Závesy voile: typy, farby, možnosti kombinácie, dizajn a dekor

Závesy závoja dávajú miestnosti nielen vzdušnosť, ale aj pocit slávnosti. Tradičný biely závoj je najžiadanejší v interiéri, pretože sa hodí takmer do každého štýlu. Farebná škála a vzor tkaniny sú však také rozsiahle, že umožňujú stelesniť akúkoľvek fantáziu. Pri výbere závoja stojí za to zvážiť niektoré vlastnosti tkaniny.

Výhody a nevýhody

Predstavujeme hlavné výhody a nevýhody závoja.

goodies
popis
Mäkkosť a ľahkosť závesyTkanina je príjemná na dotyk, ľahko vytvára požadovaný vzhľad okna. Záhyby a plyšové závesy sú celkom realizovateľné.
Mierna transparentnosťLátka neumožňuje rozpoznať jasné obrysy siluety.
Stlmí a oneskorí slnečné svetloZáclony závoja môžu byť umiestnené na oknách, ktoré sú orientované na juh, juhovýchodnej strane sveta.
cons
Nízka pevnosťVďaka svojej mäkkosti je závoj náchylný k poškodeniu, a preto je náročný na starostlivosť. Spinning je pre materiál kontraindikovaný a pranie je žiaduce v citlivom režime.
Ťažká dekontamináciaŠkvrny sa nevymývajú dobre, preto sa neodporúča, aby sa závojové závesy v kuchyni, v jedálni alebo v detskej izbe. Aj spoty sú dobre viditeľné pri dennom svetle.
Schopnosť elektrizovaťLátka priťahuje prach a stáva sa veľmi špinavou.

Typy záclon

Záclony so závojom, dokonale zapadajú do interiéru a stávajú sa nepostrádateľným pri vytváraní útulného priestoru. Nevyčerpateľné konštrukčné experimenty nastavujú variabilitu závesov v interiéri.

záclony

Typy záclon sú početné, ale ich tvar sa vyznačuje jednoduchosťou a stručnosťou. Často sa našli dizajnové záclony v interiéri - záclony, nožnice, ktoré majú klasický obdĺžnikový tvar závesov dolu na podlahu s rovnakou dĺžkou na oboch stranách. Záclony a nožnice sú často kombinované s očkami, čo robí interiér modernejším.

dvojitý

Obdarujte priestor objemom a luxusom. Prvá vrstva (bližšie k oknu) môže slúžiť ako závoj pred slnečným svetlom a druhá - nastaviť náladu a dizajn.

rímsky

Rímske závesy pomocou závoja tvoria štýlový priestor. S pomocou viacúrovňového upevnenia plátna na výšku má otvorenie okna vždy nový obraz.

Na fotografii je kuchyňa s rímskymi žalúziami.

Fotoshtory

Ak sa v interiéri chýba kompozitné centrum, potom fotocurtains príde na záchranu. Moderný výrobca ponúka širokú škálu tematických scén - od malého motýľa, ktorý sa vznáša na povrchu tylu, až po veľký vzor (architektúra, príroda, technológia atď.).

rakúsky

Rakúske záclony sú v každom priestore sebestačné a len zriedka je potrebné ich kombinovať s inými typmi záclon. V prípade potreby sú zdobené strapcami, čipkami, šnúrkami a iným dekorom. Modely zdobené kontrastnými tkaninami ruží alebo luky vyzerajú veľmi elegantne a romanticky.

Na fotografii rakúske záclony so vzorom.

francúzsky

Tento druh závesov je krásny a slávnostný. Francúzske závesy závoja sa často nachádzajú v kanceláriách, obývacích izbách, kuchyniach. Väčšinou sa používajú pastelové farby a najobľúbenejšie z nich - Ivory.

Na fotografii sú francúzske záclony s ozdobným lemom na okraji.

