Dlaždice na podlahe v chodbe: čo si vybrať

Od vchodu do miestnosti sa začína stylingové bývanie. Najprv by ste nemali doslova dokončiť chodbu. Je však dôležité si uvedomiť, že zlyhanie dokončenia podlahy a ďalších častí chodby zničí celistvosť interiéru celého bytu. Takýto účinok ako prvý dojem sa vytvára aj na úkor chodby a pohlavie hrá v tomto vnímaní kľúčovú úlohu. Dlaždice - preferovaná možnosť pre dokončenie miestnosti. Pri otváraní predných dverí sa ľahko čistí a toleruje teplotné kontrasty. Okrem toho dobre zvláda zaťaženie z pohybujúcich sa objemných predmetov. Doska je teraz vyrábaná v rôznych farbách, štýloch, textúre a forme, monotónna dlaždica je minulosťou. Funkčnosť a kreativita sú súčasťou úspešného výberu dlaždíc. Moderné štandardy, obyčajné keramické dlaždice na podlahe v chodbe sú štýlové a spoľahlivé možnosti.

Požiadavky na chodby

Podlaha v chodbe sa neustále znečistí av zimnom období je vystavená tlaku ťažkých topánok. Piesok, soľ, sneh a voda padajú z ulice 365 dní v roku. V tomto ohľade je typ pokrytia zvolený pred hlavnou časťou opravy a pred návrhom miestnosti. Požiadavky na dokončenie podlahy zahŕňajú vysokú úroveň trvanlivosti, odolnosť voči vlhkosti, ako aj jednoduchosť údržby, odolnosť voči znečisteniu a hromadeniu nečistôt. Odborníci pridávajú k všeobecným odporúčaniam taký parameter, ako je trvanlivosť, inými slovami - odolnosť voči opotrebeniu. Prírodné parkety a umelé parkety patria medzi najvhodnejšie typy náterov. Podlaha uvedených materiálov sa v dôsledku kontaktu s vodou postupne deformuje. Zároveň sú keramické obklady, porcelánové kameniny a linoleum považované za najlepšie možnosti.

Výhody a nevýhody

Prvá užitočná vlastnosť dlaždice je vyjadrená v jej prispôsobení podmienkam zvýšeného znečistenia. Hladký povrch sa tiež ľahko čistí. Vďaka vysokokvalitnej a hustej pokládke dlaždíc vykazuje zvýšenú odolnosť voči nárazom a ťažkým nákladom. Povrchová štruktúra zaručuje odolnosť proti ohňu. Pre horúce regióny s vysokou pravdepodobnosťou lesných požiarov je dôležité, aby sa plameň nerozširoval na podlahu. Okrem toho, dlaždice chladí miestnosť na najteplejšie letné dni, a to ako na severe a na juhu. Oprava fragmentu kachľovej kompozície je oveľa jednoduchšia ako oprava integrity alternatívnych typov náterov - ďalšie plus. Vďaka ekologickým materiálom neohrozuje dlaždice ľudské zdravie. Niektoré momenty sú stále negatívne. Avšak nie je ich tak veľa: zlá zvuková izolácia, klzký povrch, možné porušenie integrity kvôli zlému štýlu.

Na trhu s materiálmi na konečnú úpravu je už dlho dlaždica s povlakom, ktorý zabraňuje pošmyknutiu a minimalizuje ďalšie nevýhody.

Typy dlaždíc na chodbe

Hlavné možnosti sú keramika, vinylové obklady z kremeňa a porcelánový riad. Prvá odroda je klasická, s dobrou hygienou a odolnosťou. Druhou možnosťou je vylepšený materiál viacerých vrstiev. Tretí poddruh má zrnitú štruktúru a dekoratívne vlastnosti. Na chodbe sú aj alternatívne podlahové dekorácie. Napríklad, slinky sú známe svojou vysokou odolnosťou voči nízkym teplotám. Terralya má bielu farbu, preto je vhodná pre úlohu základov pre kresby. Dlaždica cotto má tehlový odtieň, a to je skvelá voľba pre starožitný štýl. Metlakhskaya - neglazované lisované jednorazové vystrelil dlaždice. Je zafarbená, takže výkresy sú obzvlášť odolné. Na dokončenie podláh v chodbe sa dlažba aplikuje pevným a pórovitým podkladom, ako aj mono- a bi-touring technológiou.

