Do-it-yourself konferenčný stolík dekor

Konferenčné stolíky tak často zdobia interiéry domov a prijímacích kancelárií, ktoré sa začínajú zdať, akoby tento prvok vždy existoval. V skutočnosti bola vynájdená relatívne nedávno, len pred niekoľkými storočiami. Vynález je pripisovaný anglickému architektovi Edwardovi Godwinovi. Pôvodne sa tabuľka nazývala káva a bola využívaná na čajové večierky počas recepcií. O niečo neskôr, tento nábytok začal robiť mimo dom a nastaviť ho v záhrade alebo altánku. Prvé konferenčné stolíky boli vysoké 70 cm a boli vyrobené rezaním nôh bežných. O niečo neskôr, bar klesol ešte nižšie na 45-50 cm, a oceľ bola vyrobená samostatne. Zmena výšky pravdepodobne nastala pod vplyvom východnej kultúry Konferenčný stolík sa začal nazývať kvôli vzniknutej tradícii skladovania periodík na špeciálnej spodnej polici. Tento vnútorný prvok je vyrobený z dreva, plastu, kovu, kameňa, skla a rôznych polymérov. Dekor konferenčného stolíka si môžete urobiť sami pomocou šrotu: tkaniny, nite, skla, kúskov keramických obkladov, farieb, dosiek. Zvyčajne zdobí starý nábytok, ktorý má nenáročný pohľad, aby mu nový život. V článku budeme podrobne skúmať majstrovské kurzy s využitím populárnych dekoračných techník.

Spôsoby navrhovania tabuliek

Na ozdobenie tabuľky použijeme štyri hlavné techniky:

 • Decoupage. Spôsob prenosu a upevnenia obrazu na dekorovaný povrch.
 • Mozaiková technika. Stôl nalepil početné kúsky rôznych veľkostí a farieb. V prípadoch, keď to úroveň zručnosti dovoľuje, sčítajú obrázok.
 • Craquelure. Metóda umelého starnutia povrchu, v dôsledku tvorby malých prasklín na ňom, ktoré sú všetky vidieť v starých obrazov.
 • Obraz. Stolná dekorácia s kresbami do-it-yourself. Nebojte sa tejto techniky pre tých, ktorí nemajú umelecký talent. Môžete pracovať so šablónami.


    

Z materiálov, ktoré sú vložené cez stoly, si môžete vybrať mušle, sklo, drevené fragmenty. Bohato zdobený prvok bude sám o sebe vyzerať krásne a nemal by byť preťažený dodatočnou dekoráciou v podobe suvenírov, váz, knickknacks a kníh.

decoupage

Na dekoráciu stola technikou decoupage potrebujete PVA lepidlo, lak, brúsny papier, základný náter a „nosič“ obrazu. V jeho úlohe môžu byť obrúsky, kúsky látky, fotografie a dokonca aj staré tapety. Ak je stôl vyrobený z dreva, potom je prebrúsený alebo brúsený tak, aby bol povrch dokonale hladký. Potom dajte vrstvu primeru. Po úplnom vysušení sa stôl potrie bielym lepidlom. Potom aplikujú obrázok alebo obrázok, opravia ho a čakajú, kým zloženie „chytí“. Ak chcete obrázok opraviť, je postupne zakrytý niekoľkými vrstvami laku. V tejto technike sa odporúčajú len drevené alebo plastové povrchy. Na sklenenom stole bude vyzerať len krajkový vzor. Takýto prvok môže byť umiestnený v obývacej izbe, zdobený vo svetlom štýle Provence alebo Shabby chic.


    

Ak používate kúsky hrubej tkaniny alebo tapety, musia byť starostlivo vyhladené, takže po vysušení nie sú žiadne škaredé záhyby. Opravte nezbedné fragmenty pomocou administratívnych tlačidiel. Mimochodom, kovové kryty niekedy zapadajú do dekoru a zostávajú po spracovaní.

mozaika

Na začatie musí byť pripravená tabuľka. Povrch je vyčistený a ošetrený jedinou vrstvou farby z plechovky. Po úplnom vysušení sa miesta, kde bude mozaikový vzor vyrytý, rozmazajú špeciálnym lepidlom. Je možné použiť aj kúsky starej dlaždice rôznych farieb, ako aj špeciálnu sieťovku, ktorá je už rozdelená na niekoľko malých fragmentov. Potom, čo vzor je stanovený, má čas na opravu. Potom sú švy ošetrené injektážnou maltou, po ktorej sa celý povrch stola umyje. Ak sa návrhár rozhodol opustiť nespracované plochy mozaikou, potom pred dokončením práce so spojmi medzi úlomkami musia byť uzavreté látkou alebo utesnené maskovacou páskou.

