Kúpeľňa interiérový dizajn v zlatej farbe

Zlato od staroveku až po súčasnosť zostáva symbolom úspechu, mierou bohatstva, meradlom luxusu. Kúpeľňa v zlatej farbe môže byť vyzdobená v klasickom štýle, v štýle art deco, alebo dokonca v modernom štýle - v každom prípade dostanete luxusný a nezabudnuteľný interiér. Vynikajúce "zlaté" diely a príslušenstvo dodávajú do izby eleganciu a stav.

Psychologický vplyv

Zlato je spojené s mocou, slávou, uznaním, múdrosťou, takže pobyt v zlatej kúpeľni bude veľmi príjemný a pohodlný pre psychiku akejkoľvek osoby. Glitter zlata sa podobá žiareniu slnka, a preto je tento kov, rovnako ako jeho farba, spojený s teplom, energiou a mocou.

Vlastnosti dizajnu

Dizajn kúpeľne v zlatej farbe má svoje vlastné pravidlá, ktoré by sa mali dodržiavať, aby sa interiér mohol vyrovnať bez zbytočnej domýšlivosti a zároveň skutočne veľkolepý.

  • Tvorba kúpeľne v zlatej farbe dáva zmysel len vtedy, keď je miestnosť značnej veľkosti. V opačnom prípade nebude mať zlato šancu odhaliť sa v celej svojej brilancii.
  • Dekorácia miestnosti by sa mala udržiavať v jasných farbách.
  • Vyhnite sa kudrlinky, inak môže interiér dostať bez chuti, číry.
  • Osvetlenie je mimoriadne dôležité: malo by to stačiť, svetlo sa bude hrať na povrchoch doplnkov, čím sa miestnosť naplní zlatými zvýrazneniami.
  • Dodržujte jednotu štýlových rozhodnutí, zlato je veľmi náročné na štýl.

Zlatá kúpeľňa je veľmi náročná na maličkosti, pretože jej interiér musí byť umiestnený na luxusný luxus. Preto musí byť starostlivo zvolená povrchová úprava aj jednotlivé príslušenstvo podľa zvoleného štýlu.

kúpeľ

Samotný kúpeľ môže byť zlatý, ale táto farba bude výhodná len vo veľkej miestnosti. Ak je kúpeľňa štandardná, potom je lepšie vybrať si bielu kúpeľ a pridať ju „zlatým“ mixérom.

dlaždice

Najjednoduchší spôsob, ako navrhnúť kúpeľňu v zlatej farbe, je použitie dlaždíc na dekoráciu „pod zlatom“. Môže položiť jednu zo stien alebo použiť ako obrubník. Pásy zo „zlatého“ obkladu na svetlom pozadí, ako aj mozaiková „zlatá“ dlažba vyzerajú veľmi pôsobivo. Môžete z nej položiť ozdoby, ozdobiť „mokrú“ zónu alebo zónu v blízkosti umývadla.

výzdoba

Ako doplnky sa používajú pozlátené rámy na zrkadlá, pozlátené mixéry, držiaky na kefy, okuliare, nábytok a kľučky dverí.

kombinácie

  • Najvýhodnejšie farebné kombinácie zlata tvoria teplé, svetlé pastelové tóny. Pohlcujú zlaté svetlá a odrážajú ich, zaplňujú interiér teplom a svetlom.
  • Zlatú kúpeľňu je možné doplniť hlbokými tónmi, napríklad čiernou kávou alebo čokoládou - tento odtieň je vhodný na podlahy.
  • Terakotové odtiene vyzerajú dobre v kombinácii so zlatom.
  • Biele a čierne sú dve protiľahlé farby, ktoré sa rovnako dobre hodia so zlatom. Ak je však prvá možnosť vhodná pre všetky priestory a je pomerne demokratická, potom je dvojica čierno-zlatých párov dosť náročná a vyžaduje značné priestory na jej prezentáciu.
  • V miestnosti zdobenej zlatom sú vhodné fialové, tyrkysové, smaragdové odtiene, ako aj farba zrelých čerešní.

Zanechajte Svoj Komentár