Reštaurovanie kuchynskej linky

Nábytok v kuchyni je neustále vystavovaný rôznym vplyvom spojeným s osobitosťami prevádzky tejto miestnosti. Kvapky vody, ohriaty olej, pracie prostriedky spadnú na jeho povrch a kondenzát sa hromadí v dôsledku zmeny teploty v miestnosti. Tieto faktory vedú v čase k strate predmetov pôvodného vzhľadu. V takejto situácii môžu majitelia vyriešiť tento problém radikálne, keď si kúpili nový set, povzdych a nárek, pri pohľade na peelingové výrobky a dokončenie reštaurovania fronty kuchyne.

Obnovenie pokrytia, vykonávanie jednoduchých opráv možno vykonať samostatne doma. Ak budete tráviť trochu svojho vlastného času, predstavte si predstavivosť, potom aj s minimálnou investíciou budete môcť aktualizovať poškodenú, nepredstaviteľnú, zastaranú vec, ktorá bude slúžiť viac ako jeden rok. Tieto akcie ušetria rodinný rozpočet, získajú neoceniteľné skúsenosti, preskúmajú rôzne spôsoby a metódy reštaurátorských aktivít.

Typy fronty kuchyne a ich vlastnosti

Dizajn fasády je základ, obložený dekoratívnym náterom. Výkonové charakteristiky závisia od základnej časti, povrchová úprava chráni základňu, dekoruje výrobok. Predná strana kuchynskej linky je zodpovedná za celkový vzhľad interiéru. Existuje mnoho druhov týchto prvkov, ktoré sú podľa zariadenia rozdelené do dvoch základných typov:

 1. Framework. Sú kombináciou dvoch materiálov, jeden z nich vyplní stred plátna, druhý slúži ako rám.
 2. Pevná látka. Skrinky sú pevné, bez švov a spojov.

Prostredníctvom otvárania dverí sa delia na:

 • hojdačka;
 • skladanie;
 • so zdvíhacím mechanizmom;
 • posuvné.

Základný materiál:

 • Drevotrieskové dosky. Najväčšia možnosť rozpočtu. Má dobrú odolnosť voči mechanickému namáhaniu, ale navonok stráca aj iné stavebné materiály.
 • MDF. Má dobré pevnostné vlastnosti, používa sa pri výrobe zakrivených štruktúr, má hladký povrch.
 • Prírodné drevo. Tradičné suroviny používané pri výrobe väčšiny modelov, predtým nemali žiadne alternatívy. To je najdrahší a vysoko kvalitný produkt, ktorý má krásny prírodný vzor.
 • Glass. Väčšinou vo výrobe používajú triplex alebo kalené verzie. Môže byť transparentný a matný. Konce sú lemované hliníkovým rámom.
 • Kov. Existujú modely z nehrdzavejúcej ocele, hliníka. Vyznačuje sa trvanlivosťou, odolnosťou voči vlhkosti.

Typ náteru:

 • Smalt. Výrobky pokryté špeciálnymi lakmi a farbami.
 • Plast. Používa sa na drevotrieskové dosky a MDF. Nie je poškriabať, nevybledne, nebojí sa vlhkosti, chemikálií.
 • PVC fólia. Zvýšiť vlastnosti, ako je odolnosť voči mechanickému poškodeniu, vysokým teplotám, slnečnému žiareniu.
 • Dyha. Odlišuje sa v trvanlivosti, zušľachťuje nábytok.

Spôsoby, ako aktualizovať a obnoviť fasády v kuchyni

Odporúča sa vykonávať reštaurátorské práce, ak je nábytok dobre zachovaný, má pevný rám, zatiaľ čo náklady na opravy nepresahujú náklady na nové produkty. Ako sa zbaviť starých škvŕn, odstránenie, maskovanie praskliny a hranolky, výmena obloženia, môžete transformovať kuchynské fasády, ktoré vizuálne neprinesie nové modely.

Atraktívny vzhľad môžete obnoviť mnohými spôsobmi. Napríklad, škrabance sa dajú ľahko natrieť nábytkovou ceruzkou alebo skryť pod dekoratívne nálepky, znovu natrieť poškodený povlak a natrieť. V niektorých prípadoch bude vhodné kombinovať rôzne metódy na dosiahnutie najlepšieho efektu. Pozrime sa podrobnejšie na najobľúbenejšie možnosti obnovy.

