Dizajn dvojizbového bytu pre malé tričko: 5 možností prestavby

Byt vesty dostal svoj pôvodný názov kvôli zrejmej podobnosti s rovnomenným detským odevom. Bez ohľadu na dispozíciu a počet izieb sú všetky prepojené jednou spoločnou chodbou a niektoré izby sú na jednej strane a ostatné sú na druhej strane. Súčasne sa na vnútornom nádvorí domu objaví jedno okno a na druhom pohľad na ulicu. Ukazuje sa, že izby sú „rukávmi“ oblečenia dieťaťa a chodba, na konci ktorej sa nachádza kúpeľňa, je „kufrom“.

Klasický dizajn bytu pre tielko dieťaťa pomôže vytvoriť luxusné apartmány v typickom chruščevskom byte a moderný byt - premeniť ho na pohodlný byt s moderným interiérom.

rozvrhnutie

Sú rozdelené do troch typov:

 • T-tvar. Toto usporiadanie je typické pre odnushek a pre dvojizbové byty, treshek. Na jednej strane (zvyčajne vľavo) na chodbe je kuchyňa a predsieň, a na druhej strane - kúpeľňa a priestor na spanie. V rozpočte bývanie zjednodušené usporiadanie. V jednoizbových apartmánoch je na chodbe kombinovaná kuchyňa a sanitárna časť so spálňou umiestnenou na druhej strane.
 • Detské tielko s kuchynským štúdiom. Priestranná hala plynule prechádza do kulinárskej zóny. Na ľavej strane je obývacia izba a vpravo je spálňa.
 • Dispozícia, v ktorej je spálňa umiestnená spolu s kuchyňou na jednej strane chodby. Zvyčajne sú oddelené kúpeľňou. Naproti je chodba a prípadne ďalšia izba (druhá spálňa, detská izba, detská izba, pracovňa).


    

Ako krásne vybaviť „široko otvorený“ byt a to, na čo by sa dizajnéri mali zamerať pri príprave projektového projektu a poďme hovoriť ďalej.

Plusy a mínusy bytu

Pomerne nezvyčajné usporiadanie má množstvo výhod, ktoré takmer nevyblednú na pozadí niekoľkých nedostatkov. Detské tielka sa často nachádzajú v domoch série p-44 a p44t. Sú zahrnuté v štandardnom jednopodlažnom dome, spolu s niekoľkými dvojizbovými apartmánmi, jednou izbou a tromi rubľami. Kapsy sú však umiestnené výlučne na prednej strane, takže okná sú otočené na iné strany. Plocha takého typického bytu v domoch série p44 nepresahuje 60 m2. Je tu viac ako dosť priestoru pre doslovné „vyplnenie“ miestnosti a stelesnenie jedného zo štýlov. Bohužiaľ, tielka postupne vychádzajú z módy. Vo veľkých množstvách sa nachádzajú v starých domoch. Moderné vývojári neopustili svoje zvyčajné a dobre milované plánovanie, ale zdobia so sebou predovšetkým rozpočtové výškové budovy určené pre mladé rodiny.

Medzi výhody závojov patrí:

 • Dobrý prehľad a schopnosť rýchlo zmeniť krajinu presunom z jednej miestnosti do druhej.
 • Viacnásobná vesta vám umožňuje vytvoriť dva rôzne svety s koridorovou hranicou. To znamená, že rodičia s deťmi alebo dvomi manželskými pármi sa na takomto území dostanú. Zároveň sa navzájom nezasahujú, pretože kvôli nedostatku spoločných stien sa ich majetok neprekrýva. Problém „otcov a detí“ sa tak vyčerpáva.
 • Koridorové závoje sú zvyčajne vybavené špeciálnymi výklenkami pre vstavaný nábytok. V prípade, že dispozičná dispozícia zodpovedá druhej možnosti s priestrannou halou, potom ju možno využiť ako šatňu.
 • Široká chodba so štúdiovou kuchyňou vám v prípade potreby umožní vybrať si samostatnú miestnosť pomocou ozdobnej steny alebo oblúka.

