Obuvnitsa to urobiť sami: kresby a montážne schémy

Topánky zaberajú viac objemu ako oblečenie. Z tohto dôvodu nie je tak jednoduché nájsť požadovaný kútik v miestnosti. Často nie je dostatok miesta a časť príslušenstva sa prenáša na chodbu alebo šatník. Topánky rôznych ľudí sú zvyčajne zmiešané. Ak sa takýto chaos neustále zhoršuje, je potrebné hľadať nové riešenia. Neexistuje široká paleta topánok, ale vďaka dizajnovým nápadom sa objavujú stále viac a priestrannejšie a ergonomické modely. Ak by neexistoval ideálny variant pri predaji, alebo by bola túžba zachrániť, potom budú užitočné základné zručnosti vyšívania. Bez veľkých časových nákladov si môžete urobiť užitočný a kvalitný nábytok. Navyše, švajčiarsky obuvník je príležitosťou vyskúšať si vlastné nápady a fantázie v oblasti interiérového dizajnu. Výrobok môže trvať mnoho rokov.

Typy topánok

Podľa konštrukcie sú otvorené a zatvorené. Šírka nábytku pre topánky je zvyčajne 30-150 cm, výška - 50-200 cm, hĺbka - 20-60 cm, konštrukcie do výšky 70-80 cm sú nízke a majú viac ako 130 - výšku. Regály na mnohých miestach. Môžu byť súčasťou predajne alebo špeciálnych skríň - bona, ktoré sú určené pre topánky. S dostatkom voľného miesta môžete premýšľať o implementácii pôvodných metód ukladania. Jedna z možností pre takéto skladovacie boxy v rôznych farbách. Sú pripevnené k stene v krátkej vzdialenosti od seba. Krásne vinobranie truhly sú tiež zaujímavé miesto na miesto. Rovnako dizajnér a autentické sú rovnako dobré. Mali by sme si všimnúť aj moduly so špeciálnymi konzolami - úspora miesta je v tomto prípade maximálna.

Najbežnejšie možnosti sú:

 • skrinky;
 • regály;
 • Slim obuvnitsy;
 • skrinky;
 • botník;
 • obuvnícke regály.

Šatníková skriňa, obuvnitsa

Ide o multifunkčný nábytok, niekedy v kombinácii so stenou s vešiakom, postrannými stolíkmi, podperami a ďalšími doplnkami na oblečenie. Toto je vhodné riešenie, pretože to urobí veľa rôznych možností. Skrinky len pre topánky budú relevantné pre modulárne nábytkové súpravy. Napríklad úzka zrkadlová súprava opticky zväčšuje chodbu. Dizajn je tiež výsuvný, čo umožňuje menší pohyb. Typickú možnosť možno považovať za vysokú "prezentáciu" s 2 sekciami. Ak hovoríme o šatníku, potom môže byť nižšia výsuvná časť. Prioritou pri výbere nábytku na skladovanie obuvi by mala byť priestrannosť a pohodlie. Preto sú možnosti s malou výškou políc a maximálnou výškou najpraktickejšie. V skrini na topánky sa zmestí až 15 políc, z ktorých každá - viac ako 10 párov.


police

Dlhé, dobre umiestnené poličky sa zmestia do veľkého množstva príslušenstva. Tento spôsob umiestnenia sa osvedčil v malých butikoch a veľkých nákupných centrách. Taktiež sa tu využívajú bilaterálne stavby. Doma, aby sa ušetrilo miesto, môžete vybaviť nástenné police. Majú dobrú ergonómiu a vysoké polkruhové možnosti. Police sa dodávajú v nepravidelných tvaroch: namiesto jednoduchých plochých povrchov môžete vidieť trojuholníkové, okrúhle, kosoštvorcové, atď. Pri montáži konštrukcie vlastnými rukami, je jednoduchšie, aby sa štvorcové bunky - topánky možno zložiť čo najbližšie do nich. Regály - rovnako dobré riešenie pre chodby a pre súkromné ​​izby a šatne. Nevýhodou týchto návrhov sú ťažkosti pri triedení položiek a udržiavanie poriadku.