Zdobenie vnútorných nálepiek

Vnútorné nálepky pomôžu zakryť drobné lokálne škrabance, praskliny, triesky, nezmazateľné škvrny. Môžu byť zdobené nielen fasády, ale aj steny kuchynskej miestnosti. Sú dobre znášané vlhkosťou, parou, poklesom teploty, stačí sa o ne postarať. Prvky sa dobre držia na plastu, dreve, dyhe, DVA, drevotrieskovej doske, skle, kov.

Samotný proces lepenia trvá veľmi málo času, stačí len vyčistiť povrch od prachu a nečistôt, odmastiť ho. V tomto prípade samolepky pomôžu skryť drobné chyby, a tiež bude vynikajúcim doplnkom do interiéru miestnosti, čím sa zabezpečí pocit pohodlia a tepla.

Ak je drevo, dyha nie je natretá, nie je lakovaná, má silne popraskaný povlak, potom môžu nastať problémy s lepením prvkov. Na takomto povrchu jednoducho nedrží. Predbežnú skúšku môžete vykonať pomocou bežnej lepiacej pásky a nalepiť ju na obnovený nábytok.

Vlepovanie samolepiacej fólie

Spolu s vnútornými nálepkami umožňujú vinylové fólie lacnú opravu, napríklad na malom námestí Chruščov. Sú odolné voči vlhkosti, nezmiznú pôsobením slnečného žiarenia, časom nestrácajú svoju farbu. Životnosť je v priemere 3 roky. Pri starostlivosti o ne sa odporúča použiť mäkkú handričku a mydlový roztok, pretože abrazíva a mechanické trenie poškodia materiál a budú musieť byť obnovené.

Je ľahké lepidlo nalepiť na fasádu. S povrchom zvoleným na reštaurovanie sa príslušenstvo odstráni, dôkladne sa umyje, očistí od tuku a plaku, odmasťuje a vysuší. V tomto čase sa film pripravuje. Orezáva sa s okrajom 2 cm na každej strane, pričom sa zohľadňujú ohyby. Po nalepení nálepky sa odstráni časť ochrannej vrstvy, stlačí sa a prilepí sa k dverám so svojou morskou stranou, narovnáva sa a vyhladí stierkou. Miesta, kde sa vytvorili vzduchové bubliny, môžu byť prepichnuté ihlou.

Ak sa v procese práce niečo pokazilo, bol skosený, materiál možno okamžite oddeliť od povrchu a znovu prilepiť, ale nie viac ako 2 krát. Úplné nastavenie nastane po 5 hodinách.

Farbenie s kriedovou farbou s podrobnou master triedou

Renováciu kuchynskej fasády je možné vykonať morením. Toto je jeden z najlepších spôsobov, ako obnoviť a úplne zmeniť farbu produktu. Obnovenie je potrebné začať z prípravných prác: dvere sa vyberú zo skrine, odstránia sa police a zásuvky, skontrolujú sa upevňovacie prvky, vymontované prvky sa nahradia novými.

Ďalej určte farbu, začnite pripravovať potrebné materiály pre prácu a nástroje. Na vykonávanie činností bude potrebné:

 • kuchynský set;
 • Maskovacie pásky;
 • skrutkovač;
 • šmirgľový papier;
 • Kriedová farba, základný náter, lak, odmasťovacia kvapalina;
 • Štetce, gumené rukavice.

Príprava povrchu

Prvá vec, odstrániť príslušenstvo a dekoratívne predmety. Potom sa všetky časti dôkladne umyjú a odmastia. Na povrchu by nemali byť špinavé miesta. Ak sú na dverách poháre, musia byť chránené pred farbou krycou páskou.

Zvyčajne nie je potrebné brúsiť fasádu, odstrániť z nej starý náter. V niektorých prípadoch, keď je farba lúpaná, je aplikovaná silnou vrstvou, je lepšie ju zoškrabať nožom, alebo použiť špeciálne prostriedky na jej odstránenie. Po vrchole musíte utrieť brúsnym papierom na drsnosť, vyčistiť prach.

