Dizajn kuchyne v modernom štýle - 25 interiérových fotografií

Pohodlie, pohodlie kulinárskych aktivít vytvorí kuchyňu v modernom štýle, je vhodný na zlepšenie domova, chaty, bytu. Miestnosť nemusí byť veľká ani v žiadnom konkrétnom tvare. Dokonca aj moderný kuchynský dizajn 16 m2 vytvára pohodlne vybavený priestor, funkčný na vykonávanie akýchkoľvek kulinárskych úloh, s praktickým umiestnením potrebných predmetov. Nábytok bude vybavený high-tech vstavané zariadenia, vytvára pohodlný proces varenia, umývanie riadu, skladovanie potravín, čistenie vody, bude existovať skutočné dekoratívne prvky, inovatívne predmety kuchynského náčinia. Táto izba vás naplní nápadmi na vytvorenie vynikajúcich jedál, lahôdok, kvalitných nápojov a sladkého pečiva. Kuchyňa je navrhnutá ako samostatná izba, ako aj v kombinácii s obývacou izbou.

farba

Farba stien, stropu, podlahy, kuchynského nábytku je kľúčovým prvkom dizajnu. Farba ovplyvňuje expanziu alebo kontrakciu priestoru. Zníženie obrovského priestoru robí miestnosť pohodlnejšou, ako „malý útulný dom“. Pre vizuálne rozšírenie priestoru sa používajú svetlé farby, obzvlášť obľúbený je dizajn béžovej kuchyne v modernom štýle.

Môžete si vybrať viac ako jednu farbu, kombinovanú navzájom: farbu dverí, dosky, police. Výrazné farby dodajú miestnosti ďalšiu chuť, avantgardnú víziu svetelného spektra. Použitie skla je možné: nepriehľadné, transparentné, farebné mozaiky, pri zdobení dverí a políc.

svetlý

Prirodzené svetlo môže byť prispôsobené vzhľadom na ciele návrhu: ak potrebujete ľahké, priestranné alebo naopak intímne, uzavreté zariadenie s hrubými závesmi na oknách. Nástenné skrinky, iné konštrukcie by nemali blokovať tok slnečného svetla.


Umelé svetlo rieši problém priestoru, pohodlia. Prítomnosť vstavaných svietidiel, módnych fluorescenčných zariadení zvýrazní miesto varenia, varenie na sporáku, umývanie riadu, bez zbytočných tieňov. Samostatné osvetlenie je potrebné nad jedálenským priestorom, vrakom, tyčovými regálmi.

faktúra

Povrchové náterové materiály majú: jedinečnú vlastnosť ľahkého umývania, žiadne inklúzie, ktoré prispievajú k hromadeniu nečistôt. Textúra tkaniny je zvolená s ohľadom na kombináciu s dlažbou, vzorom dlaždíc, záclon, žalúzií.

Pokrýva jedálenský kút, rám bude viac rafinovaný pri použití viac ako jednu farbu, rôzne materiály, ďalšie dekor. Umývací náter je chránený pred koróziou, prispôsobený dlhodobému pôsobeniu vody. Moderný kuchynský interiér môže byť ozdobený sklom, matným sklom, zrkadlami, mozaikou.

pohodlie

Všetci chceme mať veľa pohodlných skriniek, políc, stojanov, aby boli k dispozícii všetky potrebné nástroje na realizáciu kulinárskych nápadov.


Dizajn nábytku má tendenciu chýbať prázdne, zle prístupné miesta. Praktickosť moderných stolov, zásuviek poskytuje hosteskám ľahký prístup, schopnosť maximalizovať využitie všetkých oddelení, kontajnerov, košov. Vymyslel som účel použitia každej police, najďalej od rohu.

Funkčné oddelenie skladovania príborov, hrncov, alkoholických nápojov, pohodlné sušenie riadu nad umývadlom, závesné spotrebiče kuchynské potreby, elegantný skriňový riad. Všetky spotrebiče sú zabudované, kedykoľvek sú k dispozícii v kulinárskej kreativite: pri rýchlom varení, rovnako ako starostlivo premyslená slávnostná večera. Všetko je vhodné pre realizáciu letu kulinárskej fantázie.

štruktúra

Dispozícia interiéru kuchyne v modernom štýle začína dodávkou vody. Ak nie je možnosť presunu alebo výberu miesta príchodu, vypúšťania vody, potom prvá vec, ktorú sme vizuálne miesto je umývanie. Berieme do úvahy možnosti hostesky: pravákov, ľavákov, rast, zdravotné obmedzenia. Miesto na varenie je navrhnuté s maximálnym komfortom pre budúcich majiteľov, berúc do úvahy národné preferencie pri výbere jedál a lahôdok.

