Výber najlepšej obývacej izby v interiéri: 88 fotografií a nápadov

V interiéri obývačky je veľa štýlov a každá z nich závisí od dekoratívnych prvkov a počiatočných parametrov miestnosti, ako aj osobných preferencií. V každom prípade je obývacia izba miestom, kde sa zhromažďuje celá rodina, kde prinášajú priateľov a vedú rozhovory. V závislosti od funkčnosti miestnosti môže kombinovať jedáleň, pracovňu, detskú izbu alebo spálňu.

Obývacia izba môže byť vyrobená v jednom dizajne, vzhľadom na nuansy, a môžete kombinovať niekoľko štýlov interiéru do eklekticizmu. Ak je v izbe malý, moderný štýl s minimom výzdoby a nábytku v jasných farbách, s priehľadnými závesmi a zrkadlovými, lesklé povrchy budú robiť. Dizajn obývačky v štýle klasickej alebo modernej bude vyhovovať obývacej izbe súkromného domu, kde budú zdôraznené okná na podlahu a veľký priestor.

Moderný štýl

Dizajn obývačky v modernom štýle umožňuje miestnosti vyzerať prakticky, byť racionálny a zároveň atraktívny. Jeho zvláštnosť spočíva v kombinácii prvkov rôznych štýlov, s dôrazom na minimalizmus a vytvorenie pohodlia. Interiér obývacej izby v modernom štýle vyzerá tradične a útulne, toto je miesto, kde si každý nájde niečo na práci.

Pri výbere povrchových úprav by sa mali uprednostniť svetlé textúry, jednoduchý dizajn stropu, opustenie modelovania a parkiet v prospech jednoduchej kombinácie farieb a laminátov.

Fotografia ukazuje interiér obývačky v modernom štýle. Lesklý strešný strop a červeno-biela stena vizuálne rozširuje miestnosť.

Z dekoru musíte dávať pozor na prítomnosť zrkadla, výzdoby stien (rámy a monosyllabické maľby), jednoduchý dizajnový luster a vankúše. Svetlé alebo pevné koberce a klasické závesy prinášajú teplo do moderného interiéru. Textílie v obývacej izbe by mali byť čo najprirodzenejšie a bez vrstvenia textúr.

Obývaciu izbu môžete ozdobiť v modernom štýle na základe akejkoľvek veľkosti miestnosti.

Na fotografii je príklad prízvuk nástenné dekorácie s 3D panelmi. Obývacia izba je zvýraznená jasnou červenou pohovkou, drevený stôl, parkety a vankúše prinášajú pohodlie a koberec vo farbe steny dopĺňa interiér.

minimalizmus

Interiér obývačky v štýle minimalizmu je vhodný pre rytmus života v mestskom zhone, kde sa stále viac a viac hostí stretáva na neutrálnom území, a nie v obývacej izbe. So zmenou života prichádza zmena funkcií miestností.

Tento štýl sa vyznačuje: zónovaním priestoru, poriadku, čistoty vo farbách, minimálnym množstvom nábytku, jednoduchosťou doplnkov, rešpektom k proporcionalite.

Pre minimalistickú obývaciu izbu musíte vybrať jednoduchý, priestranný dizajn skriniek, geometricky správnu pohovku a stoličky. Nie je potrebné hromadiť interiér s mnohými policami, skrinkami a stoličkami.

Farba nábytku by mala byť z prírodného dreva. Farby obývacej izby by mali byť buď kompatibilné alebo čiernobiele, ale musia byť čisté a bez nečistôt z chameleónu. Lesklé alebo matné povrchy by sa nemali pretínať.

Záclony v obývacej izbe by mali byť vybrané bez akýchkoľvek vzorov a kvetinových ozdôb, mali by zdôrazniť štýl a zároveň byť neviditeľné v interiéri. Vhodné by boli obyčajné záclony z ľanu, bavlny, roliet alebo fúzy.

Z dokončovacích materiálov je potrebné zvoliť hladkú omietku, kameň, drevo. Na stenách by malo byť minimum dekorácií, obyčajná tapeta alebo spoločníci v rovnakých farbách pomáhajú dosiahnuť účinok prázdnoty. Strop a steny v jasných farbách sú kombinované s tmavou podlahou alebo laminátovou podlahou.

High-tech

Tento štýl interiéru je vhodný do malej miestnosti, kde sa uprednostňuje jednoduchosť, moderná technológia, kovové a sklenené povrchy.

Klasický štýl

Pre vytvorenie demonštrácie svojho vysokého stavu je vhodný interiér obývacej izby v klasickom štýle, ktorý sa vyznačuje náročnosťou a luxusom v prvkoch dekoru. Nábytok pre tento štýl je možné vyrobiť na objednávku, ale z výroby je možné zvoliť si dobrú náhlavnú súpravu. Mal by byť vyrobený z dreva alebo imitovať vzor hodnotného dreva.

Nábytok by mal byť vyrezaný, pozlátené rukoväte, obloženie a vložky kovania, skla a smaltu. Na dosiahnutie väčšieho efektu môžete v interiéri použiť starožitný nábytok alebo si ho sami opotrebovať.

V interiéri fotografie v štýle klasiky. Falošný krb so štukou, dekoratívne zrkadlá, lišty, luxusný nábytok, svetlo fialový ako prízvuk je základom štýlu tejto malej obývačky.

Čalúnený nábytok v obývacej izbe môže byť pokrytý žakárom, kožušinou, brokátom, velúrom. Stoličky v interiéri by mali byť s masívnym chrbtom, kryt s okrajom a strapcami, stoličky - hlboké a s podrúčkami.

Záclony by mali byť iba klasické (záclony a záclony) a vyrobené z kvalitného materiálu (satén, zamat), farby - hlboké odtiene smaragdu, granát. Lambrequins a podväzky sú vhodné v tomto štýle.

V obývacej izbe by mal byť šatník s knihami. Je skvelé, ak je úloha televízora v interiéri nahradená klavírom alebo krbom. Veľký krištáľový luster zaplní priestor svetlom, koberec dodá pohodlie.

Obývacia izba v klasickom štýle nikdy nestratí svoj význam a miestnosť bude vždy v trende, zdôrazní chuť majiteľov domov a zaujme všetkých hostí.

Moderná klasika

Interiér sa vyznačuje rozmermi nábytku a relatívne skromnými doplnkami, nie sú tam žiadne veľkolepé doplnky a klasika zapadá do moderného života. Viacúrovňový strop, moderný povrch, laminát je vítaný.

Nábytok musí prenášať textúru dreva a musí byť bez rezbárstva a pozlátenia. Obývacia izba v neoklasicistickom štýle kombinuje klasické a moderné vybavenie a spotrebiče, elektronický krb.

Neoklasicizmus ožíva v moderných domoch: na fotografii sa televízia, falošný krb, pozlátenie a biele bodové svetlá v interiéri dobre premiešavajú.

Taliansky štýl

Interiér sa vyznačuje geometrickým vzorom, stĺpmi, zchátraným zlátením, ako aj podlahovými vázami, sochami a sochárstvom. V takejto obývacej izbe by mala byť mramorová alebo parketová podlaha, klasický masívny nábytok, steny s maľbami a zlatom, objemový luster.

baroko

Baroková obývacia izba je množstvom zlata vo výzdobe stien a nábytku, krištáľového lustra a starožitného nábytku.

Art Deco

Obývacia izba v štýle art deco kombinuje bohatosť výzdoby a trblietky príslušenstva. Uprednostňujú sa jasné čiary, ostré rohy a ozdoby. Svetlé a neutrálne steny tu slúžia ako pozadie pre svetlé a kontrastné prvky interiéru.

Na fotografii je príklad výzdoby obývačky v štýle art deco, ktorý umožňuje kombinovať množstvo skla, zrkadiel, lesku a svetlých odtieňov v interiéri. Ružový mäkký panel a slnečné zrkadlo na akcentovej stene dopĺňajú vybraný štýl.

Anglický štýl

V interiéri obývacej izby si vyžaduje starostlivý výber dielov, kvalitný nábytok a prvky dekorácie. Vhodné pre vytvorenie domácej atmosféry a tradičného štýlu. Drevo, klietka, kvetinové vzory, kožené sedacie súpravy Chesterfield, kreslo bergere, krb, regály, masívne komody sú vhodné do veľkej miestnosti a do interiéru.

podkrovie

Interiér obývacej izby v štýle loftu kombinuje modernú neopatrnosť a starú, novú výbavu a sádrokartónové steny. Nepredpokladá bohatstvo v nábytku, umožňuje použitie starého nábytku a jeho kombináciu s novým. Podkrovie je vhodné pre veľké a priestranné izby bez priečok s vysokými stropmi, takže sa často vyskytuje v ateliéroch kreatívnych jednotlivcov.

Fotografia má tehlovú stenu a drevené trámy na strope - hlavný dekoratívny prvok interiéru podkrovia obývačky.

Ak chcete vytvoriť atmosféru podkrovia, biely strop je vhodný, alebo opláštené dosky (ak tam sú drôty alebo rúrky tam, potom by ste nemali skrývať). Na steny vhodná imitácia tehál alebo betónová stena. Na podlahe sa najčastejšie používa drevená doska alebo laminát.

Okná sú čo najotvorenejšie. Zo záclony v obývacej izbe sa používajú buď krátke bavlnené alebo hrubé rolety.

Hlavným nábytkom je posteľ alebo pohovka s kvalitným čalúnením a veľkým počtom vankúšov a prikrývok. Konferenčný stolík na kolieskach a veľký počet stoličiek, pufs, to je všetko nábytok. Veľká TV v interiéri zdobí tehlovú stenu, a pre voľný čas môžete zavesiť hojdacia sieť alebo kôš na loptu.

Textil v interiéri je vhodná koža, semiš, plsť. Namiesto lustrov a nástenných svietidiel sa nachádzajú svetlá, reflektory a jednoduché svietidlá na vodiče, obdĺžnikové stropné svietidlá bielej a čiernej farby.

Provence

Dizajn obývačky v štýle Provence nemožno nazvať jednoduchým, je to skôr luxus, ktorý žije v jednoduchosti. Interiér sa vyznačuje retro farbami, témami na poli, množstvom slnka. Je možné vytvoriť provenienciu vďaka množstvu svetla, charakteristickému rámu okna, starému nábytku, remeselným a prírodným textíliám, čerstvým kvetom a kameňu.

Provence sa vytvára len z mierky, najtmavšia farba je farba stromu. Pšenica, béžová, piesková, mliečna, modrá, pistáciová, okrová, ružová robia obývaciu izbu jasnejšou a podporujú relaxáciu.

Nábytok v obývacej izbe by mal byť vyrobený z ľahkého dreva so znakmi opotrebenia, alebo maľovaný v pastelových farbách. Interiér umožnil rezbárstvo a vzory. Aby bol štýl rozpoznateľný, je dôležité mať bufet, okrúhly stôl a hojdacie kreslo. Hlavný nábytok je umiestnený po celej miestnosti a nie v blízkosti stien. Čalúnenie by malo byť vyrobené z ľanu, bavlny, chintzu.

Domáce dekor bude rodinné fotografie, kávový set, šperky box, látkové bábiky. Luster by mal byť s drevenými prvkami na kovanom ráme, vhodné sú textilné podlahové lampy v jasnej farbe.

Povinný koberec v strede miestnosti vo farbe textilu. Záclony v interiéri by mali byť z prírodných tkanín s výšivkou, alebo pletené z priadze technikou sviečkovice. Farba záclon a záclon je biela, s kvetinovými motívmi alebo kockovaný. Volániky a volánky, rímske a klasické záclony by mali byť vo farbe čalúneného nábytku.

Pre výzdobu stien obývacej izby, neopatrné omietky v bielej farbe, tapety s jasnými kytice alebo kvety budú vyhovovať. Strop by mal napodobňovať strop stropu a podlaha je pokrytá drevenými doskami, dlažbou.

Country hudba

Interiér obývacej izby vo vidieckom štýle je podobný štýlu Provence a je vhodný pre dizajn vidieckeho domu. Dôraz je kladený na prírodné materiály vo výzdobe a nábytku. Obývacia izba v rustikálnom štýle sa vyznačuje pletenými chodníkmi, čerstvými kvetmi, vzácnym nábytkom, krbom.

Na fotografii, kladenie prírodného kameňa na prízvuk steny mliečne farby, aby zodpovedali pohovke harmonicky vyzerá v interiéri obývacej izby.

horská chata

Obývacia izba v štýle chaty je vytvorená vďaka ekologickým materiálom, drevenému nábytku, krbom, jednoduchej nástennej dekorácii a vzácnemu doplnku.

Americký štýl

Obývacia izba v americkom štýle je zmesou štýlov a funkčnosti. To zachováva svetlý priestor a priestor, takže tento interiérový dizajn je vhodný len pre súkromný dom. Výklenky v stene, prirodzené farby a spojenie niekoľkých zón je charakteristické pre americký štýl.

Cacoecimorpha

Obývacia izba v stredomorskom štýle má vysoké a široké okná. Na steny používajte iba omietku svetlého odtieňa, dlaždice alebo textúrovaný laminát bude vyhovovať podlahe. Svetlé steny riedené tyrkysovou, modrou, zelenou. V interiéri sú vhodné maľované taniere, amfory, keramika, ovocné vázy a sviečky.

Škandinávsky štýl

Interiér obývačky v škandinávskom štýle spája v jednom priestore minimalizmus a poriadok s eko-témami. Zachováva si niektoré črty etnického štýlu severných národov a poskytuje príležitosť pripojiť sa k švédskej kultúre. Spája v sebe moderné trendy a vzácne akcenty, vedené bielou farbou.

Vo fotografii obývacia izba v škandinávskom štýle, hlavná farba interiéru je biela. Je doplnená o ľahkú drevenú laminátovú podlahu. Úloha dekorácie je venovaná maľbám a textilným prvkom.

Z nábytku Škandinávsky štýl nepozná veľké skrine, len police a čo najprázdnejšie. Brezový modulárny nábytok so sklenenými fasádami zdôrazní zvolený štýl. Stôl by mal byť kompaktný, stoličky a pohovka nízke a malé so sivým alebo čalúnením. Pridá sa interiér a komoda alebo bufet.

Svetlo musí byť vytvorené v teple a rozptýlené vďaka reflektorovým bodovým reflektorom, podlahové lampy a svietidlá tiež vytvoria pohodlie a je lepšie odmietnuť lustre. Z interiéru sa hodí krb na drevo, hrudník, stolička, tienidlá. Obrázky by mali byť minimálne a vyrobené vo farbe čalúnenia a záclon. Najčastejšie ide o ľan a iné prírodné látky modrej, svetlozelenej farby.

S jasnými dotyky musíte byť opatrní, pretože to bude variácia štýlu. Priestor oživí koberec so severným ornamentom, guľatinou, jeleňovými rohmi, keramickými remeslami a fotografiami.

Eko štýl

Eko-štýl obývacia izba kombinuje harmóniu prírody a funkčnosti moderného bývania. Takýto interiér nemá rád hromadenie a nepotrebné predmety, víta víno, sklenené povrchy, drevo a svetlé odtiene, ktoré dodávajú svetlo.

Na fotografii, dekoratívne steny z kameňa a palivového dreva vo výklenku dať ekologickú orientáciu do interiéru.

Orientálny štýl

Obývacia izba v orientálnom štýle bude v našich zemepisných šírkach neobyčajná a priťahuje pozornosť. Je vytvorený pomocou jasných (najčastejšie červených) stien, fanúšikov, váz, bonsai, bambusu. Z textílií vhodné bavlnené závesy, organza, hodváb.

Interiér obývacej izby v japonskom štýle je nemysliteľný bez obrazoviek namiesto stien, nízkych stolov, matraca namiesto pohovky.

Video galéria

Zanechajte Svoj Komentár