Brúsenie alebo základovanie

Výrobcovia kriedovej farby na obale napíšu, že pred jej použitím nie je potrebné tmeliť povrch, odstrániť z neho starú vrstvu farby. Ale v praxi, najmä v prítomnosti defektov, sa bez týchto činností nedá urobiť, inak budú chyby viditeľné na maľovanej fasáde.

Je lepšie aplikovať alkydový primér v dvoch vrstvách. Pred zakrytím ďalšej vrstvy musí byť prvá vrstva úplne suchá. Tento proces trvá až 12 hodín. Na vrchole každej vrstvy, po jej plnom nastavení, by ste mali ísť s jemným brúsnym papierom, ktorý poskytne najlepší úchop materiálu.

farbenie

Navrhnuté Annie Sloan, kriedové farby je vynikajúci pre vybavenie nábytku. Je to krieda rozpustená vo vode, zmiešaná s rôznymi prísadami, ale pôvodný recept je utajený. Pri aplikácii, patina formy, dáva subjektu jedinečný vzhľad. To je najlepšia voľba pre interiér chebbi chic.

Použite štetcom, valčekom alebo špongiou prvý náter. Je potrebné pripomenúť, že na rozdiel od iných farebných analógov, ak prúžky zostanú počas maľovania, potom fasáda bude mať nakoniec pruhovaný vzhľad. Farba schne do jednej hodiny. Odborníci neodporúčajú urýchlenie procesu samo-sušenia, napríklad použitie sušiča vlasov. Pred aplikáciou by mala byť druhá vrstva trochu brúsená.

Spracujeme laky

Natretý povrch po vysušení je pokrytý vrstvou laku. Na tieto účely môžete použiť leštené alebo akrylové verzie. Aplikuje sa tiež v niekoľkých vrstvách s prvým brúsením. Druhý nie je prepísaný, inak výrobok nebude hladký.

Namiesto lakovania môže byť atraktivita fasád obnovená voskom. Nanáša sa na vysušený povrch mäkkou kefou, špongiou, textilom. Po 15 minútach sa musí votrieť do povrchu bavlnenou handričkou a netlačiť na ňu. Po vyschnutí fasády bude hladká a objaví sa saténový lesk.

Vrátenie príslušenstva a fasád na miesta

Po úplnom vyschnutí fasády sa skúma na prítomnosť hrubých škvŕn farby, drobných chýb. Keď sa zistia, sú vyčistené alebo odstránené. Ďalej sa zo skla odstráni maskovacia páska, na ich miestach sa nainštalujú dekoratívne prvky a armatúry.

Presvedčený o pevnosti rámu, na to zabezpečené pripravené dvere. Pomocou skrutkovača nastavte polohu prvku, zarovnajte ho. V záverečnej fáze sa kontroluje funkčnosť spojovacích prostriedkov.

decoupage

Stará kuchynská súprava, ktorá je už plne obsluhovaná, sa nemusí nevyhnutne zmeniť na novú. Dosť na oživenie jeho fasád s decoupage. Ak vnútorné slučky, príslušenstvo v prevádzkovom stave, nemôžu byť zmenené. Práca nebude trvať veľa času, za deň, dvere aktualizované s rôznymi obrázkami, budem potešiť majiteľov.

Najprv musíte odstrániť fasády a dobre umyť. Musíme sa zbaviť rozvodov a vysušených tukových kvapiek. Pre lepšiu priľnavosť s lepidlami utrite povrch alkoholom. Všetky trhliny a triesky by mali byť ošetrené tesniacim prostriedkom.

V ďalšej fáze meriame všetky časti a prenesieme figúrky na papier, nakrájame kus. Kresbu môžete preniesť na hárok sami, alebo si vybrať ten, ktorý vám vyhovuje, a vytlačiť ho v tlačiarni alebo fotoateli. Vystrihnite hotový obrázok a prejdite na decoupage povrchy.