keramický

Jeden z najobľúbenejších materiálov na obloženie podlahy. Keramické dlaždice vykazujú vysoký hygienický výkon - nečistoty sú na povrchu zle zadržané. Doska je odolná voči oderu a môže mať dekoratívne vlastnosti. Samotný povrch nie je len matný alebo lesklý. Teraz v predaji sú lappatirovanny, leštené, reliéfne a presklené verzie. Okrem toho existuje asi desať druhov keramických obkladačiek, v závislosti od materiálu a výrobnej technológie. Podľa parametra odolnosti voči vlhkosti existujú iba 3 kategórie. Nízka mrazuvzdornosť zodpovedá nízkej absorpcii vlhkosti, preto je dlaždica prvej skupiny najvyššej kvality a druhá a tretia dlažba majú stredné a nízke ukazovatele. Okrem toho, keramické dlaždice nevedie elektrinu a je odolný voči ohňu. Použitie tejto možnosti je odôvodnené nielen na chodbe, ale aj v kuchyni.

Porcelánový kameninový tovar

Vynikajúci dokončovací materiál, ktorý dodáva miestnosti "individualitu". Okrem toho, správne položené keramické dlaždice odstraňuje akékoľvek povrchové nedokonalosti. Tváre pred týmto materiálom dobre prenášajú mechanické vplyvy. Podľa stupnice Friedricha Mohsa majú rôzne druhy porcelánového kameniva pevnosť 5 až 8 bodov, čo je v priemere 7. „Neboj sa“ materiálu a chemických činidiel. Zabráňte kontaktu s kyselinou fluorovodíkovou na povrchu. Povrchová úprava porcelánu môže tolerovať časté teplotné kontrasty, vďaka čomu sú vlastnosti materiálu optimálne pre chodby. Výrobcovia vyrábajú výrobky s hrúbkou 7 až 30 mm pre rôzne podmienky, takže existuje možnosť pre každý prípad. Najobľúbenejšie veľkosti keramických žulových dlaždíc sú 30 × 30 a 60 × 60 cm Pri výbere dýhy medzi týmito poddruhmi dlaždíc je dôležitá úplná súlad so štýlom miestnosti.

Kvartsvinilovaya

Tento typ dlaždíc je vytvorený pomocou elastického a tvrdého materiálu a je pokrokovým typom PVC povlaku. Napriek cieľovému cieľu pre veľké preplnené miesta sa dlažby používajú na podlahy v chodbách a dlhých chodbách. Kvartsvinil - kombinovaný materiál z niekoľkých vrstiev. Prvá vrstva je polyvinylchlorid (PVC), ktorý zaisťuje spoľahlivú priľnavosť k ošetrenému povrchu. Ďalej prichádza sklenené vlákno na zvýšenie maximálnej nosnosti. Tretia vrstva pozostáva z kremeňa a vinylu - spevňuje a dodáva pevnosť. Nad ňou je umiestnená dekoračná vrstva a ochranný polyuretán - najvyšší. Krištáľová vinylová dlažba je po poškodení ľahko obnoviteľná, môže byť použitá s elektrickou podlahou a má množstvo ďalších výhod. Materiál okrem iného lepšie izoluje zvuk v porovnaní s inými typmi dlaždíc.

