Vidiecke domy v škandinávskom štýle: funkcie, fotografie

Dedinský dom v škandinávskom štýle nemôže byť fantastický, vždy má jednoduchý a krásny tvar, pohodlný a útulný. Typicky, tieto domy majú jedno alebo dve poschodia, nič viac, zatiaľ čo má všetky potrebné zariadenia na zabezpečenie modernej úrovne pohodlia.

Dom v škandinávskom štýle okamžite naznačuje, že jeho majitelia sú ľudia s rozvinutým chuťou, ktorí si cenia pohodlie a pohodlie. Tento štýl si častejšie vyberajú ľudia v strednom veku, ktorí sa venujú rodinným hodnotám.

fasáda

Fasády spravidla nie sú špeciálne upravené, drevené domy sú pokryté špeciálnym lakom, niekedy sú tónované, čo umožňuje, aby textúra dreva zohrávala hlavnú úlohu v exteriéri budovy.

Aktívne sa používajú aj vlečky a farbivá a používajú sa prírodné tóny: hnedá, terakotová, béžová alebo biela.

Okná na fasáde domu v škandinávskom štýle sú spravidla veľké a zväčšené. Niekedy panoramatické zasklenie slúži na to, aby sa do miestnosti dostalo maximálne denné svetlo, čo je charakteristickým znakom štýlu. Veľké drevené rámy majú tiež dekoratívnu funkciu, zdôrazňujúc jednoduchosť a ekologickú orientáciu štýlu.

strecha

Najčastejšie, strecha vidieckeho domu v škandinávskom štýle používa pásový opar, je tiež možné použiť kov na maľovanie. Vyzerajte dobre moderné strešné materiály z polymérov.

Tvar strechy je šikmý, skôr strmý - toľko snehu, ktorý je veľa v škandinávskych krajinách, sa ľahšie odvalí zo strechy, čo uľahčuje čistenie.

Niekedy zasadia terénne úpravy na strechách: trávia trávu trávnika.

Keďže v škandinávskom dome nie je podkrovie ani suterén, prístavby sú usporiadané v samostatných budovách vo všeobecnom štýle. To je napríklad letná kuchyňa, sklad.

windows

Keďže slnečné svetlo je v severných podmienkach nedostatočné, na fasáde domu sú potrebné veľké škandinávske okná a sú orientované do všetkých smerov. Zariadenie vikierových okien a balkónov a lodžií je vítané. Aby sa zabezpečilo, že teplo nebude opustené z dôvodu veľkej presklenej plochy, použijú sa moderné energeticky úsporné okná s dvojitými sklami s rámami napodobňujúcimi ľahké drevo.

Veranda

Priestranná veranda z dreva je charakteristickou črtou škandinávskeho vidieckeho domu. Okrem toho sa často používajú terasy, a to ako uzavreté a otvorené - zvyšujú plochu malých domov. Terasy majú výhľad buď na dvor alebo na ulicu, čo fasáde dodáva výrazný vzhľad. Oplotenie na takýchto terasách môže byť zabezpečené, ale otvorené možnosti sú tiež prijateľné, keď nie je oplotenie.

Zanechajte Svoj Komentár