Interiér moderného štýlu: 60 najlepších fotografií a nápadov na dizajn

Kúpeľňový dizajn v modernom štýle je jedným z najobľúbenejších trendov v interiérovom dizajne, spája všetky relevantné myšlienky o kráse, praktickosti a pohodliu.

Nie je vždy ľahké pochopiť rôzne druhy povrchových materiálov, typy sanitárnych zariadení a správne sa rozhodnúť. Ak sa chystáte na opravu v sanitárnej miestnosti, musíte si byť dobre vedomí prostriedkov, ktorými môžete dosiahnuť požadovaný výsledok.

Kúpeľňa má často vysokú vlhkosť a steny a podlaha môžu byť vystavené priamej vode. Keďže sa používa teplá voda, miestnosť musí odolať nielen vysokej vlhkosti, ale aj vysokej teplote a vystaveniu pare. V súlade s tým, výber dokončovacie materiály alebo nábytok, musíte mať na pamäti.

Okrem toho, moderná kúpeľňa je často používaný ako práčovňa - ak priestor dovolí. Tu sa inštalujú umývacie a sušiace stroje, ako aj miesto na uloženie bielizne na pranie. Chemikálie pre domácnosť sa obyčajne skladujú aj v kúpeľni, pretože tu sa často musia umyť. Na základe účelu priestorov si vyberte vybavenie pre tento objekt.

Moderné dokončovacie materiály do kúpeľne

Aby bol moderný kúpeľňový dizajn praktický, je potrebné zvoliť také materiály na dekoráciu, ktoré vydržia vysokú vlhkosť pri zvýšených teplotách, budú mierne znečistené a ľahko sa umyjú a dlhodobo si zachovajú svoj atraktívny vzhľad. Zvážte materiály, ktoré sa najčastejšie používajú pri dekorácii kúpeľní.

steny
 • Maľovať. Najväčšia možnosť rozpočtu. Žiadne obmedzenia na farbu. Povrch môže byť matný aj lesklý, je tu aj možnosť textúrovaných farieb, ktoré dávajú objem.
 • Tapety. Moderná vlhkosť odolná tapeta - lacná, ale krátkodobá. Bude potrebné často aktualizovať vzhľad miestnosti.
 • Plastové panely. Namontovaný na prepravke, takže medzi stenou a panelmi zostáva medzera. Interiér môže napodobniť akýkoľvek materiál - prírodný kameň, mramor, dlaždice, pričom stojí oveľa lacnejšie.
 • Keramická dlažba. Najtradičnejší materiál. Hlavnou nevýhodou sú vysoké náklady na obkladačské práce. Z hľadiska trvanlivosti a odolnosti voči ťažkým prevádzkovým podmienkam - jedna z najlepších možností. Nečistota sa „neprilepí“ na hladký povrch dlaždíc, ľahko sa čistí a môže sa používať po celé desaťročia.
 • Porcelánový kameninový tovar. Výhody a nevýhody sú rovnaké ako pri keramických obkladačkách. Spravidla sa používa v ekologicky orientovaných interiéroch, pretože má prirodzený pôvod a špecifický vzhľad.
 • Prírodné materiály. Mramor, drevo, prírodný kameň - všetky tieto materiály môžu byť použité v kúpeľniach po vhodnej úprave, čo uľahčuje ich následnú starostlivosť. Sú drahé a používajú sa v exkluzívnych interiéroch.