Štíhly formát

Tento model sa vyznačuje malou hĺbkou. V úzkych štvorcových chodbách je najlepšia voľba. Charakteristickou črtou štíhle-obuvnitsy sú skladacie dvere. Uhol otvárania by mal zodpovedať 30-90 stupňom. Pohodlie závisí od uhla: čím menšie je, tým ťažšie je získať topánky. Avšak samotné uhlové umiestnenie topánky nevyžaduje veľkú hĺbku nábytku. Aby sa táto konštrukcia využila s výhodou, trvá zvyčajne 30 centimetrov. Do tenkej škatule na topánky by mali byť umiestnené iba tenké a čisté topánky. Toto opatrenie je povinné, pretože je možný vznik nepríjemného zápachu a kontaminácie iných vecí. Pri výrobe tenkých skriniek sa používajú hlavne drevotrieskové dosky a špeciálne príslušenstvo. Táto verzia škatuľky sa zvyčajne vykonáva ako vonkajšia, ale používa sa aj metóda stien. Jednou z hlavných nevýhod takéhoto nábytku je nedostatok miesta, kde si môžete dať veci na starostlivosť o obuv.


Obuvnitsa-bielizník

Môže byť vyrobená vo forme kombinovanej verzie s niekoľkými sekciami na skladovanie topánok. Takže môžete kombinovať otvorené police a uzavreté sekcie, dokonca aj umiestnenie topánok a pod uhlom. Je žiaduce prideliť malú priehradku pre výrobky na ošetrovanie obuvi: lyžice na topánky, krémy atď. Je potrebné mať na pamäti, že veľký počet párov v skrinke sa nehodí, a preto sú na túto možnosť použitia priestoru potrebné alternatívy. Úspora miesta sa dosahuje vďaka otvorenosti konštrukcie. Niekoľko širokých políc (napríklad 2-3) je schopných pojať oveľa viac na seba ako uzavretý kus nábytku. Navyše, topánky budú neustále k dispozícii, bude ľahšie si ich vziať, pripraviť, zorganizovať. Ak zostávajúce miesta sú viac ako dosť, môžete použiť uzavretú skrinku. Mal by byť ozdobený dekoratívnou farbou a rôznymi prvkami.


botník

Sú otvorené a zatvorené. Hlavnou výhodou prvého typu je ventilácia: topánky sú dobre vetrané a rýchlo schnú. Jeho hlavnou nevýhodou je veľké množstvo prachu pri zbere: čistenie bude časté a ťažké. Uzatvorené sú vo forme skriniek a skriniek. Môžu byť prítomné ventilačné otvory (zvyčajne na zadnej stene). Takéto možnosti sú zvyčajne zvolené. Vnútorný povrch je vyrobený z materiálu odolného voči vlhkosti, ktorý umožňuje umiestniť tam suchú obuv. Niektoré galoshnits vybaviť sušenie ultrafialovým svetlom zničiť mikróby, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú vôňu výrobkov. Aby ste udržali svoju obuv v požadovanom tvare, je lepšie zvoliť si galoshnits s nastaviteľnými výškovými policami. Úzka verzia nábytku dokonale zapadne do vnútra úzkej chodby.


Obuvnitsa rack

V regáloch môžu byť topánky montované vertikálne, prilepené na špeciálne jazýčky. Ďalšie možnosti sú mriežkové povrchy. Niektoré vertikálne nábytok pre topánky pripomína veľké široké police. Prevažná väčšina regálov je otvorená - je oveľa pohodlnejšie ich používať. Súkromné ​​možnosti sú odôvodnené, ak sú úzke a vysoké. Regály - vysoká konštrukcia, niekedy od podlahy až po strop. Sú určené na usporiadanie skladovania veľkého množstva obuvi. Stojan na topánky sa môže otáčať. Napriek svojej veľkej veľkosti má tento prvok interiéru niekoľko nevýhod. Po prvé, dizajn je nestabilný. Po druhé, má veľké rozmery a bude zbytočný v malých chodbách. Ďalším stojí za zmienku je ťažkosti pri čistení hornej vrstvy. Prach je oveľa ťažšie tam zotrieť, takže sa môže akumulovať po dlhú dobu.


