Šatník v spálni: ekonomické a priestranné +75 fotografií

Miesta na ukladanie vecí a domácich spotrebičov sa zvyčajne organizujú v obývacej izbe a spálni. Na tieto účely používajte regály, skrine, regály, komody, ale praktickejší nábytok ako skrine ešte neprišli. Sú priestranné a umožňujú ukladať veci a knihy, spotrebiče, domáce potreby. Všetky skrine sú zvyčajne rozdelené do dvoch kategórií:

 • coupe;
 • Hojdačka.

Druhé sa pomaly vzdávajú svojich pozícií a používajú sa v interiéroch, ktoré napodobňujú atmosféru určitej epochy. Skrine sa však stali skutočným objavom: praktické a pohodlné. Povedzme si viac o výhodách ich návrhov, o rôznych tvaroch a farbách.

výhody

Posuvná skriňa nie je len moderný, obľúbený nábytok. Má množstvo výhod, ktoré pomáhajú výrazne prekonať zastarané modely v rase univerzálnosti a praktickosti.


    

Zvážte niekoľko výhod, ktoré robia šatník nenahraditeľným interiérovým objektom v dizajne spálne:

 • Vlastnosti dizajnu dverí. V bežných skrinkách sa otvárajú „na seba“ a vyžadujú samostatnú platformu pre „zásoby“. Preto táto zóna už nemôže byť použitá, čo niekedy ťažko zasiahne priestor v malých miestnostiach. Dvere, ktoré sa otvárajú ako kupé, plynulo jazdia na miniatúrnych kolesách v špeciálnych drážkach v samotnom nábytku.
 • Kapacita. Napriek zdanlivo malej veľkosti modelu sa do vnútra zmestí celý rad vecí. Sortiment ponúka rôzne rozdelenia do sekcií, takže si môžete sami vybrať možnosť.
 • Dlhá životnosť. Dvere sa neuvolňujú a nemusíte meniť ani mazať závesy. Všetko, čo je potrebné, je pravidelne kontrolovať hladkosť „zdvihu“ kolies v drážkach.
 • Moderné materiály a dizajn. Sortiment je bohatý a umožňuje vám vybrať si model pre akýkoľvek dizajnový štýl. Odolné materiály nielen zvyšujú životnosť výrobku, ale majú aj príjemný estetický vzhľad.

Niektoré vstavané modely pôvodne zóna priestor. Jedna z dverí takejto skrine je falošná a bude plniť plnohodnotnú priečku medzi spálňou a obývacou izbou.

Pri výbere dbajte na kvalitu kolies. V lacnejších modeloch sú vyrobené z plastu. Tento materiál nebude trvať dlho. Dajte prednosť oceli alebo všetkým rovnakým plastom, ale s teflónovou vrstvou, ktorá dodá detaily pevnosti.


    

druh

Posuvné skrine sú klasifikované podľa dvoch charakteristík: dizajn a forma. Podľa prvého kritéria existujú iba dve odrody:

 • Hull. Sú to bežné skrine so štandardným súborom potrebných povrchov: paleta, steny a vrchný kryt. Tento model je mobilný, je voľne usporiadaný na iné miesto alebo prepravovaný s vami, keď sa pohybujete.
 • Embedded. Modernejší model. V skutočnosti sa jedná o panel posuvných dverí, ktorého strany sú namontované v stene. Pohodlná možnosť v prítomnosti výklenkov v spálňach komplexných a neštandardných foriem. Vstavané skrine sú spravidla vyrobené na mieru a prispôsobené pre každú konkrétnu stenu. V niektorých prípadoch sú v ich prevedeniach podlahy alebo steny, ak to zákazník požaduje. Bohužiaľ, tento model je nastavený "pevne". Majitelia bytu nebudú môcť presťahovať, keď si usporiadate, alebo si ju na iné bývanie.


    

Druhy hmotností. Umožňujú vám doslova napchať skriňu do najšpinavejšieho priestoru bez narušenia dizajnu miestnosti. Formuláre kupé rozdelené na:

 • Priame čiary Štandardný model je pravouhlý alebo štvorcový.
 • Radius. Novinka z minulosti. Ich predná stena s dverami môže byť konvexná, konkávna alebo zvlnená, akoby opakovala hladkú kruhovú čiaru. Takéto modely vyzerajú veľkolepé a výnimočné. Tam sú tiež úplne okrúhle možnosti, ktoré sú vhodné len pre centrálne umiestnenie v miestnosti. Druh štýlového rámu uprostred interiéru je veľmi odvážny dizajn. Ideálne pre malé miestnosti, pretože výrazne šetria priestor bez obetovania priestrannosti. Takéto skrine môžu mať trojuholníkový (diagonálny), l-tvarovaný lichobežníkový tvar. Tiež našiel päť-steny vzory. Sú kombináciou modelu tvaru L s trojuholníkovým alebo lichobežníkovým tvarom.