Farebné prevedenie

Existuje jasné pravidlo pre výber farby pre spodnú časť miestnosti: podlaha je v tmavších farbách v porovnaní s celkovým sortimentom. V prípade chodby sa pridáva potreba maskovania nečistôt a veľkého množstva prachu. Na dlaždice príliš tmavý odtieň, podľa poradia, budú viditeľné rozvody, čo je tiež zlé. Dlažba na chodbe je v súlade s nábytkom s rovnými čiarami v ľahšom tóne a uprostred jasu palety odtieňov. Kombinované prevedenie so striedajúcimi sa doskami svetlej a tmavej farby je prijateľným spôsobom na rozšírenie priestoru. Ďalšou aplikáciou na farbu podlahovej krytiny je doplnenie pokládky alebo vzoru na stenu, ak existuje. Farba a textúra dreva alebo kameňa - víťazné možnosti z hľadiska praktickosti a dizajnu nápadov. V tomto prípade môžete realizovať akýkoľvek štýl - od rustikálnej až po klasickú. K farebnej schéme pridali výrazné osvetlenie do interiéru.

Najlepšie farby na podlahu:

 • hnedá;
 • šedá;
 • tmavo béžová;
 • ecru.

Dlaždice textúry

Existujú možnosti pre drevo, kameň, tehla, ako aj zrkadlové povrchy a imitácie minerálov. Dlaždice pod prírodným kameňom budú potrebné na preklad modernistického štýlu a rustikálneho interiéru. Doska s jemnozrnnou textúrou a hladkým kamenným vzorom by bola vhodná v takmer každom prostredí. Terakotová dlažba napodobňuje monotónny kamenný povrch červenkastého odtieňa. Textúra "zlomený kameň" zobrazuje povrch hrubého drveného kameňa. Existuje tiež veľa možností stromov. Textúra s imitáciou štiepeného dreva je vynikajúcim spoločníkom pre interiér v podkrovnom štýle. Čisté sústredné kruhy na dlaždici budú harmonicky zapadať do "škandinávskeho" prostredia. Zrkadlové dlaždice, ako aj imitácia chrómového povrchu budú vhodné na usporiadanie krásnej chodby s dizajnovým nábytkom. Takéto možnosti budú tiež užitočné pre bývanie v high-tech, glamour a avant-garde štýlov.

Tvar a veľkosť

Hlavné typy formulárov:

 • obdĺžnikový;
 • štvorec;
 • kučeravý;
 • polygonálne.

Usporiadané dlaždice je súbor možností s inou siluetou. Hotová podlaha bude "vizitkou" bytu a dizajnové nápady môžu byť plánované okolo nej. Pokiaľ ide o veľkosti, typické parametre sú 10 × 10, 10 × 15, 20 × 20, 20 × 25, 20 × 30, 30 × 30, 35 × 35 a 40 × 40 cm, tj štvorcové a obdĺžnikové verzie. Pomery 1: 2, 1: 3 a palice sú tiež bežné. Pre chodby je aktuálne použitie veľkoplošných kópií 70 × 120 a 60 × 100 cm. Samotné usporiadanie sa počíta do najmenšieho detailu, takže neskôr nie sú žiadne kozmetické chyby. Okrem toho, úspešná konfigurácia zabráni veľkému plytvaniu materiálom, ktorý sa vyskytuje pri pokládke veľkej veľkosti. Pôvodná forma tiež vyžaduje starostlivosť pri zostavovaní kombinácie dlaždíc.

Spôsob kladenia

Štandardná in-line metóda je najjednoduchším a najobľúbenejším riešením. Doska je umiestnená v rovných radoch kolmých na jednu a rovnobežne s inými stenami, pričom aj v miestnosti s nepravidelným tvarom bude vizuálne pozorovaná rovnomernosť muriva. Povlak je čo najspoľahlivejší. Diagonálna metóda pokládky poskytuje určitý sklon vzoru voči jednej zo stien. Optimálna hodnota je 45 °. Znakom nakloneného vzoru je obtiažnosť označenia. Tento vzor je však nevyhnutný pre miestnosti s veľkým zakrivením podlahy. Spôsob stohovania zase poskytuje posunutie spojov. Monotónna verzia je možná s pohybom do stredu dĺžky priľahlej dlaždice a spôsobu vytvárania krátkych intervalov, ktoré vizuálne tvoria diagonálu. Pokládka rybieho mäsa je dekoratívna možnosť. Vytvoria sa buď trojuholníkové vrcholy, alebo kaskáda s malými vložkami prvkov - prílohy.