strop
 • Maľovať. Tradičný spôsob dokončenia stropu - sfarbenie zvoleného tónu. Hlavným plusom je rozpočet, hlavnou nevýhodou je nemožnosť zapustenia stropných svietidiel.
 • Sadrokartón. V kúpeľni môžete použiť sadrokartón, ale musí byť odolný voči vlhkosti. Toto riešenie je vhodné pre veľké kúpeľne, najmä v starších domoch, kde môžete skryť komunikácie za stavbami sadrokartónu.
 • Dlaždice. Niekedy je strop pokrytý dlaždicami, napríklad zrkadlom. Takéto riešenie poskytuje možnosť vizuálneho „zdvíhania“ stropov. Zrkadlá vo vlhkých oblastiach majú tendenciu sa potiť, čo znižuje ich príťažlivosť.
 • Falošný strop. Strop plastových panelov - najobľúbenejšie riešenie. Bude slúžiť dlhú dobu, pričom nestratí atraktívny vzhľad. Ľahko sa dá zabudovať do reflektorov v takomto strope, pod ktorým môžete skryť vedenia alebo potrubia. Inštalácia týchto stropov nie je obzvlášť náročná. Na strope modernej kúpeľne bude falošný strop z vitráže vyzerať skvele - svetlá usporiadané za ním zvýšia osvetlenie a okno z farebného skla urobí miestnosť exkluzívnou.
 • Stretch strop. Nedávno, docela populárne možnosť. Absolútne plus je obrovská škála riešení, ktoré vám umožnia výrazne zmeniť vnímanie kúpeľne. Ďalšia pozitívna kvalita - odolnosť voči "úniku".

Paul
 • Dlaždice. Keramické dlaždice sú optimálnym riešením pre podlahy v modernej kúpeľni. Medzi rozmanitosťou jej typov je ľahké vybrať ten, ktorý je pre vás to pravé. Z hľadiska pomeru cena-kvalita je tiež najlepšou možnosťou.
 • Porcelánový kameninový tovar. Tento materiál získal veľkú popularitu vďaka svojej prírodnej textúre kameňa a výnimočným výkonnostným vlastnostiam - je trvanlivý, trvanlivý a tiež úplne nekĺzavý, čo je mimoriadne dôležité pre miestnosti, kde môže byť podlaha mokrá.
 • Hromadná podlaha. Podlahy tohto typu môžu premeniť kúpeľňu na lesnú húštinu pri potoku alebo na brehu mora, získaný efekt vyzerá veľmi realisticky, je tu úplný pocit prítomnosti.
 • Strom. Pred použitím stromu ako podlahoviny, musí byť spracovaný tak, aby odolal vysokej vlhkosti, alebo použiť špeciálne druhy, ako je osika, smrekovec, teak. To všetko výrazne zvyšuje náklady na materiál a prácu.

Kúpeľňový dizajn v modernom štýle

Dizajn kúpeľne v modernom štýle závisí od veľkosti miestnosti. Vo veľkých kúpeľniach si môžete vybrať oddelené priestory - „mokré“, umývadlo, WC, umývadlo. Zóny rôznych účelov sú zvyčajne od seba oddelené priečkami, či už hlavnými alebo sklenenými, a tiež sa používa vizuálne zónovanie pomocou konečných materiálov.

Malá časť kúpeľne by nemala byť prekážkou pre zabezpečenie moderného komfortu. V tomto prípade je kúpeľ nahradený sprchovým kútom, ktorý umožňuje ušetriť miesto a dokonca umiestniť práčovňu, ktorá by inak nebola možná.

Štýl interiéru kúpeľne môže byť akýkoľvek, nemusí opakovať štýl ostatných izieb v byte. Hlavná vec, že ​​štýly sú logicky kombinované so sebou. Najvhodnejšie, najmä pre malé kúpeľne, sa považuje za štýl minimalizmu, rovnako ako škandinávsky minimalizmus. Tieto štýly umožňujú v minimálnom rozsahu expresívnych prostriedkov získať čo najfunkčnejší priestor, ktorý má moderný a stručný dizajn.

V poslednej dobe je ekologický štýl obzvlášť populárny. Hlavným trendom posledných rokov je používanie prírodných materiálov alebo ich umelých imitácií v kombinácii s jednoduchými formami.

Preferované farby pre moderný dizajn kúpeľne sú prirodzené. Ako hlavné sa používajú: modrá, modrá, béžová, hnedá, zelená alebo biela. Nemali by byť tmavé, aby sa neznížilo osvetlenie miestnosti a neboli vizuálne „komprimované“.

Vybavenie a vybavenie kúpeľne pre kúpeľňu

Pri vybavovaní kúpeľne v modernom štýle sa snažte používať predmety, ktoré kombinujú niekoľko funkcií. Napríklad kúpeľ je kombinovaný so sprchovacím kútom, čo šetrí priestor a zvyšuje komfort.

Umývadlo sa často kombinuje s práčkou, ktorá sa odstráni pod pracovnou doskou - čím sa uvoľní priestor v kúpeľni.

Úspešným riešením je vertikálne usporiadanie zariadenia, napríklad umývačka a sušička nad sebou, čo opäť šetrí priestor. Pokúšajú sa skryť techniku ​​v interiéri, zatiaľ čo kúpacie textílie a doplnky sú naopak viditeľné a používajú sa ako dekoratívne prvky pre dizajn miestnosti.

Inštalatérske tvary a farby sa vyberajú na základe zvoleného štýlu dizajnu. Ak existuje možnosť, inštalatérske práce sú zavesené, upevnené na stenu - vizuálne uľahčuje interiér a zjednodušuje čistenie.

Ak to rozmery miestnosti dovoľujú, môžete použiť netradičné dizajnové riešenia - to môže zvýšiť komfort používania kúpeľne a pridať exkluzivitu do interiéru. Napríklad voľne stojaca vaňa, najmä z prírodných materiálov, okamžite zdôrazní pevnosť a bohatstvo svojho majiteľa.

Súčasné kúpeľňové osvetlenie

Interiéry kúpeľní v modernom štýle sú veľmi náročné na osvetlenie. Spravidla existuje niekoľko svetelných scenárov, ktoré sa používajú v rôznych situáciách. Okrem všeobecného osvetlenia, za ktoré sú spravidla zodpovedné bodové stropné svietidlá, kúpeľne používajú osvetlené zrkadlá, samostatne závesné svietniky, závesy v umývacích zónach, ako aj falošné okná.

Veľmi zaujímavým riešením problému zvyšujúceho sa osvetlenia je nahradenie štandardného krídla dverí matným sklom. Ďalšou možnosťou je položiť časť steny zo sklenených tvárnic. Tým sa nielen zvýši osvetlenie miestnosti, ale aj interiérová individualita.

Fotografie dizajnu kúpeľní v modernom štýle

Nižšie sú rôzne možnosti pre návrh kúpeľne v modernom štýle, fotografie s vysvetlením.

Foto 1. Výmena vane za modernú sprchu, dizajnéri vytvorili priestor pre práčku. Sklenené dvere kabíny "nespotrebujú" priestor.

Foto 2. Drevené nástenné dekorácie, dizajn stropov a "zástera" kúpeľňa vytvára pocit tepla a pohodlia. Prírodné drevo v interiéri môže byť nahradené imitáciou materiálov odolných voči vlhkosti.

Foto 3. Okno v kúpeľni je luxusným dizajnovým detailom, ktorý zvyšuje komfort a dodáva interiéru „chuť“. Môžete tiež použiť falošné okná alebo dokonca obrazy okien.

Photo 4. V interiéri kúpeľne je práčovňa zvýraznená v samostatnom priestore. Na úsporu miesta sú na sebe umiestnené umývacie a sušiace stroje.

Foto 5. V dizajne kúpeľne, sklenené dvere umožňujú denné svetlo do miestnosti a robí to vizuálne priestrannejšie.

Foto 6. V modernom interiéri kúpeľne našla práčka svoje miesto pod pultom, ktorý je vsadený do umývadla. K dispozícii sú aj police na uteráky.

Foto 7. Prírodný kameň obloženie umožňuje premeniť štandardný dizajn na skutočné umelecké dielo.

Foto 8. Vďaka modernej rohovej inštalácii v malom priestore sa zmestí nielen toaleta s umývadlom, ale aj sprcha. Mrazené sklenené dvere dodávajú svetlo do miestnosti a robia ju vizuálne priestrannejšou.

Zanechajte Svoj Komentár