Rozsah vzorov vám umožní vybrať si jedinečnú možnosť, ktorá je vhodná pre vašu izbu, či už je to priestranná izba alebo malá, ale útulná spálňa.
Je dôležité vedieť. Vstavané modely nie je možné pripojiť k sadrokartónovým stenám. Jednoducho nemôžu odolať závažnosti štruktúry.

Možnosti fasády

Normálne steny sú vyrobené z drevotrieskovej dosky, ktorá pozostáva z drevného odpadu (hoblín) a spojív. Prvá zložka je úplne bezpečná pre ľudí. Toxicita závisí od lepidla. Čím lepšie a ekologickejšie je toto nerastné lepidlo, tým drahšie sú drevotrieskové kachle a tým aj nábytok z neho vyrobený. Pri drahších modeloch používajte masívne drevo, ktoré sa vyznačuje zvýšenou pevnosťou.


    

Fasády dverí sú vyrobené z rôznych materiálov, ktoré vo väčšej miere pôsobia ako dekoratívny prvok ako funkčná jednotka. Medzi obľúbené možnosti patria:

 • Zrkadla. Najžiadanejší typ povrchu. Vyzerá elegantne a štýlovo a pri správnom osvetlení odráža svetlo a opticky zväčšuje priestor. Zrkadlové povrchy sú univerzálne a vhodné pre akýkoľvek štýl dizajnu.
 • Lakobelu. Odolné sklo, na ktorom je nanesená farbiaca kompozícia. Dvere sú nepriehľadné. Rozsah odtieňov je bohatý, čo vám umožní zvoliť si tón pre celkovú výzdobu miestnosti.
 • Plast. Relatívne lacná možnosť s bohatými farbami, ale krehká a citlivá na mechanické namáhanie.

 • Dekoratívne akryl. Originálny materiál, ktorý prichádza do módy. Medzi dvoma najtenšími platňami z akrylu sa nachádzajú rôzne prírodné prvky, najčastejšie stonky, listy, steblo trávy alebo vetvičky.
 • Tlač fotografií. Naneste na papier, ktorý je nalepený na zadnej strane skleneného povrchu.
 • Koža (prírodná a umelá). Vhodné pre štýlové a luxusné interiéry. Koža sa prilepí na drevený podklad. Často v kombinácii so zrkadlovými povrchmi.
 • Lakomý. Sklo, ktoré sa vnútorne upravuje kyselinou. Výsledkom chemickej reakcie je efekt matného povrchu.

 • Bamboo. Ľahký a krásny materiál prírodného pôvodu. "Drevo" (presnejšie kmeňové mäso tejto rýchlorastúcej trávy) od stredu stonky tmavších odtieňov ako vonkajšia vrstva.
 • Ratan. Tropická liána, ktorá vám umožní vytvoriť jedinečný tkaný vzor.
 • Iné druhy "známeho" dreva: dub, čerešňa, javor alebo borovica. Vyzerajú dosť nudne a triviálne, pokiaľ ich povrch nie je zdobený vyrezávanými vzormi.


    

Často sa vyskytujú varianty skríň s kombinovanými fasádami dverí. Podľa možností dizajnu sú zaradené do nasledujúcich typov:

klasickýDrevotriesková doska je kombinovaná so zrkadlami. Najbežnejšia a najjednoduchšia možnosť.
sektorKomplexná kompozícia, v ktorej je povrch rozdelený na bunky a zóny rôznych veľkostí z kompozitných materiálov.
geometrickýJednoduchý druh sektora. Povrch je rozdelený na niekoľko obdĺžnikov z rôznych materiálov.
uhlopriečkaAko už názov napovedá, fasáda je zdobená kovovými profilmi, ktoré sú umiestnené v určitých uhloch.
zvlnenýNamiesto rohov sa používajú analógy predchádzajúceho typu.


    

Existujú aj iné komplexné kompozície, ktoré kombinujú prvky vyššie uvedených typov. Takéto fasády sú spravidla vyhotovené na zákazku na individuálnom projekte projektanta.