Napríklad tam môže byť: kotol na pilaf v rodine moslimov, zariadenia na konzervovanie a pasterizáciu letných obyvateľov, spotrebiče na varenie ruských palaciniek. Zástancovia zdravého životného štýlu nepoužívajú mikrovlnné rúry, niekto uprednostňuje variť výhradne na ohni.
Pohodlie je výsledkom, ktorý sa musí dosiahnuť pri štruktúrovaní interiéru pre kulinárske aktivity.

Dvere nástenných skriniek sa otvoria vo vhodnom smere s minimálnym úsilím: vpravo, vľavo, hore. Vstavané skrine, vyklápacie dvere stolov sa vyvinuli a stali sa oveľa pohodlnejšími, keď sa nič nedostane do cesty pod nohami, nezostane široko otvorené.

Kuchynské priestory

  1. Oblasť varenia;
  2. Jedáleň;
  3. kostra;
  4. Barový stojan.

Jedáleň môže byť umiestnená v obývacej izbe v kombinácii s interiérom kuchyne. Ak je miestnosť v kombinácii s obývacou izbou, mala by byť kombinovaná s mäkkým nábytkom, celkový dizajn domu, byt. Sedadlá stoličiek môžu byť z textílie pripomínajúcej textúru pohoviek a kresiel alebo iných hustších materiálov. Štruktúra posuvného jedálenského stola je užitočná v prípade prijímania hostí, veľkej spoločnosti.


Kostra v kuchyni v kombinácii s obývacou izbou zahŕňa funkcie jedálenského kúta, barový pult. V ostrove je postavený drez a elektrický sporák.


Praktické, funkčné miesto na varenie obsahuje všetko, čo potrebujete: priestranný stôl na rezanie, rezanie, iné spracovanie potravín, sporák, rúra, umývačka riadu, chladnička s jednou alebo viacerými kamerami, skrine, stoly, zásuvky na skladovanie potravín, riadu, príborov , kuchynský riad. Okrem toho, ženy v domácnosti praxi pomocou: kávovar, pomalý sporák, mikrovlnná rúra, vafle železo, a mnoho ďalšieho.


V širokých priestoroch domu, chaty, apartmánu, baru s vysokými barovými stoličkami a vitrína na alkoholické nápoje sa stane vrcholom interiéru.

Držiaky

Zabudnite na starú frázu z kuchynského nárečia starej mamy: „Neodlamuj dvere“, upevnenie dverí je dnes kúzlo. Po ľahkom dotyku sa nástenná skrinka pohne, ako keby bola čarovnou paličkou: vpravo, vľavo, hore. Zásuvky majú hladký, príjemný pohyb. Vstavané dvere umývačky riadu, pece hladko prechádzajú zhora nadol. Tabuľky už nemusia mať štandardné dvere otvárané vpravo, vľavo. Príslušenstvo s premyslenými pohodlnými tvarmi, estetickým vzhľadom.

Technické vybavenie

Funkčnosť, praktickosť kuchyne sú podporované zabudovanými high-tech domácimi spotrebičmi. Značka výrobcu sa volí individuálne podľa potreby. Zariadenie má niekoľko kategórií veľkostí: pre usporiadanie 16 m2 kuchyne v modernom štýle, doma, v chate, alebo v akomkoľvek byte. Technické vybavenie bude zahŕňať: elektrický sporák s keramickým povrchom alebo plyn na varenie na ohni. Rúra sa už dlho stala nevyhnutným kuchynským vybavením pre dnešné hostesky. Chladnička je postavená len pre malé rozmery.

Chladnička dvoch alebo viacerých kamier sa vyberie s prihliadnutím na kombináciu s celkovým dizajnom, farbou, textúrou. Umývačka riadu je voliteľná podľa nakladacieho objemu. Zariadenie má časovače na dobu pečenia, varenia, umývania riadu. V detailnom dizajne, umiestnenie malých domácich spotrebičov: rýchlovarná kanvica, kávovar, mikrovlnná rúra, kombinovať je premyslené.

Predmetom zachovania príjemnej vône v miestnosti bude odvod vzduchu. Nastaviteľné osvetľovacie zariadenia vytvoria potrebnú atmosféru pohodlia alebo intímne priateľské stretnutia, pohodlie kulinárskych aktivít. Inovatívne technické vybavenie - to sú módne trendy v dizajne nových kuchynských súprav.

Všeobecné zobrazenie

Moderný dizajn interiéru kuchyne si vyžaduje stručnú kombináciu všetkých komponentov: nábytok, dekorácie okien, podlahové krytiny, strop a steny, svietidlá, ďalšie komponenty - maľby, umelecké predmety, vzory dlaždíc, obrusy a riad samotný.

Je lepšie zvoliť podlahovú krytinu v mieste varenia z ľahko umývateľného materiálu: dlažba, parkety, linoleum. Okenné dekorácie so závesmi, žalúziami dávajú pohodlie a eleganciu miestnosti. Pohodlie, funkčnosť, praktickosť, výnimočný jedinečný vzhľad - to všetko sú znaky moderného kulinárskeho priestoru.

Zanechajte Svoj Komentár