Z niekoľkých nedostatkov, ktoré stoja za zmienku:

 • Konštantné ťahy zároveň otvárajú okná v rôznych miestnostiach.
 • Jedna polovica závoja bude vždy v tieni a druhá na slnku. Táto nuancia je maskovaná výberom teplých farieb pre prvú možnosť a pre druhú studenú alebo miernu.
  Druhá chyba sa môže zhoršiť, ak sú okná spravidla orientované na juh a na server, a slnko vykukuje len roh skoro ráno a večer.

Varianty prestavby dvojizbového bytu

Mnohí majitelia, aby si presne byt, ktorý videli vo svojich snoch, podliehajú ich bývanie na veľké prekreslenie. Vesta nebola výnimkou. Dvoj a trojizbové apartmány sa skutočne stali vhodnou platformou na zavedenie zásadných zmien vo forme prestavby. Potreba ďalšieho priestoru vzniká s rastúcou rodinou. Počet izieb potrebných pre pohodlný pobyt závisí od počtu nájomcov. Ak v chate žijú traja ľudia, potom každý meter už stojí za svoju váhu v zlate. Ako prepracovať dvojizbovú vestu v rôznych situáciách a hovoriť ďalej.

Osobný priestor pre rodičov a dieťa

Po vzhľadu dieťaťa čelí mladá rodina vždy problému s usporiadaním detskej izby. Štandardná sada dvojdielnych košieľ zahŕňa kuchyňu, chodbu, spálňu a obývaciu izbu. Spánok v tej istej izbe s dieťaťom sa odporúča najskôr. Potom budú mladí rodičia potrebovať osobný priestor, takže detská izba je vybavená v obývacej izbe. Izba je jednoducho zdieľaná. No, ak má dve okná. V tomto prípade každý z nich dodá prirodzené svetlo dvom samostatným zónam. Ak je okno jedno, potom by ste nemali stavať monumentálnu stenu. Obmedzte sa na stojan, záclony alebo matné posuvné dvere. Len takýmto spôsobom nebude možné úplne prerušiť spojenie s vonkajším svetom pre druhú miestnosť bez okien.


    

Dospelé deti a rodičia pod jednou strechou

Veľké deti sú nielen rastúce problémy, ale aj potreba priestrannej miestnosti s platformou pre posteľ, šatníková skriňa a desktop. Obývacia izba, ktorá predtým slúžila ako zhromaždisko pre celú rodinu, sa však bude musieť obetovať. To sa zmení na plnohodnotný súkromný priestor pre dospelých detí. Hostia si teraz musia vziať v kuchyni. Z tohto dôvodu je priestor pre kulinárske využitie kompaktne minimalizovaný av kombinácii s útulným jedálenským priestorom. Jedálenský stôl je možné vyviezť z kuchyne do arkýřového okna. V zriedkavých prípadoch sa navyše kombinuje s halou. Ak vám zábery z haly umožňujú rozdeliť ich do dvoch plnohodnotných miestností a deti sa na takomto rozhodnutí dohodnú, prestavba sa uskutoční podľa vyššie uvedenej schémy. V tomto prípade sa neodporúča inštalovať aj prázdne steny. Bohužiaľ, stiesnený bude verný spoločník obyvateľov takej malej miestnosti. Kúpeľňa s toľkými nájomníkmi sa neodporúča kombinovať.

Ak skôr v hale bola štúdia alebo malá knižnica, potom je ľahké ju presunúť do spálne spojením druhej s balkónom alebo lodžiou. Samozrejme, že budú musieť sklo zohriať a roztrhať, ale nová platforma nie je horšia ako plná miestnosť. Mimochodom, v moderných domoch na vesty na jednej strane je balkón, a na druhej strane - arkýřové okno, ktoré samo o sebe sa stáva luxusné interiérové ​​dekorácie.