Zrkadlové alebo sklenené povrchy sú tiež zdobené rôznymi vzormi. Pieskovacie stroje aplikujú farbiacu kompozíciu na povrch alebo vyleptanú z vnútorných matných obrazov.

rozmery

Jednotlivé skrine štandardnej veľkosti jednoducho neexistujú. Dôvodom je všestrannosť dizajnu a rozmanitosť jeho foriem. Pred návštevou obchodu alebo kontaktovaním zákazníka vykonajte merania. Vyžaduje sa výška, šírka a dĺžka. Pri vložených dizajnoch môže byť chyba v milimetroch už katastrofou. Zvážte aj umiestnenie zásuviek, spínačov, otvorov pre okná a dvere. Čo sa týka hĺbky, spravidla nepresahuje 0,5-, 0,6 m. Ale ak vstavaný model otvára dvere do šatne, potom jeho rozmery závisia od možností priestorov a želania vlastníkov. Pokiaľ ide o interný obsah, existuje množstvo pravidiel, ktoré sú jednoducho nebezpečné pre štruktúru a používateľa:

 • Šírka políc by nemala presiahnuť 1 m. V opačnom prípade sa úplne ohnú alebo zlomia na polovicu. V závislosti od toho, akú gravitáciu tam uložíte, ich šírka môže byť ešte menšia.
 • Šírka zásuviek by nemala presiahnuť 0,5 m. Štandardná preglejka, z ktorej sa vyrábajú palety, tiež nevydrží záťaž. Ako kompromis je nahradený trvanlivou drevotrieskovou doskou alebo MDF.
 • Maximálna povolená šírka tyče pre závesy je 1 m. Aj keď je vyrobené z kovu, veľké zaťaženie vo forme objemného vonkajšieho oblečenia, nemôže byť porušené, ak je integrita, ale ohnúť.

Tieto všeobecné pravidlá platia pre všetky skrine, nielen pre kupé.

Ak ste si vybrali dizajn na nohách, ktoré sa nachádzajú menej a menej a sú považované za zastarané, potom určite zahrňte ich výšku do celkového čísla.

plniaci

Správne navrhnutá plniaca skrinka - sľub jej zvýšenej kapacity. Koniec koncov, nábytok nie je len vnútorným predmetom, ale aj funkčnou jednotkou, ktorá rieši problém skladovania vecí, domácich spotrebičov, kníh a iných predmetov pre domácnosť. Môžete si kúpiť ready-made model v špeciálnych obchodoch alebo získať nápady pre organizáciu vnútorného priestoru skrine komory z vašej fantázie, a objednať uskutočnenie projektu. Medzi výplňové prvky emitujú:

 • Tyče pre vešiaky.
 • Šuplíky.
 • Otvorené police.
 • Špeciálne siete na skladovanie obuvi.


    

Kombinácia ich hmotnostnej polohy. Pred zakúpením konkrétneho modelu premýšľajte o tom, čo máte viac: topánky, oblečenie na ramienka alebo malé veci, ktoré sú pohodlne ukryté v zásuvkách a policiach. V závislosti od šatníka si vyberajú obsah, kde je výhoda udelená jednému alebo inému prvku vesmírnej organizácie.

Určite farbu

Dizajn skrine v spálni poskytuje nielen výber formy a dizajnu, ale aj farebnú schému. V interiéri hrá jednu z hlavných úloh. Niektorí dávajú prednosť výberu monochromatických modelov upokojujúcich odtieňov (smotana, káva, sivá, broskyňa). Upokojujú a vytvárajú dodatočnú útulnosť v spálni, ale tiež ju mierne zosobňujú. Pre experimenty s paletou sa však berú do úvahy štyri základné tézy kombinácie odtieňov:

 • Kontrastné kombinácie. Na základe výberu dvoch farieb umiestnených na opačných stranách farebného spektra. Nie je vhodný pre malé spálne, pretože môžu jesť priestor.
 • Monochromatická kombinácia. Znamená to použitie jednej farby a dvoch odtieňov: svetlých a tmavých.
 • Akcentovaná kombinácia. Vychádza z použitia monochromatického variantu a štvrtej farby, ktorá je kontrastná s hlavnou.
 • Kombinácia je založená na analógii. Obsahuje tri farby: hlavné a dve ďalšie farby, ktoré sú k nemu v spektre, ale nie sú odtiene. Šatník je teda vyrobený buď v teplých alebo studených farbách.

Ak to vnútorná kompozícia umožňuje, fasády môžu byť zdobené kresbami, ornamentmi alebo panoramatickými zábermi (foto tapeta). Prirodzene by mali organicky zapadnúť do dizajnu a dodržiavať princíp jednoty štýlu.

Umiestnenie v spálni

Skriňa v spálni, ktorá imituje priľahlú stenu, nie je najvýraznejším objektom interiéru. Vstavané konštrukcie sa vo všeobecnosti „spájajú“ s dizajnom. Najbežnejšia možnosť inštalácie skrine je na boku postele, pretože je to podmienené centrum miestnosti. Fasády dverí rozoznávajú zrkadlové plochy, ktoré vám umožnia, aby tento komponent interiéru nebol príliš nápadný, ale pohodlný. Populárna je aj možnosť umiestnenia skrine proti stene oproti lôžku. Obvykle je ich šírka zvolená tak, aby bola približne rovnaká, aby sa vytvoril pocit symetrie a úniku jedného kusa nábytku od druhého. Okrem toho táto možnosť vizuálne predĺži spálňu.


