Moderné rohové pohovky v interiéri obývacej izby

Rohová pohovka v obývacej izbe - nielen pohodlný a funkčný kus nábytku, ale aj prvok tvoriaci štýl, ktorý dáva miestnosti osobitosť. S jeho pomocou je ľahké transformovať aj najskromnejší interiér, rozdeliť priestor na funkčné zóny, usporiadať prístelku.

Výhody používania rohových pohoviek v interiéri obývačky

Zvyčajne je pri stene hranatá pohovka - najtradičnejšie riešenie realizované vo väčšine obytných miestností. Pohovka môže tiež pozostávať z dvoch častí, ktoré môžu stáť buď vedľa seba alebo oddelene, alebo z veľkého počtu samostatných blokov, ktoré môžu byť vyrobené v poradí, v akom je to potrebné. Rovnako ako bežné pohovky, aj roh sa líši nielen konštruktívne, ale aj výplňou sedadiel a čalúnením. Okrem toho, v skladacích modeloch použiť rôzne mechanizmy pre transformáciu pohovky, nie všetky z nich sa nachádzajú v "lineárnej" modely.

Hlavné výhody rohových pohoviek:

 1. S rovnakým obsadeným priestorom má viac miest;
 2. Má originálny vzhľad, môže sa stať hlavným štýlovým prvkom miestnosti;
 3. Modely majú iný tvar: písmeno "G", písmeno "P", písmeno "C", ktoré umožňuje usporiadať mäkký roh v obývacej izbe bez použitia ďalších stoličiek. To je dôležité najmä v malých bytoch;
 4. Rohová pohovka v obývacej izbe, rozkladací, môže tvoriť niekoľko malých postelí alebo jednu väčšiu veľkosť, ktorá môže pojať viac ako dve osoby.
 5. Spoľahlivý a ľahko použiteľný transformačný mechanizmus, ktorý umožňuje zmeniť vzhľad a funkčnosť;
 6. Rôzne štýlové rozhodnutia.

Na nasledujúcom obrázku rohových pohoviek v obývacej izbe môžete vidieť, aké rôznorodé môžu vyzerať.

Veľká rohová pohovka pre obývaciu izbu umožňuje robiť bez dodatočného sedenia, čo šetrí priestor.

Rozmery rohových pohoviek pre obývaciu izbu

Pre takmer každú miestnosť si môžete vybrať vhodný model veľkosti. Líši dĺžku pohovky, hĺbku sedadla, výšku chrbta. Každý dodávateľ čalúneného nábytku má vlastné rozmery štandardných výrobkov a neexistuje žiadny jednotný štandard pre rozmery rohových pohoviek. Je možné podmienečne rozdeliť všetky možnosti do dvoch skupín podľa veľkosti: veľkej a malej.

 • Veľké rohové pohovky pre obývaciu izbu sa používajú v priestranných izbách a spravidla v zóne. Vhodné pre veľké rodiny, kde je obzvlášť veľa hostí. Je lepšie zvoliť modely, ktoré tvoria niekoľko lôžok.

 • Malé rohové pohovky sú žiadané v menších apartmánoch, kde je často potrebné vyriešiť problém kombinovania priestoru na spanie s posedením. Pre štandardnú rozkladaciu knižku nemusí byť miesto, ale malá rohová pohovka v malej obývacej izbe bude vždy vhodná. S ním môžete oddeliť posteľ od zvyšku miestnosti, ktorá sa okamžite stáva oveľa pohodlnejšou. Konštrukcia obývacej izby s rohovou pohovkou, aj v takej kompaktnej verzii vyzerá originálne a drahé.

Rohové pohovky v obývacej izbe: transformačné mechanizmy

Aby sa zabezpečil pohodlný spánok, je potrebný dobrý transformačný mechanizmus, pohybujúc sa časťami pohovky voči sebe navzájom tak, aby bolo vytvorené rovnomerné miesto na spanie bez rozdielu výšok. Najčastejšie používané mechanizmy sú:

 • Dolphin. Odroda - vykatnoy + delfín. Najbežnejšia verzia rozloženia. Prichádza dopredu, tvorí plochý povrch a pre všetky zložitosti dizajnu je považovaný za jeden z najspoľahlivejších a trvanlivých. V tomto prípade zvládne usporiadanie aj dieťa. Takýto mechanizmus môže byť použitý každý deň. Jedinou nevýhodou je vysoká cena modelov vybavených „delfínom“.