Najoriginálnejšou verziou je modulárne murivo, vhodné pre návrhovú miestnosť.

Štýl rozhodnutia

Hlavné štýly pre návrh podlahy na chodbe:

 1. Classic.
 2. Modern.
 3. Scandinavian.
 4. Loft.
 5. High-tech

Medzi nimi sú 3 "spoločné": klasické, moderné a high-tech. Scandi a loft sú zase vhodné pre dizajn pôvodného tematického puzdra. S ohľadom na základné techniky používania dlaždíc na zdobenie chodby / chodby sú k dispozícii 4 hlavné smery. Prvý prístup je štandardný. Vyberie sa dlaždica pravouhlého alebo štvorcového tvaru, jeden alebo niekoľko odtieňov. Zároveň je farba koordinovaná s vnútorným priestorom miestnosti a celým bývaním ako celkom. Druhou možnosťou je vytvorenie kresieb vo forme niektorých abstraktných foriem. Tretia metóda pokládky je podobná v niektorých smeroch, čo znamená prítomnosť určitého typu vzoru na každej dlaždici. Najoriginálnejšie riešenie spočíva v použití dlaždíc s určitou textúrou alebo potlačou. Vrátane dreva, kameňa, zrkadlového povrchu, textilu, kovu. Prenos každého zo štýlov môže byť vylepšený dlaždice s textúrovaným povrchom.

klasický

Klasický štýl zahŕňa koncepcie tradície, luxusu a historických motívov. Vážený interiér vyzerá v úzkej chodbe bezvýznamne. V iných prípadoch stojí za to úsilie. Pre klasický dizajn si vyberte lesklé dlaždice, porcelánové dlaždice a vzorované prvky. Moderný štýl znamená ľahké alebo načervenalé obloženie s miernym množstvom dekoratívnych techník. Vytvorenie uzavretého geometrického tvaru tmavej farby na svetlej dlaždici je len jednou z nich. Ako ďalšiu možnosť si môžete priniesť opakujúci sa vzor na svetlom alebo tmavom pozadí av druhom prípade je lepšie zvoliť hnedú, zelenú alebo červenú. Náklady na dlaždice pre realizáciu klasiky bude niekoľkokrát vyššia ako pre jednoduchý interiér. Na lesklý povrch dlaždice je potrebné úspešne vyzdvihnúť osvetľovacie zariadenie.

moderný

Štýl nového času je založený na kráse praktických riešení. Na dodržanie štýlu je potrebné dodržiavať všeobecnú formu a koncepciu miestnosti. Uprednostňujú sa len tie najvhodnejšie materiály. Bežné keramické obklady môžu byť "riedené" malými vložkami. Hlavné bloky sú vybrané buď monotónne alebo s jednoduchým geometrickým vzorom. Možnosti svetlého a tmavého dizajnu podlahy sú dobré svojím vlastným spôsobom, ale druhé je opodstatnené. Neexistujú žiadne významné obmedzenia na farbu. Takmer každá z najobľúbenejších farieb bude robiť. V modernom dizajne je miesto pre experimenty, ktoré sú v rozpore so všeobecne uznávanými štandardmi. Malé svetlé dlaždice obklopené tmavými stenami, úplne čierna podlaha s bielymi stenami, viacfarebná mozaika, monotónnosť, ostré kontrasty a ďalšie možnosti sú prijateľné, keď budete postupovať podľa jedného hlavného pravidla - vychádzať z praktickosti. Medzi materiálmi sa hodia takmer všetky.