Ponorte sochory do teplej vody na niekoľko minút. Kým papier zmäkne, naneste lepidlo na povrch. Preneste dekor na dvere a vyhladíme ho valčekom, opatrne vypustíme vzduchové bubliny. Po 12 hodinách sa môžu namontovať diely.

lakovanie

Vynikajúci variant reštaurovania fasád z radu, drevených materiálov, MDF - lakovanie. Ako pri iných materiáloch, pri prepracovaní práce by sa malo začať s prípravou povrchov. Ak sú tu plytké triesky, praskliny, mali by byť zaliate špeciálnym zložením pre prírodné materiály a dobre vyčistené. Z dôvodu pohodlia by sa mali odstrániť náhlavné súpravy.

Pred nanesením povrchovej úpravy by mal byť povrch odmastený a ošetrený základným náterom, škvrnou. To pomôže chrániť drevo pred vlhkosťou a inými negatívnymi účinkami v kuchyni. Po vysušení môžu byť na povrch nanesené lakové formulácie. Pre spoľahlivosť a lesk môže byť lakovaný v niekoľkých vrstvách, čím sa znižuje objem každého ďalšieho. Po vysušení zbierame všetky prvky a umiestnime ich na miesto.

Použitie výliskov a dekoračných vrstiev

Nábytok môže mať úplne nový dizajn s lištami a ďalšími ozdobnými vložkami. Fasády je možné obnoviť pomocou plastových, drevených obložení. Ak nábytok stratil svoj krásny vzhľad, mal by byť osviežený farbou pred zdobením. Obnovenie DIY prebieha v niekoľkých fázach:

 • Príprava - odstránenie dverí, vyčnievajúcich prvkov, príslušenstva. V prípade potreby dekontaminácia, odstránenie starého náteru;
 • Základný náter - ošetrenie špeciálnymi zmesami v závislosti od materiálu náhlavnej súpravy a typu povrchovej úpravy;
 • Príprava podšívok, tvarovanie - materiál dekoru by mal zodpovedať typu povrchu. Pre plastové dvere sú zvolené plastové prvky, drevené fasády sú zdobené príslušnými detailmi;
 • Dekoračné - povrchy môžu byť obnovené obdĺžnikovými doskami, hladkými alebo vyrezávanými, s imitáciou štukového výlisku. Môžu byť jednoducho prilepené podľa vytvoreného vzoru alebo pomocou klincových klincov;
 • Maľovanie - zmes sa volí na základe materiálu dverí (prírodné drevo, MDF, plast). Farbu naneste valčekom alebo štetcom v niekoľkých vrstvách.

Obnova čelných dosiek drevotrieskovej dosky

Predná strana slúchadiel s drevotrieskovými doskami je často vystavená rôznym poškodeniam. Môže to byť odieranie náterov, triesok a škrabancov, chyby častí v oblasti kovaní a upevnení. Takéto poškodenie sa ľahko opraví bez demontáže nástennej skrinky voskovými pastelkami, retušovacími prostriedkami a upevňovacími lakami.

Najčastejšie sa vyskytuje problém s odštiepenými koncami. Na obnovu týchto lokalít použite melamínový okraj. Oprava prebieha v niekoľkých fázach:

 • Výber novej hrany vhodnej veľkosti a farby. Je potrebné zmerať dĺžku a šírku konca dverí, pridať niekoľko centimetrov pre zásoby;
 • Odstráňte starý okraj. Žehličku zohrejte a aplikujte na prvok;
 • Odstraňovanie nezrovnalostí. K tomu môžete použiť dláto, jemný brúsny papier;
 • Inštalácia nového náteru. Aplikujeme samolepiacu hranu a žehliame ju železom. Keď lepidlo stvrdne, prebytočný rez odstrihnite nožom, brúste spoje.

Reštaurovanie fasád z prírodného stromu

Ak chcete aktualizovať fasády z prírodného dreva, môžete použiť samolepiace zmesi na fólie alebo laky. Vzhľadom k tomu, že nie je vhodné skrývať krásu a prirodzenosť súborov z poľa v byte, väčšina reštaurátorov preferuje transparentné formulácie.

