Kuchyne priame plánovanie - nápady a tipy na interiér

Dizajn priamej kuchyne je v usporiadaní všetkých prvkov, v ktorých sú umiestnené pozdĺž steny. Táto možnosť sa nemusí zdať vhodná pre hostesku, zvyknutú napríklad na trojuholníkové usporiadanie, takže v niektorých prípadoch dizajnéri volia prechodné možnosti s ostrovom alebo polostrovom. Môžete tiež mať všetky zariadenia pozdĺž dvoch stien, a jedálenský kút bude v centre kuchyne.

Lineárne alebo priame usporiadanie je najlepšou voľbou v prípadoch, keď je miestnosť obdĺžnik s veľkým pomerom dĺžky a šírky. V takých prípadoch, nábytok a vybavenie inštalované pozdĺž dlhých stien tak, aby nezasahovali do hostesky. V poslednej dobe sa považuje za módne navrhnúť tak veľké priestory, aby objekty zaberali len malú časť priestoru, využite zostávajúci priestor na vybavenie priestranného jedálenského priestoru s veľkým stolom, stoličkami a kreslami. Tento článok pojednáva o možnostiach priamej kuchyne rôznych veľkostí, spôsobov usporiadania nábytku a ďalších predmetov.

výhody

Priame kuchyne majú svoje vlastné "výhody" a "nevýhody" v plánovaní.

 1. Vhodné pre miestnosti prakticky akejkoľvek veľkosti. V starých domoch, nazývaných "Chruščov", sú takéto priestory malé. Tento typ rozloženia je pre nich najvhodnejší;
 2. Jednoduché rozdelenie kuchyne na dve funkčné časti: miesto na varenie a jedáleň;
 3. Relaxácia od nadbytočného nábytku a iných predmetov, vďaka ktorému prúdi čerstvý vzduch a slnečný svit bez prekážok;
 4. Kuchyne môžete doplniť o 4 metre, podľa Vašich predstáv. Teraz veľa ľudí nainštaluje ďalší barový pult, ak je voľný priestor;
 5. Slúchadlá bez rohov alebo vyrobené vo forme písmena P sú oveľa lacnejšie. Preto, nábytok pre usporiadanie bude stáť oveľa lacnejšie;
 6. Najjednoduchší spôsob, ako naplánovať kuchyňu, je poznať dĺžku steny a každý prvok, ktorý sa má nainštalovať.


nedostatky

 1. Tento typ plánovania sa používa nielen pre malé miestnosti, medzi hlavnými objektmi môže byť pomerne veľká vzdialenosť, čo spôsobuje hosteske nepríjemnosti. Počas dňa môžete prekonať značnú vzdialenosť pohybom medzi umývadlom, chladničkou, sporákom. V dôsledku toho sa varenie zmení na peklo, pretože proces sa stáva zdĺhavejším a únavnejším. Typicky, pre veľké kuchyne, je tento problém vyriešený inštaláciou kachlí v strede miestnosti, v tesnej blízkosti chladničky a umývadla. V dôsledku toho vzniká tzv. Ostrov.
 2. Ak je šírka miestnosti výrazne odlišná smerom dole od svojej dĺžky, potom umiestnenie všetkých objektov pozdĺž steny môže výrazne obmedziť jedálenský kút. Ak je dizajn kuchyne 5 x 3 m, odporúča sa umiestniť predmety pozdĺž stien tak, aby bol voľný priestor pre pohodlné umiestnenie nábytku v jedálenskom priestore.
 3. Nevýhody spôsobené nástennými skrinkami. Ak vonkajší nábytok môže byť dostatočne široký, potom by malo byť zavesenie zúžené, čo je oveľa pohodlnejšie ako s rovnakými rozmermi so skrinkami alebo podstavcami inštalovanými na podlahe. Nábytok by sa mal vyberať vo vhodných veľkostiach, aby sa neobmedzil prístup k umývadlu, miestu na krájanie potravín, chladničke atď.

Napriek vyššie uvedeným nevýhodám, priama kuchyňa môže byť vynikajúcou voľbou pre izbu s celkovými rozmermi. Hlavnou vecou je zodpovedne pristupovať k plánovaniu, starostlivo si to premyslieť.

Pamätajte si, že minimálna dĺžka rovnej kuchyne by mala byť 2,5 m. Ak je miestnosť malá, je lepšie zvoliť iný spôsob umiestnenia kuchynského nábytku.


Miesto umývania auta

Inštalácia nábytku a iných predmetov začína na miestach, kde už existujú závery inžinierskych sietí. V našom prípade je potrebné umiestniť umývadlo, kde sú už potrubia na pripojenie studenej, teplej vody a odtoku.