Hlavné typy inštalačných topánok

Typ skrine sú voľne stojace modely. Ich kľúčovou výhodou je mobilita. Obuvnitsy sa môžu prenášať medzi rôznymi miestami a miestnosťami, ak je takáto potreba potrebná. Ak takéto stavby domu v zásade chýbajú, spôsobí to nakoniec veľké nepríjemnosti. Vstavaná verzia je rozdelená do niekoľkých poddruhov. Hlavnými z nich sú: konštrukcie, zabudované do iného nábytku a umiestnené vo výklenku na stene. Druhý typ inštalácie šetrí miesto. Zodpovedajúce modely sa vyrábajú hlavne na objednávku. Vstavané podložky na topánky skrývajú niektoré nedostatky: nezrovnalosti, nevyužité predmety. Rotačný typ zariadenia zahŕňa umiestnenie priehradiek okolo obvodu rotujúceho bubna. Je to veľmi praktická možnosť, ktorá našla svojich obdivovateľov. Okrem bezplatných dizajnov sa často používa v skrinkách, ktoré majú rôzne konfigurácie a veľkosti.


Výroba materiálov

Aplikácia našla najobľúbenejšie materiály:

 • strom;
 • plastu;
 • kov;
 • drevovláknitá doska;
 • skla.

Dopytové a tkané výrobky. Pokiaľ ide o strom, bude vyhovovať milovníkom klasického interiéru. Výrobky z dreva by mali byť ošetrené ochrannými prostriedkami tak, aby ich vlhkosť nepokazila a neviedla k tvorbe húb. Plastové držiaky obuvi sú lacné, ľahké, odolné voči vonkajším vplyvom. Tieto výrobky sú však horšie ako dobre ošetrené drevo. Kovové opcie sa vyrábajú s otvorenou konfiguráciou. Sú odolné, ale nie praktické vo všetkých. DSP je vhodný materiál na spracovanie, ktorý umožňuje vytvárať produkty rôznych typov a účelov. Pri správnej liečbe a starostlivosti vyzerá veľmi reprezentatívne. Držiaky sklenených topánok sú reprezentované nárazuvzdornými otvorenými konštrukciami, ako aj uzavretými modelmi, kde sklo zohráva úlohu fasády. Prútený nábytok pre topánky zdôrazňujú interiér, vyrobený rovnakým spôsobom. Má tiež prirodzené vetranie.

Krok za krokom majster triedy na výrobu topánok

Výroba prebieha v niekoľkých fázach:

 1. Výber a nákup materiálov, nástrojov.
 2. Vytvorenie schémy častí a ich výroba.
 3. Lemovanie.
 4. Montáž obuvníka a montáž príslušenstva.

Prvá vec, ktorú vybral materiál. Je potrebné vychádzať z jeho sily, ako aj jednoduchosti prevádzky. Zvyčajne je potrebné skombinovať niekoľko typov materiálov pre fasádu, rám a zadnú časť zásuvky. Pokiaľ ide o súbor nástrojov, niekoľko možností bude pracovať pre niekoľko úloh naraz, takže by ste sa mali vopred rozhodnúť, ktorý z nich je lepší. Po príprave nástrojov je na ťahu vytvorenie výkresu. Mať kompletnú sadu hotových dielov uľahčuje úlohu na minimum. Ale spravidla je potrebné nezávisle určiť veľkosť a proporcie. Potom sú všetky prvky vyrezané a začína ich lemovanie. Obloženie papiera je možné vykonať nezávisle. Samotná montáž je relatívne jednoduchý proces. Pre inštaláciu krabice sa odporúča použiť mini-opravy. Na konci sú inštalované vnútorné prvky a armatúry.

Potrebné nástroje a materiály

Výhodnejšie je dávať materiály z dreva. V tomto ohľade, v priebehu práce na vytváraní švajčiarskeho obuvníka, budete potrebovať vŕtačku na skrutky, vrtáky na skrutky a potvrdenia, štvorček, metrový pásik, skrutkovač, skrutkovač a skrutku. Vhodnými materiálmi sú mäkké drevo a preglejka / drevotriesková doska / MDF / MDF. Porézne ihličnaté drevo absorbuje prebytočnú vlhkosť. Ak sú topánky pred umiestnením do skrine dobre vyschnuté, potom sa drevotriesková doska triedy E0, E1, E2 alebo MDF zmestí aj do úlohy materiálu. Preglejka - jeden z najspoľahlivejších materiálov na výrobu nábytkových konštrukcií, ale zároveň - vyžaduje ďalšie spracovanie. MDF je tiež trvanlivý a jeho konštrukcia uľahčuje vŕtanie a montáž. Ale ak urobíte nábytok úplne z neho, bude hmotnosť príliš veľká a cena bude príliš. Z tohto dôvodu je trup namontovaný z drevotrieskovej dosky a z MDF je povolené montovať iba fasádu.