škandinávsky

Majiteľ obytného priestoru má zvyčajne dva spôsoby. Škandinávsky štýl sa na jednej strane zvyčajne kombinuje so svetlohnedou podlahou a na druhej strane vyžaduje čo najviac bielych plôch s minimálnym posunom smerom k určitému odtieňu. Preto je voľba medzi dvoma možnosťami. Oblasť pôvodu štýlu je bez slnečného svetla 150-200 dní v roku, a preto je dôležité vizuálne objasnenie kvôli povrchom a umelým predmetom. Biele lesklé dlaždice, monotónne alebo s malými geometrickými prvkami v jasnej farbe - možnosť pre maximalistov. Tento povlak dobre rozptyľuje slnečné svetlo a je vhodný najmä pre malé chodby. Takto sa prenáša celá podstata škandinávskeho štýlu. Triviálnejším a ďalekozrakým spôsobom riešenia problému bývania je dokončenie dreva, ktoré imituje drevo. V tomto duchu môžete navrhnúť nielen podlahu, ale aj jednu zo stien, napríklad za sadu nábytku. Získajte rozlíšenie farieb diagonálne.

podkrovie

Stylistika je absolútne zaslúžene populárna, pretože vám umožňuje kompenzovať niektoré nedostatky a dokonca niektoré z nich zmeniť na výhody. Štýl má tmavé a špinavé tóny, len tie, ktoré sú potrebné na skrytie miest. Okrem toho, v štýle podkrovia sú nevyhnutne výrazné textúry. Ak nájomníci majú starú dlažbu, potom so všeobecným dizajnom pod podkrovím, získa súčasný a moderný vzhľad. Ideálne dlaždice, imitujúce prírodné a priemyselné materiály. Pre ukončenie použitia jeden alebo niekoľko typov krytia - štýl tohto prístupu nezakazuje. Na opätovné vytvorenie farby asfaltu sa používajú napríklad grafitové dlaždice. Viac "mäkký" výkon - dlažba. Ak v prvom prípade hovoríme o „honosnom“ dizajne, potom v druhom - o domácom pohodlí, “lampa-like”.

High-tech

V štýle striktného tónu prevláda. Samotný smer predstavuje predovšetkým túžbu po technologických schopnostiach a primeraný dizajn ducha. Moderné a tradičné dizajnérske metódy sú vítané. Vhodné vrátane matných a lesklých dlaždíc hlbokej farby. Na papieri si môžete vyskúšať možnosť s kombináciou dlaždíc rôznych veľkostí. Najjednoduchšou alternatívou k hľadaniu originálneho dizajnu sú veľké monochromatické prvky. Monochromatický gamma len na prvý pohľad uľahčuje navrhovanie chodby. Na základe princípov štylistiky potrebujeme moderné materiály a úplnú harmóniu s vnútornými predmetmi a stenami. Akákoľvek možnosť na prvý pohľad sa zdá byť lepšia ako v skutočnosti, pretože dlaždice budú musieť byť kombinované s kovmi, zrkadlami, sklom a rôznymi panelmi. Interiér v štýle high-tech komplexu v prevedení, takže nie je v rozpore s pomocou odborníka.

Kombinované podlahy v chodbe: čo môžete kombinovať dlaždice

Medzi kombinovanými materiálmi, ktoré stoja za zmienku:

 • laminátové podlahy;
 • doska;
 • drevená doska;
 • obloženie alebo linoleum (menej často).

S riadnou registráciou prechodu medzi nátermi dlaždice je kombinovaná s akýmkoľvek druhom obkladových materiálov. Malá chodba pravdepodobne kazí kombináciu rôznych povrchov, ale vo veľkej sále bude organická. S dlaždice najčastejšie kombinovať laminát. Dlažba je umiestnená vedľa vchodu. Po uhlopriečnom spoji sa vytvorí čistá medzera a potom zostávajúca časť podlahy sa dokončí laminátom. Niektorí ľudia robia chybu a dva kryty uprostred chodby sú oddelené pásikom. V skutočnosti je jeho inštalácia prípustná len pri vstupe do zúženej / rozšírenej časti miestnosti alebo na prahu medzi chodbou a inou miestnosťou. Паркетную и деревянную доску применяют реже. Эти материалы прекрасно сочетаются с плиткой под дерево.Pri usporiadaní kombinovanej podlahovej krytiny je potrebné dodržiavať 3 pravidlá. Po prvé, prechod je urobený diagonálne, zaoblené, polygonálne alebo vo forme polostrova, ale nie priamka. Druhým pravidlom je prítomnosť kontrastu. Farby sa vyberajú v neutrálnom rozsahu.