Typicky, dýzy sú umiestnené v rohu miestnosti, pri inštalácii umývadla v tejto časti, môže nastať problém v budúcnosti: pri umývaní riadu, ruka bude spočívať na stene. Ako riešenie problému si môžete vybrať drez s veľkou celkovou šírkou, alebo ponechať priestor medzi ním a stenou, nainštalovať malú stolovú dosku, na ktorej môžete dočasne umiestniť riad počas umývania.

Ak potrebujete vykonať kuchynský dizajn 3 metre na dĺžku, drez možno presunúť na iné miesto. Môže byť napríklad umiestnená medzi chladničkou a sporákom. V prípade, že dĺžka kuchyne presiahne 3 - 4 metre, inštalácia medziľahlého čerpadla bude potrebná na prenos drezov z miesta pripojenia k komunikácii. Ak plánujete inštalovať umývačku riadu alebo práčku, mali by byť umiestnené čo najbližšie k prívodu vody a kanalizačnému potrubiu.

Výber nábytku

Všetky spodné skrinky, ktoré majú byť umiestnené pozdĺž steny, by mali byť aspoň 60 cm hlboké a budú potrebné na uskladnenie výrobkov, ktoré sa nezhoršia bez chladničky. Nástenné skrinky by mali byť oveľa menšie, aby nedošlo k nepríjemnostiam pre hostesku. Pri výbere podlahových skriniek zvážte šírku kuchyne a veľkosť jedálenského priestoru. Aby sa zabránilo stiesneniu miestnosti, je potrebné ponechať medzi jedálenským stolom a skriňou alebo sporákom najmenej 1 meter priestoru.

Namiesto sklopných skríň môžete dávať prednosť vysokým, ktorých výška je asi 1 meter. Takže môžete efektívne využiť priestor a vizuálne zväčšiť vzdialenosť od podlahy až po strop. Týmto spôsobom môžete získať jednodielny dizajn a skryť výfukové potrubie.

Ďalšou dobrou voľbou pre kuchynský dizajn 3 o 3 metre - použite poschodové skrine. Najvyššie police sa používajú na ukladanie najčastejšie používaných položiek.

Vhodnou voľbou pre umiestnenie povrchu na rezanie výrobkov je priestor medzi sporákom a umývadlom. Pre pohodlie je potrebné zvoliť aspoň 50-80 cm. Ak chcete ušetriť na dĺžku dosky, výber tri-sporák možnosť.

Na ochranu steny chladničky pred postriekaním, špinou a teplom (ktoré môžu pokaziť zariadenie), ako aj miesto, kde môžete umiestniť výrobky, by ste mali umiestniť priestor medzi sporákom a chladničkou. Takáto "medzera" by mala byť aspoň 20 cm.

ostrov

V prípade kuchyne-obývacia izba s dostatočným priestorom, môžete vykonať priame usporiadanie s polostrovom alebo ostrovom. Takže si môžete zariadiť tanier, stôl, bar. Pre jednoduchosť použitia, medzi polostrovom a zvyškom kuchynského setu by mal ponechať priestor najmenej 100-120 cm široký.Barový pult môže nahradiť jedálenský stôl, v tomto prípade musíte zvoliť vhodné stoličky.

Ostrov môže byť použitý na inštaláciu rôznych spotrebičov, toustovač, mikrovlnná rúra, mixér a ďalšie. To môže byť pomerne pohodlné miesto pre umývanie, takže varenie a umývanie riadu po jedle bude čo najpohodlnejšie.

Ak na inštaláciu dosky použijete ostrov, mali by ste umiestniť povrch vedľa rezných produktov a nad dosku - kapotu. Táto verzia kuchynského dizajnu s dĺžkou 3 metre je v našej krajine pomerne bežná.

Čo je lepšie: priama alebo rohová kuchyňa?

Je ťažké dať jednoznačnú odpoveď na takúto otázku, pretože výber plánovania závisí v mnohých ohľadoch nielen od vlastností kuchyne, ale aj od rodinných návykov. Môžete vyvodiť závery o možnosti výberu priameho rozloženia, a nie o rohu:

 • ak potrebujete vybaviť priestranný jedálenský kút alebo malú obývaciu izbu s pohovkou;
 • ak plánujete inštalovať tie najnutnejšie veci tak, aby sa nepohodlný priestor nevyhadzoval;
 • tento dizajn vyzerá striktne, elegantne, objekty zaberajú menej miesta a sú vizuálne viditeľné;
 • ak je väčšina výrobkov uložená na inom mieste, nie v kuchyni a hostiteľka na ňom neplánuje veľa času.

Zanechajte Svoj Komentár