Oprava povrchov zahŕňa opravu plôch s trhlinami so špeciálnym tmelom na drevo a brúsením. Ak sú na fasáde škvrny, čistia sa jemným brúsnym papierom. Starostlivosť by mala byť vykonaná s vyrezávané predmety, ktoré majú veľa prehĺbení. Vytvorené piliny by sa mali odstrániť štetcom a dvierka utrieť vlhkou handričkou. Teraz musí byť diel odmastený a natretý základným náterom. Lak sa nanáša v niekoľkých vrstvách.

Ak je drevo nafúknuté, musí sa vykonať ručne alebo na špeciálnom stroji. Deformované dvere sú odrezané od prebytočnej vlhkosti. Na scvrknuté dvere, medzi ktorými boli medzery, vložiť špeciálne tesnenia.

Spôsoby obnovenia stola

Dokonca aj najstaršia pracovná kuchynská linka môže byť transformovaná a vylepšená. Na opravu sa hodia jednoduché šrotové materiály. Pri výbere by mal brať do úvahy štýl miestnosti. Napríklad v kuchyni Provence bude decoupage vyzerať skvele, najmä ak sa aplikuje na fasády. Ak chcete začať opravárenské práce by mala byť po úplnom oboznámení s procesom. Zmena stola môže byť nasledovná:

 • S pomocou sklenených povrchov. Starý náter je odstránený, povrch je očistený a natretý farbou v niekoľkých vrstvách. Potom je doska stola pokrytá pripraveným pohárom. Umiestnením rôznych fotografií a obrázkov pod priehľadnú vrstvu môžete vytvoriť trojrozmerný efekt.
 • Zdobenie dlaždice. Vhodný materiál akéhokoľvek tvaru a veľkosti. Je lepšie, ak dlažba nie je ťažká, aby nedošlo k preťaženiu konštrukcie. Na dekoráciu môžete použiť mozaiku, rozbité zvyšky keramických výrobkov. Hlavná vec - usporiadať časti s minimálnou medzerou.
 • Decoupage. Táto metóda je vhodná pre povrchy laminovaných drevotrieskových dosiek, ale iba vtedy, ak nie sú vystavené častému praniu. Vhodné kresby sú nasiaknuté vodou a prilepené na stolovú dosku, na vrchole lakované. V rovnakom štýle si môžete zmeniť zásteru.
 • Šablónová maľba. Sklovitá doska je potiahnutá farbou akejkoľvek farby na pozadí, potom je kresba aplikovaná cez šablónu. Aby sa stolová doska nestierala rýchlo, je lakovaná.
 • Reštaurovanie prírodného dreva. Prírodný povrch je možné obnoviť pomocou laku na vodnej báze. Najprv musíte odstrániť prasknutý materiál, vyčistiť stôl a ošetriť ho špeciálnym základným náterom.

Ako opraviť spálené miesto na stole alebo na stole

Najčastejším problémom, s ktorým sa stretávame pri kontaktoch - horí neopatrne z teplých jedál. Pretože povrch je ovplyvnený pomerne hlboko a extenzívne, takáto vada nemôže byť maskovaná pomocou retušovacích prostriedkov.

Najprv je potrebné pripraviť postihnutú oblasť na obnovu. Je potrebné odstrániť zčernalú vrstvu laku. Nalepením otvoru po obvode krycou páskou a navlhčite škvrnu rozpúšťadlom. Спустя 10 минут покрытие размякнет и его можно будет снять шпателем. Также можно зачистить участок фрезером.

Образовавшуюся выемку заполняем размягчённой шпаклёвкой маленькими порциями, постепенно утрамбовывая. Лишний материал снимаем ножом и шлифуем. Ošetrené miesto musí byť nalakované najvhodnejšou farbou a snaží sa reprodukovať textúru zvyšku stola.

záver

Reštaurovanie je najrýchlejší a cenovo najdostupnejší spôsob, ako zlepšiť vzhľad kuchynských frontov. Ktorúkoľvek časť headsetu môžete opraviť rôznymi spôsobmi. Nezávislá renovácia nábytku má veľa pozitív. Hlavnou výhodou je schopnosť vytvoriť jedinečný interiér, realizovať najodvážnejšie nápady.

Pozrite si video: Pentart Dekor Paint- vintage rekonštrukcia starého nábytku (Január 2020).

Zanechajte Svoj Komentár