Manželský pár s dvoma deťmi

Pre páry s dvoma deťmi sa môže zdať, že dvojlôžková izba je už stiesnená. Zvlášť akútne to začne pociťovať, keď sa heterosexuálne deti začnú rásť míľovými krokmi a po hodine a bude existovať potreba osobného priestoru pre každého. Samozrejme, nie všetky rodiny bezprostredne po narodení svojho druhého dieťaťa sú duševne a finančne pripravené na kúpu väčšieho obytného priestoru a premiestnenia. Spočiatku, pre potomstvo, môžete vybaviť izbu v obývacej izbe, alebo im môžete dať spálňu s balkónom. Druhá možnosť je vhodnejšia, pretože deti potrebujú aspoň dve pracovné miesta a postele, ktoré sa nedajú ľahko napchať do stiesnených priestorov. Hlavná časť miestnosti bude slúžiť na spanie a hodiny a zateplený balkón sa stane detským ihriskom. Rodičia v obývacej izbe budú tiež musieť urobiť niekoľko zmien. To je najčastejšie mierne znížená, čo časť priestoru do kuchyne teraz v kombinácii s malou sálou. Samozrejme, že možnosť kombinácie týchto konkrétnych zón má niekoľko nevýhod, ale s riadnym zónovaním sa stanú takmer nepostrehnuteľnými.

Pohostinný pár alebo pre hostiteľa, ktorý často pracuje z domova

Ak majitelia milujú usporiadať domáce recepcie pre hostí a priateľské stretnutia, potom najlepším riešením by bolo spojiť kuchyňu s obývacou izbou. Štýlový barový pult rozdelí dve zóny a umožní vám liečiť tých, ktorí majú smäd po alkohole a občerstvenie v piatok. Zjednoduší sa aj proces šírenia jedla na jedálenský stôl, ktorý sa bude nachádzať aj v pohraničnej oblasti o niečo bližšie k hale. Ak sa jedna z domácností angažuje na voľnej nohe, to znamená pracovať doma, potom je nevyhnutný kompaktný osobný účet. Ako je uvedené vyššie, je optimálne umiestnený na balkónovej ploche. Okno s dvojitým zasklením a dvere nie je možné zbúrať, ak pracovník potrebuje nielen svetlo, ale aj izoláciu.


    

Pre aktívnu mladú rodinu

Aktívny životný štýl je spojený s mnohými športovými záľubami, vybavením, z ktorého musíte niekde skladovať. Okrem toho, takéto rodiny milujú pozvať podobne zmýšľajúcich ľudí, aby čaj, takže s obývacou izbou v byte je nutnosťou. Tiež, moderné páry často pracujú dodatočne doma, takže potreba samostatného úradu sa zvyšuje. Profesionálni dizajnéri odporúčajú používať miestnosť pre spálňu, ktorá je väčšia. To jej poskytne priestrannú šatňu na veci a vybavenie. Na balkóne sa usadil blízko, ale samostatná kancelária. Deficit elektromera v obývacej izbe je kompenzovaný kompaktným usporiadaním nábytku: rozkladacím kútikom, niekoľkými stoličkami alebo stoličkami, televízorom na stene a konferenčným stolíkom.

Pôvodným dizajnovým ťahom bude čiastočné zjednotenie kuchyne a haly. Určitá časť steny sa jednoducho odstráni. Výsledné „okno“ opticky zväčší priestor oboch miestností a logicky ich zjednotí.


    

Návrh trojizbového bytu

V treshka zvyčajne žijú veľké rodiny. Je ťažké vytvoriť univerzálny interiér, ktorý by vyhovoval každej domácnosti. Odborníci odporúčajú používať jednoduchú techniku: dávajú príbuzným list papiera a ponúkajú možnosť kresliť svoj „dokonalý“ interiér. Potom dizajnér alebo ten, kto je zodpovedný za dizajn bytu, kombinuje rôzne nápady do jedného jedinečného obrazu. Pre hotové projekty apelovať na agentúry alebo príklady z internetu. Vzhľadom k tomu, spodky sú veľa starých domov, ich námestia nemôžu pochváliť extra metrov. Z tohto dôvodu sa odporúča používať metódy kombinovania farieb a povrchových textúr. Zrkadlá a lesk sa stanú najlepšími „spoločníkmi“ krásneho dizajnu trojizbovej vesty. Nesmieme zabúdať na osvetlenie, alebo skôr na jeho dekoratívny vzhľad. Vzhľadom na početné reflexné povrchy by mali hrať v novom svetle bodových žiaroviek na strope a po obvode každej miestnosti.


