Modrá farba v interiéri

Modrá farba nie je vôbec jednoduchá. Je jedinečná v tom, že sa dá použiť ako základňa, ako plátno, na vytvorenie kompletného obrazu každej miestnosti. Modrá farba v interiéri domu alebo bytu je orchestrálnym sprievodom hlavnej časti. Jeho šikovná aplikácia môže vytvoriť celý rad štýlov a obrázkov.

steny

Nástenné dekorácie nastavujú tón pre celú miestnosť. Pri práci s modrou farbou je potrebné vziať do úvahy, že spolu s expanziou priestoru, dávajúc mu čistotu, sviežosť, dáva jej chlad. Vzhľadom k tomu, hlavný tón pre steny je relevantné v teplých, slnečných miestnostiach. V chladných, tmavých miestnostiach ich pohodlie ešte viac zdôrazní.

Štýl každého interiéru závisí od štruktúry obkladu stien. Steny zdobené objemnými, reliéfnymi materiálmi - drahé ťažké tapety, dekoratívne omietky alebo tkaniny - budú vyzerať elegantne a bohaté na nebeské farby. Papierové svetlo tapety prinesie v interiéri poznámky proveniencie a jednoduchej milosti. Steny len maľované, bude dobré zázemie pre nábytok, koberce, záclony.


V štádiu hlavnej výzdoby stien je vhodné premýšľať nad dekoratívnymi prvkami na nich - výlisky, panely, rámy na obrazy, fotografie, zrkadlá. Modrá farba veľmi dobre "trvá" extra povrch. Vďaka svojmu využitiu môže byť miestnosť originálna, elegancia alebo naopak zdôrazňovať jednoduchosť.

strop

Farebné stropy sú módnym trendom. Pre tých, ktorí by chceli sledovať módu nie je príliš radikálne, ale trochu zdržanlivý, svetlomodrý strop je dobrou alternatívou k jasným neobvyklým stropom.

Takýto strop je spojený s oblohou, vzduchom. Let fantázie je tu neobmedzený, môžete ho pridať s mrakmi, slnkom, vtákmi, vetvami stromov. Ak sú steny rovnakej farby, potom matné, mierne svetlejšie ako steny, strop dodá celej miestnosti svetlosť.

Ak máte pochybnosti o kombinácii farieb stien a stropu, neváhajte použiť možnosť win-win - vyberte farbu stropu o jeden alebo dva tóny svetlejšie ako farba stien.

Tmavo modrý lesklý strop vyzerá ako skutočná obloha. Dáva hĺbke miestnosti prirodzenú prirodzenosť. Vizuálne zvyšuje miestnosť hore a v šírke.

Svietidlá pre takýto strop je lepšie zvoliť jasné, expresívne, veľkolepé. Strop bude klásť dôraz na ich originalitu, pričom sa nestratí.
Ak chcete zdôrazniť prednosti neba tieň strop, je dôležité zvoliť správny strop podstavca, jeho šírka, tvar. Táto farba umožňuje použitie širších dosiek so zlatým alebo strieborným lemom.


"Nebeský" strop môže byť doplnený dekorom z polyuretánovej peny alebo peny, výliskov, jednoduchých kresieb, samolepiek. Tým sa dosiahne stropná živosť a originalita. Pri zvláštnych príležitostiach je vhodné použiť štukové omietky.

nábytok

Pochybujete, či je modrá a biela pohovka vhodná do obývačky? Neváhajte, so svetlými stenami a pastelovými odtieňmi miestnosti bude jej vrcholom pohovka tejto farby. Dokonca aj masívne pastelové stoličky vyzerajú aristokraticky a zároveň nenápadne. Elegantné mäkké čalúnené stoličky na ohnutých nohách sa priblížia k kreslám a pohovke. Ako čalúnenie pre čalúnený nábytok modrej farby, je lepšie zvoliť fleecy tkaniny - velúr, zamat a ženilka. Nezabudnite na kombináciu čalúnenia nábytku so závesmi. To vám umožní prepojiť rozsah farieb a štýlovú orientáciu miestnosti.


Kabinet modrý nábytok je vhodný v kuchyni. Táto farba je vhodná ako pre ultramoderný plast, tak pre ušľachtilý strom. Skrine, kuchynská zástera a pult v tóne, dodá kuchyni nový pocit.


Je ľahké urobiť akúkoľvek kuchynskú originálu, ktorá ju doplní o svetlo modrú jedáleň, zvyšok nábytku môže byť iný, napríklad citrónová žltá alebo biela.
Dvere skriniek a zásuviek zásuviek je možné namaľovať samostatne s kvetinovými alebo kvetinovými ozdobami alebo zdobiť v súčasnej populárnej technike decoupage.
Malé strieborno-modré tácky, lavičky a stoly vyzerajú v interiéri veľmi pekne.

Paul

Nezvyčajné? Áno, ale krásne. Použitím moderných technológií, napríklad samonivelačnej podlahovej technológie, sa získa ideálny náter s bezkonkurenčnou farbou. A na tomto poschodí si predstavte luxusný koberec v tmavomodrom alebo bielo-sivom odtieni ... Ale aj jednoduchá podlahová doska môže byť natretá nebeskou farbou a prekvapiť každého originalitou.