Ak sa namiesto prírodných materiálov zvolí plast - mali by byť dodané ďalšie otvory!

Detaily výkresu a obrobku

Najprv sa určia rozmery nábytku. Na výkrese je potrebné uviesť výšku, šírku a hĺbku produktu. Mala by tiež uvádzať počet častí, ich veľkosť a umiestnenie, pričom sa zohľadňuje hrúbka častí drevotrieskovej dosky. Podľa náčrtu budete musieť vytvoriť mapu rezu, kde sú všetky prvky viditeľné v požadovaných veľkostiach. Medzi diely pre montáž skrine sú 16 mm drevotrieskové diely pre strechu a dno. Vnútorný stojan a bočné steny sú vyrobené z drevotrieskovej dosky rovnakej hrúbky (sú potrebné len 3 kusy) a zhodujú sa na šírku s predchádzajúcimi plechmi. Vnútorné horizontálne police sú vytvorené z dvoch častí: ich hrúbka a šírka by mali mať rovnaký význam ako vo vyššie uvedených prípadoch (16 mm a 250 mm). Pre fasádu potrebujete ďalšie štyri kusy drevotrieskovej dosky 16 mm. Stále potrebujú vnútorné priečky v 3 rôznych veľkostiach (4 kusy pre všetky rozmery). V tomto prípade je potrebná hrúbka drevotrieskovej dosky 10 mm. Zadná stena je vyrobená z jedného plechu hrúbky 3 mm.

Rozprašovacie detaily

Doma čelia dostupnému okraju papiera. Pre plasty budete potrebovať stroj a špeciálne lepidlo. Tieto sa musia zahrievať na vysoké teploty, aby sa dosiahla dobrá priľnavosť medzi okrajom a časťou. Viditeľné prvky by mali byť orezané hrubým PVC okrajom (asi 2 mm). Takže budete musieť reet na strechu, fasády, bočné steny a dno. Vo vnútri boxu na topánky budú priečky a rôzne časti. Potrebujú tiež prilepiť okraj PVC. V tomto prípade by však hrúbka obloženia mala byť 4 krát menšia (0,5 mm). Ak by bolo rozhodnuté zaslať podrobnosti majiteľom na vhodné spracovanie, potom by bolo potrebné preniesť aj podrobnosti s presnými pokynmi týkajúcimi sa obloženia. Pre krabicu na topánky sú k dispozícii nasledujúce komponenty: axiálne ložiská (6 ks), rukoväte (4 ks), 4 sady galoshnitov. Plastové sendviče na bokoch sú potrebné v množstve 2 ks 192 × 287 × 85 × 16 mm pre každú súpravu.

Montáž obuvníka a montáž príslušenstva

Pôvodne prejdeme na rám. Zahŕňa strechu, dno a dve strany. Môžete si vyzdvihnúť krabicu na potvrdenie. Potom budú čapy viditeľné, a preto je alternatívne možné použiť nábytkové kovové rohy. Niektorí odporúčajú používať minifixy na tento účel; budete musieť vedieť, ako nainštalovať excentrický kravatu. Po montáži je potrebné nainštalovať vnútorné prvky. Je ľahšie upevniť ich na dno a na bokoch s potvrdením a medzi nimi a rohmi strechy. Montáž rámu končí montážou zadného povrchu. Pri jeho inštalácii musíte mať geometrický tvar s rovnakými uhlopriečkami. Ďalej je otočenie prednej časti a príslušenstva. Pre čo najpresnejšiu inštaláciu fasády bola použitá obojstranná páska. Po nalepení hrany sa na každú stranu fasády pridajú 2 mm. Potom sa po montáži prednej strany so všetkými medzerami namontujú kovania. Prvé rukoväte (po označení otvorov) a potom axiálne ložiská.