Samonosné dlažby na podlahe v chodbe a chodbe

Pred pokládkou najprv vyrovnajte podlahu, po ktorej nasleduje kontrola úrovne budovy. Keď je stylingový roztok suchý, je tiež potrebný základný náter. Doska musí byť položená na vopred pripravenom značení, paralelne pomocou diaľkových krížov na priesečníku švov. Výsledok je krásny, dokonca aj riadky. Niektorí majstri odporúčajú, aby sa značka vynechala, pričom sa zohľadnia rozmery, a namiesto toho navrhujú položiť kryt z rohu. Bezprostredne pred pokládkou sa pripraví lepiaca kompozícia. Aplikuje sa na podlahu hladkou stierkou a vrúbkované. Na výrobu tohto riešenia stačí mať konštrukčný mixér alebo špeciálnu trysku pre vrták. Zmes sa mieša, až kým sa nestane homogénnou. Nemôžete dať veľa lepidla naraz, inak zmes bude vyschnúť v predstihu. Proces je lepšie pretiahnuť na 2-3 prístupy. Látka sa aplikuje najviac na 1 štvorcový. ako aj všetky dlaždice, ktoré budú umiestnené na ošetrovanej ploche. Položená dlažba.

Počas nasledujúcich troch dní budú stehy navlhčené vodou zo spreja.

Tipy pre výber dlaždice na podlahe v chodbe

V prvom rade venujte pozornosť všeobecným vlastnostiam a výkonu. Pre chodbu vyberte dlaždice s pevným základom, pretože pórovitý náter akumuluje vlhkosť rýchlejšie. Prípustný index pórovitosti je v rozmedzí 3-6%. Nižšia hodnota je relevantná pre veľké súkromné ​​domy. V apartmánoch je povolená vyššia úroveň pórovitosti. Menej porézny materiál je primárne pružnejší. Keramické dlaždice a neglazované dlaždice sú položené v blízkosti predných dverí. Na hrubom povrchu, topánky nekĺznu, av tomto ohľade, najlepšie možnosti sú s korundom náter. Záleží aj na type povrchu: lesklé škrabance a iné mechanické poškodenia sú viditeľnejšie ako matné. Dlaždica s veľkým komplexným vzorom skryje škvrny po umytí a škvrnách. Dlaždice by sa mali vybrať medzi produktmi s 3. alebo 4. stupňom oderu.

záver

Dobrá vstupná hala nie je horšia v estetike a pohodlí pre zvyšok izieb. Pri výbere koridorového náteru sa osobitná pozornosť venuje jednoduchosti údržby a odolnosti voči mechanickému poškodeniu. Laminát, drevo, linoleum a koberec v tomto zmysle nie sú najlepšie možnosti. Ale výber dlažby ako podlahy zabezpečuje pohodlnú prevádzku tejto časti priestoru. Tam sú univerzálne dlaždice materiály bez "slabých miest", a tento stav vám umožňuje sústrediť sa na výber textúry, vzor a štýl smeru. Najobľúbenejším materiálom na zdobenie podlahy v chodbe sú keramické, kremenné vinylové a porcelánové kameninové dlaždice. Čím častejšie sa faktúry fakturujú pod kameňom a strom sa stretáva. Dlažba je vhodná do chodieb v štýle high-tech, scandi, loft, ale aj v klasickom štýle. Majitelia majú veľa možností pre pokládku: od rovných a uhlopriečnych k tvorbe kobercov a modulárnych kombinácií.

Pozrite si video: MONTÁŽ PLÁVAJÚCEJ PODLAHY - JEDNODUCHÝ NÁVOD (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár