Interiér domácej knižnice

Čítanie kníh je stále módne, v našom storočí, dokonca pikantné. Kupodivu, vášeň pre knihy a záujem o ne rastie, napriek množstvu elektronických náhrad. Žiadny gadget zatiaľ nedokázal naplniť najdôležitejšiu zložku „knižnej komunikácie“ - to je priamy kontakt čitateľa s objektom, keď je text vnímaný nielen textom, ale aj hmatovými pocitmi. V okamihu, keď sa stará kniha dostane do rúk, jedna vrstva času sa zlúči s inou a my môžeme cítiť šepot času niekde veľmi blízko.

V súvislosti s tým záujem o aranžovanie interiérov domácej knižnice, Pre tých, ktorí umožňujú priestor a vybavenie, vybaviť samostatnú miestnosť s mäkkými stoličkami a dobrým osvetlením - vytvorenie útulnej izby nie je problém. Interiér domácej knižnice môže byť veľká alebo malá miestnosť naplnená policami kníh s koženým kreslom a stojanovou lampou.

V malých bytoch je problém ťažšie riešiť z dôvodu nedostatku voľného priestoru, tak ako sa má? Ak je myšlienka vytvorenia knižnice v byte Už ste navštívili, nemali by ste ho odmietnuť kvôli zjavnému nedostatku meračov.

pre knižnice v byte alebo doma, hlavná vec je prítomnosť troch vecí: knižnica, vhodné miesto na čítanie a osvetlenie. Pozrite sa okolo seba, kde vo vašom dome je dosť svetla? Pri oknách, vpravo. To je prvé miesto, kde môžete umiestniť stojan, teraz si môžete urobiť police na objednávku, a môžete si kúpiť takmer všetky možnosti v obchode. Polica regálového typu, od podlahy po strop s malou hĺbkou „jednej knihy“. Okrem toho pripevníme závesnú lampu a položíme na ňu stoličku s mäkkým chrbtom a vy knižnica v byte je pripravený.

Ak sú okenné otvory z nejakého dôvodu zaneprázdnené, potom to nevadí. pre interiér domácej knižnice také nezvyčajné riešenie ako umiestnenie políc nad dverami pod stropom v chodbe, v uličkách medzi miestnosťami, všeobecne, kdekoľvek, kde môžete zavesiť niekoľko políc - zavesiť. V tejto verzii, bude proces výberu knihy a miesto na čítanie bude na rôznych miestach, ale to nezbavuje naše rozhodnutie o základnom princípe, čítanie našej obľúbenej knihy na vhodnom mieste.

Ďalším riešením pre domácu knižnicu je priestor pod schodmi. Rozdeľujeme priestor na police na police a získavame perfektné úložisko pre vaše knihy a časopisy, vedľa vás môžete položiť stoličku alebo pohovku s podlahovou lampou. Ďalšie zaujímavé riešenia pre priestor pod schodmi nájdete tu.

Pri regáloch hore si kúpte drevený bočný rebrík, ktorý je potrebnýknižnice v byte.

 

Zanechajte Svoj Komentár