Vlastnosti montážnych regálov a skladovania obuvi

Montážne pravidlá sa výrazne nelíšia od ostatných prípadov, ale pre topánky je potrebné zabezpečiť optimálne veľkosti sekcií. Ak sú police vyrobené, potom ich v žiadnom prípade nebude možné naplniť na vrchol. A ak moduly sú plánované námestie - je žiaduce, aby veľké topánky zapadajú aspoň tri úrovne. Z okrajov povrchu k topánkam, na oboch stranách by malo zostať celkom 10 cm tak, aby nič nespadlo. Zvyšok procesu návrhu sa nelíši od iných situácií. Malo by sa vykonávať v dobre osvetlenej miestnosti. Najprv je potrebné kreslenie a potom sa cez ne vyvŕtajú otvory pre upevňovacie prvky. Potom sú kovové rohy upevnené. Odporúča sa vyrábať zásuvky bez bežných zásuviek a so špeciálnymi skladacími dverami (hore, dole, nabok). V súlade s tým budú vodiace prvky výkresu odlišné. Všetky skrinky / police musia odolať veľkému množstvu obuvi.


Obuvnitsa z polypropylénových rúr

Rúry z tohto materiálu sú:

 1. Úzke (vrátane inštalatérskych);
 2. Široký (viac ako 20 cm v priemere).

Tento materiál sa používa na vytvorenie rôznych originálnych predmetov - stoličiek, stolov, políc atď. Obuvnitsy vyrobené z oboch typov rúr. V prípade úzkeho materiálu bude existovať podstavec s otvoreným pohľadom na štvorcové alebo horizontálne usporiadanie. Neexistuje žiadny osobitný bod v tom, že takýto výrobok, pretože čas a úsilie bude vynaložené veľa, a tam bude malý praktický komfort. Všetko sa líši u širokých rúrok (od 20-25 cm v priemere). V každom z nich sa hodí aspoň pár párov. Príprava materiálu tiež nie je ťažká, pretože všetko, čo je potrebné, je odrezať rúrky na požadovanú dĺžku. Ak je ich vzhľad chybný alebo príliš odlišný, potom bude potrebné namaľovať. Rúru umiestnite niekoľkými spôsobmi - pyramídou, rovnakými radmi a vo forme briliantu. V úlohe pripevnenia pomocou špeciálnych lán alebo lepidla.

O sušičkách a sušiarňach

Sušička na topánky je malé zariadenie na umiestnenie vo vnútornej časti topánky. Je určený nielen na prípravu mokrej obuvi na použitie, ale aj na odstránenie baktérií, ktoré môžu vyvolať plesňové ochorenia. Na tento účel sú tiež poskytnuté ultrafialové sušičky. Pracujú na elektrine, pripojenej k sieti káblom. Teplota zahrievania dosahuje 60 ° C a v niektorých modifikáciách 90 ° C. Ukazovateľ výkonnosti vo vyššie uvedených situáciách bude 5-12 wattov. V minulosti boli sušičky takmer iba kovové, ale v súčasnosti sú vyrobené z keramiky alebo sa skrývajú v plastovom puzdre. Sušiace topánky sa môžu vyrábať inými spôsobmi. Postačuje vybavenie ventilácie: nie úplne zatvoriť dvere, vybrať nábytok s "dychovými" otvormi. Tiež by ste sa mali vyhýbať umiestneniu suchých topánok v blízkosti suchých topánok.

Чтобы защитить конкретную обувь от вредного воздействия влаги извне, можно воспользоваться водоотталкивающими составами!

záver

Обувь часто размещается в случайном порядке и неподходящих для этого местах. Pri výbere a príprave topánok je neporiadok obzvlášť nepohodlný: niekedy je ťažké nájsť druhú topánku, niekedy sa stratí celý pár. Ďalšie kus nábytku, ak to problém nevyrieši úplne, potom aspoň umožní uvoľniť niektoré miesta. Trh predáva rôzne modely krabíc na topánky, od skriniek a pätníkov až po regály a police s držiakmi na topánky alebo bez nich. Môžete si vyrobiť nábytok sami. Rúry z polypropylénu - originálna a praktická možnosť, ktorá vám umožní vytvoriť obuvníkov rôznych veľkostí a tvarov. Je však možné ísť tradičnejším spôsobom: nákup dreva alebo recyklovaných listov, vytvorenie náčrtu stojana na okvetné lístky, vyrezanie všetkých prvkov a po ich príprave zostavte krabicu spolu s príslušenstvom.

Zanechajte Svoj Komentár