Je vhodné použiť koberec ako podlahovú krytinu. Vo vnútri spálne koberec s vysokým vlasom vytvorí pocit blaženosti a mieru.

Ak ste si vybrali "farebné" podlahy - zelená, modrá, žltá, atď., V protiklade s tradičným "pod stromom", venujte osobitnú pozornosť farebnému dizajnu podlahových dosiek a vnútorných dverí. Optimálna farebná kombinácia - tón ​​na tón s podlahou alebo svetlejším o jeden alebo dva tóny.

textilné

Chcete z času na čas napríklad s príchodom jari zmeniť farebnú schému obývacej izby alebo spálne? Na tento účel je najlepšie používať textílie:

  • Záclony, závesy;
  • záclony;
  • posteľné prikrývky;
  • poťahy na čalúnený nábytok, vankúše;
  • obrusy, obrúsky.

Ak vyplníte textílie určitých odtieňov akejkoľvek miestnosti, potom môžete dosiahnuť radikálnu zmenu v jej vnímaní.
Všetko záleží nielen na farebnej schéme, ale aj na štruktúre vybraných materiálov, kresieb a ornamentov. Ušľachtilé tkaniny - zamat, hodváb, gobelín - dávajú vhodný štýl miestnosti, naplňujú ju luxusom, blaženosťou. Ľahko farebné kaliko vytvára atmosféru vzdušnosti a pohodlia domova.


S pomocou textilu, môžete mierne "rozriediť" monotónnosť situácie. Pár červených vankúšov v modrom interiéri dodá miestnosti živosť a dynamiku.
Pri vytváraní miestnosti s textilom z pastelových odtieňov sa nebojte "preťaženia". Nenápadnosť palety umožňuje použitie vo veľkom množstve. Zo spálne naozaj vytvoriť skutočnú ponuku "mrak" a premeniť obývacia izba na elegantný budoár.

Modrá farba v interiéri každej miestnosti bytu alebo domu bude prijateľná - v kuchyni, v interiéri obývačky av interiéri spálne. Malá tmavá chodba, zdobená bielo-modrou, bude jasnejšia, viac. Farba vody používanej v kúpeľni vyjadruje jej podstatu. Toaleta zdobená zodpovedajúcou dlažbou sa cíti svieža a čistá.

Kombinácia farieb s inými

Univerzálna kompatibilita tejto farby s ostatnými umožňuje harmonizovať modrý interiér samostatnej miestnosti do interiéru celého domu.

Kúpeľňa s čiernou vaňou

Modrá farba "miluje" hladkosť a mäkkosť prechodov, je to farba vody, nesie v sebe svoju plynulosť. Je to farba vzduchu, ktorá v sebe nesie svoju ľahkosť. Nasýtené šťavnaté odtiene - šarlátové, oranžové, žiarivo zelené a tiež čierne, je lepšie používať v kombinácii s nimi v dávkach, roztrúsených, aby nedošlo k porušeniu integrity priestoru vytvoreného touto farbou. Jasné farebné škvrny na jemnom pozadí priťahujú oko, dávajú do interiéru dynamiku a "vyhladzujú" chlad základného odtieňa.

Kombinácia modrej (ako hlavná) s ostatnými (ako ďalšie), nemôžete len nastaviť štýl miestnosti, ale vytvoriť jeho náladu, vyplniť miestnosť s určitou emócie, pocit.

Kombinácie modrej farby s ostatnými, ktoré nesú emocionálne sfarbenie:

bielačistota sviežosť
zlatoluxus, šľachta, šľachta
béžovýrafinovaná jednoduchosť, Provence
hnedýušľachtilý starý retro štýl
svetlozelenáneha, rafinovanosť
červenáostrosť, dynamika
žltýúprimnosť, zábava, radosť
šedázdržanlivosť, takt

Klasická kombinácia bielej, svetlomodrej a modrej - prútika - náramok pre tých, ktorí nie sú „priateľmi“ s farebnou paletou.

Použitie v interiéri

Dizajnéri ho milujú pre jeho jednoduchosť a jednoduchosť kombinácie. Používa sa v rôznych interiéroch - od slávnych kráľovských až po jednoduché dediny. Hlboké sýte farby odrážajú charakter brutálneho človeka a jemné pastelové farby odrážajú nevinnosť dieťaťa.


Modrá farba v klasickom interiéri je jedným z najpoužívanejších, pretože je to dobré zázemie pre rafinovaný dekor - štukové lišty, sochy, zrkadlá. Jeho "prirodzenosť" je v súlade s prírodnými materiálmi.
Dopyt po nebeských odtieňoch v štýle Provence, rustikálnom štýle je tiež vysvetlený ich kompatibilitou s rastlinnými prvkami a prírodnými materiálmi.


Súčasný trend blízkosti prírody, návrat ľudstva k jeho pôvodom, zvyšuje význam modrého interiéru.
Keďže vzduch a voda sú základom ľudskej existencie, tak modrý interiér je základom ľudského obydlia.

Zanechajte Svoj Komentár