Mosaic stôl bude vyzerať skvele v záhrade. Často je doplnená sadou stoličiek zdobených v tej istej technike.

maľba

Ak chcete, aby maľované stôl, stačí len kefa, farba, šablóna a lak na opravu obrazu. Ak je povrch drevený, potom sa najskôr pripraví:

 • Odstráňte vrstvu starej farby, ak existuje.
 • Povrch prebrúste, čím odstránite nepravidelnosti a chyby, ktoré môžu obraz skresliť.
 • Na dosiahnutie lepšej priľnavosti medzi drevom a farbou naneste základný náter.
 • V prípade potreby môže byť povrch natretý v neutrálnej farbe pozadia (zvyčajne biela).


    

Potom sa na samostatnú plochu aplikuje vzorkovnica. V prípade potreby je fixovaný tlačidlami. Zvyšok povrchu je opatrený krycou páskou alebo látkou. Teraz môžete obrázok použiť. Po zaschnutí náteru sa odstráni lepiaca páska av prípade potreby sa obrysy obrazu podajú tenkou kefou. Toto bude musieť byť urobené, ak vzorkovnica nesedí tesne k stolu a časť pigmentu sa "šíri" za jej hranice. Pokiaľ ide o farebné riešenie, odporúča sa použiť kontrastné kombinácie:

 • Biela a čierna, červená, modrá.
 • Žltá a zelená.
 • Fialová a sivá.
 • Červená a ružová.

Výber odtieňov závisí od celkového zloženia farieb.

craquelure

Technika Craquelure je umelé starnutie povrchu. Špeciálna kompozícia (PVA, želatína, ocot, vaječné bielky) sa aplikuje na ešte nie úplne vysušenú vrstvu farby. Tieto látky prispievajú k praskaniu povrchu. Presne rovnaký pavučina zdobí obrazy slávnych umelcov. Žiadne výplne nie sú schopné zachrániť plátna pred tvorbou mriežky trhlín po rokoch. Povrch je pripravený vopred (umývanie, brúsenie, brúsenie). Potom dajte vrstvu farby. Kým je ešte suchý, môžete ho doplniť druhou kontrastnou farbou a kompozíciou na praskanie. Kombinované možnosti vyzerajú veľmi originálne.


    

Technika Craquelure sa často kombinuje s decoupage. Kvetinové kytice, portréty alebo krajiny v oválnych rámoch na popraskanom pozadí vyzerajú skvele a neuveriteľne podobne ako dekorácia starožitného nábytku.

zrkadlá

Nádherný doplnok k modernému štýlu, high-tech, minimalizmu a dokonca aj podkrovie bude zrkadlový stôl. Takýto prvok nábytku zdôrazní závažnosť a eleganciu situácie. Aby to bolo samo o sebe, je to celkom jednoduché. Pre prácu budete potrebovať:

 • Farba striebra.
 • Tekuté nechty.
 • Zrkadlá, narezané na mieru na objednávku.
 • Odolná krabica z drevotrieskovej dosky.

Zrkadlový stôl nebude mať vo vnútri police, takže budete musieť skladovať všetko, čo potrebujete, priamo na jeho povrchu. Základná skrinka je teda pokrytá vrstvou striebra. Táto farba sa predáva v plechovkách, pohodlne sa nanáša a rýchlo schne. Potom sú na povrchy pripevnené zrkadlá. Sú jednoducho "zasadil" na tekuté nechty. Aby sa fragmenty neodlepili pred lepením, upevnia sa lepiacou páskou. Po úplnom vysušení sa odstráni a povrch sa dôkladne zotrie. Jednoduché stoly sú zdobené piatimi zrkadlami s presne počtom tvárí, ale počet modulov je možné zväčšiť zdobením len vrchu, to znamená, že stolová doska je plná.

škrupiny

Samozrejme, môžete dokončiť už hotové „dvojvrstvové“ stoly so škrupinami, ale domáci model bude vyzerať oveľa originálnejšie. V každom ročnom období av akomkoľvek interiéri prinesie teplé, príjemné spomienky na leto a more. Na prácu bude potrebné:

 • List z nárazuvzdorného skla.
 • Silikónové tesnenia.
 • Lano alebo povraz, z ktorého je možné otáčať jeho podobnosť.
 • Morské mušle, kamienky, hviezdice.
 • List z preglejky je totožný s veľkosťou skla.
 • Silné bambusové stonky.
 • Spojovacieho materiálu.


