie bude najlepšia dekorácia a sémantická záťaž. Je potrebné opustiť masívne rámy - to platí pre rám, nielen zrkadlá.

Dekor musí byť!

Ani malá chodba nestráca svoj dekoratívny komponent. Po odmietnutí podlahy, objemových objektov, ušetrí drahocenný voľný priestor. Ale stále existuje mnoho spôsobov, ako premeniť chodbu.

Expresívne objekty prispejú k ich praktickému štýlovému príspevku do interiéru:

 • dáždnikový stojan - závesná konštrukcia pri vchode;
 • chat - moderné;
 • gazdiná - miniatúrne umelecké predmety
 • maľby a plagáty odrážajúce koncept.

Nie je ťažké urobiť dizajn nezabudnuteľným otočením typického Chruščovovho vstupu do atraktívnej miestnosti, nie bez výzdoby, a teda kúzla, dokonca aj úzkej chodby. Moderné riešenia urobia proces prevádzky chodby nielen funkčným, ale aj príjemným.

Zanechajte Svoj Komentár