Veľkosti záclon

Veľkosť závesov vo výške môže tvoriť jednoznačný vizuálny efekt v miestnosti - od priestoru s vysokými stropmi až po ilúziu bábiky.

krátky

Tento výhľad je vhodný v kuchyni. Treba poznamenať, že podobné závesy budú harmonicky zapadať do miestnosti z vysokého stropu.

dlho

Závesy na podlahu, a niekedy úmyselne tečie po jeho povrchu, vizuálne, aby miestnosť vyššia. Pri použití zvislého pásu sa tento efekt zvyšuje.

Na fotografii je obývacia izba s dlhými závojovými závesmi na jemnej matnej rímse.

Nápady v interiéri izieb

Zakrytie závoja vyzerá skvele vo všetkých obytných zónach.

kuchyne

Biele záclony vyzerajú veľkolepé v kuchynskej časti, ale prítomnosť tlače v opone oživuje priestor a robí každodenné znečistenie menej nápadným. Prijateľný vzor - kvet, monogram, hrášok, prúžok atď.

spálne

V spálni bude atmosféra relaxácie prezentovaná záclonami s prírodným ornamentom, monogramom, prúžkom. Upokojujúci účinok možno dosiahnuť správnym výberom farieb: broskyňa, béžová, hnedá, zelená, atď.

Vo fotografii spálňa v béžovej farbe.

Obývacia izba alebo hala

Záves s plisovaným efektom, ktorý urobí priestor vzdušným a svetlým, sa dokonale hodí do interiéru obývačky. Tiež závoj slúži ako vynikajúci doplnok k závesu s inými druhmi záclon v spálni.

Detská izba

Pohodlná atmosféra v detskej izbe závisí aj od výberu textilu. V pastelových odtieňoch záclon sa upokojí hyperaktívne dieťa a svetlé farby urobia priestor dynamickým.

balkón

Ak okná domu majú výhľad na slnečnú stranu, potom by ste mali venovať pozornosť závesom so závojom tlmených tónov s vysokou hustotou, a ak vnútorný priestor nemá dostatok slnečného žiarenia - svetlé odtiene budú robiť.

Na fotografii je balkón so svetlými béžovými závesmi.

kúpeľňa

Kúpeľňa je pravdepodobne jedinou oblasťou, kde je možné použiť akýkoľvek závesový záves.

Na fotografii je kúpeľňa so závesmi so závojom v kombinácii s plátnovými rímskymi závesmi.

Rozsah farieb

Moderné výrobcovia záclon poskytujú rôzne palety farieb, ktorých farby budú vyhovovať takmer každému interiéru.

 • Bielu. Klasická farba, ktorá je vhodná do každého interiéru. Ak potrebujete bieliť bielu bielu, na záchranu príde mliečny farebný záves.
 • Zelene. Upokojujúce odtiene zelene dokonale vyvážia priestor. A odtiene vápna urobia priestor čerstvým a nezvyčajným.
 • Gray. Moderné šedé závojové závesy v kombinácii s bielymi povrchmi a vnútornými predmetmi urobia priestor moderným.
 • Béžová. Béžové závesy prinesú do interiéru ušľachtilosť a sofistikovanosť. A aj keď je táto farba jednou z tradičných, je vždy populárna pre ľudí, ktorí sa snažia vytvoriť vrelú atmosféru.
 • Orgován. Lilac záclony osviežiť akýkoľvek priestor.
 • Turquoise. Tyrkysové záclony kombinujú dve farby - modrú a zelenú, ktoré zase dotvárajú priestor chladom a sviežosťou mora.
 • Čierna. Záclony z tmavých odtieňov nastavujú hĺbku miestnosti a dobre blokujú slnečné svetlo.
 • Modro. Modré závesy môžu byť ideálne kombinované s tyrkysovými, fialovými, bielymi, modrými kvetmi. Zaujímavá kombinácia sa objaví so zelenými a sivými spoločníkmi.
 • Red. Červené závesy zvýrazňujú obraz okna.