    

Štyri struky z bambusu sú pripojené k preglejke základne pozdĺž obvodu. Okraj listu je ozdobený povrazom. To môže byť pribitý s malými karafiáty alebo dať na sponky. Potom je bambus a povraz pokrytý vrstvou laku. Ďalej je potrebné pripraviť miesto na upevnenie podložiek zo silikónu. Dno z preglejky je zdobené škrupinami, hviezdami a ďalšími „morskými plodmi“. Potom sklo zhora upevnite. Nohy pre takýto stôl sa dajú odrezať pri starom.

Drevené podložky

Stôl zdobený vankúšikmi je ideálny pre štýly, ktoré využívajú všetko prirodzené. Na výrobu originálneho dekoru bude potrebovať box-based. Je pozoruhodné, že jeho dno by malo vyčnievať približne 2-3 cm za stenami, čo je nevyhnutné na zaistenie spodnej časti podložiek. Páska meria vzdialenosť odspodu k hornej časti krabice. K výslednej hodnote pridajte 2 cm - a to bude výška každej podložky. Po ich príprave a spracovaní sú prvky pripevnené k dolnému okraju lepidla pozdĺž celého obvodu základne. Medzi sebou sú tiež lepené, aby poskytovali väčšiu pevnosť. Potom vytvorte pracovnú dosku. Na jeho výrobu sa používajú podložky s výškou 2 cm, spodok každej vrstvy s lepidlom a upevnený na povrchu podkladu. Potom sú štrbiny pokryté injektážnou maltou a samotný stôl je lakovaný.


    

dyhovanie

Ak konferenčný stolík úplne vyhovuje majiteľom podľa dizajnu, ale jeho povrch je už mierne opotrebovaný, potom sa na starú vrstvu dreva aplikujú dyhové vrstvy. Tento prírodný materiál má originálny vzor a vyznačuje sa bohatým farebným rozsahom. Fix dyha studená a horúca metóda. Pre prvé, budete potrebovať špeciálnu techniku ​​(aspoň tlač), ale pre druhé, PVA lepidlo, list papiera a horúce železo sú dosť. Povrch sa vyčistí a pripraví na postup. Potom je potiahnuté lepidlom. Po zaschnutí sa dyha nanesie na požadovanú plochu, potiahne sa bielym listom papiera a prechádza cez ňu horúcim železom. Počas procesu sa môžu tvoriť škaredé vzduchové bubliny. Potrebujú čas, aby sa zbavili. Stačí prepichnúť otvor tenkou ihlou a jemne ho zatlačiť tak, aby sa liekovka odfúkla. Potom sa miesto znovu upraví horúcim železom.

Kombinovaná stolová dekorácia

Vyššie sme už spomínali jeden variant kombinácie techník (decoupage a craquelure). Tieto funkcie nie sú obmedzené na projektanta. Stoly zdobené mozaikami a čiastočne maľované vyzerajú originálne. Pri použití rôznych fragmentov rovnakého vzoru sa zvyčajne používajú obe techniky. Mušle nie je možné položiť na preglejku, ale na dno zrkadla. Vizuálne, množstvo morského bohatstva sa zvýši, a ak k nim pridáte sklo, ktoré bolo dlho leštené vlnami, dekor bude trblietať a svietiť. Drevené podložky môžu byť kombinované s hladkou dyhou alebo skleneným povrchom stola.


    

záver

Nezávislá výzdoba konferenčného stolíka bude vzrušujúcim procesom, ak sa osloví s množstvom kreatívnych nápadov a dobrej nálady. Domáci nábytok, na rozdiel od bludov, môže mať veľmi reprezentatívny a štýlový vzhľad. Z tradičnej ručnej výroby nezostáva takmer nič.

S módou na použitie starožitností, prišiel k popularite techniky decoupage a craquelure. Zrkadlové plochy nikdy nestratili svoje pozície. Mosaic je široko používaný v staroveku a naďalej sa používa v rovnakom (a nielen) štýle. Obraz bol vždy považovaný za štandard krásnej výzdoby. Mušle sa stali neoddeliteľnou súčasťou námorného štýlu a podložky boli integrované do životného prostredia súbežne s ekologickým smerom. V každom interiéri si môžete vybrať originálny dekor konferenčného stolíka a zariadiť ho tak, aby bol autorský prvok v súlade so zvyškom nábytku.

Zanechajte Svoj Komentár