    

Výber štýlového smeru

Za podmienok košele môžete stelesniť absolútne akýkoľvek štýl. Na jeho výber nie sú žiadne obmedzenia. Povaha interiéru každej miestnosti bude závisieť len od vkusu majiteľov. Ak vesta rozdelí dve rodiny na chodbu, potom na jednej strane moderný štýl môže byť stelesnený av polovici starších konzervatívcov - nadčasová klasika. Mladšie domácnosti si vyberajú:

 • Škandinávsky smer pochádza zo Švédska a Fínska. Studené farby v kombinácii s bielymi, ekologickými prvkami a množstvom svetla prispejú k vytvoreniu jedinečného v severnom krásnom interiéri.
 • Minimalizmus. Praktický a striktný štýl, ktorý pomáha obklopovať sa len potrebnými vecami. Výsledkom je, že poradie v miestnosti pomôže obyvateľom dosiahnuť vnútornú harmóniu.
 • Fusion. V tomto zábavnom, bláznivom štýle vytvárajú apartmány kreatívnych ľudí, ktorí prenášajú zmätok z hlavy do atmosféry.
 • Futurizmus. Fantastický štýl, ktorý sa vždy snaží dostať dopredu a predpovedať, čo bude interiér za 100, 1000 rokov.
 • Loft. Luxusné a priemyselné bankovky sú teraz na vrchole interiérovej módy.
 • High-tech Technologický štýl, ktorý sa organicky vyvíja súbežne s inováciou.


    

Konzervatívci a milovníci tradície si vyberajú klasiku, moderný kompromis, Art Deco, secesiu, konštruktivizmus, Provence, koloniálny štýl. V prípadoch, keď staršia generácia miluje ťažkú ​​eleganciu, odporúča sa venovať pozornosť impériu, baroku alebo starožitným interiérom.

Nápady na skladovanie v byte

Kompaktný a bezpečne zamaskovaný priestor na uskladnenie vecí a predmetov doplní štýlový dizajn a urobí interiér menej domácim. Ak sa plánuje oddelenie dvoch miestností alebo zón, odporúča sa ako skriňa použiť šatník alebo regály. Zónovanie nábytku je vhodné len pre relatívne priestranné izby. Malé miestnosti by mali byť oddelené regálmi s otvorenými policami. Dosky alebo žehliace dosky môžu byť šikovne ukryté v multifunkčnom nábytku. Ak je v miestnosti pódium, potom krok môže skryť zásuvky. Aj na chodbe by sa mala venovať osobitná pozornosť skladovaniu vonkajšieho oblečenia a obuvi. V mnohých starých vestách sú špeciálne výklenky, ktoré sú úspešne kombinované so vstavanými skriňami.


    

záver

Aj keď sa košele objavujú menej a menej často v projektoch developerov výškových budov, myšlienky ich plánovania zostávajú relevantné. Byty so sladkou, jemnou prezývkou sa môžu zmeniť z nevzhľadného bývania v Chruščove na pohodlné apartmány (aj keď nie veľmi priestranné). Ak majitelia pochybujú o svojich schopnostiach, potom môžete pozvať dizajnéra na platenú konzultáciu. Pomôže vám nájsť požadovaný vektor, nastaví smer, v ktorom sa musíte pohybovať pri vývoji projektu. Napriek menším nevýhodám (návrhy a tieňové strany), žiadny iný typ bytu zatiaľ nedokázal poskytnúť univerzálnu platformu pre zdieľanie, ale nezávisle-oddelené bývanie pre dve rodiny.

Zanechajte Svoj Komentár