    

Pri umiestnení skrinky zvážte nasledujúce nuansy:

 • Vzdialenosť od dverí a okien by mala byť najmenej 20-30 cm.
 • V panelových skriniach je minimálna povolená medzera medzi horným krytom a stropom 15 cm.
 • Nainštalujte skrinky mimo batérií. Strom môže prasknúť a narezať.
 • Zvážte umiestnenie prepínačov a zásuviek, mali by zostať v prístupovej zóne.

Všetky tieto jednoduché tipy pomôžu určiť umiestnenie nábytku a vytvoriť nielen pohodlie, ale aj pohodlie dekorácie interiéru.

Šatník vo vnútri skrine

Vstavaná skriňa je sama o sebe mini šatníková skriňa. Možnosť je vhodná pre tých, ktorí celý svoj život snívali o samostatnom priestore pre veci, ale možnosť prideliť plnohodnotnú miestnosť pre túto myšlienku sa nikdy neobjavila. V skutočnosti, fasáda vstavanej skrine je rozdelenie, ktoré zóna spálne do dvoch rôznych oblastí. Hĺbka tohto modelu môže byť až 0,5-0,6 m, čo zodpovedá štandardným rozmerom. V niektorých prípadoch je umelo zvýšený, takže je možné úplne vstúpiť do šatníka a tiež vyskúšať. Na tieto účely sú vhodné uhlové a lichobežníkové konštrukcie, ktoré skrývajú viac priestoru za dverami, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Je určite drahšie postaviť skriňu ako kúpiť už hotový výrobok, ale pre dôkladnú opravu, ktorá odradí od želania preskupiť nábytok na najbližšie roky, ideálna možnosť. Šatňa v tomto modeli bude vyzerať organicky a nontrivially, a sen hostesky spálne pre raz splnil.


    

Šatníková posteľ

Šatníková skriňa je univerzálna možnosť pre malé izby, kde každé námestie. m na účte. Modely sú vybavené zdvíhacím mechanizmom (zvyčajne pružinovým), ku ktorému je pripevnené lôžko. Jeho dno je zdobené a vo zvýšenej polohe je falošný panel. Za výklenkom, v ktorom posteľ často skrýva stenu s úzkymi policami. Pri montáži kombinujú niektoré modely skriňu a pohovku, na ktorej si môžete počas dňa ľahnúť. Návrh môže byť:

 • Klasický. Jednoduchá možnosť, kde kabinet sám nie je, ale je tu len jej krásna imitácia.
 • Zložitá. Jedna časť skrine sa zmení na elegantnú posteľ a druhá (rovná, v tvare písmena L) plní základné funkcie ukladania vecí.

Bohužiaľ, tento nábytok nepatrí do triedy lacných, takže aj tie nenáročné modely bude stáť veľa peňazí. Ale v malých spálňach, kde chcete, aby sa zmestili všetko, ale nikde, nemôžete robiť bez takéhoto rozhodnutia.


    

Niekoľko odporúčaní na výber

Pri výbere šatníka rozhodnite o jeho hlavných vlastnostiach:

 • design;
 • tvaru;
 • Materiál výroby;
 • Farba a prítomnosť obrázkov, vzorov;
 • Zodpovedá zvolenému štýlu spálne.

Nespokojujte sa s podozrivými cenovo výhodnými ponukami. Takéto úspory zvyčajne skrývajú bezohľadných výrobcov, ktorí predávajú tovar nízkej kvality.

Zvláštnu pozornosť venujte umiestneniu skrinky a rozmerom. V malých spálňach sa uprednostňujú svetlé odtiene fasád, ktoré sú kombinované so sklom a zrkadlami. Tu sú v kurze uhlové a lichobežníkové modely. Vo veľkých miestnostiach si môžete vybrať rafinované možnosti pre radiálne tvary a neobmedzovať sa pri výbere veľkosti skrine.


    

záver

Posuvná skriňa bude skvelým doplnkom do interiéru spálne. Zvyčajne využíva minimum nábytku, ale každý prvok je vybraný so špeciálnou starostlivosťou. Celkové zloženie by malo byť vytvorené v uvoľnenej nálade a podporovať zdravý spánok.

Univerzálne skrine môžu byť nenápadným zázemím pre luxusnú posteľ alebo naopak, prízvuk miestnosti. Moderné dizajnové riešenia a ich rozmanitosť vám našťastie umožňujú vybrať si pre vašu spálňu jedinečný model.

Zanechajte Svoj Komentár