 • Evroknizhka. Docela populárne možnosť, navyše rozpočet, pretože dizajn nemá zložité mechanické časti. Plusy - prijateľná cena, veľký výber veľkostí, pohodlná posteľ.

 • Akordeón. Populárne pre pohovky akéhokoľvek tvaru, transformačný mechanizmus, ktorý tvorí pomerne hladký spací povrch bez kvapiek. Odolné a spoľahlivé, vhodné na bežné používanie.

 • Skladacia posteľ Jeden z jednoduchých a nenákladných mechanizmov. Medzi nevýhody sa dá nazvať nízka sila a spoľahlivosť, neodporúča sa, aby sa každý deň vykladal, ale je to celkom vhodné pre rohovú pohovku s miestom na spanie v obývacej izbe, pretože noc strávi len príležitostne.

 • Puma. Tento mechanizmus je trvanlivý, aj pri každodennom používaní, bude trvať dlho. Hlavným znakom je, že pri rozbaľovaní sa žiadne časti nepohybujú pozdĺž podlahy, čo vylučuje jej poškriabanie. To je obzvlášť dôležité, ak je koberec na podlahe. Nohy jednoducho spadnú, keď sa pohyblivá časť dostane do krajnej polohy. Povrch na spanie je plochý, pohodlný, ľahko sa dá zložiť a zložiť.

 • Bez mechanizmu. Rohová pohovka pre veľkú obývaciu izbu nemusí mať mechanizmus na zloženie, ak sa skladá z dvoch alebo troch samostatných častí, ktoré už spia.

Originálne typy rohových sedacích súprav pre obývaciu izbu

Nie je možné pokryť celú škálu modelov - takmer každý výrobca nájde niečo vlastné, originálne, takže si každý môže vybrať vzhľad tohto nábytku podľa svojho osobného vkusu. Niektoré možnosti sú však cennejšie.

 • Polkruh. Ak je potrebné vymedziť priestor pomocou pohovky späť, polkruhový tvar je najvhodnejší - okolo, môžete náhodne dotknúť rohu a získať zranenie, čo je veľmi dôležité pre malé byty. Zaoblené tvary túto otázku odstránia. Výrobky vo forme polkruhu môžu byť tiež použité na vybavenie neštandardných foriem priestoru, napríklad rekreačnej oblasti v okrúhlom okienkovom okne.

 • Plus stolička. Štruktúry tvaru l sa často skladajú z dvoch častí: dlhšej, podobnej stacionárnej pohovke a krátkej, ktorá sa dá použiť samostatne ako stoličky. Takéto modely sa môžu premeniť na dve lôžka. V poslednej dobe, modely získavajú na popularite, súčasťou ktorého je stolička s "kreslo" mechanizmus - na tomto je možné relaxovať a odpočinúť si uprostred dňa.

 • Transformátor. Dizajn obývačky s rohovou sedačkou, zostavenou z jednotlivých prvkov, má mnoho výhod. V každom okamihu môžete situáciu zásadne zmeniť, môžete zostaviť niekoľko lôžok z jednotlivých častí, alebo dať gauč do jednej veľkej časti. Je pohodlný a moderný a zodpovedá aj najnovšiemu trendu v nábytkovej móde - multifunkčnosti objektov.

Foto rohové pohovky v interiéri obývacej izby

Pohovka pre obývaciu izbu môže byť vyrobená v akomkoľvek štýle a farbe. Rohové pohovky sú dôležitým prvkom interiéru každej obývačky a pre kompetentnú voľbu je lepšie sa zoznámiť s tým, ako sa pozerajú na fotografiu v rôznych interiéroch.

Foto 1. Pohovka pred kuchynským kútom premení chodbu na útulný sedací kút.

Foto 2. Pohovka so zamatovým čalúnením dodáva interiéru elegancie a identity.

Foto 3. Rohová pohovka v interiéri malej obývačky vám umožní vytvoriť útulnú atmosféru a poskytnúť dodatočný komfort.

Foto 4. Model v tvare L, ktorý je vybavený konferenčným stolíkom a TV časťou, vytvára útulné posedenie.

Zanechajte Svoj Komentár