Návrh a výkresy

Závesy závoja majú rôzne vzory od kráľovských vzorov, prírodných a geometrických vzorov až po sotva postrehnuteľné malé výtlačky. Každý z nich nájde svoje miesto v interiéri.

S výšivkou

Vzor s výšivkou prináša dokonalosť a romantiku do interiéru. Takéto clony dokonale dopĺňajú obraz obývačky, spálne alebo detskej izby.

Na fotografii sú v kuchynskom priestore závesné závesy. Krásne biele šálky, tienidlo a kuchynské fasády tvoria vzdušný obraz.

dúha

Záclony s motívom dúhy urobia priestor pozitívnym a budú tiež dobrým doplnkom v detskej izbe.

Vzory a ozdoby

Svetelné vzory na opone zdôrazňujú eleganciu otvárania okien a priestoru ako celku.

kvety

Kvetinové motívy oživujú akýkoľvek priestor a robia ho rafinovaným.

s vyrazeným

Ak je potrebné zahrnúť kresbu do priestoru, voľbu možno zastaviť na reliéfnych závesoch. Najbežnejšími motívmi sú monogram, motýľ, konáre s listami, geometria atď.

viacfarebný

Záclony s prechodom prechodov farieb zo svetlého na tmavý odtieň, vyzerajú nezvyčajné a rafinované. Aj v textilnom priemysle existuje efekt ombre, ktorého rôzne farby plynulo prúdia z jedného do druhého.

viacvrstvová

Záclony viacerých radov závojov vytvárajú v interiéri pocit luxusu.

Dekoračné prvky

Zvážte najčastejšie prvky zdobenie záclony.

 • Drapáky. Tento prvok oživuje a pridáva mäkkú eliptickú čiaru k priamej záclone. Dizajn snímačov je rôznorodý - kov, tkanina, kefy, kvetinové kompozície atď. Vizuálny efekt celého priestoru ako celku závisí od výšky háčika a snímačov. Takže môžete opticky zatlačiť priestor do šírky alebo zväčšiť výšku miestnosti.
 • Garniže. Hotový obraz záclon je nastavený lambrequins, ale ich účasť zvyčajne prichádza do výzdoby okna v klasickom štýle.
 • S korálkami. Prítomnosť korálkov v závesoch premieňa obraz okna, čím vytvára vedomie hravosti a romantiky. Skvelým doplnkom ku korálkom budú malé inklúzie malých štetcov a kamienkov.

Možnosti kombinácie

Závoj je dokonale kombinovaný s inými druhmi tkanín, ako je ľan, bavlna, velúr, sieťovina atď.

Záclony a záclony

Zloženie záclon a záclon v dvoch farbách, dá priestor ľahkosť a ľahkosť.

Bavlnené záclony (mušelín)

Neobvyklé záclony vlákien budú originálnym riešením v interiéri. Sú sebestačné, ale dokonale kombinované s inými typmi záclon. Dobre rieši zónovanie priestoru tvoriaceho steny vzdušného vlákna.

Ako sa starať a čistiť?

Ručné umývanie je vhodnou voľbou na čistenie závoja, ale s nedostatkom času je možné obnoviť závesy v práčke dodržiavaním nasledujúcich odporúčaní:

 • Vyberte si jemný režim a teplotu maximálne 40 stupňov. Neodporúča sa zvyšovať teplotu, pretože tkanina sa nastavuje počas prania;
 • Ako bieliť a bieliť? Nepokazte, že látka pomôže kyslíku alebo optickým zjasňovačom. Tieto nie sú vhodné pre farebný závoj. Zloženie finančných prostriedkov by nemalo byť chlór;
 • Produkt je mierne žehlený pri teplote 100 ° C a zavesený na odkvap.

Fotogaléria

Záclony závoja vytvárajú útulnú atmosféru a slúžia ako skvelý doplnok do každého interiéru.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár